vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tazz, vasilis27p, JohnDag, athmichalop, kon95, white varadero, Jorge

Twitter

ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 05:10 »
αυτη ειναι η κυρια απορια μου και πιστευω και πολλων που βρισκονται εδω αλλα και θα ερθουν και μετα απο μενα...  ποια ειναι η αισθηση που αφηνει στον χρηστη του το ηλεκτρονικο σιγαρετο! ισως αν οι απαντησεις των χρηστων καλυψουν το θεμα να εμπαινε και στο θεμα " συνηθεις ερωτησεις..." για πρακτικοτητα. εκτος κ αν υπαρχει κατι τετοιο ηδη οποτε να διαβασουμε εκει οι εχοντες την απορια!

λοιπον on topic τωρα. καταλαβαινω οτι ok, εξαρταται απο το ποιο θα δοκιμασεις, τι εχει μεσα κλπ... μιλαω για ενα entry level η.τ το οποιο να ειναι κ προσιτο οικονομικα.
προσωπικα δεν ειμαι μανιωδης ουτε πολυχρονος καπνιστης. μηνες εχω καπνισει μονο στην ζωη μου και αυτους οχι συνεχως. τωρα φουμαρω περιπου απο το καλοκαιρακι οχι πολυ συχνα και τις τελευταιες μερες ημουν στα προθυρα να το παρατησω παλι μεχρι που σκεφτηκα να ψαξω για υποκαταστατο τσιγαρου, εχοντας κιολας δει μια αθλια προωθηση η.τ σε εκπομπη καναλιου της κεντρικης ελλαδας που βρεθηκα για λιγο.

με λιγα λογια το η.τ εχει καλη αισθηση σε γενικες γραμμες ή ειναι σαν τα BF τα "αχυρα" που λεμε?

Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 06:32 »
δεν είναι σαν άχυρο έχει διάφορες γεύσεις και η γεύση του απλού καπνού διάφορες βαθμίδες νικοτίνης όπως και στα κανονικά τσιγάρα. Μπορείς να βρεις γευση που να σου ταιριάζει και να σε ευχαριστεί. εγω το χρησιμοποιώ ένα μηνα τώρα και πήρα γεύση camel πιστεψέ με μια χαρά είναι. Στην αρχή μονάχα δυσκολεύτηκα λιγάκι γιατί ένα κανονικό τσίγαρο μετά από 5-10 λεπτά τελειώνει ενώ το ηλεκτρονικό? Ακόμη και άχυρο να σου φανεί όλα είναι εγκεφαλικά το μόνο που θα σκέφτεσαι θα είναι ότι : σου προσφέρει ότι κι ένα κανονικό τσιγάρο, έχεις την αίσθηση του ότι καπνίζεις αφού ρουφάς και βγάζεις καπνό, είναι καλυτερο για την υγεία σου αφού εχει μόνο νικοτίνη και όχι πίσσα, μπορείς να ατμίζεις όπου θέλεις και το πιο καλό δεν βρωμάνε τα ρούχα σου το σπίτι σου το αυτοκίνητο σου τσιγαρίλα και ούτε ενοχλείς τους γύρω σου αφού ο καπνός που βγάζεις δεν τους κάνει παθητικούς καπνιστές. Δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς όταν μετά από μερικές μέρες θα σου σταματήσει ο βήχας το πρωί και τα φλέματα που είχες.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 07:01 »
Αν καπνίσεις ηλ. τσιγάρο μετα απο κανονικό θα σου φανεί μάλλον αέρας.
Την πραγματική αίσθηση την καταλαβαίνεις 1-2 μέρες μετά απο συνεχή χρήση του ηλ. τσιγάρου
και δεν μοιάζει πολύ με του κανονικού λόγω του ότι εδώ έχει άρωμα και κάτι σαν υδρατμό αλλά πιο "πηχτό" απο κανονικό ατμό νερού ενώ στο
κ.τ. έχεις την πίσσα η οποία έχει μεν δύναμη αλλά καίει και πικρίζει ταυτόχρονα.
Εγώ βρίσκω πολύ καλύτερη την γεύση του η.τ. απο του κανονικού πάντως κι ας υστερεί σε δύναμη...

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 07:09 »
βηχα κ τσιγαροβηχα δεν εχω, εγραψα οτι ειμαι μηνων καπνιστης, ευτυχως!  :)

ουτως η αλλως θα παω να το δοκιμασω σε καποιο μαγαζι, αν θελετε αναφερετε και μερικα Αθηνα και Θεσσαλονικη. απλα θα ηθελα να ξερω απο πριν αν υπαρχει αυτη η αισθηση στο φαρυγγα που νιωθει ενας καπνιστης... εγω το λεω γαργαλισμα! τη δυναμη οπως το περιγραφει ο panos!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 07:36 »
υπάρχουν υγρά που δίνουν αξιοπρεπέσταρο throat heat. Υπάρχουν και τα  ακριβότερα cartomizer που σε αυτό τον τομέα κάνουν το ΚΤ να φαίνεται λίγο 8)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 09:49 »
Υπάρχει ένα σχετικό θέμα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,217.0.html
Θέλει λίγο διάβασμα αλλά υπάρχουν αρκετά μηνύματα που είναι πολύ κατατοπιστικά.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 09:58 »
βηχα κ τσιγαροβηχα δεν εχω, εγραψα οτι ειμαι μηνων καπνιστης, ευτυχως!  :)

Καλώς ήρθες και από εμένα  :)
Εγώ θα σου πρότεινα, μιας και είσαι καπνιστής λίγων μηνών,να το κόψεις εντελώς και να μην ασχοληθείς ούτε με το Κ.Τ. , ούτε με το ηλεκτρονικό  :)
Εγώ στη θέση σου αυτό θα προσπαθούσα να κάνω πάντως  ;)

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 10:11 »
μου αρεσει, ιδιαιτερα αν βλεπω bannerakia του στυλ υγιεινο σιγαρετο με βιταμινες κλπ!
δε ξερω αν ειναι φουμαρα, θα ηθελα να το συζητουσαμε κιολας...

γενικοτερα θα μου αρεσε οι καπνοβιομηχανιες να κινηθουν προς τα κει...
και παλι εσοδα θα εχουν...

maybe i'm a dreamer... but i'm not the only one...

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 10:20 »
Καλώς ήρθες και από εμένα  :)

ευχαριστω! να σαι καλα!

ενας τυπικος γαυρος σημερα... "-συν οχτω λεω και πονω!"  :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 11:04 »
fumos
Δεν αξίζει να ασχοληθείς με το ΗΤ. Μηνών καπνιστής το κόβεις πανεύκολα. Μη μπεις στη διαδικασία. Δεν είναιδιάολος όπως το κανονικό.αλλά παραμένει μια ανθυγιεινη συνήθεια. :alert: :alert: :alert:

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 16:05 »
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον Αbet... ειναι fact παντως μηνων καπνιστης το κοβει κατα βουληση, εχεις δικιο.

αλλα μαρεσει ρε παιδια να βγαινω μπαλκονι, να αγναντευω, να ονειροπολω, να κοιταω τα συννεφα, να βλεπω το φεγγαρι, τα αστρα, να σκεφτομαι και να κανω και κανα σιγαρετο...
ειδικα το βραδυ... στη σιγαλια της νυχτας...



Αποσυνδεδεμένος corvum

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 03:58 »
Δεν ειναι και απαραιτητο οτι καποιος θελει να το κοψει επειδη θελει να δοκιμασει κατι πιο ασφαλες.
Εγω πχ ξεκινησα να καπνιζω οταν πηγα φοιτητης που με βοηθουσε με τα αρχικα αγχοι, ξενυχτια για εξετασεις κτλ. Μακαρι να υπηρχε η/τ τοτε. Κιτρινες γινοταν οι κουρτινες σε καθε εξεταστικη.. :/

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 05:08 »
τι τελειωσες?

μην μελαγχολεις παντως γιαυτο...
και οι μικροτεροι το ιδιο θα λεμε σε μικροτερους μας για κατι που θα βγει το 2020 πχ...
ετσι παει.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 16:01 »
Σαν μεγαλύτερη και με 20 χρόνια καπνίσματος (τα 10 από αυτά με πάνω απο πακέτο την ημέρα)
και χωρίς να θεωρηθεί αυτονόητο αυτό που θα πω γιατί το λέω μέσα από την καρδιά μου

ΚΟΨΕ το τσιγάρο τώρα που μπορείς,μην ασχοληθείς ΟΥΤΕ και με το ηλεκ.δεν χρειάζεται.

Η ζωη είναι πολύ πιο ωραία όταν τα χέρια σου είναι ελεύθερα και τα πνευμόνια σου καθαρά.
Γιατί τότε μπορείς να ΠΑΡΕΙΣ  μια ανάσα ,και μπορείς να ΜΥΡΙΣΕΙΣ το νυχτερινό αεράκι,και να ΓΕΥΤΕΙΣ  την ζωή αλλιώς.
Πράγματα που το τσιγάρο μας τα στερεί.
Και τι δεν θα έδινα τότε να είχα ακούσει την μάνα μου(η οποία δεν είναι φουκαριάρα :D)

Αποσυνδεδεμένος fumos

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΙΣΘΗΣΗ που αφηνει το ηλεκτρονικο σιγαρετο!?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 11:15 »
ok το φουκαριαρα για πλακα το ειπα απο τη διαφημιση...!

anyway, το κανονικο σιγουρα θα το αφησω καποια στιγμη.
απλα απο περιεργεια θα δοκιμασω εστω ενα δειγμα ηλεκτρονικου και βλεπω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8233 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy