vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, geotron

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:59 »
Αλέξη συμφωνώ και με αυτό που λες , αλλά πέραν αυτού επειδή κάποτε είχαμε ΕΥΡΤ & ΥΕΝΕΔ να μην βλέπουμε σήμερα ψηφιακή ? ή αν μας ρωτούν ας πούμε τι κινητό να αγοράσω να τους λες Erickson T10!!
Έτσι και με το η.τ. εσένα σου αρέσει το C εμένα το W αλλά δεν σημαίνει για κάτι πιο σωστά
τεχνολογικά προκειμένου να γίνει σαν προσομοίωση του κ.τ.  :)


ΥΣ. Γιάννη μου αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα, αν θυμάμαι καλά, ότι εσυ ατμίζεις EGO & CE4+ ;
Ναι

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 24, 2012, 17:02 »
Και παλι φιλοι θα ειμαστε
Μη σε δω ομως με κανα προβαρι καμια μερα κουναμενο λιγαμενο,ετσι?:)):)):)):)):))χαχαχαχα

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

 :))  :))  :))  :))  :))

Φίλε μου καλέ, που θα σε ευχαριστήσω και από εδώ για άλλη μια φορά για την βοήθεια σου στην αρχή, κουνάμενο λιγάμενο χωρίς προβάρι, μπορώ..;;;; χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 24, 2012, 17:38 »
Εγινες κατανοητός dreamy.
Μέσα στον ενθουσιασμό τους κάποια άτομα προτείνουν σε έναν νέο ακόμη και συνδυασμό provari & A2 για αρχή.
Υπάρχουν βλέπεις δυο σχολές στο η.τ.
Το less is more και το more is more.
Νομίζω ότι τα άτομα που βρίσκουν ικανοποιηση σε απλά η.τ. είναι τυχερά.
Από κει και πέρα, αν κάτι σε ικανοποιεί, μπορείς να ψάξεις το παραπάνω, αλλά μπορείς να παραμείνεις κάλλιστα σε αυτό.
Δε λένε ότι το καλύτερο είναι ο εχθρός του καλού;;

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 24, 2012, 17:58 »
..Δε λένε ότι το καλύτερο είναι ο εχθρός του καλού;;

Nαι μωρέ Πέτρα μου, αυτό ακριβώς λέω.. Και αρχίζω να πιστεύω ότι ακόμη περισσότεροι θα έκαναν η.τ. και θα παράταγαν το κάπνισμα αν, σε έναν βαθμό που δεν είναι και μικρός, δεν τους τρομάζαμε με τα προβάρια και τα κριάρια και όλα τα ζωντανά του καλού Θεούλη, δίνοντας ίσως μια λανθασμένη εικόνα. Και ειλικρινά σου μιλάω, για το καλό όλων μας, προσπαθώ να είμαι όσο πιο σωστός και αντικειμενικός γίνεται στα λεγόμενα μου και στις κριτικές μου, σεβόμενος τα θέλω του καθενός. Απλά παρατηρώ με πολύ προσοχή το τι γράφεται γιατί με ενδιαφέρει και εμένα, στραβόγιαννο είμαι ακόμη..  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 24, 2012, 18:30 »
Eσύ θα κάνεις αυτό που σου ταιριάζει, όπως θα έκανες με την επιλογή αυτοκινήτου, κινητού, δουλειάς, φίλων.
Θα ακούς, θα διαβάζεις, θα κρίνεις και θα επιλέγεις.
Οσο για τους νέους, συμφωνώ μαζί σου ότι κάτι απλό είναι η καλύτερη επιλογή για να ξεκινήσουν. Και μόνο που θα τους κρατήσει μακριά από το κ.τ. αξίζει τα όποια λεφτά του. Μετά βλέπουν τι θα κάνουν.
Αρκεί πραγματικά να το θέλουν και να έχουν την επιμονή να μην το βάλουν κάτω με τις τεχνικές δυσκολίες.

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 24, 2012, 20:23 »
Αν είσαι καλυμένος με αυτό που έχεις τώρα ή άντε και πήρες και τον ego-C, που μιας και αυτόν χρησιμοποιώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει προς το παρόν καθόλου, γιατί δεν σταματάς εκεί, αν το ζητούμενο είναι το τσιγάρο και να μην ξανακαπνίσεις; Γιατί να ψαχτείς γενικώς και για άλλα η.τ. όπως ανέφερες

Οσο για τους νέους, συμφωνώ μαζί σου ότι κάτι απλό είναι η καλύτερη επιλογή για να ξεκινήσουν. Και μόνο που θα τους κρατήσει μακριά από το κ.τ. αξίζει τα όποια λεφτά του. Μετά βλέπουν τι θα κάνουν.
Αρκεί πραγματικά να το θέλουν και να έχουν την επιμονή να μην το βάλουν κάτω με τις τεχνικές δυσκολίες.

Η συζήτηση είναι η εξής: αν κάποιος με εμπειρία και χρήση στο η.τ. ενός eGo-C όπως ο dreamymoments να μείνει στον eGo-C !!
και μάλιστα λέει " ότι δεν με έχει προβληματίσει προς το παρόν καθόλου, γιατί δεν σταματάς εκεί, αν το ζητούμενο είναι το τσιγάρο και να μην ξανακαπνίσεις;"
Τώρα αυτό που λες δεν είναι "χαλασμένο τηλέφωνο" ?
Nαι μωρέ Πέτρα μου, αυτό ακριβώς λέω.. Και αρχίζω να πιστεύω ότι ακόμη περισσότεροι θα έκαναν η.τ. και θα παράταγαν το κάπνισμα αν, σε έναν βαθμό που δεν είναι και μικρός, δεν τους τρομάζαμε με τα προβάρια και τα κριάρια και όλα τα ζωντανά του καλού Θεούλη, δίνοντας ίσως μια λανθασμένη εικόνα. Και ειλικρινά σου μιλάω, για το καλό όλων μας, προσπαθώ να είμαι όσο πιο σωστός και αντικειμενικός γίνεται στα λεγόμενα μου και στις κριτικές μου, σεβόμενος τα θέλω του καθενός. Απλά παρατηρώ με πολύ προσοχή το τι γράφεται γιατί με ενδιαφέρει και εμένα, στραβόγιαννο είμαι ακόμη..  :)


Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:28 »
Γιάννη δεν καταλαβαίνω το νόημα των παραθέσεων σου...

Τι εννοείς με το "χαλασμένο τηλέφωνο"; Aν δεν σου κάνει κόπο γίνε ποιό κατανοητός.

Και η συζήτηση Γιάννη μου δεν είναι η χρήση και η εμπειρία η δική μου και που να παραμείνω. Για μένα τα πράγματα ευτυχώς ηταν, είναι και θα παραμείνουν εύκολα. Γιατί ο στόχος επιτεύχθει. Η συζήτηση είναι ότι το η.τ. δεν ισοδυναμεί με provari ή ότι άλλο σχετικό.

Σου λέω και ξαναλέω τελείως φιλικά και από ενδιαφέρον γενικότερο, ότι αυτή την εικόνα δίνει στο σύνολο του γενικώς το φόρουμ και είμαι πολύ προσεκτικός στα γραφόμενα μου. Αν σε ενδιαφέρει αυτό και οποιονδήποτε άλλο έχει καλώς. Και μόνο η επιμονή σου για κάτι που εσύ δεν χρησιμοποιείς, εμένα με προβληματίζει.. Από τότε που ξεκίνησα να ατμίζω επειδή το κάνω θέμα στον περίγυρό μου συνεχώς, σας πληροφορώ ότι στον μεγαλύτερο βαθμό αυτοί που δεν κάνουν, που δεν το δοκιμάζουν, είναι γιατί τους έχει κουράσει εκ των προτέρων όλο αυτό και αν θέλετε το δέχεστε, δικαίωμα σας. Και φτιάξε εκείνο, και μοντάρισε αυτό και το δικό μου είναι έτσι και να κάτι ορολογίες που στους καινούργιους ακούγονται κινέζικα και να κάτι γκουμούτσες σε φωτογραφίες και όλα τα σχετικά..

Τέσπα, από πλευράς μου νομίζω ότι το θέμα το εξαντλήσαμε. Εγώ έγραψα τις μπούρδες μου και σεις είπατε τις απόψεις σας. Εδώ και κάποια ποσταρίσματα λέμε τα ίδια και τα γίδια. Δεν προσπαθώ να σε πείσω εσένα για κάτι ούτε προσπαθώ να αλλάξω σε κανέναν την γνώμη. Προσπαθώ ο παντελώς άσχετος να διατυπώσει μια σωστή άποψη για το το εστί η.τ. και από κει και πέρα, ο καθένας ας κάνει ότι του ..ατμίσει (για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας  :) ) Δικαίωμα του και πρόβλημα του χωρις να σημαίνει ότι εαν μου ζητηθεί η άποψη μου ή η βοήθεια μου κάπου και μπορώ, και γνωρίζω, δεν θα την δώσω.

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:32 »
Καλησπέρα σε όλους σας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω κάποιο η/τ και γι' αυτό και το πρωί αλλά και τώρα το βράδυ έχω διαβάσει αρκετά από αυτά που έχουν γραφτεί, ειδικά από παλιότερους ατμιστές, μέχρι που γράφτηκα ως μέλος για να μπορώ να λύσω απορίες. Οι πληροφορίες πάρα πολλές και ορισμένες φορές το πολύ δεν είναι και πάντα καλό, μπορεί να σε μπερδέψει περισσότερο..
 Διάβασα πολύ προσεχτικά το αρχικό άρθρο, που πραγματικά είναι πολύ κατατοπιστικό για ανθρώπους όπως εγώ. Παρ' όλα αυτά θα διατυπώσω την πρώτη μου ερώτηση.
 Σύμφωνα με το αρχικό άρθρο, υπάρχουν στατιστικά τρεις τύποι η/τ, απ' ότι κατάλαβα, που συνηθίζονται από αρχάριους χρήστες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι με ποιό κριτήριο επιλέγεται κάποιος από αυτούς τους 3 τύπους, δηλαδή ποιά είναι τα κριτήρια που χωρίζουν τα η/τ σε κατηγορία αρχαρίων και ..προχωρημένων να πω;
 Ελπίζω η διατύπωση της ερώτησης μου να είναι κατανοητή. Αν έχει ξαναδιατυπωθεί από άλλο μέλος, συγχωρέστε με αλλά τα άρθρα είναι απίστευτα πολλά..
Δίνεις μόνος σου απάντηση πριν περίπου 25 μέρες  που ατμίζεις και μιλάς δίνοντας συμβουλές ?  :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:43 »
Δίνεις μόνος σου απάντηση πριν περίπου 25 μέρες  που ατμίζεις και μιλάς δίνοντας συμβουλές ?  :bye: :bye:

Καλά, πλάκα μου κάνεις...!!!!! Ας το σταματήσουμε εδώ γιατί ειλικρινά δεν έχω κανέναν μα κανέναν λόγο να αντιπαρατεθούμε, ούτε να τσακωθούμε, ούτε να χαλαστούμε ούτε τίποτε άλλο. Μα πάνω απ' όλα είναι ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΟ ότι ΔΕΝ χρειάζομαι την σύμφωνη γνώμη σου για να πω την άποψή μου ούτε την συμβουλή μου αν θεωρήσω ότι έχω να δώσω κάποια.

Και αν κρίνεις αυτό που έγραψα την πρώτη ημέρα στο φόρουμ, πριν καν αγοράσω η.τ. με το τι έχω αποκομίσει εκ των υστέρων, τοτε χρειάζεσαι μετάφραση. Λοιπόν, το σταματάμε εδώ.

Αποσυνδεδεμένος fantasyhus

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:44 »
χαλαρωστε ρε παλικαρια εδω ειμαστε μια παρεα.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:45 »
ειρηνη ημην τεκνα μου!  :angel:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:55 »

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:57 »
Αγαπητέ και καλέ φίλε δεν επιβάλει κανείς την γνώμη του , μάλλον αυτό προσπαθείς να κάνεις όταν λες ότι σε 25 μέρες που ατμίζεις έχεις κατασταλαγμένη κρίση για όλους και για όλα και αυτό από ότι διάβασα τα μηνύματά σου έτσι είναι !
Το καλό είναι ότι είσαι στη παρέα μας είσαι ένας από μας και έτσι το βλέπω και θα είμαι εγώ όπως και άλλοι να σου προσφέρουμε βοήθεια εάν και όταν την χρειαστείς.
Το ίδιο επιθυμώ και από σένα για να συμπορευόμαστε σε έναν σκοπό που δεν είναι άλλος από το κόψουμε παντελώς και να ξεχάσουμε το ρημάδι !!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 24, 2012, 22:59 »
Πραγματικα υπέροχη εικόνα joyeman...
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος captaincolly

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 24, 2012, 23:03 »
Μέσα στον ενθουσιασμό τους κάποια άτομα προτείνουν σε έναν νέο ακόμη και συνδυασμό provari & A2 για αρχή.

εκτος του ενθουσιασμου παντως υπαρχει και η λογικη σκεψη του οτι δοκιμαζεις κατευθειαν κορυφαια ατμιστικη αποδοση χωρις να χανεις τιποτα αφου λογω υψηλης μεταπωλητικης αξιας παιρνεις πισω αν οχι ολα το μαγαλυτερο μερος των χρηματων σου, ενω αν ξενερωσεις με το εγκο σι ? δεν ξερω αν τα ειχα μπορει και να τα εσκαγα να γλυτωνα και το 100ρικο στον κινεζο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12