vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, infernity, manoslykos, john67, athmichalop

Twitter

D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:

Αποσυνδεδεμένος leosedf

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 29, 2012, 10:20 »
http://ejuice.breaktru.com/

Ορίστε, δωρεάν προγραμματάκι που έχει και δικές του συνταγές και μπορείς να κάνεις και save τις δικές σου.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 29, 2012, 12:47 »
Το μεγαλύτερο λάθος-πρόβλημα νομίζω των περισσοτέρων (και δικό μου βέβαια) είναι ότι όταν φτιάχνουμε ένα υγρό και προσθέτουμε
το ανάλογο άρωμα δεν έχουμε την υπομονή να το αφήσουμε 1-2 μέρες να δέσει το άρωμα.

Μετά από κάποιες ώρες θέλουμε να το δοκιμάσουμε και αν δεν μας αρέσει να προσθέσουμε κάποιο άρωμα ή αραιώνουμε.

Το κάνω πολές φορές .

Παρατηρώ όμως μετά από 1-2μέρες η γεύση αλλάζει είτε προς τοκαλίτερο είτε προς το χειρότερο.
Ξεχνάω όμως τι είχα προσθέσει ακριβώς. >:(

Γιαυτό πιστεύω ότι πρέπει όταν φτιάχνουμε ένα ένα υγρόπρέπει να το αφήσουμε 1-2 μέρες και μετά να δοκιμάσουμε.

Θα μου πείτε ποιός το κάνει.Πιστεύω λίγοι. Εγώ πάντως όχι. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Δε βαριέσαι έτσι κι αλλιώς τα ατμίζω όπως είναι καλό ή κακό. :laugh1: :laugh1:

Εχω χασει 2-3 καλα ετσι, δηλαδη εφτιαξα το αρχικο και δεν μου αρεσε και μετα του προσθεσα και αλλο και το αφησα 2-3 μερες, και μετα εγινε ωραιο! αλλα ειχα ξεχασει πλεον τι ειχα βαλει. Προσπαθω μεν να γραφω οτι κανω αλλα δεν το κανω παντα. Εντωμεταξυ αλλαζω συνεχεια γευσεις οποτε λεω δεν πειραζει θα βρω αλλο, ουτως ή αλλως θα το βαριομουν μετα..... ;D

Αποσυνδεδεμένος kalodios

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΑ ΤΟΥΣ!!!!!!
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 29, 2012, 21:01 »
http://ejuice.breaktru.com/

Ορίστε, δωρεάν προγραμματάκι που έχει και δικές του συνταγές και μπορείς να κάνεις και save τις δικές σου.

Αυτο χρησιμοποιώ και ειναι τέλειο.
Οτι συνταγη κανεις μπορεις να την σωσεις και ετσι ξερεις ανα πασα στιγμη τι εκανες σε καθε υγρο.
Το καλυτερο με διαφορα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 29, 2012, 21:20 »
Όντως απογοητευμένος με τοVIRGINIA της FA ενώ μου αρέσει , άφηνε άσχημα το άρωμα στον χώρο, έβαλα καραμέλα 5σταγ.του Ατμος και 15 σταγ. VIRGINIA της FA στο φιλτρακι το ανακάτεψα καλά και έστρωσε η γεύση και άρωμα γενικώς στο χώρο. :thumpup:

Επειδη τωρα τελευταια πηρα το Virginia FA εμενα μου αρεσε παρα πολυ και μονο του!
Προχθες σκεφτομουνα με τι θα μπορουσα να το συνδυασω και προσθεσα σε 5μλ βασης, 5 σταγονες Virginia και 2 σταγονες TwoApples απο Inawera (ειναι κοκκινο και πρασινο μηλο μαζι) και εγινε μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αρωματικη Virginia και στον χωρο μυριζει σαν μαλλι της γριας !!!

Δοκιμαστε το και θα με θυμηθειτε !!! Κορυφαιο αποτελεσμα !!!

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 31, 2012, 05:23 »
Και εγω και ξεχναω αν περασουν πολλες ημερες αλλα και ποσα να εχεις ετοιμα?
Καποιο που ξερεις σιγουρα οτι σου αρεσει ενταξει φτιαχνεις και ποσοτητα πλεον. Αλλα αν δεν εισαι και βεβαιος?
Γενικα εχω και ενα μικρο θεμα να βρω διαφανα μικρα μπουκαλακια 10-20ml.

edit. απο την αλλη βεβαια το αγαπημενο μου ως τωρα Tobacco C σαν να μην μου αρεσει οταν παλιωσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 06:40 από durutti »

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 08, 2012, 01:09 »
Εχω χασει 2-3 καλα ετσι, δηλαδη εφτιαξα το αρχικο και δεν μου αρεσε και μετα του προσθεσα και αλλο και το αφησα 2-3 μερες, και μετα εγινε ωραιο! αλλα ειχα ξεχασει πλεον τι ειχα βαλει. Προσπαθω μεν να γραφω οτι κανω αλλα δεν το κανω παντα. Εντωμεταξυ αλλαζω συνεχεια γευσεις οποτε λεω δεν πειραζει θα βρω αλλο, ουτως ή αλλως θα το βαριομουν μετα..... ;D
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Το ίδιο έπαθα κι εγώ.
Εν πάση περιπτώσει όμως. Στα λίγα υγρά που έχω φτιάξει έως τώρα, Νομίζω η καραμελίτσα, η βανίλια, η σοκολάτα και ο καφές τα κάνουν  :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος tolis_1972

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 08, 2012, 14:52 »
5ml BALANCED 20mg
5ml BALANCED 0
10 σταγονες ry69
 :respect: :respect:

Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 16, 2012, 09:08 »
Μερικά υγρά δεν έχουν ανάγκη ωρίμανσης και ειδικά αυτά που έχουν έντονη οσμή και γεύση.
Προτιμότερο είναι φτιάχνοντας να περιμένουμε να ηρεμήσει το υγρό μας και να έχουν φύγει
οι φυσαλίδες που δείχνουν την πλήρη ανάμειξη.

Γενικα εχω και ενα μικρο θεμα να βρω διαφανα μικρα μπουκαλακια 10-20ml.
Για μπουκαλάκια γυάλινα εδώ

πουλαει καποιο φυσικο καταστημα Αθηνα dirty?
εχει πει οτι ΘΑ φερει το Vapenova αλλα ακομα δεν..
και βασεις inawera γενικα?
εδώ


Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 16, 2012, 09:30 »
ποτε μου δεν καταφερα να φτιαξω καποιο καπνικο που να μου αρεσει....εκτος απο το οτι τα δοκιμαζα αμμεσα και μου φαινοτανε ατονα και προσθετα σταγονες και μετα μου φαινοτανε εντονα..... ;D ;D μαλλον δεν μου αρεσουν τα καπνικα...... ;D ;D
την καμιλα απο atmos που ειναι και το μονο που κρατησα μπορω να την ατμισω μονο με προσθηκη πρασινου μηλου....... :)

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 16, 2012, 09:49 »
Χωρις να αλλαξω τις δοσολογιες γιατι μου βγηκε μερικες φορες πιο πηχτη η βαση???Πως αραιωνω??

Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 16, 2012, 09:50 »
Αραίωσες την VG φυτική γλυκερίνη ? αν όχι πρέπει να βάλεις περίπου 10 % νερό WFI  :)
Ρίξε μια ματιά εδώ

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 17, 2012, 20:50 »
Εγω εκανα κατι και μου φανηκε περιεργο.
Βεβαια εγινε κατα λαθος.

Ειχα el toro cigarilos σε ενα τανκ και συμπληρωσα καπουτσινο ατμος.

Την επομενη μερα το υγρο εγινε πρασινο μηλο !

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 02, 2015, 18:39 »
Εκλεισε αυτο το νημα?
Αν οχι, ψαχνω κι' εγω το "τελειο" καπνικο αρωμα.
Μεχρι στιγμης δοκιμασα τα παρακατω σε περιεκτικοτητες εως και 10%:
Atmos labs ry 69, Agrinio.
TJuice Primo Verde.
Hexocell Ry4 triple premium.

Πληροφοριακα, απο τα ετοιμα τα περισσοτερα μου μυριζουν φουντουκι / κουραμπιεδες / κουλουρακια, παρα καπνο. Αυτα που μου ψιλοαρεσαν: Smok-e ry1, ECig Black Horse.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 23, 2015, 09:20 »
Θα ήθελα να προσπαθήσω να πλησιάσω τη γεύση του eden-el toro. Ο προμηθευτής του στην Ελλάδα (επειδή του είχε τελειώσει) μου είπε να προσθέσω σε καπνικό άρωμα μήλο. Έχει κανείς κάποια ιδέα? Ποιό καπνικό? Τι μήλο?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: D.I.Y. Καπνικών γεύσεων Κατάθεση απόψεων Ηοw to:
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 23, 2015, 09:35 »
Καποτε Μαρια το συγκεκριμενο υγρο μου αρεσε και επειδη  και εγω εκανα αρκετη καταναλωση απο το συγκεκριμενο ειχα φτοιαξει μια συνταγη για να το προσομοιάσω ... τουλαχιστον μου εφερνε πολυ απο το EDEN

στα 10μλ

2 σταγονες FUGI Apple FA
3 σταγονες Green apple Atmos lab
2 σταγονες M Type premium TPA ή Ry4 Db 20 σταγονες (πιο γλυκο)
2 σταγονες Toasted Almond TPA

δοκιμασε το και σιγουρα θα σου αρεσει ... αν ειναι δυνατα τα μηλα ριξε λιγο περισσοτερη βαση ... εγω να σκευτεις εκανα σαν υγρο μονο τα μηλα και το almond  και μολιε εβρισκα το sweet spot  μετα εριχνα την αλλη μερα το καπνικο.. δοκιμασε και αντι για  M type  βαλε Ry4  οιποιας εταιρειας .. αλλα κανονικα με M type  να το κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2015, 10:42 από kostas44 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix