vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, dkostas, Koggiot, Tsimio, Parolos, JohnDag, Jorge, manoslykos, dvelev

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #360 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:27 »
Αρα μεχρι να καταληξουμε στο setup και τα υγρα που ατμιζουμε λογικα θα εχουμε τετοια μικροπροβληματακια. Atme μολις απαντησες στο επομενο ερωτημα μου στη thread αυτο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #361 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:27 »
SEX
Ναι. Στο ΚΤ 27 χρόνια. Στο ΗΤ 10 μέρες. 120 κιλά.
Χτές σέξ.
Δέν λαχάνιασα καθόλου.
Χέστηκα λοιπόν κι αν βήχω για λίγες μέρες! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #362 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:45 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
alexmach χθες ειχα την ιδια εμπειρια μ αυτη που αναφερεις!!!

το προκαλεσα περισσοτερο για να με δω στις αντοχες μου,,,,, ε ναι, ΕΓΩ δεν κουραστηκα οπως κουραζομουν,,,, καποια αλλη παραπονεθηκε  ;) ;) ;)

οσο για τον λαιμο, φταινε οι αλχημιες μου κ τιποτε αλλο. οπως ανεφερε κ ο ατμος

διαφορα εχω κ στις εξαντλητικες φυσιοθεραπειες που κανω στο γονατο μετα απο ατυχημα που ειχα κ ΝΑΙ εστω κ μεσα σε μονο μια εβδομαδα υπαρχει μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #363 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 14:52 »
Ετσι κι αλλιως είναι ασύμφορο να ψωνίζεις λιγοτερα απο τρία τέσσερα υγρά για αρχή, να δεις πώς σε παει απο γευσεις και περιεκτικότητες. Εγω μολις παρήγγειλα υλικά DIY για να πειραματιστώ περεταίρω σε γεύσεις και χτυπηματα λαιμού, ο βήχας έχει ήδη φύγει, μπορω μετά απο ΧΡΟΝΙΑ να πάρω αναπνοή ΤΕΡΜΑ, που δεν μπορουσα γιατι με πονουσε το στήθος. Μου φαίνεται περίεργο να ανακτάς χωρητικότητα στους πνέυμονες μετα απο τόσο λίγο μόνο,αλλα έτσι φαίνεται να γίνεται. και όσο για το θέμα με το οποίο ξεκίνησα... Επαναλαμβάνω... 120 κιλά. (και κλέβω και λίγο  :tongue_smilie:) Οπότε αποκτάει ακόμα μεγαλύτερη βαρύτητα! χεχεχε. Α! Είμαι και 42!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #364 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:59 »
Όσο πιο χάλια είναι τα πνευμόνια σου τόσο πιο πολύ την καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Το θέμα μας εδώ όμως είναι οι πιθανές παρενέργειες. Έχουμε άλλο θέμα για τις βελτιώσεις που είδαμε στην υγεία: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,183.0.html

Ας παραμείνουμε στο παρόν θέμα στις πιθανές παρενέργειες.  :)

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #365 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:28 »
Η εμπειρία μου και οι παρενέργειες
Σήμερα το πρωί έτρεχα και εγώ να πάρω το ego moy για να δοκιμάσω το άτμησμα
Αφού το παρέλαβα το γεμίζω και ταβάκο υγρό και τραβάω μια τζούρα…..  (γιατί είχα ξεμείνει και από silcut λευκό ή ασημή όπως το λένε μερικοί.
Λοιπόν αυτό ήταν μου σηκώθηκε η τρίχα είχα ταχυκαρδίες  κει τώρα που σας γράφω συνήρθα λίγο αλλά έχω ένα ελαφρύ τρέμουλο.
Από εκείνη την στιγμή δεν έχω κάνει ούτε ΚΤ ούτε και ΗΤ γιατί ένιωσα μια αηδία και για τα δύο.
 Ελπίζω να κρατήσει η αΐδια  και να κρατηθώ μακριά και από τα δύο είναι το μόνο ευχάριστο στην ιστορία
Την άκουσα τόσο που κόντεψα να σκοτωθώ στο  δρόμο
Είμαι έμπειρος καπνιστής με Πάνο από 30 χρόνια και με μάρκες από camel – malboro και τα τελευταία δέκα χρόνια silkcut  λευκό

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #366 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:46 »
Εμένα ποιο πολύ μου μοιάζει με κρίση πανικού παρα παρενέργεια απο το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #367 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:49 »
Ποσα mg νικοτινης ειχε το υγρο που ατμισες;

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #368 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 19:51 »
Η εμπειρία μου και οι παρενέργειες
Σήμερα το πρωί έτρεχα και εγώ να πάρω το ego moy για να δοκιμάσω το άτμησμα
Αφού το παρέλαβα το γεμίζω και ταβάκο υγρό και τραβάω μια τζούρα…..  (γιατί είχα ξεμείνει και από silcut λευκό ή ασημή όπως το λένε μερικοί.
Λοιπόν αυτό ήταν μου σηκώθηκε η τρίχα είχα ταχυκαρδίες  κει τώρα που σας γράφω συνήρθα λίγο αλλά έχω ένα ελαφρύ τρέμουλο.
Από εκείνη την στιγμή δεν έχω κάνει ούτε ΚΤ ούτε και ΗΤ γιατί ένιωσα μια αηδία και για τα δύο.
 Ελπίζω να κρατήσει η αΐδια  και να κρατηθώ μακριά και από τα δύο είναι το μόνο ευχάριστο στην ιστορία
Την άκουσα τόσο που κόντεψα να σκοτωθώ στο  δρόμο
Είμαι έμπειρος καπνιστής με Πάνο από 30 χρόνια και με μάρκες από camel – malboro και τα τελευταία δέκα χρόνια silkcut  λευκό
Φίλε, μακάρι επί της ευκαιρίας να αφήσεις και κ.τ και η.τ !
Αλλά το κ.τ είναι ύπουλο...
Η ταχυκαρδία αναφέρεται να προκαλείται από αυξημένη ποσότητα νικοτίνης στο αίμα. Επειδή αυτή περνάει και από τους σιελογόνους αδένες, καταλήγει να έχει ανεβοκατεβάσματα στη συγκέντρωση - ανεβαίνει απότομα μόλις καταπιούμε σάλιο. Πιθανόν σε συνδυασμό με δυνατό (σε νικοτίνη) υγρό, να έκανε έτσι μία απότομη αύξηση μέσα στο αίμα.
Επίσης: το 'μπούκωμα' στα πνευμόνια ή ένα απότομο πονάκι σ' αυτά ή στην καρδιά, μπορεί να προκαλέσει 'μίνι κρίση πανικού' (έτσι το λέω για μένα), όπου τρομάζεις και έχεις ταχυκαρδίες.
Εγώ ηρέμησα σιγά-σιγά με το η.τ . Η επιβάρυνση από το κ.τ δεν υποχώρησε σαν διακόπτης, ενώ ο οργανισμός μου ήταν σε χειρότερη κατάσταση απ' ότι νόμιζα - δεν έφταιγε μόνο το τσιγάρο τελικά. Αλλά βελτιώνομαι...

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #369 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:23 »
παιδιά άτμισα υγρό με 8mg nikotini μια τζούρα πείρα δεν θα πω μάρκα γιατί δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα αλλά μου την σφύριξε δεν ξέρω τι μαλάκια έγινε ….. αλλά δεν ένοιωσα καλά, πάντως δεν έχω καπνίσει ακόμη ούτε από το ένα ούτε από το άλλο,
ίσως το μόνο καλό της ιστορίας δεν το έχω ακόμα  ανάγκη ελπίζω να κρατήσω.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #370 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:29 »
πολλα περιεργα ακουγονται σημερα... φυσικα καλα κανετε και τα αναφερεται αλλα καλα θα ηταν για μενα να ειχα και το ονομα της εταιριας του υγρου.ετσι για να ξερουμε  τι φταιει αν συμβει και σε καποιον αλλον.

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #371 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:53 »
Πες μου το υγρό αυτό που σου περιγράφω στα 8 mg  nikotini  θα μου έκανε τέτοια νίλα? Και ρώτησα  και την κοπέλα μπροστά που ήταν  δίπλα από το ταμείο τι και πώς να βάλω το υγρό. Εμένα τα silcut μου είναι το κάθε τσιγάρο 0,1 mg  και γι αυτό μάλλον την έπαθα και πρέπει να πείρα πολύ νικοτίνη , αλλά πάλη να μαστουρώσω με μια τζούρα? Και να συνέρθω τώρα?

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #372 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:01 »
τωρα που ειπες πως καπνιζες silcut με μιδενικη νικοτινη .. ισως να σε πειραξε η περισσοτερη νικοτινη που πηρες απο το ηλεκτρονικο. μετα απο πολλα χρονια καπνιστης που ειμαι ακομα και τωρα αν κανω 2-3 βαρια τσιγαρα με ποιανει και μενα αυτο που σου ετυχε. ταχυκαρδιες αναγουλες  ζαλαδες... ισως να εφταιξε αυτο . ισως ομως και οχι. μην σε παρω στο λαιμο μου. δοκιμασε μηδενικη νικοτινη να δεις τι γινεται..

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #373 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:08 »
ναι  αλλά το silcut έχει 0,1 Mγ δεν είναι τελίος μηδενική. Γιατί έχω και μπουκαλάκι χωρίς νικοτίνη για να πετύχω το silcut  ή και λιγότερη  nicotine από αυτό τι να κάνω σε περίπτωση που με ξανά πιάσει η τρέλα για τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #374 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:23 »
Για οσους ξεκινουν τωρα,οι πρωτες μερες ειναι τρομακτικες... σταματαμε μια συνηθεια πολλων ετων και υποβαλουμε τον εαυτο μας σε ενα μεγαλο σοκ.τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιουμε λαθος τον εξοπλισμο μας και διαλεγουμε λαθος περιεκτικοτητα νικοτινης απο φοβο μη μας λειψει.
εμενα με 40-50 στριφτα τη μερα,τα υγρα πανω απο 9mg με στελνουν αδιαβαστο!! βεβαια το εχω πιπιλα. τις πρωτες μου μερες  τα επαθα ολα απο το να πρηστουν τα χειλια μου μεχρι σπυρακια φαγουρες ταχυκαρδιες..... αλλα με επιμονη και υπομονη και κυριως ΔΙΑΒΑΣΜΑ στο φορουμ,βρηκα τι μου ταιριαζει και γλυτωσα απο το κ.τ.   
οποτε σας πειραζει κατι μειωστε το ατμισμα για αρχη.αν επιμενει δοκιμαστε αλλα υγρα και ατμοποιητες.  αλλα αξιζει να δωσετε μια ευκαιρια στον εαυτο σας να ξανααναπνευσει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12