vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, ΨΗΛΟΣ, dkostas, Parolos, manoslykos, marauder800, Buliwyf

Twitter

απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Για να πω την αληθεια δεν ξερω αν θεωρουμαι αρχαρια μιας και ειμαι στο αθλημα 20 μερες,αλλα δε νοιωθω οτι ξερω και πολλα παραπανω απο ο,τι ηξερα την 1η μερα.Το ζητημα εχει ως εξης :ξεκινησα με το ego-w vapormania οποτε στις 10 μερες παρατηρησα υγρο στο σημειο που κουμπωνει η μπαταρια.Σκεφτομαι οτι ειναι ο ατμοποιητης και τον αλλαζω αλλα δεν παιρνω εναν ιδιο αλλα εναν διαφανη C4 νομιζω λεγεται..αυτό γιατί με του ego-w ειχα περισσοτερο υγρο στο στομα παρα στο δοχειο.Δοκιμασα ολες τις συμβουλες που δωσατε και ευχαριστω, αλλα βελτιωση δεν ειδα.Ακομα χειροτερα ενοιωθα τον ατμοποιητη υπερθερμασμενο.Με τον καινουργιο ατμισα για λιγο κανονικα αλλα παρατηρησα οτι οταν βιδωνοταν πολυ σφιχτα στην μπαταρια μετα ειχε υγρο παλι στο σημειο που κουμπωνουν.Αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν βγαινει καν ατμος ενω ειναι γεματο υγρο οταν το ξεβιδωνω για να δω τι τρεχει και επισης κι αυτος υπερθερμαινεται στις 2 εισπνοες..Για να μην τα πολυλογω σε αυτες τις 20 μερες αλλαξα 2 ατμοποιητες(10 μερες ο καθενας) και οι 8 στις 10 τζουρες ηταν απογοητευτικες. και κουραστικες.Την μια δεν εβγαινε ατμος την αλλη ετρεχε υγρο κλπ,..Και δεν εκανα καμμια μερα πανω απο 2 ml.Αυτη τη στιγμη λοιπον δεν μπορω να ατμισω γιατι δεν δουλευει τιποτα,δεν εχω καταλαβει ποιο ηταν και ειναι το προβλημα,εχω διαβασει 30000 post και μπερδευομαι ολο και πιο πολυ,εχω απογοητευτει και ειμαι ενα βημα πριν το περιπτερο απλα το αναβαλλω για "5 λεπτα ακομα".Αν υποτιθεται οτι ειχα ενα καλο η.τ. για αρχαριους δεν θελω να φανταστω πως μπορει να ειναι τα υπολοιπα!:(

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:26 »
 :) γεια σου,τωρα ποιον δουλευεσ τελευταια και τι εχει?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:27 »
ασε το περιπτερο, το οτι χαλασες 2 ατμοποιητες σε 20 μερες δεν ειναι και τρομερο, καπου εκει θα πηγαινεις, παρε αυτο
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33455

ειναι ακριβουτσικος αλλα πιστεψε με θα ξεχασεις οτι ηξερες απο ατμοποιητες και δεν θα εχεις και προβληματα, το καταστημα που παραθεσα ειναι Θεσ/νικη γιαυτο και το εβαλα, αλιως υπαρχουν παντου πλεον οι συγκεκριμενοι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:28 »
 :) πεσ οτι εισαι μελοσ  του φορουμ για να παρεισ εκπτωση

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:29 »
καλησπερα
καταρχας μην αρχισεις.ξερεις μερικες φορες το μυαλο ψαχνει για δικαιολογιες.
στο λεω απο προσωπικη εμπειρια σαν 1 μηνος ατμιστης,
δοκιμασα want και w ειδικα με τον w επαθα την φολα ,σαββατο βραδυ λες και εκανα δηλητηριο
ομως με 1ml την μερα αντεξα μεχρι την δευτερα .πηρα giant καλο αλα με δυσκολευε.
τελικα πηρα imist ΣΩΘΗΚΑ
ειλικρινα για μενα πιο τιμιο και σωστο δεν βρηκα σαν το mist
δοκιμασε το !!!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:30 »
Μήπως δε γεμίζεις σωστά τα τανκ?! :hmmm:
Αλλιώς μπορεί να είναι ελατωματική η μπαταρία και να μη δίνει σωστό ρεύμα. :dontknow:
Μια μπαταρία έχεις?!
Δοκίμασες να τους βάλεις πάνω σε άλλη μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:31 »
Μάλλον έπεσες στην περίπτωση!

Παίρνεις το W σου παρέα, πας σε ένα κατάστημα και παίρνεις κιτ μετατροπής σε ego-C. Πιο εύκολο στη χρήση, καθόλου υγρό στο στόμα (εκτός αν τζουράρεις σαν τρένο :tongue_smilie:) και αν είσαι τυχερή, θα έχεις ελάχιστες ως καθόλου διαρροές. Μην απογοητεύεσαι πάντως, αφού ξεκίνησες μια προσπάθεια έστω και με ατυχία σημαίνει πως πήρες απόφαση να κόψεις τον πισσοσωλήνα. Το κιτ μετατροπής δεν θα σου στοιχίσει πολύ και νομίζω ότι θα σε βολέψει σε θέμα χρήσης, ευκολίας, ντουμανιού, χτυπήματος κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:37 »
-έχω μονο μια μπαταρία.ο ατμοποιητης που εχω...ειχα δηλαδη γιατι πλεον δεν λειτουργει λεγεται CE4 plus(εψαξα το ονομα στο ιντερνετ-).
νομιζω οτι ειμαι αρκετα προσεκτικη στο γεμισμα γιατι ολοι μου το τονισαν οτι θα πρεπει να ειμαι!δεν το αφησα ποτε να αδειασει τελειως και ουτε ποτε το γεμισα μεχρι τερμα!
Αυτη τη στιγμη χρειαζομαι κατι αμεσα..Να παω να αγορασω καινουργιο ατμοποιητη?Εχω μπερδευτει πλεον και δεν ξερω τι να παρω..Και πως θα ξερω αν ειναι προβλημα της μπαταριας?20 μερες περασαν και την εχω φορτισει4-5 φορες.Σας Ευχαριστω παντως πολυ για τις απαντησεις..!

-"ιmist" ειναι ονομα ατμοποιητη ή ολοκληρου του η.τ.??

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:38 »
θα έλεγα να πάρεις και ένα 'giant' ή Dual Coil Cartomizer απροβλημάτιστο  8)


20 μέρες με 4-5 φορτίσεις; WOW...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:43 »
Βασικα στο προβλημα σου με τον συγκεκριμενο ατμοποιητη δεν μπορω να  σε βοηθησω γιατι δεν το εχω δοκιμασει.
Τωρα, εγω θα σου προτεινα, οπως και σε καθε αρχαριο να παρεις cartomizer.Κορυφαιοι θεωρουνται οι της Nobacco
http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid.Να κοιταξεις να ειναι στα 1.6 ohm.
Παρε κανα 2 απο αυτους και εαν θελεις στο μελλον μπορεις να παρεις απο εδω http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7800 οι οποιοι ειναι εξισου καλοι και αρκετα οικονομικοτεροι.
Με αυτους εαν γινεται σωστο γεμισμα ξεχνας διαρροες, καμμενο .
Τωρα αν θες να το παλεψεις με αυτους που εχεις, καντο με τις οδηγιες των συμφορουμιτων και θα βγαλεις ακρη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:43 »
-έχω μονο μια μπαταρία.ο ατμοποιητης που εχω...ειχα δηλαδη γιατι πλεον δεν λειτουργει λεγεται CE4 plus(εψαξα το ονομα στο ιντερνετ-).
νομιζω οτι ειμαι αρκετα προσεκτικη στο γεμισμα γιατι ολοι μου το τονισαν οτι θα πρεπει να ειμαι!δεν το αφησα ποτε να αδειασει τελειως και ουτε ποτε το γεμισα μεχρι τερμα!
Αυτη τη στιγμη χρειαζομαι κατι αμεσα..Να παω να αγορασω καινουργιο ατμοποιητη?Εχω μπερδευτει πλεον και δεν ξερω τι να παρω..Και πως θα ξερω αν ειναι προβλημα της μπαταριας?20 μερες περασαν και την εχω φορτισει4-5 φορες.Σας Ευχαριστω παντως πολυ για τις απαντησεις..!

-"ιmist" ειναι ονομα ατμοποιητη ή ολοκληρου του η.τ.??
ατμοποιητη ονομα ειναι, πατα στο λινκ που σου εδωσα παραπανω να τον δεις

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:44 »
Και μένα,ελάχιστες μου φάνηκαν οι φορτίσεις για τόσες μέρες.
Αν σου πέφτει κοντά μαγαζί για ατμοποιητή τότε μπορείς απλά να πας να τσεκάρει μήπως φταίει η μπαταρία. ;)
Ένας giant,πράγματι,για αρχάριο,είναι ότι πρέπει και δε θα σε απογοητεύσει.
Αλλά πριν προβείς σε αγορά άλλου ατμο,τσέκαρε τη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:46 »
Ηelidoni στη θέση σου θα πηγαινα περίπτερο. :thumpup:

Μετα θα ψαχνόμουν πολύ. Με μια μπαταρια δεν γίνεται δουλεια. Θα επαιρνα 3-4-5-6 διαφορετικούς άτμο 2-3 υγρα και θα αρχιζα να παιζω. Αν εβρισκα κάτι που με ικανοποιει θα έβλεπα οτι ήδη δεν ψάχνω για τσιγάρο. Καμία πίεση. :bye:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:48 »
-έχω μονο μια μπαταρία.ο ατμοποιητης που εχω...ειχα δηλαδη γιατι πλεον δεν λειτουργει λεγεται CE4 plus(εψαξα το ονομα στο ιντερνετ-).
νομιζω οτι ειμαι αρκετα προσεκτικη στο γεμισμα γιατι ολοι μου το τονισαν οτι θα πρεπει να ειμαι!δεν το αφησα ποτε να αδειασει τελειως και ουτε ποτε το γεμισα μεχρι τερμα!
Αυτη τη στιγμη χρειαζομαι κατι αμεσα..Να παω να αγορασω καινουργιο ατμοποιητη?Εχω μπερδευτει πλεον και δεν ξερω τι να παρω..Και πως θα ξερω αν ειναι προβλημα της μπαταριας?20 μερες περασαν και την εχω φορτισει4-5 φορες.Σας Ευχαριστω παντως πολυ για τις απαντησεις..!

-"ιmist" ειναι ονομα ατμοποιητη ή ολοκληρου του η.τ.??
αγαντα.........μην το βαλεις κατω......αν δεν τα καταφερεις με τυπου σαν τον w πηγαινε σε καρντο.........
http://www.madvapes.com/
http://www.madvapes.com/510-Dual-Coil-Stainless-Mega-XL-Cartomizer_p_3125.html
http://www.madvapes.com/MadVapes-510-Dual-Coil-Black-Cartomizer_p_3151.html
http://www.madvapes.com/Dual-Coil-Clear-Mega-XL-Cartomizer_p_3124.html

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:48 »
θα έλεγα να πάρεις και ένα 'giant' ή Dual Coil Cartomizer απροβλημάτιστο  8)


20 μέρες με 4-5 φορτίσεις; WOW...  :hmmm:

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Όχι και οι καλύτερες επιδόσεις αλλά απλά δεν γίνεται να πάει κάτι στραβά. Είναι εγγύηση ότι θα δουλεύει. Ακόμα και με επισκευάσιμους και μετά από 3 μήνες και ατελείωτες αγορές έναν "giant" τον έχω πάντα στην θήκη με τις μπαταρίας για καλό και για κακό..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy