vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas, costasibiza84

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 14:22 »
Μπα! Και σπάρος είμαι για τέτοια αλλά και λιχούδης. Αλλά παίζει ρόλο και το σκαρί του καθενός. Μέχρι τα 30 - 35 μου, έλεγα αμάν να βάλω κανένα κιλό.  :tongue_smilie:

Σας ζηλεύω...
Εγώ ακόμη παχαίνω...  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 15:25 »
Σταματώντας το κάπνισμα μυρίζουμε καλύτερα και έχουμε καλύτερη γεύση.
Οπότε τρώμε και περισσότερο.
Αυτο το διαπίστωσα,όλα έχουν καλύτερη γεύση τώρα :)) :)) :))
Αλλά τι θα γίνει???Δεν έχω κάνει ποτέ δίαιτα και τώρα μόνο στην ιδέα με πιάνει ζαλάδα :-X :-X :-X
Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποια ουσία στα υγρά που να σου ανοίγει την όρεξη???
Ελπίζω πως 'οχι και να μου περάσει έτσι.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 18:40 »
βάλε στο μπλέντερ ραπανάκια, καί από το ζουμί, στάξε λίγο στο φίλτρο (ή στο υγρό).
φαντασία θέλει??

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 10:38 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πως δεν το σκέφτηκα!!

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 11:16 »
καλημέρα σας,

μετά από 2 μέρες εντατικού ατμίσματος με υγρό pg low παρατηρώ ότι νιώθω ενόχληση στο λαιμό, σαν να με γρατζουνάει. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον ή θα πρέπει να ανησυχώ για τι γρίπη των χοίρων????:))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 11:32 »
 
 
Οχι spou, δεν χρειάζεται να τρομάζεις. Νομίζω την απάντηση την έδωσες μόνη σου!
μετά από 2 μέρες εντατικού ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 12:08 »
Η pg στεγνώνει το λαιμό κάπως (ο καπνός βέβαια πολύ περισσότερο).
Και μην ξεχνάς ότι και μάρκα τσιγάρων όταν αλλάζαμε ο λαιμός ερεθιζόταν…
Ίσως είναι αυτή η αλλαγή από τσιγάρο σε ατμό, μέχρι να το συνηθίσεις

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 12:33 »
Μήπως φταίει η προσπάθεια για μεγάλες χορταστικές τζούρες (πολλές φορές νιώθω ότι δεν τραβάει και ρουφάω έντονα) που γενικά έχει ερεθιστεί όλο το σύστημα? Μήπως θα έπρεπε να αλλάξω υγρό ή είναι κάτι που θα συνηθίσω?Please, τα φώτα σας

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 12:37 »
Μήπως φταίει η προσπάθεια για μεγάλες χορταστικές τζούρες (πολλές φορές νιώθω ότι δεν τραβάει και ρουφάω έντονα) που γενικά έχει ερεθιστεί όλο το σύστημα?

Σίγουρα φταίει κι αυτό. Μην ξεχνάς οτι πια βάζεις στον οργανισμό σου κατι πρωτόγνωρο και η μεγαλύτερη προσπάθεια που καταβάλεις προκειμένου να ικανοποιηθείς, καταλήγει σε αυτά τα αποτελέσματα.
 
Μήπως θα έπρεπε να αλλάξω υγρό ή είναι κάτι που θα συνηθίσω?Please, τα φώτα σας

Δοκίμασε και vg κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 12:59 »
Εγώ μερικές φορές έχω ένα βράχνιασμα όταν ατμίζω ένα συγκεκριμένο υγρό για ένα διάστημα και μετά αλλάζω σε άλλο. Δεν κρατάει πάνω από 2-3 μέρες συνήθως, μέχρι να συνηθίσει ο λαιμός την αλλαγή. Αν κρατήσει παραπάνω, λέω ότι αυτό το υγρό δε με πάει και τα αφήνω στην άκρη.

Κάτι ανάλογο με την αλλαγή μάρκας στα τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 13:11 »
Παράθεση
μετά από 2 μέρες εντατικού ατμίσματος με υγρό pg low παρατηρώ ότι νιώθω ενόχληση στο λαιμό, σαν να με γρατζουνάει
Το γρατζουναει ειναι λιγο ασαφες
Στην αρχη περισσοτερο και τωρα σπανιως νοιωθω ενα γαργαλισμα βα8ια στο λαρυγγα, οπως οταν  εχουμε κρυολογημα και ταση για επιμονο βηχα (χωρις να βηχω απαραιτητα) αυτο συνη8ως συμβαινει μερικα λεπτα αφου ξαπλωσω.
Δεν ξερω αν μιλαμε για το ιδιο συμπτωμα. Ειμαι σιγουρος οτι προερχεται απο το ΗΤ και το αποδιδω στη συχνη αλλαγή υγρων και την επικα8ιση VG  στις αναπνευστικες οδούς, εχω την εντυπωση οτι με VG ειναι συχνοτερο.
Συνήδως με 1-2 βηξιματα και 2-3 καταπόσεις μου περναει.

Ενα αλλο που εμφανιστηκε μετα το πρωτο μηνα...
Αν βήξω το πρωι , πριν αρχισω το ατμισμα, ερχεται μια ασχημη γλυκερη γευση PGoVGίλας, ας μου επιτραπει η εκφραση !
εννοειται οτι ειναι απ το ατμισμα , απλα το αναφερω για επιβεβαιωση παρομοιων εμπειριων απο αλλους εδω.
Απο κιλα ....κανενα προβλημα ειμαι στα ιδια!

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 13:44 »
"Το γρατζουναει ειναι λιγο ασαφες
Στην αρχη περισσοτερο και τωρα σπανιως νοιωθω ενα γαργαλισμα βα8ια στο λαρυγγα, οπως οταν  εχουμε κρυολογημα και ταση για επιμονο βηχα"


Κάτι τέτοιο σα να έχω ερεθιστεί από επίμονο βήχα αλλά γενικά νιώθω σαν να είναι πρησμένος ο λαιμός μου. Απ' ότι είπε και ο Αtmo πρέπει να είναι απο την καινούρια ουσία αφενός και από την έντονη προσπάθεια να ικανοποιηθώ από την τζούρα... Θα δοκιμάσω και MED μπας και τραβάω λιγότερο Που θα πάει θα συνηθίσω. Απο το τσιγάρο να γλιτώσω....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 13:53 »
Να βήξω πραγματικά έχω ένα χρόνο, από τότε που άρχισα το η.τ.
Κάπου και πού μπορεί να κάνω ένα ηθελημένο βηχάκι για να καθαρίσει η φωνή. Αλλά αυτό είναι εντελώς φυσιολογικό όπως π.χ. όταν έχεις ώρα να μιλήσεις.

Βέβαια ως γνωστό δεν αντιδρούν όλοι το ίδιο.
Ίσως θα έπρεπε να δοκιμάσεις και κανένα άλλο υγρό. Υπήρχαν κάποια που μου έφεραν κι εμένα βήχα αλλά επειδή ήταν προφανέστατο ότι οφείλονταν στα συγκεκριμένα υγρά, το εγκατέλειψα. Δεν το αποκλείω όμως τα ίδια υγρά μετά από κάμποσο καιρό να μην με πειράζουν καθόλου. Και αυτό έχει συμβεί.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 14:11 »
Έχω κι εγώ αυτή την ενόχληση στον λαιμό, αλλά περισσότερο μου φέρνει σαν στέγνωμα. Γρατζούνισμα ποτέ. Μπορεί να μην έχει και σχέση με το η.τ. Μπορεί να φταίει η υγρασία (δυο τρεις μέρες τώρα με έχει τσακίσει), μπορεί να φώναξες και να τον ερέθισες, μπορεί και να είναι αρχή ίωσης. Δεν είμαι γιατρός. Απλά τα γράφω αυτά, γιατι όταν ήμουν στις πρώτες μέρες ατμίσματος, ότι και να μου συνέβαινε το απέδιδα στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 18, 2009, 14:14 »
Είναι καλύτερα να προσπαθήσεις με medioum.
Η αρχή είναι λίγο δύσκολη και προσπαθώντας να αναπληρώσουμε το κανονικό ατμίζουμε σαν  "μηχανές" ,ας μου επιτραπεί η έκφραση.
Ετσι μπορεί να πάθουμε κι αυτό που περιγράφεις.
Με το medioum θα είσαι καλύτερα σίγουρα.
Υστερα θα πρέπει να δεις και ποιο σου κάνει καλύτερα ,pg ή vg???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12