vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 19:43 »
Λοιπον εχουμε και λεμε....
35 χρονια καπνιστής,τα τελευταία 10 χρονια
60 τσιγάρα Rothmans international την ημερα,
τι να περιγράψω τωρα για την κατάσταση της
υγείας μου ? Αφηστε καλύτερα......
Το Σαββατο μετα απο παρότρυνση του γιου μου,πηρα ητ.
Πανε 4 μερες τωρα που δεν ξανακαπνισα , χωρίς να νοιώθω στέρηση
και επιθυμία για κτ.Ατμιζω 1-1,5ml την ημερα με νικοτινη 24,αλλα
πιστεύω οτι θα τα καταφέρω να "κατεβάσω" την τιμη σε 12 η ακόμα και 8mg...
Το μονο πρόβλημα που εχω απ την ωρα που αρχισα να ατμιζω,ειναι το στεγνό
στόμα που εχω οταν ξυπνάω.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 09:52 από porto13 »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 04:05 »
Τον πρώτο καιρό 1 - 1 1/2 μήνα, θα το έχεις αυτό, μετά διορθώνεται πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 02:15 »
μετα απο 819,69 ακαπνιστα τσιγαρα και εξοικονομιση 122,95€ οπως εχει υπολογισει ενα application
το σιγουρο ειναι οτι εχω κανει ηδη αποσβεση! :laugh1:
σαφως και νιωθω καθαρη και απαλλαγμενη απο τον ψυχαναγκασμο που σου δημιουργει το τσιγαρο
και τωρα επιτελους καταλαβαινω γιατι οι πρωην καπνιστες γινονται οι χειροτεροι πολεμιοι του τσιγαρου..
χθες μπηκε μια κυρια στο λεωφορειο και καθησε ακριβως μπροστα μου..πραγματικα αηδιασα απο την μυρωδια και ταυτοχρονα καταντραπηκα γιατι σκεφτηκα πως ετσι θα μυριζα και εγω οταν ακομα καπνιζα!! :-[ :-[ :-[
η πιο μεγαλη αλλαγη μετα την διακοπη του τσιγαρου που παρατηρησα και που το εχουν αναφερει αρκετοι απο οτι διαβασα ειναι ο υπνος..
οταν καπνιζα τα πρωινα ηταν μια δυσκολη υποθεση..ξυπνουσα με μεγαλη δυσκολια και ενιωθα χωμα σαν να ειχα πιει ενα μπουκαλι ουισκι και επισης παντα ξυπνουσα κουρασμενη..
τωρα με λιγες ωρες υπνου (αναλαφρος υπνος) κυριολεκτικα πεταγομαι απο το κρεβατι και νιωθω φρεσκια και ξεκουραστη και ειμαι ετοιμη να ξεκινησω την μερα μου με ορεξη και γεματη ενεργεια σαν να εχω παρει σπιντακια!
δεν ξερω για εσας αλλα για μενα αυτο ειναι παρα πολυ σημαντικο..με εχει αλλαξει πολυ..
αα και φυσικα το στομα..τερμα πια το στομα τσαρουχι!
πιστευω με τον καιρο ολα θα αλλαξουν προς το καλυτερο και ευχομαι ποτε μα ποτε να μη ξαναβαλω στο στομα μου τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 03:11 »
2060 ακαπνιστα και 203 εξοικονομιση :laugh1:

θα δεις με τον καιρο πως το ητ θα ειναι κατι που θα το αγαπησεις οχι για αυτο που ειναι(σιγουρα ειναι και κατι που γουσταρεις να βαζεις στο στομα σου,οχι αυτη η πικριλα με ολες τις πρακτικες συνέπειες της) αλλα γιατι θα ειναι η αφορμη να εχεις κοψει το τσιγαρο μια για ΠΑΝΤΑ.Αυτο σιγουρα μας δινει καποια χρονακια παραπανω(ή μαλλον ΠΟΛΛΑ παραπανω) οσο ωμό και αν ακουστει!!!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 12:15 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:18 »
εγω αυτο που ξερω ειναι οτι σωθηκα..και το εννοω..
μου εδωσε χρονο και δεν εννοω τον χρονο ως χρονια ζωης μονο
αλλα χρονο που στερουσα απο αλλα πραγματα..τωρα δεν χρειαζεται να
αφηνω ουτε λεπτο το παιδι μου για να παω να καπνισω..και μονο που
το λεω τωρα πια μου ακουγεται φρικτο
:wall:

Αποσυνδεδεμένος tron

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:29 »
Γεια σας ! ;D
 Ημουν συστιματικος καπνιστης για 11 χρονια το τσιγαρο εχει κανει μεγαλο κακο στιν υγεια μου για αυτο τα τελευταια 2 χρονακια γυμναζομουμε συστηματικα με στατικη γυμναστικη και αεροβια . Προσεχοντας την διατροφη μου παραλληλα.
Αυτο με βοηθησε αρκετα μου αλλα ο μισος καπνος τιν ημερα με κρατουσε πισω γενικα
 πχ κουραζομουν ευκολα δεν ειχα ανασα και ασχημη ψυχολογια, βρωμα τασακια γεματα για μερες (καθοτι εργενης) :tongue_smilie: και ενα σωρο αλλα πραγματα που σαν καπνιστης δεν τα εβλεπα !!!
 Ατιμιζοντας τωρα οχι πολυ καιρο περιπου μια εβδομαδα μπορω να πω οτι εχω ενθουσιαστει !!!!!
 Δεν εχω ξαναβαλει στο στομα μου το τσιγαρο καθε πρωι πλεον ανπνεω τωρα καταλαβενω πως πριν προσπαθουσα, στο γυμναστιριο η αποδοση εχει ανεβει περιπου 25% και στα βαρη και στο τρεξιμο δεν ειμαι πτωμα και γενικα εχω περισοτερη ενεργεια και διαθεση να κανω πραγματα περιμενω να δω περισοτερες διαφορες οσο περναει ο καιρος !!!!!!
επισεις μπορω να πω οτι το η.τ μου αρεσει πολι περισοτερο απο το κανονικο!!!!!!!! :D ;D :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος θεριακλής

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 17:09 »
Καλησπέρα σας συνάδελφοι ατμιστές.
Έχω περίπου 5-6 μήνες που ατμίζω μετά απο 14 περίπου χρόνια καπνίσματος, ξεκινώντας απο μικρή ηλικία (είμαι 28), και καπνίζοντας ακόμα και όταν ήμουν αρρωστος με πυρετο και λοιπά!
Την Δευτέρα, πήγα για το καθιερωμένο check up που κάνω κάθε χρόνο στο γιατρό μου, και απο τα αποτελέσματα έμεινε εκπληκτος!
Το πρώτο που μου είπε είναι: Εκοψες το τσιγάρο ε?
Απο την ανάλυση αιματος βρήκε διαφορές στα ερυθρά και λευκά αιμοσφαίρια, απο σπιρομετρήσεις, τεστ κοπωσεως και λοιπά. Η ουσία είναι οτι όσο μου είπε έχω καθαρίσει, -για να καθαρίσω εντελώς θα πάρει χρόνια- αλλα γίνεται η αρχή!
Και τέλος καταλήξαμε να του εξηγώ τον τρόπο λειτουργίας του τσιγάρου το οποίο και παραγγείλαμε για τον ίδιο με τη βοήθειά μου!
Τέλος, ενώ είχα αρχίσει με ενα συνδυασμό υγρών medium & high, δλδ με νικοτίνη περίπου στο 16, τους τελευταίους 2 μήνες είμαι στο 6-9 το πολύ! και θέλω μέχρι τα χριστούγεννα να ξεκινήσω το άτμισμα χωρίς καθόλου νικοτίνη. Αντε και στα δικά σας οι υψηλά νικοτινοσκλαβωμένοι!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 07:13 »
χαιρετω !!!
αν και παρα πολυ νεος στο ατμισμα θελω να πω το δικο μου σκεπτικο κ μεχρο τωρα εμπειρια.

ειμαι 35 κ βαρυς καπνιστης 21 ολοκληρα χρονια... τελευταια εκανα την ημερα 25αρι χολμπορν μπλε !!! στουκας ετσι?!!
ειχα το καλοκαιρι ενα ατυχημα, τροχαιο το οποιο με καθηλωσε 3 μηνες στο κρεβατι,,, ολο αυτο ειχε ως αποτελεσμα να
πεσει η αντοχη μου στο μηδεν. κοροιδεψα ενα φιλο οταν τον ειδα με η.τ. αλλα τελικα οτι εχω κοροιδεψει το εχω λουστει
και πολυ χαιρομαι γι αυτο μιας και ειναι η τριτη μερα που ατμιζω και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος.

τη δευτερη μερα, ειπα να καπνισω ενα κ.τ. και πραγματικα με χαλασε,,, η καπνιλα, η ασχημη γευση που αφηνε μετα στο στομα...
βεβαια μου πηρε κανα 2ημερο να ξεπερασω το τασακι, αναπτηρα κλπ κλπ αλλα απ την αλλη ειμαι με το η.τ. ολη την ωρα στο χερι
καικαπνιζω μονο οταν πραγματικα το γουσταρω! νομιζω πως θα βοηθηθω αρκετα και ειμαι πολυ χαρουμενος που μπηκα κ εγω σ αυτη τη παρεα πλεον. το καπνισμα ειναι μια λαλακια κ γενικοτερη μαγκια ειναι το να μη καπνιζει καποιος, αλλα για ανθρωπους σαν κ εμενα που εχουν εξαρτηση νομιζω πως το η/τ/ ειναι κατι τρομερο!

αυτα απο εμενα... ;)

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:29 »
Καλημέρα και από εμένα. Πολύ καλή η δουλειά με το forum. Το ανακάλυψα την Πέμπτη όπου ξεκίνησα και το Η.Τ μετά από 15 χρόνια Κ.Τ.

Έχω το OVALE Elips με υγρό Flavour Art Malboro 9mg VG και όλα καλά. Είχα πάρει πάλι VG της ίδια εταιρίας τον Virginia αλλά μου φαίνεται τραγικός και πολύ βαρύς!!

Είμαι στην 4 μέρα και σίγουρα αισθάνομαι καλύτερα σε αναπνοή, κούραση και όσφρηση. Μόνο που έχω ένα κάψιμο-τσούξιμο στην γλώσσα. Το έχει κανείς άλλος?

Γενικά μου είπαν ότι είναι καλύτερη η VG από την χημική PG. Ισχύει?

Και τέλος μπορώ π.χ. να πάρω το ίδιο υγρό με 0mg και 9mg και να τα ανακατέψω ώστε να έχω στο τέλος 4,5mg? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:37 »
Γεια σου!


Δεν θα πείραζε να ξεκινούσες με μια μικρή αυτοπαρουσίαση, εδώ.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html


Αυτό είναι το θέμα που συζητάμε για την βελτίωση στην υγεία μας με το η.τ .
Θέματα για τα υγρά συζητιούνται εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,21.0.html


Και πάλι καλωσήρθες!

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:18 »
Το βασικό μου πάντως ερώτημα ήταν ιατρικής φύσης και αφορούσε το κάψιμο - τσούξιμο στην γλώσσα μετά απο 4 μέρες Η.Τ. Όποιος μπορεί να απαντήσει...

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:58 »
Κοίτα εδώ:
γενικά για παρενέργειες
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.0.html
ή εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,384.0.html
Είναι μεγάλο το φόρουμ για να το θυμάται κάποιος απ' έξω.


Ελπίζω να σε βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος costas_26

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμος..........
    • .................,,,
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:24 »
η υγεια μου αν και ατμιζο μονο λιγεσ μερεσ νομιζω εχει βελτιοθει αρκετα! αλλα ωρεσ ωρεσ δν το αντεχω.......ΑΛΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ........

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:27 »
να πω την αληθεια και εγω δεν αντεχω και ετσι ρουφαω και ενα κ.τσιγαρακι... ειναι διαφορετικο οπως και να το κανουμε... επι του θεματος ομως βλεπω μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο.. ολη μερα πιπιλαω το η.τ. και δεν πεφτω  .... μεγαλη υποθεση

Αποσυνδεδεμένος costas_26

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμος..........
    • .................,,,
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:33 »
επειδη ειμαι ακομα στην αρχη......να ρωτησω κατι?  Σας ανοιξε καθολου η ορεξη για φαϊ?  γιατι εγω καθε 15-20 ρουφηξιες με κοβει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180557 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12