vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, yorgoss, white varadero, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #435 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 08:08 »
Καλημέρα, εγω θα σου απάντησω από προσωπική μου εμπειρία ναι? Όταν πριν λίγους μήνες έκανα αιματολογικές κ άλλες πολλές ειδικές εξετάσεις δεν μου βρήκαν καμία αύξηση σε  τριγλυκερίδια κ ατμίζω περίπου ενάμιση χρόνο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #436 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 10:11 »
@Dark Angel καλημερα !!!
ετσι απο περιεργεια, οι εξετασεις που εκανες, εδειχναν οτι εχεις κοψει το τσιγαρο?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #437 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 10:28 »
Καλημέρα  :) τι εννοείς? αν έδειχναν ότι έκοψα το κτ? Οι εξετάσεις που κάνω κάθε χρόνο είναι γιατί θέλω να γνωρίζω που βρίσκεται η υγεία μου ναι?
Έκανα κ την εξέταση για τους πνεύμονες κ είναι όλα πολύ καλά δόξα τον Θεό!!!  :) Ο γιατρός μου νομίζει ότι ποτέ δεν έχω καπνίσει!!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #438 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 10:30 »
Ο Γιατρος σου ειναι ο Μπεχρακης;
Πλακιτσα κανω Αγγελικουλα!Να εισαι παντα υγιεστατη σου ευχομαι!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #439 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 10:31 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
τελεια!!! ναι αυτο εννοουσα αν δεν ημουν σαφης... καλα ολα πανω μας το δειχνουν, ιδιως σ αυτους που το εχουν κοψει νωριτερα, αλλα το να στο επιβεβαιωνουν και οι εξετασεις ειναι η απλη επικυρωση !!! ξανα μπραβο !!! αντε κ στα δικα μας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 10:33 »

@panosfc

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Άν είναι καλός? γιατί να μην γίνει κ δικός μου γιατρός? ε?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Εύχομαι όλοι μα όλοι οι άνθρωποι της γης να έχουν υγεία !!!!!! ΟΛΟΙ!!!!

@ Dio13   Δεν πιστεύει με τίποτα αυτός ο γιατρός μου ότι εγώ κάποτε κάπνιζα!!!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 11:05 »
Σε μενα συμβαινει κατι περιεργο.

Ξεκινησα με 18αρα νικοτινη και ημουν μια χαρα, γιατι προερχομαι απο marlboro lights δυο πακετα.
Σε λιγες μερες η 18αρα αρχισε να μου πεφτει πολυ δυνατη (ψιλομαστουρωνα/ζαλιζομουν σαν να εκανα πολυ βαρεια τσιγαρα) και μειωσα σε 50% 9αρα και 50% 18αρα, οπότε 13,5 νικοτινη.

Συντομα και αυτη αρχισε να μου φαινεται βαρεια και επεσα στην 9αρα, η οποία και παλι αρχισε να με ζαλιζει (ευχαριστα βεβαια).

Οπως καταλαβαινετε, το εχω λιγο πιπιλα. Ξεκινησα με 4-5 ml και τωρα ειμαι πλεον γυρω στα 3 ml τη μερα.
Χρησιμοποιω αποκλειστικα υγρα VG της ιδιας εταιριας.

Ατμιζω λιγοτερο απο δυο εβδομαδες.

Συμπερασματικα, χρειαζομαι ολο και λιγοτερα ml και ολο και λιγοτερη νικοτινη για να "χορτασω".


Επισης, αν το παρακανω, καινε τα ματια μου. Τετοιο «φτιαξιμο» μονο με πολύ βαρεια τσιγαρα.

Κατά τα άλλα, εχει σταματησει το σφυριγμα/γουργουρισμα (γατες) όταν αναπνεω, κατι που ειχα χρονια με το κ.τ., δεν βηχω καθολου το πρωι, ουτε φτυνω, και φυσικα λαχανιαζω πολύ λιγοτερο.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:29
Παιδια, συγχωρεστε μου ένα ακομα ψιλο-οφ τοπικ.

Update.
Επειδη οσα εγραψα πριν με απασχολουν, και αρχισα να φοβαμαι μηπως το η.τ. με χαλαει, πηρα  ένα Marlboro lights από το παρατημενο πακετο μου και το αναψα. Ηθελα να δω τι στο καλο συμβαινει και με πειραζει η νικοτινη.

Ειμαι λιγο λιγοτερο από δυο εβδομαδες άκαπνος. Λοιπον, αντεξα να κανω μονο το μισο. Ζαλιστηκα τοσο που σχεδον αρχισα να παραπαταω. Ανεβηκαν οι σφιγμοι μου. Μου ανακατευτηκε το στομαχι.
Για την γευση να μη μιλησω κάν. Επλυνα αμεσως τα χερια μου, τα δοντια μου και πηρα μαστιχα μεντα για να φυγει η βρωμα.

Ειμαι πλεον σχεδον σιγουρος ότι ο οργανισμος μου αρχισε να μην θελει τοση νικοτινη και γι αυτο αντιδραει.
Πιστευω ότι συντομα θα μπορω να ατμιζω υγρο με ελαχιστη νικοτινη, αφου και υγρο με 9mg πλεον με ψιλο-ζαλιζει. Θα αρχισω να αραιωνω με μηδενικη για να την κατεβασω στα 4-5.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:29 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:33 »
Εχω σοβαρο προβλημα και δεν ξερω αν μπορει να εχει σχεση με το ΗΤ. Ξεκινησα να ατμιζω τημ προηγουμενη τριτη.Υστερα.απο 2-3μερες ξεκινησαν κατι πονοι αρεα και που στο.δεξι μου ματι. Απο χτες ο πονος ενταθηκε και  σημερα ειναι πολυ σθχνος πλεον....Αυριο οπωςδηποτε οφθαμιατρο..Λετε να εχει καμια σχεση με το ατμισμα?

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:37 »
Μοιαζει να μην εχει υποθει κατι αναλογο ως παρενεργεια.....εγω το ακουω πρωτη φορα !
Ωστοσο καλα κανεις και λες πως θα επισκευτεις οφθαλμιατρο - ο αμεσα ειδικος επιστημονας θα δωσει πληρη εικονα και λυση στο προβλημα που προεκυψε - περαστικα bujinkan ::)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:39 »
...Λετε να εχει καμια σχεση με το ατμισμα?...........
Λογικά όχι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:44 »
Λίγο απίθανο, αφού μου λες οτι επιμένει ο πόνος, αλλά υπάρχει περίπτωση να αγγίζεις ασυναίσθητα τα μάτια σου με τα χέρια σου;; πχ να τα τρίβεις;; Αν λερωθείς με υγρό την ώρα που τροφοδοτείς το η.τ. σου η νικοτίνη δεν φεύγει ούτε με απλό πλύσιμο. Θέλει πολύ σχολαστικό. Καταλαβαίνεις τι γίνεται αν έρθει σε επαφή το χέρι μετά με το μάτι.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:55 »
Τις τελευταιες βδομαδες απο το απογευμα/βραδακι και μετα ατμιζω μονο φλορεξ υγρα δηλαδη χωρις νικοτινη.
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι καμια φορα βηχω επειδη νιωθω σαν να γαργαλιεται ο λαιμος μου απο τον ατμο.
Δοκιμασα να ατμισω και το πρωι με μηδενικη και παλι ειχα αυτη την μικροενοχληση σαν γαργαλιτο που σου φερνει βηχα..μολις ομως εβαλα υγρο με νικοτινη ο ατμος φανηκε σαν να εστρωσε και δεν ειχα πια αυτη την ενοχληση..
το δοκιμασα και αλλες 2 μερες και ειχα τα ιδια αποτελεσματα..σαν δηλαδη να μου ενοχλει τον λαιμο η μηδενικη, δηλαδη ο αερας κοπανιστος ενω η νικοτινη με στρωνει..
περιεργο δεν ειναι? τι λετε να σημαινει?

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:13 »
Μετα απο 35 μερες ατμισματος με 1-3 κ.τ την μερα εξακολουθω να εχω πονοκεφαλο κατα την διαρκεια ατμισματος :wall:οχι δυνατο απλα καποιο σφυξιμο στα μελιγγια :confused1:ενω δεν ειχα ποτε καμια ενοχληση με το κολοτσιγαρο 17 χρονια :angry_orange:Εχω δοκιμασει τα παντα και δεν μπορω να καταλαβω τι  μπορει να φταιει >:(

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:21 »
εχεις δοκιμασει να αλλαξεις υγρο, αλλο αρωμα?

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:22 »
Φίλε, εγώ έχω 20 μέρες με η.τ μόνο...
Βαρύς καπνιστής αλλά όταν το αποφάσισα είπα όχι στο κ.τ!
Ίσως ο συνδυασμός σου δημιουργεί το πρόβλημα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12