vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1110 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 16:07 »
Από εσάς που έχετε χρησιμοποιήσει αυτόν τον ατμο, είχε κάποιος σας παλιά aerotank της kangertech ?
Έχω τον aerotank από όταν βγήκε (αιώνες πριν δηλ) και τον έχω συνηθίσει πια ... πιο πολύ δε γίνεται !
Αν κάποιος είχε και τους δύο λοιπόν, θα ήθελα να με πει δυό λόγια και τη γνώμη του συγκρίνοντάς τους.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1111 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 21:36 »
H μέρα με τη νύχτα. Θα νοιώσεις τεχνολογικό άλμα!  :)

Δεν υπάρχει σύγκριση σε απόδοση. Τρέχα! 

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1112 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 08:33 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής αποτελεί υπόδειγμα λειτουργικότητος και πρακτικότητος..αλλά ως εκεί..

Οι αντιστάσεις του, όπως εύστοχα έχουν επισημάνει και άλλοι χρήστες, είναι απαράδεκτες, όντως βγάζουν μία μεταλλικότητα στην γεύση με το καλημέρα και τείνουν να φέρνουν καμμένη γεύση με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνεις ούτε άρωμα ούτε γεύση...έχω δοκιμάσει από διαφορετικούς πωλητές, αλλά δυστυχώς όλες συμπεριφέρονται το ίδιο..

Προφανώς υπάρχει σοβαρό πρόβλημα υποτροφοδοσίας..και το καταλαβαίνω όταν τοποθετώ ανάποδα για λίγο τον ατμοποιητή, όπου τότε και για λίγο αποδίδει καλύτερα..αλλά όπως γίνεται αντιληπτό..είναι λιγάκι δύσκολο να ατμίζεις με το κεφάλι ανάποδα..





Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1113 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 09:09 »
Το να τον γυρίσεις ανάποδα που βοηθάει με την υποτροφοδοσία??
Γυρίζοντάς τον δεν θα φύγει το υγρό που τροφοδοτεί την αντίσταση για να μαζευτεί στο πάνω μέρος του τανκ??
Μήπως έχεις πέσει σε κανένα ελαττωματικό κομμάτι? 
Συνάδελφος και κουνιάδος παράτησαν Ναυτίλο 1 & 2 αντίστοιχα γι αυτόν και δηλώνουν πολύ ευχαριστημένοι...

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1114 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 10:04 »
συμφωνω απολυτα με τον greece_gus. απαραδεκτες αντιστασεις! και οπως ειπε και ο φιλος εχω αγορασει και εγω απο διαφορα καταστηματα!

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1115 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 20:53 »
Μπορεί να μου έτυχαν ελαττωματικές αντιστάσεις αν και δεν το νομίζω...θα επισημάνω απλώς, ότι ένας απλός και ταπεινός aspire K3, (και ακόμη και ο doggy από τους επισκευάσιμους), αποδίδει υποδειγματικά και σε κτύπημα και ιδιαίτατα σε γεύση, σε σημείο που αποτελεί σημείο αναφοράς για συγκρίσεις..

Καλό είναι να μην πέφτουμε θύματα της δήθεν νέας τεχνολογίας, η οποία αρκετές φορές δεν αποτελεί θετική εξέλιξη, αλλά οπισθοδρόμηση με περιτύλιγμα πλούσιο από εμπορευματικές και πιασάρικες ορολογίες...



Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1116 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 21:43 »
Ο doggy αποδίδει υποδειγματικά σε χτύπημα και ιδιαίτερα σε γεύση σε σημείο που αποτελεί σημείο αναφοράς για συγκρίσεις??

Εντάξει, όλα σε αυτή την πλάση είναι υποκειμενικά. Και η γευσάρα στον doggy αλλά και το καμένο στον zenith, δε συμφωνείς??

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1117 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 21:47 »
Εδώ είμαι και εγώ για να σας πώ ότι μέχρι τώρα δύο πακέτα αντιστάσεις και δεν μου βγάλανε κανένα πρόβλημα, με τον Zlide όμως. 

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1118 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2019, 23:54 »
Ο doggy αποδίδει υποδειγματικά σε χτύπημα και ιδιαίτερα σε γεύση σε σημείο που αποτελεί σημείο αναφοράς για συγκρίσεις??

Εντάξει, όλα σε αυτή την πλάση είναι υποκειμενικά. Και η γευσάρα στον doggy αλλά και το καμένο στον zenith, δε συμφωνείς??
Προφανώς βιάσθηκες να διαβάσεις...αναφέρθηκα πρωτίστως στον Κ3 και παρέθεσα και τον doggy από τους επισκευάσιμους...το στερεότυπο ότι ''όλα είναι υποκειμενικά'' μπορεί να κολλάει παντού, αλλά είναι απλώς καλλωπιστική έκφραση..
Το γεγονός ότι ο zenith σε αρκετούς χρήστες αποτελεί...ναδίρ,δεν είναι υποκειμενικό..αλλά και πάλι επαναλαμβάνω ότι ίσως έπεσα θύμα κρούσματος κακής παρτίδας αντιστάσεων..ενώ κάποιοι άλλοι θύματα κρούσματος επιτυχημένων αντιστάσεων..



Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1119 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2019, 09:35 »
1) Αναφέρθηκες πρωτίστως στον Κ3. Ωραία, δεκτόν όσο αφορά τους clearo. Συνέχισες όμως λέγοντας πως όσο αφορά τους επισκευάσιμους, σημείο αναφοράς είναι ο doggy. Είναι σα να μου λες ότι από ξένα μου αρέσουν οι sonic youth και από Ελληνικά η Γωγώ Τσαμπά...
2) Το ότι ο Zenith έχει πουλήσει εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια, επίσης δεν είναι υποκειμενικό. Υποκειμενικότατο είναι το "αρκετοί χρήστες" που χρησιμοποίησες. Στατιστικά είναι αμελητέο δείγμα...

Παρεμπιπτόντως, από χθες το βράδυ κατέσχεσα τον 24άρη του κουνιάδου. Μέσα είχε την 0,8Ω και υγρό το Nom Bongo από Num Nomz. Του στήνω με kanthal 28ga έναν από τους 2 doggy που έχω στο συρτάρι και τον γεμίζω με Nom Bongo. Ποιος σου αρέσει Θανασάκη? Ο δικός μου και μην τολμήσεις να τον πάρεις πίσω...
Χθες τελείωσα το τανκ και σήμερα πρωί-πρωί του έβαλα την 1,6Ω και το δικό μου αγαπημένο. Δύο ώρες τώρα με chain vaping παίζει άριστα και μάλιστα η γεύση του (για clearo) είναι πάρα πολύ καλή...

Τέλος και συ βιάστηκες να διαβάσεις αυτό που έγραψα στο πρώτο post: Έγραψα μήπως έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι, όχι κομμάτια, εννοώντας τον ατμοποιητή. Δεν έχω σκοπό να σε προσβάλλω αλλά όταν διάβασα για τον doggy, τι να κάνω, εξέστην... :)

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1120 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2019, 09:39 »
Τρία μέλη της οικογένειας με καθημερινή χρήση  2 Zlide και 1 ΖENITH με τις 1,6 από τον Νοέμβριο του 2018 μέχρι τώρα.Στις 38 (ΤΡΙΑΝΤΑ-ΟΚΤΩ) χρησιμοποιημένες αντιστάσεις, καμένο/μεταλλικό έβγαλε μόνο  ΜΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1121 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2019, 10:26 »
Doggy και γευση δεν πολυπηγαινουν μαζι νομιζω, για μενα πρεπει να βραβευτει σαν best base vape αφου οτι αρωμα γευση βαλεις σαν να ατμιζεις βαση ειναι :-)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1122 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2019, 10:32 »
Κι εγω τον χρησιμοποιώ απο την αρχη που βγήκε με μόνο την 1,6.Εχω δοκιμάσει και τις άλλες.Ποτέ δεν μου έβγαλε μεταλλικό.Σε αντίθεση διαχειρίζεται και υγρά 70-30 όπως το skipper,που με τον ναυτίλο έπαιρνες γεύση χόρτου.Εδω τα διαχειρίζεται τίμια,αρκεί να μην τον έχεις πιπίλα.Εκεί έπαιξες κι έχασες!!! Εγω κάνω δυο καλές τζούρες και τον αφήνω κανά λεπτό και μετά ξανατραβάω και ολα κομπλέ.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fotisdr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1123 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 22:17 »
Να πω και εγώ την γνώμη μου για τι αντιστασεις των zenith-zlide. Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα τροφοδοσίας .αν τα υγρά είναι κοντα στο 50-50 δεν υπάρχει πρόβλημα.αν είναι ψηλά σε vg μάλλον θα την στειλεις γρήγορα την αντίσταση. επισης ο zlide τσιμπάει κανονικά μουσακι δεν ξέρω αν είναι λιγότερο το τσιμπιμα από τον zenith γιατί δεν τον έχω αλλά δεν απουσιάζει

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1124 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 22:38 »
Ο zenith ξηλώνει τρίχες από μουστάκια 😄

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171651 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364