vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 6 χρήστες
nightdream, maprix, tibolaso, Jorge, manoslykos, thebull

Twitter

βοηθεια με την επιλογη...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:07 »
για την μπαταρια του jura gold και του evo λεω poso ειναι....??

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:26 »
για την μπαταρια του jura gold και του evo λεω poso ειναι....??

Οι "μεγάλες" είναι στα περίπου 280mAh ενώ οι "μικρές" στα περίπου 180mAh.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:34 »
και των δυο? 180 ειναι αυτες που ειναι στην συσκευασια??

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:40 »
και των δυο? 180 ειναι αυτες που ειναι στην συσκευασια??

Το Evo μπορείς να το προμηθευτείς και με τις μεγάλες του, αρκεί να το δηλώσεις όταν κάνεις την αγορά.
Για το dura δεν ξέρω. Νομίζω πως ερχεται μόνο με τις μικρές στο αρχικό πακέτο.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:49 »
Το Evo μπορείς να το προμηθευτείς και με τις μεγάλες του, αρκεί να το δηλώσεις όταν κάνεις την αγορά.
Για το dura δεν ξέρω. Νομίζω πως ερχεται μόνο με τις μικρές στο αρχικό πακέτο.

με ποια επιβαρυνση για τις μεγαλυτερες? και οταν λες μεγαλυτερες ποσο?
και κατι ακομα τι παιζεται με την εκπτωση...? το jura δεν εχει?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 15:53 »
με ποια επιβαρυνση για τις μεγαλυτερες? και οταν λες μεγαλυτερες ποσο?
και κατι ακομα τι παιζεται με την εκπτωση...? το jura δεν εχει?

Για τιμες δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Καλύτερα να ρωτήσεις για να είσαι σίγουρος.
Το Dura (όχι jura  ;)) δεν έχει έκπτωση πάντως, όπως και κανένα μη-intellicig προϊόν

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 16:01 »
οκ... ειστε ολοι πολυ εξυπηρετικοι και προθυμοι εδω....

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 16:03 »
οκ... ειστε ολοι πολυ εξυπηρετικοι και προθυμοι εδω....

Οτι μπορούμε κάνουμε....  8)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 19:19 »

 :)) :)) :)) :)) :))  jura ... jura .... ξερω εγω τι λεω...!!!!!!!!
Αμ δεν ξέρεις! ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 00:14 »
Ένα θεματάκι ( εκτός τόπικ , όπως πάντα  ;D)
achis , θα μπορούσε καποιος αρχάριος να ρωτήσει άλλες 1000 ερωτήσεις εκτός απ αυτές που ρώτησες.
Συνήθως ο μέσος έμπειρος είναι πρόθυμος για απαντήσεις όπως είδες, αλλά δε σου κρύβω ότι με κούρασες , με όλο το σεβασμό και τη συμπάθεια.
Τα περισσότερα απ αυτά που ρωτάς , αν έκανες μία "αναζήτηση" θα τα έβρισκες και μάλιστα πιό γρήγορα απο τις απαντήσεις που σου δόθηκαν.
Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις αλλά δεν μπορεί κάποιος να απαντήσει τι mah έχουν 10 είδη μπαταρίες , εκτός αν είναι αριθμομνήμων  ή πρέπει να ψάξει αυτός αντί για σένα.
και πάλι sry για το offtopic

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 00:41 »
Όντως, παίρνει το βραβείο του πιο γρήγορου πολυβόλου ερωτήσεων.  :laugh1:
Αλλά ας μην τον τσιγκλίσουμε άλλο γιατί μπορεί να το 'ριξε στο διάβασμα και θα τον διακόψουμε.  ;)

Μεθαύριο θα απαντάει αυτός σε ερωτήσεις. Έτσι είναι αυτά.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 01:24 »
Ένα θεματάκι ( εκτός τόπικ , όπως πάντα  ;D)
achis , θα μπορούσε καποιος αρχάριος να ρωτήσει άλλες 1000 ερωτήσεις εκτός απ αυτές που ρώτησες.
Συνήθως ο μέσος έμπειρος είναι πρόθυμος για απαντήσεις όπως είδες, αλλά δε σου κρύβω ότι με κούρασες , με όλο το σεβασμό και τη συμπάθεια.
Τα περισσότερα απ αυτά που ρωτάς , αν έκανες μία "αναζήτηση" θα τα έβρισκες και μάλιστα πιό γρήγορα απο τις απαντήσεις που σου δόθηκαν.
Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις αλλά δεν μπορεί κάποιος να απαντήσει τι mah έχουν 10 είδη μπαταρίες , εκτός αν είναι αριθμομνήμων  ή πρέπει να ψάξει αυτός αντί για σένα.
και πάλι sry για το offtopic
Το εθεσες παρα πολυ ωραια abet μπραβο σου εισαι πολυ ευγενικος και εσυ atmos.πραγματι εμεις οι νεοι χρηστες σας κουραζουμε με τις πολλες ερωτισεις αλλα μπορειτε να το πειτε ευγενικα και ο αλλος θα το καταλαβει.Απαντησεις του τυπου:
''Κανένα άρθρο του φόρουμ διάβασες ή έρχεσαι εδώ και νομίζεις ότι υπάρχει καμιά υποχρέωση από τα μέλη για βοήθεια?'' προσωπικα για μενα ειναι απαραδεκτες και βεβαια ειμαστε νεοι στο forum πολλοι δεν εχουμε ξαναασχοληθει με forum και δεν ξερουμε που να ψαξουμε και πως.
Εσεις σαν μεγαλυτεροι και αρχαιοτεροι πρεπει να δωσετε το παραδηγμα και οχι να μας κραζετε για την καθε αποψη που εκφραζουμε.
Φυσικα θα κανουμε λαθοι,φυσικα θα ρωτησουμε χαζομαρες αλλα θα μαθουμε σιγα σιγα οπως και εσεις,
δε νομιζω κανενας να γενηθηκε με η.τ στο χερι,ολοι τα περασατε αλλοι τα θυμουντε και δειχνουν κατανοηση και αλλοι απλα το ξεχασαν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 01:33 »
Έτσι ακριβώς. Από την αντιμετώπιση γενικά από τα μέλη βλέπεις ότι συμμεριζόμαστε τις απόψεις σου.

Αλλά και από την άλλη καλό είναι να μην αρχίζουν οι ερωτήσεις 5 λεπτά μετά την πρώτη επίσκεψη. Χρειάζεται και λίγο διάβασμα, τουλάχιστον να κατατοπιστεί κανείς στα βασικά.
Για το λόγο αυτό έχουν μπει τόσα λινκ σε προτεινόμενα θέματα στην αρχική σελίδα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 02:06 »
Έτσι ακριβώς. Από την αντιμετώπιση γενικά από τα μέλη βλέπεις ότι συμμεριζόμαστε τις απόψεις σου.

Αλλά και από την άλλη καλό είναι να μην αρχίζουν οι ερωτήσεις 5 λεπτά μετά την πρώτη επίσκεψη. Χρειάζεται και λίγο διάβασμα, τουλάχιστον να κατατοπιστεί κανείς στα βασικά.
Για το λόγο αυτό έχουν μπει τόσα λινκ σε προτεινόμενα θέματα στην αρχική σελίδα.  ;)
Καλα τα link και παρα πολυ χρησιμα και πολυ σωστα δομημενα απλα θα σου απαντησω απο την προσωπικη εμπειρια.Οταν μπηκα στο forum πριν σχεδον κανα μηνα ημουν περιεργος για το η.τ και ηθελα να μαθω οσο περισσοτερα μπορουσα αλλα ολες αυτες οι πρωτογνωρες ονομασιες με μπερδεψαν απιστευτα και ετσι ηθελα καποιον να μου λυσει ολες τις αποριες οσο γρηγορα γινοταν και να εκανα την επιλογη του πρωτου μου η.τ επισης οσο πιο γρηγορα μπορουσα,δεν κρατιομουν ημουν πολυ ενθουσιασμενος και πιστευω πως το ιδιο παθαινουν ολοι οσοι πρωτομπαινουν στο forum.

Τωρα μπορει και να ειναι και καποιος που μπορει να το βλεπει και εγωιστικα(που δε νομιζω να υπαρχει καποιος εδω μεσα)και να πει εγω γιατι εκατσα και ξοδεψα χρονο κοπο και τοσα λεφτα σε δοκιμες για να ερθεις εσυ ο εξυπνος να τα βρεις ολα στρωμενα και να με πριζεις και με ερωτησεις απο πανω;

Ας γινει ενα νημα στην αρχικη που να γραφει ερωτησεις νεων μελων
και να γραφουν ερωτησεις και οι παλιοι να απαντανε.πανω κατω οι ερωτησεις των νεων χρηστων δεν διαφερουν και πολυ οποτε μπορει και να μειωθει ο αριθμως των βιαστικων ερωτησεων των νεων μελων.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια με την επιλογη...
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 11:03 »
''Κανένα άρθρο του φόρουμ διάβασες ή έρχεσαι εδώ και νομίζεις ότι υπάρχει καμιά υποχρέωση από τα μέλη για βοήθεια?'' προσωπικα για μενα ειναι απαραδεκτες

Πριν ξεκινήσεις τους χαρακτηρισμούς για "απαράδεκτες" κτλ απαντήσεις, όφειλες να είχες καταλάβει τους λόγους που οδήγησαν σ' αυτή την απάντηση αλλά και να δεις το άτομο που το έγραψε...
Και ναι, βοηθάω γιατί θέλω να βοηθάω, αλλά όσο μπορώ και με τον τρόπο που θέλω εγώ.
Δεν υποχρεούμαι να απαντήσω σε θέματα που δεν τα κατέχω ή δεν απλά δεν θέλω να απαντήσω...


Εύχομαι εάν ποτέ συμπληρώσεις σχεδόν ενάμισυ χρόνο ατμίσματος να έχεις την ίδια διάθεση να βοηθήσεις τους νέους χρήστες όπως εγώ.
Έχω γράψει χιλιάδες άρθρα τόσο σε φόρουμ του εξωτερικού όσο και στο δικό μας, έχοντας απαντήσει σε χιλιάδες ερωτήματα νέων χρηστών και έχω αφιερώσει ως νέος χρήστης πολλά βράδια διαβάζοντας, αξιολογώντας και διασταυρώνοντας πριν αρχίσω να ρωτάω.
Τη γνώση μου και την εμπειρία μου, που την απέκτησα με πολύ προσωπικό κόπο, την μετέφερα και την μεταφέρω αυτούσια και πηγαία χωρίς να κρατώ "μυστικά" για να το παίζω έξυπνος...

Όλα αυτά τα αποδεικνύω με τις πράξεις μου κάθε μέρα...

Θεωρώ απαράδεκτο το χαρακτηρισμό σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2010, 11:26 από Kostas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias