vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, agelosd, camber

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:48 »
Ακριβώς Κώστα!! ΕΤΣΙ ακριβώς.... ΠΟΛΛΕΣ διαφοροποιήσεις, ακόμα ΚΑΙ ΣΕ ιδίου τύπου άττυ.......

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 24, 2012, 10:23 »
Το θετικό ότι δεν ξανάβαλες τσιγάρο, είναι σπουδαίο να προχωρήσεις και σε άλλες αναζητήσεις που
πραγματικά θα σε κάνουν να ξεχάσεις το κ.τ.
Δοκίμασε τώρα να "παίξεις" με ατμοποιητές φθηνούς και αντοχής όπως C CE4+ imist
Επειδή προς το παρόν τουλάχιστον είμαι στην πλευρά, του απλά πράγματα, βασικές αγορές, τόσο όσο χρειάζεται να απομακρυνθούμε από το κ.τ., σε αντίθεση με τον Giannis Pap, η δικιά μου η πρόταση είναι υπό μορφή ερώτησης. Αν είσαι καλυμένος με αυτό που έχεις τώρα ή άντε και πήρες και τον ego-C, που μιας και αυτόν χρησιμοποιώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει προς το παρόν καθόλου, γιατί δεν σταματάς εκεί, αν το ζητούμενο είναι το τσιγάρο και να μην ξανακαπνίσεις; Γιατί να ψαχτείς γενικώς και για άλλα η.τ. όπως ανέφερες;
Κάθε ατμοποιητης συμπεριφερεται διαφορετικα από εναν άλλον ακόμα και αν ειναι ιδιοι τεχνικα αλλά από άλλη εταιρια.
Εξάλλου οπως ξερουμε τα υγρα συμπεριφερονται εντελως διαφορετικα ανάλογα με την αρχιτεκτονικη και τη φιλοσοφια που ειναι κατασκευασμενος ο κάθε ατμό.
Από εκει και πέρα λοιπόν ειδικά τωρα στην αρχη επιβάλεται η δοκιμή πολλών ατμοποιητων έτσι ωστε να υπάρχει μια ολοκληρωμένη εικόνα και ετσι να φτασει καποιος και να κατασταλάξει σε έναν δυο η το πολύ τρεις ατμοποιητες.
Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις και CE4 ατμοποιητες να δεις ότι έχουν διαφορά με οτι εχεις δοκιμασει μεχρι τωρα.
Και πού ξερεις, μπορει να ταιριαξουν και καλυτερα με τα υγρά που χρησιμοποιεις. :thumpup:
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε παραπάνω και συμφωνώ απόλυτα με το Malamadre, μπορεί να νιώθεις ότι το η.τ. σταματάει για σένα στον eGo-C επειδή σε ικανοποιεί απόλυτα. Δεκτόν αλλά με τι κριτήρια έχεις αυτή την άποψη ? για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη ποιο είναι το καταλληλότερο πρέπει να δοκιμάσεις και άλλες περιπτώσεις ατμοποιητών οι οποίοι σίγουρα θα σε ικανοποιήσουν ακόμα πιο πολύ. Το νερό μπήκε στ' αυλάκι!
Αν ήταν και το η.τ. έβρισκε τον "τέλειο" ατμοποιητή τι φαντάζεσαι δεν θα έβγαζαν όλες οι εταιρείες τον ίδιο ? και επίσης η είσοδος νέων ατμοποιητών στην αγορά πέρα από την εισροή εσόδων στις εταιρείες, αποσκοπεί και στην πιο απλοποίηση της χρήσης και τελειότερης απεικόνισης -απομίμησης του κανονικού τσιγάρου.
Επειδή κάποτε μας ικανοποιούσαν οι ανεμιστήρες αυτό δεν σημαίνει ότι τα αιρκοντίσιον δεν είναι σαφώς ανώτερα μηχανήματα.
Επίσης ανάλογα με τη χρήση και τις απαιτήσεις του καθενός η λέξη "απόλαυση" παίρνει διαφορετική έννοια  :)

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 24, 2012, 10:39 »
Επίσης ανάλογα με τη χρήση και τις απαιτήσεις του καθενός η λέξη "απόλαυση" παίρνει διαφορετική έννοια  :)
Οι απαιτήσεις όμως και η απόλαυση είναι μιά σχέση συνάρτησης με την οικονομική δυνατότητα...!!!  Αν κάποιος είναι ευχαριστημένος με τον ατμο που έχει το να μπαίνει σε συνεχή δοκιμή και αλλαγές αυτό απαιτεί και περισσότερα έξοδα. Κάτι που πραγματικά και εγώ δεν το καταλαβαίνω. Ειδικά άμα μπεις στη διαδικασία και παρασυρθείς από τις διάφορες προτάσεις που βλέπουμε κάθε μέρα στο φόρουμ τότε πρέπει να έχεις και μεγάλη τσέπη.
Συμφωνώ και επαυξάνω με τον dreamymoments.
Ως νέος ατμιστής που δεν ήξερα τι μου γίνεται γέμισα ακούγοντας συνέχεια προτάσεις (πάρε αυτό και πάρε εκείνο και άντε ομαδικές κ.λ.π.) ένα σωρό τελικά παραπανήσια υλικά.....!!! Φυσικά εγώ φταίω αλλά αν κάποιος  είναι ευχαριστημένος με ότι έχει καλό είναι να μην κάνει συνέχεια δοκιμές. Αυτή η διαδικασία δεν τελειώνει ποτέ και επίσης πάντα σε ότι κι αν πάρεις επέρχεται γρήγορα ο κορεσμός.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2012, 12:33 από AIOLOS65 »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 24, 2012, 13:01 »
Καλημερα σε ολους σας.
Ρε παιδια, συγνωμη κιολας, αλλα ισως να ειμαι και τελικα λιγο χαζος και να μην καταλαβαινω. Το σκεπτικο και το ζητουμενο δεν ειναι η διακοπη του καπνισματος; Αν καποιος το καταφερει αυτο ατμιζοντας το δαχτυλο του και σταζοντας εκει πανω υγρο και γι αυτον το συστημα αυτο δουλεψει, τι ζορι τραβαμε οι υπολοιποι και ντε και καλα να τον βαλουμε στην διαδικασια να παρει κατι αλλο; Το λογικοτερο δεν ειναι απλα να τον υποστηριξουμε σε αυτο και εαν και εφοσον στο μελλον για χ λογους θελησει κατι διαψορετικο, τοτε να του γινουν προτασεις;
Μερικες φορες φαινεται λες και παιρνουμε ποσοστα απο τα ηλεκτρονικα και προσπαθουμε να κανουμε πωλησεις..!!

Και μιλαω στον πληθυντικο, βαζοντας και τον εαυτο μου, γιατι δεν επιθυμω κανεις να το παρει προσωπικα.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 24, 2012, 13:04 »
καλα τα λες bro αλλα εκτος απο τους ανθρωπους που τους ενδιαφερει απλα να αντικαταστησουν του τσιγαρο με τον ατμο αρκετοι απο εμας εχουν γινει χομπιστες με το η.τ. ....
Ειναι στην ευχερεια του καθε ενος να αποφασισει,κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να αγορασει κατι με το ζορι... :dontknow:
Εισαι ικανοποιημενος με ενα Mini T ή ενα eGo ? Πολυ καλα κανεις! Μαζι σου!  :thumpup:
Οποιος θελει προβατο-λαβα η δεν ξερω και γω τι αλλο και αυτος καλα κανει!  :dontknow:

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 24, 2012, 13:08 »
Ζόρι δεν τραβάει κανένας αλλά, αλλά πολλοί που ξεκινούν το η.τ. κόβοντας το κ.τ. βλέπουν για χ ψ λόγους πως δεν τους ικανοποιεί και αρχίζουν πάλι το κ.τ.
Η σημασία λοιπόν είναι να βρείς αυτό που θες ώστε να έχεις πλήρη όσο το δυνατόν ικανοποίηση κοντινότερη του τσιγάρου και όχι αν θες να το κόψεις.
Στο κάτω κάτω αν θες να το κόψεις κράτα ένα τσιγάρο στο χέρι ή πάρε ένα ψεύτικο και κράτα και ρούφα πότε πότε ή όπως είπες βύζαινε το δάκτυλό σου αν αυτό θεωρείς εναλλακτικό κάπνισμα ή μέσο διακοπής καπνίσματος  :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:05 »
Επειδή μάλλον δεν έγινα κατανοητός, θα ξαναπω ότι δεν είμαι εναντίον, ούτε έχω κάποιο προβλημα με όλους όσους έχουν πάρει ή πρόκειται να πάρουν το κάτι παραπάνω. Το πρόβλημά μου είναι που ενώ βλέπουμε ατμιστές καινούργιους, όπως εγώ ή όπως ο menelaos, που φαίνεται ότι το λύνουν το θέμα τους με το τσιγάρο ατμίζοντας έναν ego-C ή κάτι παρόμοιο, μπαίνουμε στην διαδικασία αυτοβούλως και δίνοντας μια εικόνα ότι έτσι "πρέπει" να γίνει, είναι "αυτονόητο", να παροτρύνουμε, να προτείνουμε και ότι άλλο, να πάρει κάτι καλύτερο, κάτι μεγαλύτερο, κάτι διαφορετικό λες και δείχνουμε να αγνοούμε το ότι το η.τ. δεν το αρχίζεις για να κάνεις μοντελισμό ή συλλογή. Το αρχίζεις για να σταματήσεις το τσιγάρο ή να το μειώσεις. Κατά συνέπεια η οποιαδήποτε πρόταση μας και παρότρυνσή μας θα έπρεπε να είναι μέχρι εκεί, σε πρώτη φάση.
Παρ' όλα αυτά οι περισσότεροι, μόλις εμφανιστεί κάποιος καινούργιος ατμιστής, του την "πέφτουμε" και να πάρε αυτό, και να δοκίμασε το άλλο, και να εκείνο, και να τούτο που όπως είπα και προηγουμένως δίνει την εικόνα του έχω ένα προιόν και προσπαθώ να πουλήσω και πάρε κι από μένα μπάρμπα..
Και συγνώμη giannis pap για την λέξη ζόρι, διατυπώθηκε ερήμην του λόγου, δεν κυριολεκτούσα. Και οι απόψεις μου δεν διατυπώνονται για να προσβάλλουν κανέναν σας.
Τώρα εάν στην πορεία κάποιος θελήσει να το εξελίξει σε οποιοδήποτε επίπεδο, είναι καθαρά δικό του θέμα και τότε ναι, να του κάνουμε και προτάσεις για mod και φτιάχτο μόνος σου και ότι άλλο γουστάρει η ψυχή του.

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:09 »
Δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε αλλά να το πω αλλιώς:
Πας το πρωί στη δουλειά σου με τα πόδια επειδή ...περπατάς και ξυπνάς 1/2 ώρα νωρίτερα και όταν φτάνεις είσαι κουρασμένος.
Κάποιοι πάνε με το αυτοκίνητό τους .- :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:20 »
Δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε αλλά να το πω αλλιώς:
Πας το πρωί στη δουλειά σου με τα πόδια επειδή ...περπατάς και ξυπνάς 1/2 ώρα νωρίτερα και όταν φτάνεις είσαι κουρασμένος.
Κάποιοι πάνε με το αυτοκίνητό τους .- :)

Ναι ρε συ Γιάννη και καλά κάνεις κι εσύ κι εγώ. "Εσύ" όμως γιατί "προσπαθείς" να με βάλεις στο τρυπάκι ότι η διαδικασία είναι αυτοκίνητο, επειδή μπορεί εσένα να σου αρέσει;;; Ρε γ@#ώτο, ξέχασα τα ελληνικά μου και λέω κάτι δύσκολοκατανόητο. Να το πω κι αλλιώς, αφού είμαι ευχαριστημένος με τα πόδια. Γιατί μου προτεινεις να πάρω αυτοκίνητο..;;;; Πες μου ένα μπράβο κι άσε με. Κι αν σου πω ότι άλλαξα γνώμη και θέλω αυτοκίνητο, τότε πες μου μέχρι και πως κατασκευάζεται  ο λεβιές..!!  :)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:29 »
Δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε αλλά να το πω αλλιώς:
Πας το πρωί στη δουλειά σου με τα πόδια επειδή ...περπατάς και ξυπνάς 1/2 ώρα νωρίτερα και όταν φτάνεις είσαι κουρασμένος.
Κάποιοι πάνε με το αυτοκίνητό τους .- :)
και συμπληρώνω.....
Και επειδη το αυτοκινητο καιει πολύ βενζινη καλό ειναι να πηγαινεις ή με μηχανη ή να του βάλεις γκάζι.
Αυτο όμως δεν μπορεις να υποχρεωσεις καποιον να το κάνει.Του το προτεινεις όμως για πιό γρηγορα ή για πιό οικονομικα.
Τωρα άν αυτος που του το λές επιμενει να πηγαινει π.χ με το λεωφορειο ειναι δικό του θεμα. :yes:
Ναι ρε συ Γιάννη και καλά κάνεις κι εσύ κι εγώ. "Εσύ" όμως γιατί "προσπαθείς" να με βάλεις στο τρυπάκι ότι η διαδικασία είναι αυτοκίνητο, επειδή μπορεί εσένα να σου αρέσει;;; Ρε γ@#ώτο, ξέχασα τα ελληνικά μου και λέω κάτι δύσκολοκατανόητο. Να το πω κι αλλιώς, αφού είμαι ευχαριστημένος με τα πόδια. Γιατί μου προτεινεις να πάρω αυτοκίνητο..;;;; Πες μου ένα μπράβο κι άσε με. Κι αν σου πω ότι άλλαξα γνώμη και θέλω αυτοκίνητο, τότε πες μου μέχρι και πως κατασκευάζεται  ο λεβιές..!!  :)
δεν το κανει κανεις από σκοπιμότητα ουτε και βλέπω το λόγο να μην δοκιμασεις και το κατι άλλο.Ούτε παραπανω στοιχιζει ουτε πιάνει χωρο στο σπίτι.Απλά με την μικρη μας πείρα εδω μεσα όλοι λιγο ή πολύ ψαχνομαστε μετά από λιγο καιρό οπότε και το θεωρουμε ''λογικο'' να προτεινουμε σε καποιον να δοκιμαζει.
Τώρα ειπαμε, αν θες να πηγαινεις στην εθνικη με 100 κανεις δεν μπορει να σε υποχρεωσει να πηγαινεις με 200.Η αισθηση  όμως της παραπανω ταχυτητας ειναι μια ακομη εμπειρια όπως και να το κάνεις  .... :thumpup:

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:31 »
Δεν σου προτείνει κανείς τίποτα αν δεν ρωτάς αυτό προσπαθώ να σου πω
Αν με ρωτάς σου λέω πάρε εκείνο ή το άλλο ή δεν σου λέω τίποτα και "κόψε το λαιμό" σου κατά μια έννοια θέλω να πω.
Αν κάποιοι στη προσπάθεια που κάνουν έχουν πρόβλημα τότε λένε παιδιά τι λέτε γι αυτό ?
Αυτό και επειδή ρωτάνε δεν σημαίνει ότι ήδη δεν είναι κατασταλαγμένοι, απλά ρωτούν
μήπως κάτι τους έχει διαφύγει ή δεν το ξέρουν.
και γω ρωτάω για Provari 5 μήνες τώρα και χθες παρήγγειλα εσύ για να μου το προτείνεις
πρέπει να τοι έχεις δοκιμάσει !!
Παρόλα αυτά όποιος ρωτάει παίρνει απάντηση, καλό είναι το ποδήλατο αλλά υπάρχει και το σκούτερ

Φιλικά πάντα  :) :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:39 »
Απλά.... οταν εχεις βρει την υγειά σου με κάτι, ή το  γουσταρεις πάρα πολύ, θες να το διαδώσεις και σε άλλους.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:50 »
Φίλε malamadre και Giannis Pap,

Oκ, δεν θα συνεχίσω να προσπαθώ να επανεξηγώ τα λεγόμενα μου, δεν έχει νόημα. Ο κάθε καινούργιος ατμιστής ας καταλάβει και ας συμπεράνει αυτά που νομίζει από την επικοδομητική θεωρώ αντιπαράθεση μας.

Θα πω μόνο κάτι τελευταίο, απευθυνόμενος σε όλους τους πολύ καινούργιους ατμιστές, μηνός και κάτω ή σε όσους το σκέφτονται. Το η.τ. δεν πουλιέται σε καταστήματα για χομπίστες. Δεν θα το βρείτε σε ράφια μαζί με τηλεκατευθυνόμενα αυτοκίνητα ή αεροπλανάκια. Θα το βρείτε σε εξειδικευμένα μαγαζιά για η.τ. ή βιολογικά προιόντα.

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:54 »
ΥΣ. Γιάννη μου αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα, αν θυμάμαι καλά, ότι εσυ ατμίζεις EGO & CE4+ ;

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:56 »
Και παλι φιλοι θα ειμαστε
Μη σε δω ομως με κανα προβαρι καμια μερα κουναμενο λιγαμενο,ετσι?:)):)):)):)):))χαχαχαχα

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364