vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, stamatisgr, giorgoscr, th3ofilos, Mimhsdr, nightdream

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 09, 2012, 14:04 »
Μαράκι πώς τα πας αλήθεια;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 16:27 »
Καλησπέρα. Με λένε Βασίλη και είμαι ... καλά. Είμαι 40 χρονών και καπνίζω τα μισά μου χρόνια (1 πακέτο 25άρι την ημέρα). Αν και έχω αρκετές φορές σκεφτεί να κόψω το "ρημάδι", δεν έχω καταφέρει να το πάρω απόφαση. Πριν λίγες μέρες πήρα την απόφαση να κάνω τη μετάβαση στο 'άτμισμα', την θα πραγματοποιήσω σε καναδυό μέρες που θα προχωρήσω σε αγορά η.τ. Ελπίζω να πιάσει...

Δυστυχώς είχε ''πιάσει'' για 2 περίπου μήνες. Η ''βλακεία'' μου να ρίξω απότομα τη νικοτίνη, με είχε οδηγήσει ξανά στο τσιγάρο. Και δυστυχώς (ξανά) δε μπορούσα να ξαναγυρίσω όλους αυτούς τους μήνες στο η.τ. Με αηδίαζε.
Κάποια στιγμή πριν λίγο καιρό διαπίστωσα ότι το είχα παρακάνει με τα τσιγάρα (είχα φτάσει το 1 πακέτο μέχρι το μεσημέρι).
Το γύρισα για 3 περίπου εβδομάδες σε στριφτό. Μείωσα βέβαια τα τσιγάρα, αλλά μπούκωσα.
Προχθές πήρα τη μεγάλη απόφαση. Να ξαναδοκιμάσω το παρατημένο η.τ. Είπα ή αυτό ή τίποτα.
Σήμερα συνεχίζω πλέον μόνο η.τ.

Καλώς σας βρήκα και πάλι και ελπίζω αυτή τη φορά να μείνω!!!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 17:02 »
Οταν μας ερθει επιθυμια για κτ ανεβαζουμε τη νικοτινη. Αλλιως το πληρωνουμε ακριβα...
Τα τσιγαρα εννοω ακριβα δεν ειναι;;;

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 20:32 »
Οταν μας ερθει επιθυμια για κτ ανεβαζουμε τη νικοτινη. Αλλιως το πληρωνουμε ακριβα...
Τα τσιγαρα εννοω ακριβα δεν ειναι;;;

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Εκείνη τη περίοδο ήμουν σε διακοπές και δεν υπήρχε η δυνατότητα για αγορά άλλου υγρού. Απλά τώρα δε θα ξανακάνω το ίδιο λάθος (απότομο κατέβασμα της νικοτίνης).

Αποσυνδεδεμένος doli

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 01:00 »
Καλησπέρα κ από εμένα . Μια από τα ίδια κ εγώ ενώ το κτ το είχα σταματήσει για πάνω από 5 μήνες κ εκανα ητ ξαφνικά θέλησα να κατεβάσω την νικοτίνη. Τεράστιο λάθος όπως φαίνεται κ μαλον σε λάθος στιγμή αφού  κ τα προβλήματα που είχα στην ζωη μου τότε ,ήτανε πολλά . Σήμερα όμως μπήκα παλυ στο παρέακι εδώ κ θέλω να γυρίσω πίσω στο ητ κ αυτό θα κάνω. Καλή τύχη σε όσους κάνουμε 2 προσπάθεια . :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 01:14 »
Και όχι μόνο δεύτερη προσπάθεια.
Πολλοί έχουν προσπαθήσει πολύ περισσότερες φορές.
Ή με το ΗΤ, ή με άλλους τρόπους.
Απλά, το ΗΤ θέλει κι αυτό τον τρόπο του, που εξαρτάται από τον καθένα.
Γι αυτό δεν υπάρχει γενικός κανόνας.

Σίγουρα είναι ο πιο ασφαλής τρόπος διακοπής του ΚΤ, με βάση τις ανεπίσημες στατιστικές εδώ.

Γι αυτό χρειάζεται όχι μόνο μία, αλλά κι άλλες ευκαιρίες.
Οι εξελίξεις τρέχουν... ΗΤ για όλα τα γούστα
και η πληροφόρηση επίσης... ας τις παρακολουθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 03, 2013, 21:04 »
Μέχρι στιγμής όλα καλά. Καθόλου κ.τ.
Άλλαξα και συσκευή. Από το m&m (με απογοήτευσε) πέρασα στο want.

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 18:24 »
Eιχα το μινι μορε στην αρχή, στην δευτερη προσπάθεια που κάνω πέρασα στον evod και  τώρα τελευταια  με την ego twist 650 όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος Evangelostr

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 14:40 »
Καλησπέρα στο φόρουμ , όπως το λέει και ο τίτλος υπήρξα ατμιστης πριν πολλά χρόνια όταν πρωτοεμφανίστηκαν τα ητ , είχα καταφέρει να κόψω το κτ , είχα χρησιμοποιήσει τότε το ητ της intellicig και το υγρό ecopure πάλι της intellicig και ήμουν πλήρεις ικανοποιημένος , όμως τότε όπως ξερεται δεν είχε προχωρήσει πολύ η τεχνολογία τον ήτ και το γνωστό dripping και η συχνές αποφορτισεις των μπαταριών με έκανα ύστερα από 7-8 μήνες να ξανά γυρίσω στο κτ.....

Πλέον μπούχτισα με το κτ , και διαβάζοντας λίγο στο φόρουμ βλέπω ότι τα πράγματα έχουν εξελίχτη πολύ .
Θέλω λοιπόν να ξανά αρχίσω το ατμισμα , θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος στην επιλογή συσκευής πιστεύω ότι με αυτά που ζητάω μόνο κάποιο mod μπορεί να με βοηθήσει , δηλαδή άφθονο καπνό ακόμα και όταν ειναι στο τέλος η μπαταρίες , μεγάλη αυτονομία , δεν με νοιάζει αν κουβαλάω και 3 μπαταρίες μαζί μου .....

Δεν με ενδιαφέρει το κόστος της συσκευής και πως να με ενδιαφέρει άλλωστε όταν ξοδεύω γύρο στα 100 ευρώ το μήνα για το κτ
Διαβάζοντας λίγο το φόρουμ μου κέρδισε την προσοχή το provari mini , έχετε κάτι άλλο να προτείνεται ? αν καταλήξω στο provari τι αλλά παρελκομένα πρέπει να αγοράσω για να μην μπλέκω με διαδικασίες να φτιάχνω αντιστάσεις κτλ , ευχαριστώ


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 14:54 »
Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει περιορισμος στα χρηματα, ψαχνεις κατι ποιοτικο, με σταθερη αποδοση και δε σε νοιαζει ιδιαιτερα η αυτονομια
(αφου λες οτι δε σε πειραζει να κουβαλας μπαταριες μαζι σου) το provari mini που ανεφερες ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Ανθεκτικο, ποιοτικο, αξιοπιστο, μικρο σε μεγεθος.
Αν σου αρεσουν τα κουτακια περισσοτερο απο τους σωληνες, μπορεις να κοιταξεις για καποιο με πλακετα DNA20/30.

Οσον αφορα τον ατμοποιητη, απο τη στιγμη που λες οτι δεν εχεις τη διαθεση να φτιαχνεις μονος σου αντιστασεις,
θα σου προτεινα να πας σε Protank v3. Ποιοτικος clearomiser νεας γενιας, με διπλη αντισταση και δειχνει ομορφος και στο provari.

Καλως ηρθες πισω στα ατμισμα κι ευχομαι αυτη τη φορα η επιστροφη να ειναι οριστικη.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 15:01 »
καλησπέρα από μένα. Καταρχάς το provari mini είναι σταθερή αξία και προσφέρει αυτά που ζητάς, εγώ το χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος. Αν αποφασίσεις να το πάρεις θα πρότεινα να πάρεις και το καπάκι για 18490, 2 μπαταρίες 18350 και 2 18490 και έναν καλό φορτιστή. Αν χρησιμοποιείς ατμοποιητές με εσωτερικό σπείρωμα θέλεις και ένα ανταπτοράκι.
Για να μη μπλέκεις με αντιστάσεις κτλ θέλεις εργοστασιακούς ατμοποιητές και έχει μια τεράστια ποικιλία για να διαλέξεις... Σίγουρα όμως πάρε παραπάνω από έναν, ανάλογα με το πόσα υγρά χρησιμοποιείς. Η δικιά μου πρόταση είναι ότι αξίζει να ρίξεις χρήμα στους ατμοποιητές πιο πολύ, γιατί αυτοί είναι που θα σου δίνουν ή οχι το αποτέλεσμα που θέλεις και πάντα χρειάζεται η καβάτζα... Δεν θα σου προτείνω συγκεκριμένο μοντέλο μιας που όλοι πάνω κάτω κάνουν καλή δουλειά και έχουν παρόμοια μικρά προβληματάκια, οπότε είναι καθαρά θέμα γούστου .. δοκίμασε και διάλεξε.. ίσως είναι καλύτερα να αποφύγεις τους πλαστικούς.

Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 21:03 »
Καλησπέρα και από εμένα,
Το 2011 που δοκίμασα για πρώτη φορά το η.τ, κατάφερα να κόψω το κ.τ για περίπου δύο μήνες.. Μέχρι που κατέβασα τη νικοτίνη (προσπάθησα να ατμίζω μόνο non) και δυστυχώς γρήγορα έπεσα στη λούμπα του "ας κάνω ένα τσιγάρο μωρέ και τι έγινε". Κανείς ποτέ δεν αρκέστηκε μόνο στο ένα έχω να δηλώσω..


Χθες, 17-02-2014, καθώς περνούσα το πρωί έξω από ένα κατάστημα με η.τ , μου τη "βάρεσε" και μπήκα μέσα. Αγόρασα ένα νέο ατμοποιητή, υγρό καπνικό 12αρι με το σκεπτικό ότι πρέπει να έχει μπόλικη νικοτίνη στην αρχή, ξέθαψα τις μπαταρίες και τα συναφή που είχα κρατήσει από το 2011 και άρχισα να ατμίζω και πάλι..


Δεύτερη μέρα χωρίς κ.τ σήμερα και όλα καλά. Αυτή τη φορά θα τα καταφέρω ;)

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 21:13 »
Καλησπερα φιλε! Θα τα καταφερεις, ολα μια αποφαση ειναι και σε βλεπω αποφασισμενο!
Το καταλαβες το λαθος που ειχες κανει που ηταν να ριξεις τοσο γρηγορα την νικοτινη ειδικα σε 0. Και το 12 που κανεις δεν ειναι και πολυ οποτε μην σε αγχωνει.


Την 2η εβδομαδα ατμισματος λεω ειμαι ετοιμος ας ριξω την νικοτινη στα 6mg απο 12. Ε το βραδυ ημουν ετοιμος να παω να παρω καπνο..ευτυχως ειχα κρατησει καβατζα λιγα ml απο το προηγουμενο υγρο. Θελει τον χρονο του  :)

Αποσυνδεδεμένος efthGR

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω και χάνεσε
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 21:14 »
Τα πάντα μπορείς να καταφέρεις ! Πάλεψε και δεν θα χάσεις..

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 21:19 »
Αυτό με την απότομη μείωση της νικοτίνης είναι ίσως το σημαντικότερο λάθος που κάνει κάποιος στο Η.Τ. και καταλήγει να επιστρέψει στο Κ.Τ., οι περισσότεροι που ξέρω και έχουν γυρίσει στο Κ.Τ. γύρισαν είτε επειδή ξεκίνησαν με χαμηλή ή καθόλου νικοτίνη είτε επειδή τη μείωσαν απότομα. Σιγά σιγά θέλει και με μέθοδο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12