vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, vlasismiriagos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος annajohn

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 23:26 »
Σου εχω την λυση γιατι το παθαινα και εγω.Λοιπον παιρνεις ενα detol αρχικα και μια φορα την μερα πλενεις το πιπακι.Τωρα αν πονας ακομα παιρνεις απο το φαρμακειο tandum το οποιο ειναι σαν το listerine αλλα πολυ πιο "light"δεν καιει και το προτινουν οδοντιατροι.Εμενα προσωπικα μου περασε την τριτη μερα.Δεν ξερω αν μαζευε μικροβια  αν ατμιζεις 3-4 μερες χωρις να το καθαρισεις ή κατι τετοιο παντως εγω το ελυσα ετσι το προβλημα...

σοβαρα ;;;;  :eyesplash: θα το δοκιμασο.......καθημερινα το καθαραριζω το πιπακι αλλα με νερο μονο   :-[ οφφ παλι καλα και νομιζα οτι θα ταν τιποτα ποιο σοβαρο....ευχαριστω πολυυυυυ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #271 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 07:40 »
Όλα καλά με το η.τ.28 μέρα σήμερα  αλλα πείνα, πειναω πολύ, θέλω να τρώω πιο συχνά και ιδιαίτερα γλυκά, θα σταματήσει αυτό, πως εξηγείται? Γιατι ανεβαίνω σε κιλά και ειμαι ήδη υπέρβαρος.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #272 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 09:43 »
Όλα καλά με το η.τ.28 μέρα σήμερα  αλλα πείνα, πειναω πολύ, θέλω να τρώω πιο συχνά και ιδιαίτερα γλυκά, θα σταματήσει αυτό, πως εξηγείται? Γιατι ανεβαίνω σε κιλά και ειμαι ήδη υπέρβαρος.
Καλη σου μερα, πρωτα απο ολα ξερεις οτι οταν κοψεις το κτ αλλαζουν πολλα ναι? Δεν ειναι μονο η αλλαγη στην ορεξη μας μα πολλα που ισως να σε εκπληξουν ευχαριστα αργοτερα.


Αν καταλαβεις ψυχολογικα οτι δεν χρειαζεσαι σαν αμυνα σου το φαγητο? Θα καταφερεις τοτε να λυσεις το προβλημα σου.
Επειδη εκοψες το κτ ο οργανισμος σου θελει να ξεσπασει καπου κ ετσι σου ζηταει να φας!!!! Ειναι κατι σαν ψυχολογικη αμυνα κ αντιδραση ολο αυτο.

Οταν εκοψα μαχαιρι το κτ εκανα διαφορες ερευνες γιατι πεινουσα τρομερα!!
Ολοι μα ολοι μου ελεγαν το ιδιο! Δεν ειναι τιποτα ειναι απλα που δεν καπνιζεις!!!!!

Οταν ομως εψαξα λιγο μεσα μου? καταλαβα καλα οτι ο κρυμενος μου εαυτος αντιδρουσε!!!Οταν κανεις μια αλλαγη δεν το δεχεται ευκολα ο οργανισμος σου ναι? σκεψου ποσο αντιδρα ο αλλος που σε συντροφευει για παντα κ που συνηθως τον ξεχνανε οι περισσοτεροι.....

Πρεπει να αντιμετωπισεις πρωτα το γεγονος οτι σταματησες να καπνιζεις!! Κ μετα να αρχισεις να τρως πολυ προσεκτικα. Αυτη ηταν η καλλιτερη μου λυση κ με εσωσε!!!!!!! Τρωγε πολλα φρουτα κ πινε πολυ νερο!!! Να τρως απο λιγο  σε τακτα χρονικα διαστηματα ετσι ωστε να μην νοιωθεις πεινα!

Δεν πρεπει να παρεις αλλα κιλα απο την στιγμη που εχεις καποια περιτα ναι? Οι περισοτεροι απο  μας οταν κοψαμε το κτ στις αρχες πεινουσαμε τρομερα (ειδικα εγω) . Πρεπει οσο ειναι αρχη να το ελεγχεις για να μην σε παρει ασχημα απο κατω.

Με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις!!! Εγω παντος ειχα βγαλει κακο ονομα  ;D .....Οπου πηγαινα μου εφερναν φαγητα!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Το ξεπερασα αυτο οταν καταλαβα  τους λογους που με εκαναν να θελω συνεχεια να τρωω  ;)
 



Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #273 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 14:25 »
Όλα καλά με το η.τ.28 μέρα σήμερα  αλλα πείνα, πειναω πολύ, θέλω να τρώω πιο συχνά και ιδιαίτερα γλυκά, θα σταματήσει αυτό, πως εξηγείται? Γιατι ανεβαίνω σε κιλά και ειμαι ήδη υπέρβαρος.
Είναι παιχνίδια του μυαλού και τίποτε άλλο . Πριν από 1 μήνα έκανα γενικές εξετάσεις και επειδή ήταν όλα ανεβασμένα , ξεκίνησα δίαιτα eurodiet και έχω χάσει 5 κιλά . Από πείνα καθόλου . Από άτμισμα >5ml καθημερινά .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 14:38 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #274 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 14:41 »
Όλα καλά με το η.τ.28 μέρα σήμερα  αλλα πείνα, πειναω πολύ, θέλω να τρώω πιο συχνά και ιδιαίτερα γλυκά, θα σταματήσει αυτό, πως εξηγείται? Γιατι ανεβαίνω σε κιλά και ειμαι ήδη υπέρβαρος.
Μηπως εχεις παρει υγρα χωρις νικοτινη η με λιγη σε σχεση με το κ/τ που καπνιζες πριν? το ιδιο επαθα και εγω  οταν ειχα αλλαξει απο κ/τ(old holborn μπλε) σε η/τ χωρις νικοτινη, μετα απο 2 εβδομαδες του εβαλα 16mg και
ηρεμησα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apollonick

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένας φτωχός και μόνος ατμιστής
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #275 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 15:01 »
Όλα καλά με το η.τ.28 μέρα σήμερα  αλλα πείνα, πειναω πολύ, θέλω να τρώω πιο συχνά και ιδιαίτερα γλυκά, θα σταματήσει αυτό, πως εξηγείται? Γιατι ανεβαίνω σε κιλά και ειμαι ήδη υπέρβαρος.

Κι εγώ 45 μέρες τώρα με το Giant με 16mg έχει  ανοίξει η όρεξη μου αλλά είμαι τυχερός γιατί θέλω να πάρω κιλα γιατί είμαι πολύ αδύνατος

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #276 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:10 »
Σε ζηλεύω! Πινω πολύ νερο τωρα, φρουτα και σχετική δίαιτα, παράλληλα ανέβασα την νικοτίνη από 9,11,15 που έπαιρνα σε 18,24,30,38 πολύ καλύτερα τα πράγματα σκέτο τρίφυλλο είναι.

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 10:55 »
κοντεύω 10 μήνες που ατμιζω και θέλω να ρωτήσω κάτι. :idiot1:
εδώ και μια εβδομάδα έχω ενα κάψιμο στο στομάχι,το μόνο που άλλαξα  είναι η νικοτίνη.
υπάρχει  περίπτωση να είναι από αυτό??
το είχε κανένας άλλος? 
ΥΓ. και την ανέβασα .απο 10 που μουν την πήγα 20 mg :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 10:58 »
κοντεύω 10 μήνες που ατμιζω και θέλω να ρωτήσω κάτι. :idiot1:
εδώ και μια εβδομάδα έχω ενα κάψιμο στο στομάχι,το μόνο που άλλαξα  είναι η νικοτίνη.
υπάρχει  περίπτωση να είναι από αυτό??
το είχε κανένας άλλος?
Δεν ξερω αν θα μπορουσε αν ειναι απο την νικοτινη μα λογικα θα σου πω ναι γιατι οχι? Οταν καποιος εχει ελκος στο στομαχι απαγορευεται δια ροπαλου το κτ !!!! Ομως   το πιθανοτερο για μενα ειναι απο φαγητο ειτε απο πολυ αγχος κ κακη ισως διατροφη? Κ το ποτο μπορει να στο προκαλεσει αυτο αν ειπιες πολυ ναι?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:02 »
κοντεύω 10 μήνες που ατμιζω και θέλω να ρωτήσω κάτι. :idiot1:
εδώ και μια εβδομάδα έχω ενα κάψιμο στο στομάχι,το μόνο που άλλαξα  είναι η νικοτίνη.
υπάρχει  περίπτωση να είναι από αυτό??
το είχε κανένας άλλος? 
ΥΓ. και την ανέβασα .απο 10 που μουν την πήγα 20 mg :idiot1:

:hmmm: Τέσταρε το... Ρίξε ξανά τη νικοτίνη στο 10-12mg και δες αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα με το στομάχι...
Μπορεί φταίει κάποια,τυχών,λανθάνουσα αραίωση σε υγρά που έφτιαξές :hmmm:
:dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:02 »
Δεν ξερω αν θα μπορουσε αν ειναι απο την νικοτινη μα λογικα θα σου πω ναι γιατι οχι? Οταν καποιος εχει ελκος στο στομαχι απαγορευεται δια ροπαλου το κτ !!!! Ομως   το πιθανοτερο για μενα ειναι απο φαγητο ειτε απο πολυ αγχος κ κακη ισως διατροφη? Κ το ποτο μπορει να στο προκαλεσει αυτο αν ειπιες πολυ ναι?
ελκοσ  : φαγητό τρώω οτι έτρωγα πάντα αγχος  :laugh1: πλέων το πήρα απόφαση οσο για ποτό πάλι  :nope: 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:03 »
Αν την αύξησες, ναι είναι πιθανόν γιατί η νικοτίνη χαλαρώνει μια "βαλβίδα" στην είσοδο του στομάχου με αποτέλεσμα να φεύγουν γαστρικά υγρά και να προκαλούν κάψιμο, αυτό μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός την νεα ποσότητα.

Α την μείωσες ίσως να τραβάς πιο έντονες τζουρες και ή παραπάνω ένταση να προκαλεί ένα μικρό σφίξιμο στο στομάχι το οποίο να αντιδρά με αυτόν τον τρόπο.


Τώρα είδα την διευκρίνιση ότι την αύξησες, είναι πολύ πιθανό να συνέβει η πρώτη περίπτωση που περιγράφω.
Δεν μου πεφτει λόγος αλλά 100% αύξηση είναι πάρα πολύ. Ακόμη και 10% είναι αισθητή.

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:03 »
:hmmm: Τέσταρε το... Ρίξε ξανά τη νικοτίνη στο 10-12mg και δες αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα με το στομάχι...
Μπορεί φταίει κάποια,τυχών,λανθάνουσα αραίωση σε υγρά που έφτιαξές :hmmm:
:dontknow:
αυτό πιστεύω και εγώ φιλαράκι  :hmmm:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:08
Αν την αύξησες, ναι είναι πιθανόν γιατί η νικοτίνη χαλαρώνει μια "βαλβίδα" στην είσοδο του στομάχου με αποτέλεσμα να φεύγουν γαστρικά υγρά και να προκαλούν κάψιμο, αυτό μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός την νεα ποσότητα.

Α την μείωσες ίσως να τραβάς πιο έντονες τζουρες και ή παραπάνω ένταση να προκαλεί ένα μικρό σφίξιμο στο στομάχι το οποίο να αντιδρά με αυτόν τον τρόπο.


Τώρα είδα την διευκρίνιση ότι την αύξησες, είναι πολύ πιθανό να συνέβει η πρώτη περίπτωση που περιγράφω.
Δεν μου πε΄φτει λόγοε αλλά 100% αύξηση είναι πάρα πολύ. Ακόμη και 10% είναι αισθητή.

Σασ ευχαριστώ όλους όλες  :respect_hat:

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:33 »
Κι ένα Malox για τις καούρες δεν ειν κακό.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:50 »
Περαστικά στις καουρίτσες! Εγώ πάλι, έχω παρατηρήσει καουρες σε αλλαγή γευσης (ιδια εταιρεία ιδιο ποσοστό νικοτίνης) άρα μήπως κάποιο απο τα πρόσθετα γευσης σε ενοχλει? :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237626 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12