vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 6 χρήστες
aragiannis, Mimhsdr, camber, tibolaso, bloodlessz, Buliwyf

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1410 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:10 »
λευτερη καλημερα και καλη χρονια......την ερωτηση αυτη την εκανα προσφατα σε καπνιστη και η απαντηση του ηταν οτι το εχει ακουσει παμπολες φορες απο γιατρους και δη πνευμονολογους..οταν δε του ζητησα ποιοι ειναι αυτοι, δεν εχουν ονομα;;;;;η αντιδραση του ηταν (η αναμενομενη για μενα) εμπιστευομαι καλυτερα εναν πνευμονολογο παρα εναν καρδιολογο (γιατι του ανεφερα για τις ερευνες του κωστα φαρσαλινου)...
και οπως πολλες γελιογραφιες γραφουν χωρις σχολια ετσι κι εγω ουδεν σχολιο...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1411 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 01:13 »
Zilos και αυτο που περιγραφεις μου εχει τυχει

Αποσυνδεδεμένος kash

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1412 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 02:08 »
Εγώ πάντως επισκέφθηκα πριν λίγες μέρες μαι πνευμονολόγο λόγω γρίπης και όταν με ρώτησε αν καπνίζω και της απάντησα ότι κάνω ηλ. τσιγάρο, είχε την εξής αντίδραση:
-Α! Κάνεις μόνο ηλεκτρονικό τώρα?
- Ναι
-Φαντάζομαι νιώθεις καλύτερα έτσι?
-Αρκετά καλύτερα
- Μπράβο!


Να σας πω την αλήθεια όταν της είπα για το ΗΤ νόμιζα ότι θα αρχίσει το κήρυγμα. Παρ' όλα αυτά η αντίδραση της ήταν απόλυτα θετική

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1413 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 04:51 »
Πιστεύω σε καμιά 5-10 χρόνια,θα πηγαίνεις σε γιατρό και αφού σε ρωτήσει αν καπνίζεις,
απαντώντας ότι κάνεις Η.Τ. να σου λέει: (Μια χαρά,απλά ανέβασε λίγο τις αντιστάσεις σου
απο 1Ω και άνω μην σου έρχεται πολύ βαρύ :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1414 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 13:19 »
Μπαααα. Οι γιατροί μάλλον θα λένε άντε σιγά σιγά να το κόψουμε κι αυτό...
Πάντως καλύτερα έστω κι έτσι παρά να σου λέει κόψε το ΚΤ με το τσιγάρο στο στόμα...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1415 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:00 »
@ domaze
είναι η ακριβής απάντηση που παίρνω από τους γιατρούς, κι έχω επισκεφτεί πολλούς τελευταία...Είναι όμως όλοι θετικοί για το η.τ. και για την κατάσταση των πνευμόνων μου... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1416 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:14 »
Σήμερα μετά από περίπου 2 μήνες ατμίσματος παρατήρησα μερικά μικρά σπυράκια πάνω από το στήθος και λίγα πάνω δεξιά στην πλάτη. Είναι πολύ μικρά όμως. Ελπίζω να μην είναι από το Η.Τ. Κάνω υγρό 50-50 αν και θα το αλλάξω όπως είπε ένας συνατμιστής εδώ σε 80vg -20pg γιατί έχω ένα θέμα (κάτι σαν δύσπνοια) όταν ξαπλώνω.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1417 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:21 »
κωστα τα σπιρακια δεν εχουν να κανουν με το Ητ .. γιατι αλλωστε ?  αν εχεις δύσπνοια  αν διαβασεις στο νημα αυτο θα βρεις πολλες λυσεις και αφορμες να την εχεις αν ειναι απο το ητ και δεν ειναι κατι αλλο ασχετο παθολογικο...   αλλαξε τα υγρα σε vg  μονο να δεις αν ειναι η Pg ..  μην κανεις pg  για καποιο διαστημα ... μετα αν δεις οτι δεν ειναι αυτο .. δες με την νικοτινη που κανεις και τα ml

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1418 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:35 »
Ναι Κώστα όπως γράφω στο πάνω ποστ ο συνατμιστής που μου είπε εσύ είσαι. :thumpup: Από δευτέρα θα ασχοληθώ με τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1419 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:46 »
Παρατηρήσατε μήπως εντονο ροχαλητό; Εγω εχω δύο εβδομάδες περίπου που ροχαλίζω λες και περνάει τρένο απο το σπίτι ( έχω ξεκινήσει το η.τ. εδω και 40+ μέρες)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1420 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:50 »
δε μπορω να σου πω σιγουρα.η γυναικα μου παραπονιεται χρονια για το ροχαλητο μου.αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ξυπναω πολυ ευκολα,ενω πριν με τιποτα

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1421 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:52 »
εγω ειμαι τρενο ατμισω δεν ατμισω.
παντος εχω παρατηρισει πως αν ατμισω εντονα λιγο πριν τον υπνο το ροχαλητο γινεται πιο εντονο, και ξυπναω με λαιμο και γλωσσα τσαρουχι.

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1422 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:59 »
Σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να το ρίξω στο η.τ. Ροχάλιζα και πρίν το ξεκινήσω. Όμως εδω και δυο εβδομάδες ξυπνάω ακόμα και τον εαυτό μου. Έκανα την ερώτηση μηπως και κάποιος απο τους παλίους είχε το ίδιο πρόβλημα και πιθανώς να βρήκε τη λύση

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1423 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:19 »
επειδη ασχολουμαι με τα ιατρικα(βελονιστης και εναλλακτικος θεραπευτης),θα σου πω το εξης.με τη δυτικη ιατρικη το ροχαλητο κατα πασα πιθανοτητα οφειλεται σε στραβο διαφραγμα,βουλωμενες ρινικες κοιλοτητες,ακομα και απο πρησμενες αμυγδαλες.μπορει να οφειλεται και σε αλλα αιτια,ακομα και απο κουραση,αγχος,στρες.ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κανεις και απνοιες.επισης μπορει να οφειλεται σε διαταραχες του πνευματος.κανε μια βολτα σε ενα γιατρο.αν οφειλεται στα πρωτα που αναφερω η εγχειρηση ειναι μονοδρομος.αν ειναι απο αλλη αιτια πηγαινε σε εναν βελονιστη να σου κανει μια εξεταση και θα βρεις ακρη.δες επισης μπορω να σου πω ορισμενες τεχνικες jin shi do acupressure για να χαλαρωνεις πριν κοιμηθεις.

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1424 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:25 »
Ευχαριστω πολυ, σιγουρα η βολτα στο γιατρο θα γινει και συντομα μαλιστα γιατι αλλιως θα παω σε ορθοπεδικο απο τις κλωτσιες της γυναικας μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix