vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, DonnaWhidA, kurtz, takoulas, Jorge, camber

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4065 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:44 »
Πάρε ένα καπνικο για τέτοιες καταστάσεις, γιατί ναι ποτάκι και μπυριτσες με βανιλιες και κρέμες δε λέει....νομίζω πηγες e smokers ,μπορείς να πάρεις από εκεί υγρό la tabaccheria ...υπάρχει και ανάλογο νήμα ...καλή συνέχεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2019, 10:51 από annastas »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4066 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:50 »
...........η αλήθεια είναι ότι προτιμώ ακόμα τη γεύση του τσιγάρου..δε μου αρέσουν γενικά γευσεις γλυκιές κτλ..και νομιζώ πως ειδικά με το ποτό η γεύση μέντα με χαλάει..! Σήμερα έχει βόλτα στο κέντρο για ανεφοδιασμό.. αντιστάσεις υγρα κτλ  :D....εχθές το βράδυ έξω ξέμεινε και η αδερφή μου απο μπαταρία και ήμασταν σαν τα σιαμαία με το δικό μου αγκαλιά :))
Καλά δεν θα το έλεγα ότι το τσιγάρο έχει γεύση. Καλύτερα να μη μπλεχτείς με πολλές γεύσεις που οι περισσότερες ούτως ή άλλως θα σου φαίνονται γλυκές. Δοκίμασε ακόμα και σκέτη ατμιστική βάση με ανεβασμένη περιεκτικότητα νικοτίνης. Δεν έχει γεύση και αυτή.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4067 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:25 »
Πάρε ένα καπνικο για τέτοιες καταστάσεις, γιατί ναι ποτάκι και μπυριτσες με βανιλιες και κρέμες δε λέει....νομίζω πηγες e smokers ,μπορείς να πάρεις από εκεί υγρό la tabaccheria ...υπάρχει και ανάλογο νήμα ...καλή συνέχεια...
Aspire pockex χρησιμοποιεί,θα θέλει κάθε μέρα αντίσταση,δε συμφέρει...  Τabaccheria μόνο σε επισκευάσιμο..

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4068 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:31 »
Καλύτερα αντίσταση παρά να το φουντώσει....έστω ένα άλλο καπνικο , οι πρώτες βραδινές εξορμήσεις χωρίς κ.τ.ειναι βασανιστικές...όπως και ο πρωινός καφές...

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4069 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:36 »
Να μη χρησιμοποιώ δλδ διαφορετικά υγρά συνέχεια ας πουμε ε? αυτο εννοείς?

Πάρε ένα καπνικο για τέτοιες καταστάσεις, γιατί ναι ποτάκι και μπυριτσες με βανιλιες και κρέμες δε λέει....νομίζω πηγες e smokers ,μπορείς να πάρεις από εκεί υγρό la tabaccheria ...υπάρχει και ανάλογο νήμα ...καλή συνέχεια...
Δε το δοκίμασα 2 3 δοκίμασα τη πρώτη μέρα..και κάνω τώρα cuban cigar .. σήμερα θα δω και άλλα καπνικά

Καλά δεν θα το έλεγα ότι το τσιγάρο έχει γεύση. Καλύτερα να μη μπλεχτείς με πολλές γεύσεις που οι περισσότερες ούτως ή άλλως θα σου φαίνονται γλυκές. Δοκίμασε ακόμα και σκέτη ατμιστική βάση με ανεβασμένη περιεκτικότητα νικοτίνης. Δεν έχει γεύση και αυτή.
Αυτό δε ξέρω τί ειναι...δλδ μόνο νικοτίνη ? χωρίς κάποια γεύση ? Θα ρωτήσω σήμερα αν είναι που θα πάω.

Aspire pockex χρησιμοποιεί,θα θέλει κάθε μέρα αντίσταση,δε συμφέρει...  Τabaccheria μόνο σε επισκευάσιμο..
Τώρα κάηκα.. :)) θα ρωτήσω εκεί να μου πουν και το tabaccheria..και το επισκευάσιμο..μάλλον εννοείς πως επειδή το δικό μου ητ είναι έτοιμο ας πούμε και δεν αντέχει πολλα πολλα?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2019, 12:18 από Cruiser79 »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4070 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:45 »
Εννοεί  ότι στο δικό σου, οι αντιστάσεις που βάζεις είναι έτοιμες. Επισκευάσιμοι, λέγονται οι ατμοποιητές που φτιάχνεις μόνη σου τις αντιστάσεις. Έχεις καιρό ακόμα για τέτοια  μη βιάζεσαι :))

Όσο για τα υγρά, εγώ τον πρώτο καιρό αγόραζα και δοκίμαζα τα πάντα μέχρι να βρω κάτι που να μου αρέσει. 

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4071 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:46 »
Το δικό σου παίρνει έτοιμες αντιστάσεις και με το tabaccheria θα μπουκώνει αμέσως...
cuban cigar της liqua?? Μια χαρά υγρό είναι...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4072 στις: Μαρτίου 01, 2019, 11:46 »
Δε το δοκίμασα 2 3 δοκίμασα τη πρώτη μέρα..και κάνω τώρα cuban cigar .. σήμερα θα δω και άλλα καπνικά
Το cuban cigar πάντως θα σε μπουχτίσει σίγουρα. Με μέτρο πάντα.


Αυτό δε ξέρω τί ειναι...δλδ μόνο νικοτίνη ? χωρίς κάποια γεύση ? Θα ρωτήσω σήμερα αν είναι που θα πάω.
Σκέτο υγρό με νικοτίνη, χωρίς γεύση. Μπορείς να πάρεις και κάποιο αρωματάκι και να προσθέτεις μια-δυο σταγόνες, έτσι για λίγη γεύση. Δοκίμασέ το και θεωρώ ότι θα δείς διαφορά σε σχέση με έτοιμα "καπνικά" (ναι, εντός εισαγωγικών) υγρά.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4073 στις: Μαρτίου 01, 2019, 12:01 »
Και κρατα ένα υγρό να έχεις ,που δεν το ατμιζεις όλη την υπόλοιπη μέρα ,για βράδυ...αυτό εννοούσα , κάνε και αυτό που σου είπε ο tem ,άμα μπορείς με σκέτη βάση σωθηκες...

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4074 στις: Μαρτίου 01, 2019, 12:33 »
ναι ναι κατάλαβα..

Εννοεί  ότι στο δικό σου, οι αντιστάσεις που βάζεις είναι έτοιμες. Επισκευάσιμοι, λέγονται οι ατμοποιητές που φτιάχνεις μόνη σου τις αντιστάσεις. Έχεις καιρό ακόμα για τέτοια  μη βιάζεσαι :))

Όσο για τα υγρά, εγώ τον πρώτο καιρό αγόραζα και δοκίμαζα τα πάντα μέχρι να βρω κάτι που να μου αρέσει.
Να με δω να κανω μόνη μου και ατμοποιητή και τι στο κόσμο  8) :))

Το δικό σου παίρνει έτοιμες αντιστάσεις και με το tabaccheria θα μπουκώνει αμέσως...
cuban cigar της liqua?? Μια χαρά υγρό είναι...
οχι μ αρέσει αρκέτα η αλήθεια ειναι..ίσως γι αυτό να μου αρκεί και το 6άρι..γιατί έχει έντονη γεύση

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2019, 12:42 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4075 στις: Μαρτίου 01, 2019, 12:46 »


Σκέτο υγρό με νικοτίνη, χωρίς γεύση. Μπορείς να πάρεις και κάποιο αρωματάκι και να προσθέτεις μια-δυο σταγόνες, έτσι για λίγη γεύση. Δοκίμασέ το και θεωρώ ότι θα δείς διαφορά σε σχέση με έτοιμα "καπνικά" (ναι, εντός εισαγωγικών) υγρά.
Συμφωνώ απόλυτα με τον ΘΕμη γιατί έτσι ατμίζω τόσα χρόνια κ δεν με κούρασε ποτέ το άτμισμα!!
Δοκίμασέ το κ θα δεις ότι θα σου αρέσει γιατί έτσι κάθε φορά θα αλλάζεις την γεύση κ θα έχεις πολλές επιλογές
από το να είσαι με ένα μόνο έτοιμο υγρό. Πιστεύω στην πορεία όλα θα τα βρεις  :)

Μείνε στο 6αρι αφού σε καλύπτει κ να σου πω? Χαίρομαι για αυτό γιατί στο μέλλον με το καλό?
Θα το μειώσεις. 

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4076 στις: Απριλίου 13, 2019, 15:04 »
Καλησπέρα σε όλους !

Χρόνια καπνιστής , πήρα την απόφαση να κόψω το κτ και να ξεκινήσω ηλεκτρονικό.Έχετε κάποια πρόταση για αρχάριο ? Θα ήθελα είναι κάτι ποιοτικό , ας είναι πιο ακριβό , προκειμένου να μη με χαλάσει και να κόψω πλήρως το κτ. Σκέφτομαι κάποιο υγρό αντίστοιχα χωρίς άρωμα , απλά να παίρνω τη νικοτίνη που χρειάζομαι προκειμένου σταδιακά να ελαττώσω και το ηλεκτρονικό . Καμιά ιδέα??

Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4077 στις: Απριλίου 13, 2019, 17:16 »
Δες το τόπικ για τον Ζενιθ για ατμοποιητή.Αντίστοιχα τα δημοφιλέστερα τόπικς για μόντς.Ετσι θα σχηματίσεις μια ιδέα.
Το ζήτημα του υγρού είναι πολύ υποκειμενικό, καλλίτεα να ξεκινήσεις με κάτι που θα έχεις την ευκαιρεία να δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4078 στις: Απριλίου 13, 2019, 17:43 »
Δες το τόπικ για τον Ζενιθ για ατμοποιητή.Αντίστοιχα τα δημοφιλέστερα τόπικς για μόντς.Ετσι θα σχηματίσεις μια ιδέα.
Το ζήτημα του υγρού είναι πολύ υποκειμενικό, καλλίτεα να ξεκινήσεις με κάτι που θα έχεις την ευκαιρεία να δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !
Αρχικά θα κινηθώ απο e shop .  Υπάρχει κάποια safe προταση για Ζενίθ ατμοποιητή και για μοντ ? Κοιτάω και το κιτ της vaporesso revenger . Αξίζει ?
Για υγρό λέω για αρχή κάτι με μπόλικη νικοτίνη...

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4079 στις: Απριλίου 13, 2019, 18:36 »
Καλησπέρα!Το σετ kroma με zenith ή zlide είναι ιδανικό για ξεκίνημα.Για υγρό πήγαινε σε ένα μαγαζί και δοκίμασε γεύσεις.Κανένας δεν μπορεί να σου πει γιατί τα γούστα του καθενός μας είναι διαφορετικό.Και μπορεί να χρειαστεί να αλλάζεις συχνά υγρά στην αρχή μέχρι να βρεις αυτό που θα σου ταιριάξει.(Πολλές φορές ένα υγρό μας αρεσει στην αρχή αλλά στην πορεία μας κουράζει).Μην τσιγκουνεύεσαι σε αυτή τη φάση.Υπολόγισε τι θα έδινες στα τσιγάρα.Επίσης ξεκινάς με υψηλή νικοτίνη.Tα 12mg είναι για τους περισσότερους ok.Αν δεν σε καλύπτει ανέβασε.Και μην βιαστείς να την ρίξεις.Τέλος μία συμβουλή.Μην απογοητευτείς αν δεν τα καταφέρεις με τη μία.Ξαναπροσπάθησε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180503 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12