vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 5 χρήστες
Kouros17, Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #345 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:10 »
Καλημέρα , ίσως είσαι αλλεργικός στο επιστόμιο κ μην σου κάνει κάποια εντύπωση αυτό ναι? Αν είσαι σε αυτό αλλεργικός? ειλικρινά δεν ξέρω να σε βοηθείσω μα ίσως να ωφείλεται κ στο υγρό που ανεβαίνει πάνω κ δεν το καταλβαίνουν κάποιοι ναι? Δοκίμασε κάποιο άλλο υγρό να ατμίσεις κ δες πως πας αν κ πιστεύω οτι θα περάσει σε λίγες μέρες.  :) 

Να τραβάς αργά -αργά τον ατμό ναι? Οχι όπως όταν καπνίζαμε.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #346 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:27 »
Επιπλέον, οι καρτομάιζερ (ο 'μηχανισμός' παραγωγής ατμού που χρησιμοποιεί και το giant) παράγουν πιο ζεστό ατμό απ' ότι άλλοι. Κάποιους τους ενοχλεί, κάποιους όχι. Μια και δεν λες τι πάθανε τα χείλια σου, δεν ξέρω αν θα μπορούσε να φταίει αυτό.
Αλλά πιθανότατα φίλε μου, όπως όλοι μας, θα χρειαστεί να κάνεις δοκιμές να βρεις τι σου ταιριάζει.


Αν θες να μας βοηθήσεις να εντοπίσουμε περισσότερο το πρόβλημα, πές μας τι ακριβώς πάθανε τα χείλια σου.


Αποσυνδεδεμένος nikopol21

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #347 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:40 »
Επιπλέον, οι καρτομάιζερ (ο 'μηχανισμός' παραγωγής ατμού που χρησιμοποιεί και το giant) παράγουν πιο ζεστό ατμό απ' ότι άλλοι. Κάποιους τους ενοχλεί, κάποιους όχι. Μια και δεν λες τι πάθανε τα χείλια σου, δεν ξέρω αν θα μπορούσε να φταίει αυτό.
Αλλά πιθανότατα φίλε μου, όπως όλοι μας, θα χρειαστεί να κάνεις δοκιμές να βρεις τι σου ταιριάζει.


Αν θες να μας βοηθήσεις να εντοπίσουμε περισσότερο το πρόβλημα, πές μας τι ακριβώς πάθανε τα χείλια σου.
Λοιπον ευχαριστω για τις απαντησεις...Δεν εχουν σκασει(να βγαλουν αιμα)...Τσουζουν ομως και ειναι αρκετα σκληρα...απο την πλευρα του στοματος δεν εχω τπτ...αλλα ναι φαινεται να ειναι απο το επιστομιο

Αποσυνδεδεμένος shadow

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #348 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:24 »
καλησπερα,
και απο μενα .Ξεκινησα πριν 2 μερες και εχω κατενθουσιαστει !Ξεφορτωθηκα το $#%τσιγαρο!
Εχω ομως ζαλαδες οποτε ατμιζω.Χρησιμοποιω 16mg με nobacco giant
Μηπως μου πεφτει πολυ η νικοτινη ?Πριν καπνιζα 14-16 τσιγαρα golden virginia πρασινο
Καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #349 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:27 »
Καλο θα ηταν,
ξεκινα απο χαμηλα
και αν δεν σε καλυπτει ανεβα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #350 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:29 »
Ζαλάδα σαν παρενέργεια, συχνά εμφανίζεται επειδή οι τζούρες που τραβάς είναι διαφορετικές από αυτές που πρέπει με το η.τ .
Το πιθανότερο είναι οι ζαλάδες να εξαφανιστούν καθώς θα συνηθίσεις να χρησιμοποιείς το η.τ .
Μερικές δοκιμές με διαφορετικές συσκευές/γεύσεις/περιεκτικότητες δεν βλάπτουν βέβαια, αλλά ειδικά οι πρώτες μέρες μετά το κάπνισμα είναι πολύ περίεργες - πολύ πιθανόν να φταίει και το κόψιμο του τσιγάρου, μια και εκεί αναφέρεται σαν παρενέργεια.
Λίγη υπομονή και μάλλον θα σταματήσουν.


Όλα αυτά αν οι ζαλάδες είναι στα όρια του λογικού, βέβαια, ε; Αν το κεφάλι σου πάει να σπάσει και πέφτεις κάτω από τη ζαλάδα, παράτα το και πήγαινε σε γιατρό! Όπως και αν κρατήσουν καιρό!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #351 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:31 »
καλησπερα,
και απο μενα .Ξεκινησα πριν 2 μερες και εχω κατενθουσιαστει !Ξεφορτωθηκα το $#%τσιγαρο!
Εχω ομως ζαλαδες οποτε ατμιζω.Χρησιμοποιω 16mg με nobacco giant
Μηπως μου πεφτει πολυ η νικοτινη ?Πριν καπνιζα 14-16 τσιγαρα golden virginia πρασινο
Καλως σας βρηκα
καλησπερα φιλε !!!
μην ανησυχεις, προσωπικα το ειχα κ εγω αυτο για κανα 2ημερο το πολυ, ειναι η αλλαγη απ το ενα στυλ στο αλλο, παντως μη σε φοβισει, μπορεις αν θελεις κ νομιζεις οτι σου καθεται βαρια, να χαμηλωσεις τη περιεκτικοτητα νικοτινης ενα σταδιο τη φορα ωστε να μην εχεις τρελες διαφορες κ να καλυπτεσαι απολυτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadow

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #352 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:39 »
ευχαριστω guys για της πληροφοριες !
ειδωμεν λοιπον τις επομενες μερες ,εδω ειμαστε

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:55 »
χαιρετω !!!!

επειτα απο τη πρωτη μου ατμιστικη εβδομαδα μπορω να πω πως ειμαι εξεραιτικα ευτυχης που μπηκα στον κοσμο του η.τ.
δεν θα μιλησω για τα οφελη που βλεπω ναι κ ομως, απ την πρωτη εβδομαδα, στη καθημερινοτητα μου, το τοπικ εδω ειναι για αλλο λογο κ σ αυτον ερχομαι τωρα....

τις τελευταιες 2 ημερες ξυπναω με εντονα ξηρο λαιμο, σημερα ιδιως ειναι λιγο χειροτερα βεβαια πρεπει να πω πως αυτες τις δυο ημερες ειμαι ολη την ωρα με τον γιγαντα στο χερι....

ειχε 'η εχει καποιος αλλος παλιοτερος την ιδια ενοχληση στο λαιμο? κ αν ναι προσαρμοστηκε ο οργανισμος του? γιατι δεν λεω, ολα καλα αλλα αυτο το θεμα μ εχει χαλασει λιγο μιας κ αυτες τις δυο ημερες δεν μπορω να ευχαριστηθω τ ατμισματα μου.

η νικοτινη που χρησιμοποιω ειναι 'η 12μγ 'η 16 αναλογου κεφια κ ενα συνδυασμο κ των δυο μιας κ μου αρεσει το γευστικο αποτελεσμα. μηπως να μην κανω αυτο το ανακατεμα με τα δυο διαφορετικης περιεκτικοτητας σε νικοτινη κ πηκτικοτητα υγρα?

ευχαριστω εκ των προτερων
Διονυσης 8)

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:21 »
Dio13 νομίζω ότι μαζί αρχίσαμε. Κι εγώ σήμερα κλείνω μια εβδομάδα ακριβώς και είμαι... πως να το πω;... κατενθουσιασμένη;... ευτυχής;...
Εκτός από τις πρώτες μέρες που είχε καεί η γλωσσα μου γιατί ρουφούσα πολύ δυνατά -και με τις σωστές συμβουλές των παλαιότερων, το διόρθωσα - δεν έχω καμία απολύτως αλλαγή ή παρενέργεια. Ούτε ξερό λαιμό, ούτε ζαλάδες, ούτε τίποτα. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι. Εχω κι εγώ τον γίγαντα με νικοτ12 και με πάει μια χαρά - το ίδιο και τον άντρα μου που ξεκινήσαμε την ίδια μέρα.
Μήπως φταίνε τα υγρά που πήρες;
Για να είμαστε ειλικρινείς τώρα - δεν έχω καμία σοβαρή απάντηση να σου δώσω :) ... απλώς ήθελα να πω πόσο ευτυχής είμαι!!
Είμαι σίγουρη όμως ότι η όποια ''παρενέργεια'' θα σταματήσει. Ισως να φταίει και ο τρόπος που ρουφάς. Δε πρέπει -λεει -πολύ δυνατά γιατί βγαίνουν στο στόμα σου και στο λαιμό σου σταγονίδια υγρού που δεν έχει προλάβει να ατμοποιηθεί... Λέω εγω τώρα...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 02:20 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:41 »
Φιλε Διονυση εχουμε ξεκινησει σχεδον μαζι, εγω ειμαι στην 10η μερα, αλλα παρατηρω και εγω την ξηροτητα που λες. Επισης αρκετοι νεοι ατμιστες λενε το ιδιο και μαλλον τελικα εχει να κανει με την προσαρμογη του λαιμου στι νεες συνθηκες και τις αλλαγες γευσεων και περιεκτικοτητας σε νικοτινη. Ελπιζω να μας φυγει συντομα και να απολαμβανουμε τα ητ μας! :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 11:57 »
καπως ετσι πρεπει να ειναι φιλε Erik μιας κ τις τελευταιες 2ημερες εχω πειραματιστει αρκετα με υγρα κανοντας τις δικες μου αλχημιες....

 :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:03 »
Έτσι είναι στην αρχή με το άτμισμα μέχρι να προσαρμοστεί κανείς ναι? Παίζουν ρόλο τα υγρά που ατμίζουμε κ η ποσότητα της νικοτίνης κ φυσικά ο οργανισμός μας στις νέες αλλαγές που του επιβάλουμε για το καλό μας πιστεύω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:28 »
@ dark angel
δεν το συζητω, εννοειτε πως ειναι θεμα προσαρμογης !!!

αν ανατρεξω στα δικα μου εφηβηκα χρονια στα 14μου εκανα κανα μηνα να συνιθισω το κ.τ. με πολλες παρενεργειες στα παντα μου !!!

πλεον καθαριζουμε, αργα αλλα σταθερα !!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:22 »
Υπόψιν: Οι συνεχείς αλλαγές - δοκιμές υγρών, πολλές φορές επηρεάζουν στο λαιμό και πολλούς από εμάς που είμαστε χρόνια ατμιστές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12