vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, bloodlessz, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:04 »
Περαστικά στις καουρίτσες! Εγώ πάλι, έχω παρατηρήσει καουρες σε αλλαγή γευσης (ιδια εταιρεία ιδιο ποσοστό νικοτίνης) άρα μήπως κάποιο απο τα πρόσθετα γευσης σε ενοχλει? :confused1:
Πιθανό και αυτό. ευχαριστώ για τα περαστικά :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 22:30 »
Ρε παιδιά, μήπως να το ψάξουμε λίγο αυτό με τη ζαλάδα; Το έπαθα κι εγώ και μάλιστα αρκετές φορές. Επειδή έχω βάλει πολλούς στο κόλπο του η.τ. -πρόσφατα και τους γονείς μου- και όλοι σχεδόν το πάθανε, αρχίζω να αγχώνομαι λιγάκι. Πάντως δεν πρέπει να παίζει ρόλο η νικοτήνη. Εγώ το έπαθα και "με" και "χωρίς". Μήπως από το "φύσα, ρούφα, τράβα τονε..." παθαίνουμε καμιά υπεροξυγόνοση; (Μακάρι να είναι μόνο αυτό)
ειχα κ γω ζαλαδα με 16mg νικοτινη κ αλλαξα υγρο και mg νικοτινης :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 23:16 »
....ναι,
μαλλον υπεροξυγονοση ειναι και πιθανα λογο της ευκολιας του ατμισματος σε σχεση με το τσιγαρο,
που ειναι δυσκο0λοτερο στην τζουρα και την συχνοτητα ::)

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:17 »
παιδια, επειδη ειδα οτι πολλοι μιλατε για ζαλαδα.
ειχαμε αυτη την ζαλαδα για πανω απο μια βδομαδα και τα 3 ατομα που ξεκινησαμε μαζι το ατμισμα κοβωντας το τσιγαρο.
για την ακριβεια ηταν μια αισθηση ζαλης στην οποια νομιζες οτι ολα γυρω σου κινουνται αργα, σαν το ματριξ..  :yes:

ηταν κλασικη περιπτωση παρενεργειας στερητικού νικοτινης..  :yes:

και ατμιζαμε 24μγ ολοι.. θα μου πεις, πως; κι ομως..
η νικοτινη που παιρνεις απ το ατμισμα ειναι απειροελαχιστη σε σχεση με του κανονικου τσιγαρου. και χωρις επιταχυντές. δεν σε μπαφιαζει και δεν την χορταινεις ποτέ, εξ ου και οι "πιπιλες", πραγμα που ποτέ δεν το κανες με το κ. τσιγαρο.

μην στεναχωριεστε. σε 7-10 μερες περναει

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 19:27 »
Θελω να κανω μια ερωτηση που σιγουρα εχει απαντηθει αλλα οσο και να εψαξα manual ή κανοντας αναζητηση δεν καταφερα να βρω κατι.

Εχει παραπονεθει κανενας ατμιστης για ενοχλησεις στα ουλα και στον ουρανισκο του στοματος?

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 19:31 »
Θελω να κανω μια ερωτηση που σιγουρα εχει απαντηθει αλλα οσο και να εψαξα manual ή κανοντας αναζητηση δεν καταφερα να βρω κατι.

Εχει παραπονεθει κανενας ατμιστης για ενοχλησεις στα ουλα και στον ουρανισκο του στοματος?

Ναι αλλα αυτο συμβαινει συνηθως τις πρωτες μερες ατμισματος...
Τουλαχιστον απο οσο εχω διαβασει.
Δεν πας σε οδοντιατρο μπας και δεν εχει καμια σχεση με το ατμισμα Πανο;

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:16 »
Στους σχεδόν 2 μήνες που ατμίζω 6-10 ml 0 - 18 mg (πιό πολύ 6 -11 mg) vg , pg παρατήρησα 2-3 φορές ελαφρύ τσίμπημα αριστερά στο στήθος (κάτι σαν χτύπημα απο ηλεκτρονικό αναπτήρα). Δεν έδωσα σημασία μέχρι που ένας φίλος μου μου είπε ότι σταμάτησε το η/τ γιατί είχε συνέχεια τέτοια συμπτώματα και μόλις το σταμάτησε  δεν παρουσιάστηκαν ξανά.
Πριν ξεκινήσω το η/τ είχα κάνει γενικό τσεκ απ και δεν παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.
Σας έχει τήχει εσας κάτι ανάλογο?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:26 »
Και ενας δικος μου φιλος ειχε μια παρομοια εμπειρια  :( Αρχισε το ητ και μια βδομαδα μετα τρακαρε με το αυτοκινητο του . Αμεσως εκοψε το ητ και ξαναρχισε το καπνισμα . Εδω και 2 μηνες που συνεχιζει το καπνισμα δεν εχει ξανατρακαρει !!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:35 »
nassos  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :lotpot: :lotpot: :heat:
Δεν την παλεύεεεεεεις λέμεεεεε!


Edit: larry το μόνο που έχω παρατηρήσει ήταν στην αρχή με τα ούλα μου και τώρα καμμιά φορά με πιάνει ο φάρυγγας μου αναλόγως το υγρό που ατμίζω μιας και ακόμα δοκιμές κάνω. Μόλις εντοπίσω κάτι τέτοιο το αποκλείω από το μενού!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:43 »
Οσοι εχετε η νομιζετε οτι εχετε καποιο προβλημα,
μπορειτε να ρωτησετε τον γιατρο σας,
η να κοψετε το η/τ και να ξαναρχισετε το κ/τ.
Εδω οτι και να διαβασετε δεν ειναι υπευθυνο
και μπορει να σας παρουμε στον λαιμο μας.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 20:47 »
Προς αποφυγη παρεξηγησεων. Δεν το ειπα ειρωνικα φιλε Larry . Ηταν ενα τυχαιο παραδειγμα . Οι παλαιοτεροι και σιγουρα σοφοτεροι το ελεγαν ετσι ' οποιος δεν θελει να ζημωσει , 10 μερες κοσκιναει "

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:46 »
Ξερετε μηπως αν τα υγρα του η/τ συνδεονται με αλλεργιες?

Εχω βγαλει καποια κοκκινα σημαδια(σαν σπυρακια) στα ποδια κυριως, και επειδη ειμαι λιγο φοβιτσιαρης! θα θελα να μαθω.
Μεχρι τωρα στη ζωη μου δεν ειχα καποια αλλεργια. Τι να προσεξω στα υγρα που επιλεγω?
Τα υγρα που μου στειλανε μαζι με το η/τ ειναι καποιο που φτιαξανε οι ιδιοι (για να θυμιζει τι μαρκα που καπνιζα και ενα ποθ λεγεtai "tuscan"...einai apo FlavourArt.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:37 »
Έχει αναφερθεί ότι σε ένα πολύ μικρό ποσοστό η PG μπορεί να είναι η αιτία για τέτοια κόκκινα "σαν σπυράκια".
Γύρνα το σε υγρά με VG (ψάξε το ανάλογο θέμα στα υγρά). Δοκίμασε έτσι κάποιο διάστημα και αν δεις ότι πέρασαν, ξαναδοκίμασε PG. Αν εμφανιστούν πάλι, τότε θα είσαι σχεδόν σίγουρος ότι έχεις αλλεργία στην PG.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:51 »
ζητηστε απο εναν αλλεργιολογο να σας κανει τεστ αλλεργιας στην γλυκερινη.
ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το κανει και φανταζομαι και τον τροπο, ο οποιος σε καμια περιπτωση δεν γραφεται εδω, γιατι ειμαι σιγουρος πως καποιοι θα δοκιμασουν να το κανουν μονοι τους.
με την ευκαιρια που θα πατε -αν πατε- καντε και τα υπολοιπα 30 (ή 40, δεν θυμαμαι γιατι το εκανα πριν χρονια) τεστ αλλεργίας. η εξεταση διαρκει 30 περιπου λεπτα και εχει πολυ μικρο κοστος.
μπορει ομως να σας σωσει απο μεγαλους μπελαδες τους οποιους πιθανον πολλοι αγνοείτε..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 08:53 »
Στους σχεδόν 2 μήνες που ατμίζω 6-10 ml 0 - 18 mg (πιό πολύ 6 -11 mg) vg , pg παρατήρησα 2-3 φορές ελαφρύ τσίμπημα αριστερά στο στήθος (κάτι σαν χτύπημα απο ηλεκτρονικό αναπτήρα). Δεν έδωσα σημασία μέχρι που ένας φίλος μου μου είπε ότι σταμάτησε το η/τ γιατί είχε συνέχεια τέτοια συμπτώματα και μόλις το σταμάτησε  δεν παρουσιάστηκαν ξανά.
Πριν ξεκινήσω το η/τ είχα κάνει γενικό τσεκ απ και δεν παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.
Σας έχει τήχει εσας κάτι ανάλογο?  :dontknow:


Kαλημερα, συγγνωμη αλλα θα ηθελα να μου πεις αν φυσικα θελεις? οταν καπνιζες κανονικα τσιγαρα ειχες αυτο το τσιμπημα αριστερα ειτε δεξια στο στηθος? Γιατι αν μου πεις οτι μονο οταν αρχισες το ητ αρχισε αυτο το συμπτωμα ? εγω θα σου πω δυο εκδοχες! Ειτε ειχες προβλημα καρδιας απο πριν? Που μαλλον κατι τετοιο δεν θα ισχυει κ συγγνωμη αν σε τρομαζω ναι? ειτε απλα εχεις αγχος οπου προκαλει απιστευτα συμπτωματα ναι?

Το αγχος μπορει να σε κανει να νομιζεις οτι εχεις παθει κ εμφραγμα κ να μουδιασουν ποδια κ χερια ταυτοχρονα!!! Ομως επειδη δεν ειμαι γιατρος, (εχω certificate  πρωτων βοηθειων που το παιρνεις υποχρεωτικα οταν πας για αεροσυνοδος)  σου λεω να πας οπωσδηποτε σε καλο καρδιολογο ναι?

Εκανες γενικο τσεκ- απ οπως λες μα την καρδια σου την τσεκαρες οπως πρεπει? Πολλοι νομιζουν οτι εχουν κατι στην καρδια κ τελικα το προβλημα τους ειναι στον οισοφαγο!!!!!ειτε κ το αντιθετο ομως ναι?

Οτι κ αν ειναι εσυ πρεπει να πας σε καρδιολογο μα δεν γινεται σε δυο μηνες μεσα να επαθε κατι η καρδια σου απο το ητ!!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180603 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12