vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, camber, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, jim356, lounik, Ηρακλης, treloneritis

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #375 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 01:19 »
Λοιπον θα ειμαι συντομος και ουσιαστικός.
2 μήνες ατμισματος χωρις κ.τ. και σήμερα ειναι η τρίτη φορα που επεσα κατω,πρώτα ζάλη και μετά παραλίγο λυποθυμια,με το ζορι (συρθηκα) πήγα στο κρεβάτι για να συνελθω.
Κατα την διαρκεια τις ημέρας ήμουν μια χαρα (ξαφνικά με πιάνει και τις τρεις φορές που το εχω πάθει)
Να σημειώσω οτι εχω κανει τσεκ αιματος και ήταν πολυ καλές,τρωω καλά και κάνω ποδηλασία.
Μηπως την ακουω απο το υπεβολικό οξυγόνο που μπαίνει πλέον στους πνευμονες?
Εσεις ειχατε καποια side effects απο την ώρα που κόψατε το κ.τ?
Σημείωση:Οταν καπνιζα  κ.τ δεν μου ειχε τυχει ποτε.


[Το μήνυμα μεταφέρθηκε σε αυτό το νήμα γιατί έχει ακριβώς το ίδιο θέμα]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 01:26 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #376 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 07:13 »
Μηπως,λεω μηπως εχει φαει τα ψωμια του ο ατμοποιητης σου και στην προσπαθεια να πετυχεις το επιθυμητο χτυπημα τραβας μεγαλη και αποτομη τζουρα;Μηπως στην προσπαθεια σου παλι για το χτυπημα,η μπαταρια σου ηταν σχεδον ξεφορτιστη;
Μηπως εισαι πολυ ψηλα σε νικοτινη;
Πιστευω ενα απο αυτα συμβαινει.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #377 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 07:40 »

.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 02, 2011, 08:55
ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΟΥ Μ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΞΑΝΑ ΚΑΘΑΡΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΚΩΣΤΑ.

Kostas Καλημερα !!!
μηπως να κανεις γενικοτερα καποιες εξετασεις να διαπιστωσεις τι συμβαινει με την υγεια σου?
το λεω αυτο για το δικο σου καλο ασχετα αν καποιος απο εδω σου δωσει καποια απαντηση που σε ικανοποιησει.

χωρις να φανω αλλαζονικος νομιζω πως δεν οφειλετε στο ηλεκτρονικο τσιγαρο....
πρωσοπικα αυτο που εχω παρατηρησει εγω ειναι ενας ξηρος λαιμος, αλλα αυτο ειναι κατι που λιγο πολυ ολοι το εχουν περασει στα πλαισια της προσαρμογης στα νεα δεδομενα του ατμισματος + τις αρκετες αλλαγες που εκανα κ αλχημιες τις πρωτες ημερες με διαφορων γευσεων κ περιεκτικοτητας σε νικοτινη υγρα.

αυτο που αναφερεις εσυ ετσι λιγο γενικα βεβαια, μου εχει συμβει γυρω στις 10 φορες στη ζωη μου, οχι για καποιο συγκεκριμενο λογο κ εχω να το παθω γυρω στους 4 μηνες οπου μετα απο ενα σοβαρο τροχαιο που ειχα και παρα πολους και σοβαρους τραυματισμους, το ψυχολογικο σοκ μεαναγκασε 2 φορες σε λιγοθυμικες τασεις, ναι, τοτε καπνιζα ενα 25αρι χολμπορν μπλε.

επειδη λοιπον για να κλεισω δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι ολα αυτα τα λιγα η αληθεια ειναι που αναφερεις δεν μπορει να ειποκειντω στη χρηση η.τ. για τη δικη σου υγεια γιατι αυτο ειναι το ΠΑΝ, δες το σοβαρα.

κ ολα αυτα στα λεει καποιος που ειναι με το η.τ. του ολη μερα ανα χειρας

Φιλικα Διονυσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 08:55 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #378 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 08:49 »
Λοιπον θα ειμαι συντομος και ουσιαστικός.
2 μήνες ατμισματος χωρις κ.τ. και σήμερα ειναι η τρίτη φορα που επεσα κατω,πρώτα ζάλη και μετά παραλίγο λυποθυμια,με το ζορι (συρθηκα) πήγα στο κρεβάτι για να συνελθω.
Κατα την διαρκεια τις ημέρας ήμουν μια χαρα (ξαφνικά με πιάνει και τις τρεις φορές που το εχω πάθει)
Να σημειώσω οτι εχω κανει τσεκ αιματος και ήταν πολυ καλές,τρωω καλά και κάνω ποδηλασία.
Μηπως την ακουω απο το υπεβολικό οξυγόνο που μπαίνει πλέον στους πνευμονες?
Εσεις ειχατε καποια side effects απο την ώρα που κόψατε το κ.τ?
Σημείωση:Οταν καπνιζα  κ.τ δεν μου ειχε τυχει ποτε.


[Το μήνυμα μεταφέρθηκε σε αυτό το νήμα γιατί έχει ακριβώς το ίδιο θέμα]
φιλε μου οταν συμβαινει κατι τετοιο, επειδη μπορει να ειναι οτιδηποτε (οχι απαραιτητα σοβαρο) καλο θα ηταν να κανουμε μια επισκεψη σε καποιον γιατρο, πιστευω οτι ειναι ο μοναδικος αρμοδιος να σου απαντησει και να σου υποδειξει τι θα κανεις και τι οχι, οτι γνωμη και να ακουσεις απο εδω μπορει να σε βοηθησει αλλα δεν θα εχει την εγκυροτητα που θα εχει μια επισκεψη σε καποιον γιατρο.Ακομα και γιατρος να ειναι καποιος απο εμας εδω, παλι δεν νομιζω οτι μπορει να σε βοηθησει καθως η δυαδικτιακη εξεταση δεν μπορει να δειξει κατι στον γιατρο. Κανε ενα κοπο να κανεις μια επισκεψη σε καποιον γιατρο για να σου φυγει και το αγχος

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #379 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:46 »
φίλε Κώστα εγω είμαι ατμιστής 10 ημέρες και σε αυτές τις 10 ημέρες εχω νοιώσει ζαλάδες, ταχυπαλμία και ίσως μερικά προβληματάκια με το αναπνευστικό και αναγκάστηκα να ξαπλώσω , με το κεφάλι πίσω, τα πόδια όσο γίνεται πιο ψηλα και μεγάλες αναπνοές. οκ εγω εχω και βαρύ ιστορικό, αλλα αυτα τα είχα μια στο τρίμηνο και σε αυτες τις δεκα ημέρες μου εχουν ήδη συμβεί 2-3 φορές. Ίσως να είναι απο την αλλαγή, ίσως απο την έλλειψη ΚΤ μιας και για τον οργανισμό είναι ενα σοκ. Παρ'όλα αυτα, εσυ αναφέρεις οτι δεν είχες ποτε παρόμοια φαινόμενα....δεν θέλω να σε τρομάξω γιατι οκ, οντως μπορει να ειναι απο την αλλαγή...καλύτερα θα ήταν να μιλήσει ή να πει την άποψη του κάποιος που είχε κάτι παρόμοιο αλλα ατμίζει μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. όμως οφείλω να ομολογήσω, οτι παρ'όλα αυτά, νοιώθω πολύ καλύτερα απ'ότι  πριν που κάπνιζα ΚΤ. Νοιωθω πιο ελευθερα, σαν να νοιωθω οτι ο οργανισμός προσπαθεί να εμπεδώσει τα νέα δεδομένα, δυσκολεύεται αλλα συνάμα ειναι σε καλύτερη κατάσταση. Θα μου πειτε, οκ 10 ημερες που πας ρε μεγάλε... ;D :eyesplash: αλλά οκ...

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #380 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 11:55 »
Γειά σας, χθές κουβέντιαζα με έναν γνωστό που έκοψε το τσιγάρο εδώ και ένα χρόνο. Μου είπε λοιπόν ότι στους τρεις μήνες που έκοψε το τσιγάρο έβγαλε κάποια λίγα σπυράκια που χάθηκαν σε μερικές ημέρες. Επίσης το μεγάλο σοκ το έπαθε στους έξι μήνες διακοπής του καπνίσματος με τα σπυράκια με έντονο φαγούρισμα, και τρομερή επιθυμία για τσιγάρο, ο γιατρός του είπε να μην ανυσηχεί γιατί καθαρίζει ο οργανισμός του.
Αυτός ο κύριος δεν ατμίζει απλά έκοψε το τσιγάρο. Επομένος τα όποια σπυράκια βλέπουμε είναι από την διακοπή του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #381 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:35 »
@ kostasfmx: Αν κρίνω από μια παρόμοια δική μου εμπειρία, την έχω πατήσει μια φορά τουλάχιστον με τέτοια συμπτώματα.
Κάτι έχει το υγρό που σε πειράζει εσένα προσωπικά. Μου συνέβη με τα έτοιμα προγεμισμένα φιλτράκια από πουράκι DSE 701 πριν 2 χρόνια περίπου. Στη δεύτερη - τρίτη τζούρα ζαλάδα και ταχυπαλμίες. Άλλος που τα άτμισε δεν είχε κανένα πρόβλημα.
Βέβαια εγώ το πάθαινα εκείνη τη στιγμή, όχι αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #382 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 09:19 »
Aυτό που μας περιγράφεις kostasfmx δείχνει είτε υπογλυκαιμική τάση κ γιατρός δεν είμαι μα με αυστηρές διαίτες κ με τρομερά πολύ άτμισμα το έπαθα πριν αρκετό καιρό!!

Ίσως όμως όπως πολύ σωστά είπε ο Atmos να σε πείραξε κάποιο υγρό κ θα σου πω κάτι απο προσωπική εμπειρία για να το καταλάβεις ναι? Έπινα κάτι για 14 μέρες κ είμουν μια χαρά ναι? (ήταν κάτι φυτικό) την 15 μέρα? έπαθα αλλεργικό σοκ που ήταν μάλλον ελαφρύ ναι? την συνεχεία δεν χρειάζεται να την πω αλλά θα σου πω οτι μου πήρε 15 ημέρες για να πάθω το  πρώτο μου αλλεργικό σοκ!!!! 15 ημέρες για να αντιδράσει ο οργανισμός μου κ όχι μια κ έξω όπως πολλοί παθαίνουν με κάτι που τους πειράζει!

'Αρα δες μήπως είσαι αλλεργικός σε κάποιο συγκεκρίμενο υγρό που ατμίζεις είτε σε κάτι που δεν έχεις εντοπίσει! Στο λεω γιατί πέρασα εφιάλτες με απίστευτες αλλεργίες που με χτύπησαν ξαφνικά.   :)

¨Οταν έκοψα το κτ είχα πολλά περίεργα να αντιμετωπίσω......συν ότι τρέλανα τους πάντες με τα διάφορα που με "χτύπαγαν" κ να φανταστείς οτι  κάπνιζα πολυ ελαφριά τσιγάρα αλλά πολλά !!!!!
 Είχα ζαλάδες, δεν μπορούσα να αντέξω τον καφέ που έπινα τρεις την ημέρα ...Όλα τα ξεπέρασα δίχως πανικό κ με πολύ υπομονή κ τώρα είμαι πολύ καλά!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Joanna

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #383 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:46 »
Kαλημερα σε ολους!
Εγω ειμαι στην 5η μερα ατμισματος!
Οι "παρενεργιες" σε μενα ειναι πονος και αισθηση πριξηματος να το πω :dontknow: στον λαιμο το οποιο προς το παρον δεν εχει υποχωρησει καθολου.
Επισης η γευση του υγρου που δεν φευγει ποτε απο το στομα μου,ακομα και αν πλυνω δοντια φαω τον αμπακο :)) :)) η κανω ωρες να ατμισω.
Απο οτι διαβασα και απο παλαιοτερους ατμιστες καποια στιγμη υποχωρουν οποτε περιμενουμε :hmmm: ελπιζω να μην αποδειχτει καποια στιγμη οτι το η.τ. ειναι τα ιδια η χειροτερο απο το κ.τ. και τζαμπα η χαρα που εχω παρει  :)) ::)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #384 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:48 »
Τζοαννα περνα και μια βολτα απο εδω να κανεις την δικη σου παρουσιαση οπως ολοι οι νεοι στο φορουμ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg144414/topicseen.html#new
 καλα ατμισματα κ με λιγη υπομονη θα ξεπερασεις τις πρωτες αντιδρασεις, να εισαι σιγουρη !

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #385 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:49 »
με τι υγρα ατμίζεις κ με ποση νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος Joanna

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #386 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:52 »
Dio13 thanks  8)

Bασιλη αν ρωτας εμενα, εχω παρει δυο υγρα ενα με 9 νικοτινη και ενα non.κανω ποτε το ενα και ποτε το αλλο μεσα στη ημερα.Βεβαια προς το παρον το ητ το χω πιπιλα κανονικα  :-[

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #387 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:57 »
τι μαρκά υγρων κανεις?από νικοτίνη μια χαρα εισαι

Αποσυνδεδεμένος Joanna

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #388 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:59 »
χμ flavour art λενε τα μπουκαλακια επανω.μαρκα μέκαψες μαλλον ε; :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #389 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 03:01 »
οχι ειναι καλα τα συγκεκριμενα και το Η.Τ σου ποιό είναι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12