vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 9 χρήστες
tibolaso, Stedorian93, Jorge, manoslykos, djfloor, george kotsopoulos, AK47, Tem, dvelev

Twitter

απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 09, 2012, 23:39 »
Μην τα παρατας φιλε, μην παει χαμενη η προσπαθεια, κριμα ειναι! Θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:29 »
Διάβασα το νήμα και ήθελα να πω και γω την άποψή μου .

Περισσότερο σε έναν νέο ατμιστή φταίει η ρημάδα η έλλειψη του τσιγάρου και λιγότερο η μπαταρία ,ο ατμοποιητής .
Το ξέρω γιατί και εγώ στην αρχή αυτό έπαθα.

Μου έφταιγε ο ατμοποιητής μου έφταιγε η μπαταρία γιατί δεν ήταν καλά φορτισμένη μου έφταιγε η γυναίκα  :)) όλα μου έφταιγαν.
Τώρα όμως μετά από 6 μήνες χωρίς τσιγάρο τα σκέφτομαι και όλα είναι μια ανάμνηση.
Εκείνο που θα συμβούλευα έναν νέο ατμιστή καταρχήν όταν πάρει ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο ας πάρει και έναν η δύο ατμοποιητές ακόμη ας πάρει ένα υγρό 12αρι και ένα 18αρι.

Ας ξεκινήσει με το 12αρι για λίγες μέρες και μόλις δει ότι αρχίζουν να του φταίνε όλα ας ανεβάσει λίγο προς τα πάνω τη νικοτίνη της οποίας η έλειψη θα γίνεται εντονότερη όσο περνούν οι μέρες.
 
Είπαμε πως πρέπει να έχει και εφεδρεία καινούργιο ατμοποιητή αν δει πως δεν δουλεύει καλά να τον αλλάξει αςμην τον προληματίσει η αξία του
τον πρώτο καιρό που πρέπει να αποφύγει το κ.τ.

Έτσι παιδιά θέληση υπομονή και υπομονή σας το λέει ο papoys που ήταν καπνιστης 35 ΧΡΟΝΙΑ  είχε δοκιμάσει τα πάντα και κατάφερε με το η.τ.
να κόψει το κάπνισμα.

Αφαύ μπόρεσα  εγώ και εσεις μπορείται γιατί είστε πιο νέοι και πιο δυνατοί από μένα. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 20, 2012, 01:11 »
Χελιδόνι μην το βάζει κάτω! Είμαι και εγώ στο ίδιο χρονικό διάστημα με σένα περίπου και ακόμα (ψέματα δεν θα σου πω) το παλεύω.
Καταρχήν έκανες την πιο σωστή κίνηση που θα μπορούσες να κάνεις.
Να μπεις εδώ μέσα και να μιλήσεις με τα παιδιά που γνωρίζουν πάρα πολλά σχετικά με το ΗΤ. Θα το κατάλαβες και μόνη σου βέβαια αυτό, με την ανάγνωση που έκανες στα διάφορα τόπικ.
Δυσκολίες θα περάσουμε σίγουρα πολλές ακόμα. Το πιο σημαντικό όμως είναι να μην νιώθουμε ότι είμαστε μόνοι σε αυτό τον αγώνα.
Αν νιώσεις ότι χάνεσαι ή ότι έχεις πελαγώσει ή ότι ακόμα θέλεις να ξανακάνεις έστω μια τζούρα, μπες εδώ μέσα. Γράψτο, συζήτησέ το, σχολίασε το. Ακόμα και μια χαζομάρα να μπεις και να πεις και μόνο που θα ξέρεις ότι είσαι μέσα στον χώρο σου με ανθρώπους που έχουν περάσει ακριβώς τα ίδια με σένα ή ακόμα περισσότερα λόγω πιο αδύναμου χαρακτήρα (πχ εγώ ;D) θα νιώσεις καλύτερα.
Ξέρεις τι τράβηξαν τα παιδιά μαζί μου? Στις πρώτες μέρες ήμουν όλο νεύρα. Μια ξυνή, δύστροπη και κακιασμένη είχα γίνει! Παπαπαπα!!! Απορώ πως δεν με διέγραψαν!!!  ???
Αν μπορείς να πας και σε μια συνάντηση ακόμα καλύτερα (εγώ δεν το έχω καταφέρει ακόμα αυτό).
Δεν έχω κάποια άλλη συμβουλή να σου δώσω δυστυχώς. Μακάρι να ήξερα και να μπορούσα να σου προτείνω και εγώ κάποια λύση σχετικά με την επιλογή στο ΗΤ.
Αλλά φοβάμαι ότι η απειρία μου μάλλον κακό θα σου κάνει, παρά καλό.
Εγώ ξεκίνησα με mini more nobacco. Τώρα έχω ένα i-want nobacco ce 4.
Μέχρι στιγμής όλα καλά. Αλλά έχω βρει ένα κόλπο σχετικά με το ce4. Το καθαρίζω συνεχώς. Σχεδόν κάθε 2 μέρες. Όχι τίποτα το δύσκολο. Μην φανταστείς ότι κάνω εγχείρηση. Είδα το βιντέακι και ακολούθησα τις οδηγίες. Στην αρχή φοβήθηκα για το νερό που μπορεί να έχει μείνει. Πήρα το πιστολάκι και στην χαμηλή θερμοκρασία του το στέγνωσα. Στεγνώνει πολύ εύκολα.
Προσπαθώ πάντα πριν ατμίσω με κινήσεις που μου έχουν γίνει συνήθεια να πηγαίνει υγρό στο φυτιλάκι, να μην το φέρνω σε ευθεία όταν κάνω τις εισπνοές για να μην μου έρχεται υγρό στο στόμα (γιατί και λίγο υγρό να έχει κυλήσει το πιπάκι λειτουργεί σαν καλαμάκι) και όλα καλά μέχρι στιγμής. Αυτά βέβαια είναι τα δικά μου συμπεράσματα. Οκ? Δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικά, γιατί όπως σου είπα είμαι και εγώ ακόμα στην φάση της αρχάριας. Στα γράφω όμως για να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σε αυτό πακέτο που περνάς τώρα :thumpup:!
Και κάτι τελευταίο. Προσπάθησε χελιδόνι να μην πάρεις στα χέρια σου το ΚΤ. Και αν φτάσεις σε απόγνωση και το κάνεις (που δεν στο εύχομαι) να ξέρεις ότι μια προσπάθεια ακόμα να συνεχίσεις το ΗΤ αξίζει το κόπο!!! Έτσι για το γμτ!!
 :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 20, 2012, 01:23 »
τωρα εγω τα βλεπω υπερβολικα ολα αυτα η κσνω λαθος?
με μια απλη μπαταρια eGO και ενα απλο ατμοποιητη (CE4 η iwant  της νομπακο) συν αρωματακι της αρεσκειας σου και εισαι κομπλε.... αρκει να εχεις παντα ενα σετ εξτρα για να μην μεινεις....

Δεν λεω να παρεις περιπλοκα πραγματα, απλα και νοικοκυρεμενα,
ποιο ειναι το προβλημα που προκυπτει αραγε?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 20, 2012, 01:29 »
Το καλυτερο VV mod του κοσμου με τον πιο καταπληκτικο επισκευασιμο ατμοποιητή,γεμισμενο με το πιο υπέροχο,καπνικο υγρό να εχει κανεις, αν δεν το εχει πάρει απόφαση πως ηρθε η ωρα να κοψει το τσιγαρο δεν προκειται να τα καταφερει....
Η θέληση και η απόφαση μας κανουν να κοψουμε το τσιγαρο παιδια....
Το η.τ. , οποιας συνομοταξιας συσκευη και αν εχουμε απλα βοηθαει αντικαθιστοντας την συνηθεια του καπνισματος με την κατα πολυ λιγοτερο βλαβερη συνηθεια του ατμισματος...
Οκ, μερικες συσκευες η.τ. βοηθανε περισσοτερο απο καποιες άλλες αλλα ως εκει...  :dontknow:
θέληση my friends...
Θέληση! :yes:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 20, 2012, 02:54 »
Έτσι ακριβώς εχουν τα πράγματα...
Το εχω πει από εδω μέσα πολλές φορές ότι τιποτα δεν προκειται να καταφέρει καποιος με το η.τ άν πρώτα δεν βάλει καλά στο μυαλό του ότι θελει να κόψει το κ.τ
Συζητήσεις επί συζητήσεων εχουν γινει για αυτό το θέμα.
Με βλέπουν συναδελφοι στη δουλειά και μου λένε ''εισαι ευχαριστημένος''? ή ''σε έχει βοηθήσει? γιατι εγώ πήρα ένα αλλά μετά από λίγο καιρό το έφαγε το μαυρο σκοτάδι''.
Μα φυσικά και με βοήθησε, το ότι από τον περασμένο οκτώβρη το εχω κόψει λέει πολλά.Αλλά το θεμα δεν ειναι το ποιο πακετο θα πάρεις ή αν ειναι καλό ή κινεζιά ή δεν ξερω τι ...
Το θεμα πάνω από όλα ειναι να βάλει στο μυαλό του ο υποψηφιος ατμιστής ότι ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
Αν δεν το καταλάβει αυτο, όσο και να προσπαθησει με το η.τ, με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα γυρίσει πίσω πάλι στην κακιά συνηθεια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12