vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
azzazel, manoslykos, camber, face7off, Petercycle

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρχίζω να υποπτεύομαι....
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:13 »
μεταξύ μας έχω περισσότερο την αίσθηση ότι κάνω ηλεκτρονικό ναργιλέ παρά ηλεκτρονικο τσιγάρο. κι ας μην εχω κάνει ποτέ ναργιλε
 :laugh1:

ίσως φταίει που δε το κρατάω σαν τσιγάρο, ίσως φταίει η διάθεση αραλίκι στο οριζόντιο που χω σήμερα ωσάν χανούμισσα εν αποστρατία που δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει και έχει πάρει αγκαλιά τον ναργιλε της
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχίζω να υποπτεύομαι....
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:16 »
@capable
Μεγάλη είναι, αλλά δεν πειράζει!!! ;)

@lemon
Και που να δεις όταν θα καταλήξεις σε μια γεύση που θα την ευχαριστιέσαι, τα καλύτερα συναισθήματα!!! ;)

το διορθωσα κολλητε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρχίζω να υποπτεύομαι....
« Απάντηση #257 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:17 »
χμ...
 ίσως φταίει και το passthrough που μου μοιάζει με ναργιλέ
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Αρχίζω να υποπτεύομαι....
« Απάντηση #258 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:46 »
...και "τα καλύτερα έπονται"  :D

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχίζω να υποπτεύομαι....
« Απάντηση #259 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 00:18 »
μεταξύ μας έχω περισσότερο την αίσθηση ότι κάνω ηλεκτρονικό ναργιλέ παρά ηλεκτρονικο τσιγάρο. κι ας μην εχω κάνει ποτέ ναργιλε
 :laugh1:

Ίσως και να μην έχεις και πολύ άδικο..  :) Προσωπικά έχω κάνει ναργιλέ και όταν άτμισα για πρώτη φορά το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε αυτή την εικόνα. Πιθανολογώ ότι έχει να κάνει με τα υγρά, με τις γεύσεις τους βασικά, που μερικές από αυτές υπάρχουν και σε ναργιλέδες.

Πάντως ότι και να σου θυμίζει, όπως και να σου φαίνεται, συνέχισε σταθερά. Το μέσα σου θα σε ευγνωμονεί..!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 01:14 »
λοιπόν να σοβαρευτουμε και λίγο γιατί το χω ρίξει στην πλάκα εδώ μέσα  ;D

Με λένε Μαίρη και είμαι καλά και ξόδεψα 120 ευρά σε 5 μέρες ενω το ηλεκτρονικό τσιγάρο μου κόστισε τα 20 από αυτά.

Άμα έρθουν όλα αυτά που παράγγειλα νομίζω δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο για το επόμενο εξάμηνο εκτός από μια εφεδρική μπαταρια (γιατι γω με το passthrough-giant-s-ναργιλέ μου τη βγάζω μια χαρά και με μία)

Τα 120 δε μου περίσσευαν. Με την καμία δηλαδη γιατί σχεδόν δεν δουλεύω. Προσπάθησα όμως να κάνω όσο πιο σοφές αγορές γινόταν με συγκεντρωτικές παραγγελίες για να μοιραστουν και τα μεταφορικά. Εκτός αυτού θελω να νιώθω μια σχετική ασφάλεια από άποψη αποθεμάτων, υποχρέωση γιατί όπως είπα δε μου περισσεύουν, αλλά και να έχω να παίζω με αρώματα και νικοτίνες για να ασχολούμαι.

Στις επιλογές μου με βοηθήσατε πολύ, δηλαδή μου χουν βγει τα μάτια έξω 5 μέρες τώρα να διαβάζω. Και βρήκα και κάποια μαγαζιά που ίσως να μην τα εντόπιζα τόσο εύκολα μόνη μου.

Πέρα λοιπόν από τον Giant-S κ το nobacco άρωμα των 20ml που χει φτάσει στη μέση, όταν θα έρθουν αυτά που παράγγειλα θα έχω...


- 4  Crystal CE4 V3 με τις  12 κεφαλές τους από το Fabvape.gr
- 8 αρώματα των 5 ml +3 των 10 ml Virginia από το inavera.com
- 1 Dirty βαση 100ml  12mg απο το inavera.com
- 2 αρώματα των 5 ml απο vapenova.gr (γιατι του inavera αργούν κ θα ξεμείνω)
- βασεις του inavera από το vapenova.gr λόγω βάρους/ταχυδρομείου
  - 200 ml Dirty 0mg
  - 100 ml Dirty 9mg
  - 200 ml VPG 0mg (σκέτη VG ήθελα αλλά δεν είχε)
  - 100 ml VG 12mg
  - 100 ml VG 6mg


αφού τα παραλάβω και πόλεμος να γίνει εγώ θα εχω να ατμίζω για κανένα εξάμηνο μίνιμουμ. Άσε που έχω ΚΑΙ τέλειο ηλιακό ραδιοφακοφορτιστή με μανιβέλα :P


Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:11 »
Kαλημέρα σε όλους  :) Σύντομη αλλά περιεκτική  ;)

Να πω ότι τα μέσα μου είναι σε ισσοροπία, θα πω ψέμματα. Ένα ψέμα που νομίζω ότι λένε οι περισσότεροι εδώ και καιρό με όλα αυτά που μας συμβαίνουν, πέρα από αυτά που είχε ο καθένας σε προσωπικό επίπεδο..
Το αποτέλεσμα, το συμπέρασμα που οδηγούμαι είναι ότι δεν σε σώζει το πόσα πολλά χρήματα θα δώσεις, θα επενδύσεις στο η.τ. είτε αυτό έχει να κάνει με την συσκευή, είτε με τα υγρά, είτε με οτιδήποτε άλλο. Το όλο παιχνίδι παίζεται στο μέσα σου, στην ψυχή σου και στο μυαλό σου. Αν μπορέσεις αυτά να τα έχεις σε ισσοροπία, αν μπορέσεις να ξεφύγεις από την αίσθηση, από την εντύπωση ότι όταν τραβάς ζόρια, όταν για κάποια στιγμή βρεθείς να πιέζεσαι πολύ, για οποιονδήποτε λόγο, γιατί σου τελείωσαν τα χρήματα, γιατί τσακώθηκες με την γυναίκα σου και τα έχεις πάρει στο κρανίο, χίλια δυό γιατί, το να καπνίσεις ένα τσιγάρο θα σε κάνει κάπως εκείνη την στιγμή, θα σε ξαλαφρώσει, θα σε χαλαρώσει, θα σε ηρεμήσει τότε αυξάνεις πάρα πολύ τις πιθανότητες να τα καταφέρεις.
Εγώ; Εγώ δεν μπορώ να πω ότι το έχω καταφέρει. Με ξεκίνημα το καλοκαίρι και αυτά που ήδη έχω αναφέρει, άλλες δύο φορές πιέστηκα πολύ και άλλες δύο φορές έβαλα τσιγάρο στο στόμα. Και το παράδοξο είναι ότι τις υπόλοιπες ημέρες, τις ημέρες "ηρεμίας" μπορεί να μην βάλω ούτε το ηλεκτρονικό στο στόμα μου.. Έχω ξεχάσει από πότε έχω να το φορτίσω. Χθες έκανα, συμπλήρωσα υγρό, μπαταρία είχε αλλά πότε το φόρτισα για τελευταία φορά δεν θυμάμαι  :confused1:

Καταλήγοντας απλά να πω, απευθυνόμενος στους νέους φίλους, μην τρελλαίνεστε με το τι θα αγοράσετε. Όχι δεν εννοώ ότι πάρτε ότι νάναι, φυσικά και ΟΧΙ. Απλά αν δεν κυριαρχήσετε στο μέσα σας, αν δεν καταφέρετε να πάρετε οριστικά και αμετάκλειτα αποφάσεις, αν δεν καταφέρετε να πείσετε τον εαυτό σας ότι το τσιγάρο είναι μια παραμύθα στο τι προσφέρει και το καλύτερο η.τ. του κόσμου να σας χαρίσουν, και τα υγρά να σας χαρίσουν και ότι άλλο θέλετε, ..τζάμπα κόπος  :thumpdown: Το η.τ. είναι μια άριστη βοήθεια αρκεί να έχετε κάνει τα πρώτα βήματα εσείς. Αν περιμένετε μόνο και μόνο με την χρήση του να κάνετε δουλειά, ..που πας ρε καραμήτρο!!


Και επειδή η κακή ψυχολογία είναι και κακός σύμβουλος κλείνω με αυτό γιατί με έκανε και γέλασα..  :thumpup:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q5pDuwEmETs&feature=endscreen&NR=1[/youtube]




Α, και κάτι ακόμη. Επειδή χάθηκα και από δω, άμα δεν έχεις τι να πεις.., τέσπα, αν κάνετε κέφι για ζυγουροσυνάντηση ενημερώστε με και το κανονίζω ή όποιος θέλει ας το πάρει επάνω του. Πέρασε μήνας+ από την τελευταια φορά..  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:21 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 19:29 »
Καλησπέρα στην παρέα..!!  :D

Τα νέα της Αλεξάνδρας; Δεν έχουμε μια..  :D Αλλά δεν βαριέσαι, τουλάχιστον τα τελευταία τα φχαριστηθήκαμε και τα εξαργυρώσαμε σε ζυγουροπαιδάκια, τότε στην τελευταία μας συνεύρεση  :thumpup:

Από το μέτωπο του ατμίσματος; Όλα καλά. Cookies by Atmos Lab και άγιος ο Θεός.. Ε και με λίγο μελάκι ή και κανένα κερασάκι με καφέ.. Άλλες φορές 0 νικοτίνη, άλλες φορές 5, άλλες 10. Ότι μπουκαλάκι πιάσει το χέρι μου από αυτά που είχα φτιάξει. Κατανάλωση να γίνεται. Τώρα που πιάσαμε πάτο και να θέλαμε να καπνίσουμε δεν βγαίνει, ασύμφορο.

Τornado, κε Νίκο, papoys όλα καλά; Χαθήκαμε..

Τέσπα, αυτά. Όλα καλά όπως λέει και ο Ρουβάς  :D
Να προσέχετε τους εαυτούς σας και καλά ατμίσματα  :thumpup: Κρατάτε γερά αδέρφια  :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #263 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 19:32 »
Δημητρη,
πηγαινοερχομαι στο χωριο.
Απο Δευτερα θα βρεθουμε  :) :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #264 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 19:41 »
χαχαχαχα αυτό θα πει άμεση ανταπόκριση  :thumpup: Να 'σαι καλά, καλά να περνάς  :D

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 10:33 »
 Καλημέρα σε όλες και όλους σας. Θα ήθελα να ευχηθώ από καρδιάς χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα, καλή Πρωτοχρονιά σε σας και στις οικογένειές σας, και το 2013 να φανεί η ομορφιά σας και όλα να αλλάξουν μαγικά σαν παραμύθι..!!

"Μια φορά ένας κυνηγός είδε ένα παγώνι. Μα όπως τέντωσε το τόξο του, τα άλλα πουλιά μαζεύτηκαν:
- Λυπήσου το άρχοντα μου, που δεν έχει φτερά να πετάξει, κι εγώ θα κλέβω για σένα τα πιο ακριβά κοσμήματα, είπε η κίσσα.
- Κι εγώ θα πετάω να βλέπω τους εχθρούς σου! είπε ο αετός.
- Κι εγώ θα φτιάχνω την φωλιά μου στην αυλή σου να φέρνω την άνοιξη, είπε το χελιδόνι.
- Μα γιατί; ρώτησε ο κυνηγός σαστισμένος.
Και τότε το παγώνι άνοιξε την ουρά του! Κι ο κυνηγός θαμπώθηκε και πέταξε το τόξο του.


 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 10:51 »
Οι ευχές σου είναι όμορφες όπως κ η καρδιά σου!!!!!!!!!!!!!  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Αυτές οι ευχές λοιπόν επιστρέφουν ξανά κ ξανά από τους δικούς μας καθρέφτες σε σΕνα!!!!

χρΟνια πολλΑ κ ευλογημΕνα ΧριστοΥγεννα να Εχεις εσΥ κ η οικογΕνειΑ σου!!!!!!!!!!!!!!
Η αγΑπη  κ οι ευλογΙες του ΘεοΥ πΑντα να σε ντΥνουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 17:17 »
Angel, σ' ευχαριστώ πολύ, να 'σαι πάντα καλά να ζεις όμορφες στιγμές γεμάτες χαμόγελα  :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 17:46 »

Καταλήγοντας απλά να πω, απευθυνόμενος στους νέους φίλους, μην τρελλαίνεστε με το τι θα αγοράσετε. Όχι δεν εννοώ ότι πάρτε ότι νάναι, φυσικά και ΟΧΙ. Απλά αν δεν κυριαρχήσετε στο μέσα σας, αν δεν καταφέρετε να πάρετε οριστικά και αμετάκλειτα αποφάσεις, αν δεν καταφέρετε να πείσετε τον εαυτό σας ότι το τσιγάρο είναι μια παραμύθα στο τι προσφέρει και το καλύτερο η.τ. του κόσμου να σας χαρίσουν, και τα υγρά να σας χαρίσουν και ότι άλλο θέλετε, ..τζάμπα κόπος  :thumpdown: Το η.τ. είναι μια άριστη βοήθεια αρκεί να έχετε κάνει τα πρώτα βήματα εσείς. Αν περιμένετε μόνο και μόνο με την χρήση του να κάνετε δουλειά, ..που πας ρε καραμήτρο!!


Πιστεύω ότι αυτή η παράγραφος τα λέει όλα.

Το επιβεβαιώνει και ο papoys  :yes: o οποίος πριν ενα χρόνο άρχισε το άτμισμα από την αρχή πορεύτηκε για όλο το διάστημα μόνο με τα βασικά,εδώ και 25 μέρες περίπου έχει σταματήσει τελείως και τοη.τ. ;)
Και μη νομίζετε πως ο papoys τάχει όλα λυμένα και δεν έχει προβλήματα. :dontknow: Έχει καιπολλά μάλιστα. :wall: :wall: :wall:

Δημήτρη εύχομαι καλές γιορτές με υγεία και ότι άλλο επιθυμείς. :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 11:39 »
Σ' ευχαριστώ πολύ, να ΄σαι καλά κι εσύ, καλά Χριστούγεννα σε όλους, χρόνια πολλά στις εορτάζουσες και στους εορτάζοντες σήμερα, να περάσετε όλοι όσο πιο όμορφα μπορείτε και αν δεν μπορείτε, δεν τρέχει τίποτα, μην αγχώνεστε.. Αφού πέρασε η 21-12-12 και είμαστε ακόμη εδώ, δεν βαριέστε έχουμε και του χρόνου Χριστούγεννα και γιορτές, θα τα περάσουμε καλύτερα  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12