vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge

Twitter

T3 Kanger mini 1.7ml

T3 Kanger mini 1.7ml
« στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 17:07 »
Kanger Mini T3 1.7ml


T3 μίνι από την GotVapes.com





Διαστάσεις: 65mm ύψος σε αντίθεση με 80 χιλιοστά του Τ3.

Χωρητικότητα : 1,7 ml

Τα Mini T3s είναι συμβατό με τις T3 κεφαλές-αντιστάσεις.

Τιμή: 5,02 €


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2013, 14:48 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 18:17 »




ωραιο το "μωρο" Τ3..
αν και φανταζομαι αυτο θα συνεπαγεται ποιο ζεστο ατμο απο οτι εχει ο "μπαμπας" (αυθεντικος) Τ3
απο το ριβιου.. http://www.sun-vapers.com/my-newest-product-the-mini-sun-vapers-baby-t3/

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 18:27 »
Τους εστειλα mail γιατί δεν υπογράφουν πάνω στον Τ3 και μου απάντησαν με αυτο το ωραιότατο κεφαλαιο Κ . Βασικά για εμένα το έβαλαν  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  βρε λες??  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:00 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jDKPQuchd94[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:08 »
O τύπος εκπέμπει 'μικρόβια'  :eyesplash:
Γινε καλα ρε ανθρωπε και μετα κανε βιντεο. Το θεμα ειναι οτι όντως ειναι καλή κίνηση το mini, τωρα βεβαια εχει και αυτο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15131.0.html . Δεν ξερω εχω μπερδευτεί...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:12 »
εμενα παντως το μινακι μου καθεται καλυτερα..και θα μπορει να παιρνει τις ιδιες κεφαλες με το μεγαλο Τ3. Ετσι θα μπορεις, στην ουσια, να αλλαζεις tube αναλογα με την περισταση..

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:15 »
Ειδικά αν δεν εχει τα προβλήματα της υπερτροφοδοσίας-υποτροφοδοσίας και επιτέλους μπορει να γινει καταναλωση ολου του υγρου και οχι οταν πηγαινει 0.8 να πρεπει να ξαναγεμιζεις θα ειναι μια χαρα. Τωρα ο τυπος εδω http://www.sun-vapers.com/kanger-evod-clearomizer-first-look/ γραφει και για το evod και λεει οτι αποδιδει λιγο καλυτερα απο τον Τ3 και ειναι και πιο ευκολος στην επισκευη. Για αυτο σας λεω εχω μπερδευτεί...

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:20 »
Καλα, δεν το συζητω οτι ο μικρος ειναι πιο ομορφος. Με το μεγαλο πανω στο evic καθε φορα που το πιανω μου ερχεται να πω "Luke, I'm your father".

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 19:40 »
ε, στο θεμα αποδοσης συγκριτικα, θα το μαθουμε απο καποιον που θα παρει και τα δυο (τα μικρα) ..μεχρι τοτε μονο υποθεσεις μπορουν να γινονται... Αν εχει υπομονη,περιμενε..αλλιως παρτα και τα δυο να μας κανεις και την συγκριση ;)
Εχει απιστευτο ενδιαφερον να δεις το video του evod που ανοιγει και την κεφαλη του. Ουσιαστικά έχει ακριβώς το ίδιο στήσιμο με την κεφαλη του Τ3 επομένως και του Τ3 mini. Δεν ξερω αυτο μπορει να μπει καλλιστα και στα 2 νηματα δηλαδη και του evod και εδω. Δηλαδη 2mm φυτίλι με την αντισταση και 2 εξτρα 1mm απο επανω, με την μονη διαφορα οτι στο evod ειναι αποσπασιμη απο τη βαση η κεφαλη, πολυ φθηνοτερο ανταλλακτικο δηλαδη και επισης ειναι πολυ μικρη η αποσταση με τον πολο δηλαδη δεν χρειάζεται non resistance wire. Στην πραξη αυτο σημαίνει οτι ο Τ3 mini ειναι κατι που παρήγγειλε ο τύπος και απλα φαινεται οτι τους αρεσε στην Kanger και εβγαλαν τον evod. Με λιγα λογια βλέπω τον evod σαν εξελιξη του Τ3 mini και φυσικα πιο πολλα κερδη απο τα φθηνοτερα ανταλλακτικα για την Kanger. Για εμας τους κοινους ατμιστές τι σημαίνει αυτό στην πραξη? Αν θελεται επειδη είδα την παραγωγη ατμου τους, μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο πράγμα και λόγω και του ίδιου ογκου υγρου γιατι κακα τα ψεματα δε δουλευεται ο Τ3 με 3ml και το κατάλαβαν οι κατασκευαστες μαλλον ο Τ3 mini θα είναι μια καλή προσθηκη για αυτους που ηδη χρησιμοποιουν τον Τ3, εχουν κεφαλές και θέλουν να παιζουν με το μικρο και το μεγάλο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 09:46 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RCjI1ldTRqY[/youtube]

Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 14:34 »
5 € από Gotvapes κυκλοφόρησε  :)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 13:55 »
Τον αγόρασα σήμερα το πρωί και τον ατμίζω μέχρι τώρα (πρώτο γέμισμα).
Καλή γευση από την πρώτη τζούρα.
Χλιαρός ατμός.
Δυνατό χτύπημα.
Τα δυο τελευταία εξασθενούν όσο πέφτει η μπαταρία μου (nobacco i-want 650mah) αλλά αυτό δεν είναι θέμα ατμοποιητή. Ξεκίνησα να τον ατμίζω με την μπαταρία λίγο πάνω απ' την μέση και πήγαινε σφαίρα.

Αλλά όταν το υγρό έφτασε στην γραμμούλα ανάμεσα στο 0,8 και στο 1,2 άρχισαν τα παρατράγουδα:
Πολύ μπουρμπουλήθρα.
Αρκετό υγρό στο στόμα.
Πλημμύρα στην μπαταρία.
Τον άφησα κανα 20λεπτο στην άκρη μήπως και τον ζόρισα, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Στο τέλος εκνευρίστηκα και τον άδειασα.

Πρώτη φορά δοκιμάζω bottom coil clearo (δεν ξέρω αν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε τους Ego T/C ως ένα τύπο bottom coil) και μου ήταν ευχάριστος ο "κρύος" ατμός, χωρίς όμως να μπορώ να πω με σιγουριά ακόμη, αν θα τον προτιμήσω ή όχι από τον ζεστό. Πάντως τα θεματάκια που αντιμετώπισα (και που δεν έχω συναντήσει σε nobacco epsilon & thor) δεν μου πολυάρεσαν.
Για να μην τον αδικήσω όμως να ρωτήσω και τους πιο έμπειρους, τα έχουν όλοι οι bottom coil αυτά τα προβλήματα ή έπεσα σε προβληματικό;
Επίσης ο δικός μου δεν έχει χτυπημένο το Κ της Kangertech, αλλά είναι ακριβώς όπως δείχνουν οι φωτό του νήματος. Πρόκειται περί "μαϊμούς" λέτε ή δεν έχει σημασία;


edit: δεύτερο γέμισμα, φρέσκια μπαταρία και μπουρμπουλήθρες μετά από 6-7 τζούρες  :wall:
        καθόλου διαρροές μέχρι το υγρό να κατέβει ως το σημείο που αναφέρω πιο πάνω, μετά πλημμύρα  :(




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2013, 16:30 από kristoff »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:15 »
Σαφως οι egoT/C ειναι bottom coil.
Το προβλημα των διαρροων προξενειται απο την "πιεση" του αερα, οσο το υγρο αδειαζει. Οσο μεγαλυτερος ο ογκος της δεξαμενης, τοσο μεγαλυτερη πιεση ασκειται. Με τους ce3 gianto που εχω εγω, και χωρανε 2.5 μλ, στις μαμισιες φυτιλοαντιστασεις καμμια φορα (αλλά αρκετα σπανια) το συναντω κι εγω. Αντικαθιστωντας το φυτιλι με 3ρι λυνεται το θεμα. Οι μεγαλοι Τ3 που παιρνουν 3μλ σιγουρα εχουν αυτο το θεμα, αλλά στους μικρους δεν το περιμενα...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:57 »
Πολυκράτη εννοείς το φυτίλι που είναι τυλιγμένη η αντίσταση ή τα άλλα που βρίσκονται πάνω από αυτήν; (Ως περίεργος, τον άνοιξα και είδα ότι έχει ένα χοντρό φυτίλι που γύρω του είναι τυλιγμένη η αντίσταση και, ακριβώς πάνω από αυτό έχει άλλα δύο πιο λεπτά).

Μπουρμπουλήθρες και υγρό στο στόμα έχεις από άλλους bottom coil;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 15:42 »
Εννοουσα παραπανω οτι δικη μου φυτιλοαντισταση με διαμετρο 3 και επανω μου ελυσε το προβλημα που ειχαν που και που οι ce3 gianto.

Προβληματα διαρροων ειχα στους μεγαλους Τ3, με μαμισιες φυτιλοαντιστασεις και με δικες μου. Ειναι πολυ μεγαλος ο ογκος και δεν μπορεις να πετυχεις χρυση τομη, και νομιζω ακομα και οσοι ειναι ευχαριστημενοι με τους μεγαλους, τους γεμιζουν πριν αδειασουν, καπου στα 0.8.

Με τον μικρο ογκο που εχει ο μινι, δεν θα επρεπε να εχει προβλημα υπερτροφοδοσιας. Δωσε του αλλη μια ευκαιρια, φυσα τον καλα και ξαναγεμισε, και μην τον ατμιζεις με αδεια μπαταρια, πολλες φορες αν το ρευμα ειναι πια πολυ λιγο, και ρουφαμε ρουφαμε, δεν προλαβαινει να ατμοποιησει ολο το υγρο, και ισως ειχες για αυτο τον λογο διαρροες. Προσπαθησε να εχεις αξιοπρεπως γεματη μπαταρια οταν φτασεις εκει στο εν τριτο του υγρου, να δεις αν συμπεριφερεται σωστα ή οχι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix