vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Tem, Chris66, Ribot, funes, geoliol, Ηρακλης

Twitter

Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...

Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 16:36 »
Μπράβο παιδιά για την προσπάθεια .. Εγώ πάντως έκοψα το κτ μαχαίρι που λένε (cold turkey)  δεν έκανα τίποτα για 1-2 εβδομάδες και μετά επειδή άρχισα να τρώω άρχισα το ητ με 0mg νικοτίνη το οποίο και συνεχίζω μέχρι σήμερα. Από όσο ξέρω είναι και θέμα ψυχολογικό αν θα το κόψεις μαχαίρι και το ητ και το κτ ή αν θα το πας σιγά σιγά..

Αποσυνδεδεμένος edimis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 17:44 »
εγω παντος εχω να κανω απο χτες τσιγαρο και αυριο θα ερθει ενας φιλος μου που κανει ητ
και θα διαλεξουμε κατι απο το internet. χτες μου εστηλε η φιλη μου μια εικονα p24-blog και εχω φρικαρει..

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 18:28 »
Για μένα προσωπικά οι στόχοι είναι με την σειρά:

1. Παραμονή στο η.τ.

2. Ατμισμα 0mg νικοτίνης

3. Ελάτωση σε πολύ χαμηλά επίπεδα του ατμίσματος, ει δυνατόν και κόψιμο.

Δεν σκέφτομαι όμως ακόμη τους μετέπειτα στόχους. Ακόμη και αν δεν νοιώθω την ανάγκη για κ.τ. (άλλωστε κοντεύω 2 μήνες άκαπνος, λίγος χρόνος) ξέρω ότι το μυαλό παίζει ύπουλα παιχνίδια. Οπότε βαδίζω "one step at a time" και έχω το νου μου την κάθε μέρα που περνάει να είμαι ένας ευχαριστημένος ατμιστής.

Δειλά δειλά άρχισα παράλληλα την διαδρομή προς 0 νικοτίνη, σιγά σιγά κι αυτήν. Δεν χρειάζεται βιασύνη. Μικρά βήματα νομίζω είναι πιο σίγουρα βήματα. (άσε που είμαι καψούρης με το RY69 που φτιάχνω)

Το ότι αφήσαμε το κ.τ. ήταν το σημαντικότερο βήμα για την υγεία μας και την ποιότητα της ζωής μας.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 00:31 »
δεν αντεχω στη σκεψη να μην κανω τιποτα.το η.τ ειναι μεγαλη παρηγορια.η σκεψη μου εινα καποια στιγμη να παω σε ο mg νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 28, 2012, 04:30 »
ΔΎΣΚΟΛΟ έως αδύνατο  μου φαίνετε,όμως το 0 νικοτίνης δεν μου φαίνετε αδύνατο τώρα κάνω 2-4mg.To παφ-πουφ μου αρέσει

Αποσυνδεδεμένος Monika46

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 21:23 »
Στόχοι...στόχοι... στόχοι...

Μάλιστα!

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή δεν έχω κανέναν τέτοιου είδους στόχο. Απλά απολαμβάνω.
Είμαι υπερβολικά χαρούμενη που σταμάτησα το Κ/Τ (1 μήνα, 1/2 μέρα), που το μόνο που θέλω τώρα είναι την αγαπημένη γλυκιά-καπνική μου γεύση με 18 νικοτίνη μπροστά στον Η/Υ για να χαλαρώσω λιγάκι.
Γιατί να σκεφτώ από τώρα το αύριο;
Θα με κάνει να χάσω το σήμερα.
Τα αφήνω να έρθει όπως είναι να έρθει, όταν είναι να έρθει...

Γιατί είμαι από τα άτομα που έλεγαν δε θα κόψουν ποτέ το κάπνισμα.
Και να που το έκοψα...
Γιατί κ τώρα λέω, μου κάνει κέφι να κάνω εσαεί Η/Τ με νικοτίνη.
Και να που θα ξημερώσει κ το αύριο και ό,τι είναι να αποδειχθεί θα αποδειχθεί...  8)

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 21:38 »
Δεν εχω καμμια διαθεση να κοψω το η.τ γιατι εκτος των αλλων το βλεπω και σαν χομπυ ;) ;) ;) ;) ;)

περναω ευχαριστα την ωρα μου  8) 8) 8) 8) 8)  και απολαμβανω να σερφαρω στον υπολογιστη

Προς το παρον ειμαι σε αυτο το σταδιο τωρα για αργοτερα δεν ξερω..... ;) ;) ;) ;) ;)

Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:53 »
Και ο δικός μου στόχος είναι να φτασω σε σημείο να μην χρειαζομαι τιποτα από τα δυο.


Ακόμα βεβαια είμαι στην αρχη (50 μέρες) και στα 12 mg. Απο δω και περα θα αρχισω να κατεβαινω.


Θα δειξει

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:59 »
Ο βασικός στόχος πρέπει να είναι η με κάθε τρόπο αποχή από το κάπνισμα, τα υπόλοιπα θα έλθουν με τον καιρό μόνα τους....

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 16:55 »
Συμφωνω απολυτως με τον απο πανω και θεωρω οτι ισως ειναι λιγο νωρις για να αρχισεις να κατεβαινεις. Φυσικα δεν μπορει να ξερει κανενας καλυτερα απο σενα απλα λεω μια γνωμη.

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Stelios-Ε-ψιγ

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:05 »
Οχ! 0 νικοτινη μου ακουγεται καπως δυσκολο,αν και θα το ηθελα πολυ! Ελπιζω να μην φαω το drp-tip,απτα νευρα μου!  :(

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:38 »
Και εγω στην αρχή το  0 νικοτίνη μου φαινόταν ονειρο
αλλα πλέον εχω εναν ατμο με μηδενική και φουμάρω που και που
σιγά σιγά κάνω περισσότερο μηδενική παρά με νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 23:24 »
Θέλει σιγά σιγά... αν πάμε να πιάσουμε γρήγορα γρήγορα το μηδέν το περίπτερο έρχεται πιο κοντά...

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 01:10 »
Από 24mg όταν άρχισα και τώρα 9mg αλλά με την απόκτηση καϊφουνειδών και μηχανικών βλέπω ότι το χτύπημα είναι δυνατό και πάω σύντομα για νέα μείωση. Μέχρι το καλοκαίρι ελπίζω να είμαι το πολύ στα 6mg. Ναι το πάω πολύ αργά αλλά αποδίδει κι αυτή τη στιγμή υγρά 12mg μου φαίνονται "Πούρα"!.



Αποσυνδεδεμένος alanaki

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στόχος μου είναι η πλήρης διακοπη ολων των εισπνεόμενων...
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 01:19 »
Εμένα μου άρεσε η ζάλη,η μαστούρα δηλαδή,γι'αυτό κάπνιζα prince κόκκινο.Τώρα διάλεξα μια γεύση virginia των 18 mg και το απολαμβάνω!
Ίσως βέβαια,αν αναβαθμίσω το mod μου,και εχω δυνατοτερο χτύπημα,να με καλύπτει το υγρό με χαμηλότερη νικοτίνη.
Αυτό θα φανεί στην πορεία...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 4 145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:41
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181368 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63