vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προταση για ατμο ego-t

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Προταση για ατμο ego-t
« στις: Απριλίου 18, 2012, 03:32 »
Θελω να μου προτεινετε ατμοποιητη..
Στις 15 μερες χαλασαν οι δικοι μου.
Σημερα αγορασα απο alter τον απλο... 10ευρω περιπου..
δοκιμασα να ανοιξω τον χαλασμενο οπως ειδα σε ενα βιντεακι αλλα το φυτιλι ηταν κομμενο και καμμενο.
Απο οτι μου εχουν πει και αλλα ατομα η μπαταρια του ego T δεχεται πολλα ειδη.
Θελω  μια μεση λυση. Δηλ. με ενδιαφερει να τραβαει καλα και να δινει χτυπημα αλλα οχι να χρειαζεται να τον αλλαζω καθε 10 μερες.. Θελω δηλ οσο δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.
Ειμαι μακρια απο το να χαρακτηριστω Μαγκαιβερ, αντιστασεις και αλλα που διαβαζω δεν μπορω να αλλαξω. Κατι απλο ομως οπως πχ μου φαινεται ο καθαρισμος ισως μπορω να το κανω. Πρεπει να τον κανω πριν χαλασει για να ζησει περισσοτερο? Η απλα βελτιωνω την αποδοση.

Οπως εχω πει αν μπορειτε να προτεινετε και απο που παιρνετε τα δικα σας ακομη καλυτερα.. Σε καποιες σελιδες βλεπω καλυτερες τιμες αλλα δεν ξερω καν εξοδα αποστολης κλπ.

Οποιος δεν βαριεται μου λεει τις προτιμησεις του.
Ευχαριστω.

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 18, 2012, 03:44 »
φτηνά έως 7€, ce4 πάρε 3-4 να έχεις
έως 16€ imist η ego c  πάρε δύο
εναλλακτικά carto,διάφορα dct
ότι και να πάρεις από αυτά θα σου χρησιμεύσει

δες ανάλογα νήματα για πιο πολλά.
ξεκίνα το διάβασμα του φορουμ :D



Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 18, 2012, 03:45 »
καλησπερα φιλε μου...νομιζω οτι ολα αυτα που ζηταν τα παρεχει μονο ενας ατμοποιητης μη επισκευασιμος μιας και δεν θελεις να ατακατευτεις με μαγκαβειριλικια οπως λες!!!!


Ι-Μist

μεγαλη η χαρη του!!!!!! ;D ;D ;D

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 18, 2012, 03:47 »
έχω και έναν iatty αν θες ;D

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 18, 2012, 03:55 »
εγω θελω!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

τελος τα offtopic!!!!

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 18, 2012, 04:01 »
παιδια εχω λυωσει στο διαβασμα γι αυτο σας ρωτησα..
οι περισσοτεροι προτεινουν λυσεις Μαγκαιβερ με 8πλες μπαταριες και αλλαγες κλπ
οι αλλοι ειναι της επιλογης "χαιρομαι που εκοψα το τσιγαρο και ας μου κοστισει και διπλα!"
ε, δεν ειναι ετσι.. για μενα τουλχ.. και ενας βασικος λογος που παω να κολλησω ειναι η γκατζετια και το ψαξιμο της υποθεσης..
καπου να καταληγουμε ομως.. δεν μπορουμε να το ψαχνουμε και συνεχεια!
ευχαριστω και παλι για τις τοσο αμεσες απαντησεις!
(αν μπορουσε καποιος να δωσει και καποιο λινκ η διευθυνσεις Αθηνα  απο οπου τα αγοραζει..)

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 18, 2012, 04:04 »
zerobacco πλατεια κανιγγος ....

τζωρτζ 3 και καποδιστριου γωνια!!!

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 18, 2012, 04:08 »
παιδια εχω λυωσει στο διαβασμα γι αυτο σας ρωτησα..
οι περισσοτεροι προτεινουν λυσεις Μαγκαιβερ με 8πλες μπαταριες και αλλαγες κλπ
οι αλλοι ειναι της επιλογης "χαιρομαι που εκοψα το τσιγαρο και ας μου κοστισει και διπλα!"
ε, δεν ειναι ετσι.. για μενα τουλχ.. και ενας βασικος λογος που παω να κολλησω ειναι η γκατζετια και το ψαξιμο της υποθεσης..
καπου να καταληγουμε ομως.. δεν μπορουμε να το ψαχνουμε και συνεχεια!
ευχαριστω και παλι για τις τοσο αμεσες απαντησεις!
(αν μπορουσε καποιος να δωσει και καποιο λινκ η διευθυνσεις Αθηνα  απο οπου τα αγοραζει..)

iatty 60euros_  :o

zerobacco ελεγα να παω να δω και για υγρα αλλα εχουν κλεισει Πεμπτη με Τεταρτη και εχουν και κατι περιεργα ωραρια.. θα παω να δω τελικα ελπιζω να αξιζει, μεχρι τηλ τους εχω παρει..

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 18, 2012, 04:25 »
Και ο eGoC είναι ΠΟΛΥ καλή λύση. Αλλάζεις μια κεφαλή των 2-3 Έουρος όταν ψοφήσει και σου βγαίνει πολύ οικονομικά (στην ecocig έχουν καλούς από ότι έχω δοκιμάσει από 3-4 μαγαζιά).
Εναλλακτικά κοίτα αν μπορέσεις να ...Μαγκαϊβερίσεις λίγο, ΚΟΝΤΕΥΟΝΤΑΣ ένα τανκ και βάζοντας μέσα έναν ΠεντεΔέκα κάρτο (αφού τον τρυπήσεις πρώτα).... Θα σε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο για όσο δουλεύει, και είναι επίσης ΠΟΛΥ φτηνή η χρήση του (κάπου στα 5-6 Ευρά το μήνα). Στα μείον αυτής της λύσης, ότι δεν μπορείς να αλλάζεις γεύσεις. Από την άλλη βέβαια, ΚΑΝΕΙΣ δεν σε εμποδίζει να φτιάξεις και περισσότερα του ενός!

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 18, 2012, 04:29 »
ειπε να Μαγκαιβερισω λιγο μπορω!
καθημερινα η κατι δυσκολο που θελει εργαλεια εξειδεικευμενα και χερι χειρουργου οχι!
EGO C απο ecig οπως ειπες κανει 11 ευρω και μετα ανταλλακτικο 2-3Ε? αλλα οχι για παντα και παλι ε? Καλα ακουγεται αυτο

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 18, 2012, 05:42 »
Κι εγω νέος στο η.τ. αν δεν ηταν ο i-mist (ευλόγησον) μάλλον δεν θα ειχα προχωρησει! Απο 2 Μαρτίου που τον πηρα δεν ξαναεβαλα τσιγάρο στο στομα μου (εκτος μιας φορας μετα απο κανεναν μηνα απο περιέργεια - κόντεψα να κανω εμετο και το πεταξα στην δευτερη τζούρα). Και κάπνιζα ΠΟΛΥ! (3 25ρια πακετα τη μερα - και 30 χρονια με Gauloises - τα βαριά). Βγηκα απο το μαγαζι με τον i-mist (σώσον κύριε) στο χέρι, έβαλα τα τσιγαρα στο ντουλαπακι του αυτοκινήτου και εκει μείνανε.

Τον συστηνω ανεπιφύλακτα ως τον φιλικότερο για νέους χρήστες (όπως ημουν εγω που δεν ηθελα να μπλέξω -τοτε- με οτι εχει σχεση με τεχνικά) - τα τανκάκια και η αντίσταση καθαρίζουν πανεύκολα, και (σημαντικό για νέους χρήστες που ψαχνουν γευσεις και περιεκτικοτητες σε νικοτινη) η αλλάγη γεύσης τρεις κινησεις - βγαζω τανκ, γεμιζω άλλο, βαζω τανκ (και φυλάω το προηγουμενο). Η διαρκεια του κατα κοινη αποδοχη μεγαλυτερη των άλλων και καθόλου διαρροες. 'Ολα αυτα δημιουργουν μια "εμπιστοσύνη" απο την πρωτη στιγμη, που παιζει τεραστιο ψυχολογικο ρολο στον νεο χρηστη που παει στα χαμενα.
Αυτη η γνωμη μου, μεγάλη η χάρη του!

ΥΓ. Τα μειονεκτηματα, αερατες τζουρες κυριως κλπ τα γνωριζω, ηδη εχω παει σε αλλους ατμο-καρτο, αλλά για εναν νεο στο σπορ αυτα ερχονται αρκετα πιο μετα, οταν πια το "ατμισμα" τον εχει κερδισει, οπως εμενα.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 18, 2012, 05:57 »
ΑΜΗΝ
ΑηΜίστ!!! Μεγάλη η Χάρη Του!!! Αυτά είναι τετριμένα!! Απλά είναι ακριβός αρχικά και αν δεν .....Μαγκαϊβερίσεις πολύ δε μπορείς να πολυεπέμβεις όταν αποδημήσει εις Κύριον..... ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ  :fight_shot_auto: είναι καλός, με σταθερή απόδοση.
Βέβαια, καλό είναι να πούμε ότι πρέπει να πετύχεις αντίσταση κοντά στα 2 Ohm για να παίζει σωστά σε eGo μπαταρία.
Αυτός είναι κυρίως ο λόγος που πρότεινα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ eGoC και τον ΠεντεΔέκα.

ειπε να Μαγκαιβερισω λιγο μπορω!
καθημερινα η κατι δυσκολο που θελει εργαλεια εξειδεικευμενα και χερι χειρουργου οχι!
EGO C απο ecig οπως ειπες κανει 11 ευρω και μετα ανταλλακτικο 2-3Ε? αλλα οχι για παντα και παλι ε? Καλα ακουγεται αυτο

Όχι, δεν μιλάμε να Μαγκαϊβερίσεις πολύ ρε παιδάκι μου.... Ψιλοπράματα!!
ΔΕΝ είπα ακριβώς αυτό βασικά... ΔΕΝ ξέρω της ecig, δεν έχω δοκιμάσει..... Αλλά όπως το λες..... και η κάθε κεφαλή, σε βγάζει μερικές μερούλες! Μια χαρά είναι.....

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 18, 2012, 14:27 »
Τόσο καλός είναι ο i-mist? Μάλιστα. Κρίμα που ξεκίνησα με Giant, i-want... μετά πήγα σε Fogmaster (dct tank) και τώρα EGO-C... Παίζει να χα μείνει απλά στον mist  :tongue_smilie:

Αν και με αλλαγή φιτιλιού το ego-c μια χαρά είναι. Μόλις ανέστησα 3 βρωμιάριδες. Οι δύο εν χρήση καλά πανε :D Άντε να δούμε...

Το μόνο που μπορώ να πω από τους 4 μήνες ατμίσματος, είναι ότι αν θες να ατμίζεις για καιρό σε κάρτο, καλό είναι να αποφεύγεις τα 100% VG υγρά. Χαλάνε πιο γρήγορα. Ίσως το ίδιο ισχύει και για EGO-C, δεν ξέρω.

Απ: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 18, 2012, 14:30 »
Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος απροβλημάτιστος είναι ο Ce4+  :yes: :yes: :yes:
O imist χωρίς διαρροές αλλά πολύ καψίλας κάθε λίγο και λιγάκι θα τον ξεβιδώνεις ....ταλαιπωρία.  :nope:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Re: Προταση για ατμο ego-t
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 19, 2012, 17:39 »
Πήρα ego c, ce4 zerobacco.μιστ δεν είχε δυστυχώς.

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62900 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem