vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss

Twitter

Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Καλά κάνετε κ' κλειδώνετε κ' διαγράφετε θέματα που αντιτίθωνται στου κανονισμούς του foroum.
ΑΛΛΑ
1ον
Όταν διαβάσεις σχετικά με τα υγρά, θα ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να διαβάσεις αυτό εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,3272.msg95643.html#msg95643
που αναφέρει ρητά Η μείξη υγρών είναι κάτι που προϋποθέτει γνώσεις και εμπεριέχει κινδύνους για την υγεία σας. Ό,τι κάνετε είναι με δικό σας ρίσκο. Το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη για οποιαδήποτε λάθος συμβουλή υπάρχει εδώ μέσα και ούτε ο χρόνος υπάρχει αλλά ούτε και είμαστε τόσο γνώστες ώστε να φιλτράρουμε πάντα τις σωστές ή τις λανθασμένες μόνο.


2ον
Τις οδηγείες τις πέρνουμε από τους κατασκευαστές των αρωμάτων όπως έχει ειποθεί αρκετά ξεκάθαρα εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,6763.msg228513.html#msg228513
Γράφει El Toro Natural
Τα El Toro ειναι 100% φυσικα tobacco. Παρασκευαζονται στην Κουβα σε φαρμα καπνου και πουρων! Χρησιμοποιουμε UPS grade βαση και επιλεγμενα φυλλα καπνου που οριμαζουν για λιγες μερες μεσα στην PG βαση δινοντας ρεαλιστικα αρωματα καπνου και πουρου. Οπως τα Papillon, ετσι και τα El Toro δεν εχουν ιχνος ζαχαρης, φρουκτοζης, χρωματων, συντηρητικων.....100% φυσικα.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην το κάνω κ' εγώ κ' απλά να γράψω τις εμπειρείες μου?
Όποιος θέλει το κάνει, όποιος δεν θέλει αγοράζει από τον φίλο που αναφέρω από πάνω :thumpup:
Νομίζω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά κ' έχουμε τις ευθήνες των πράξεών μας.

Το ξέρω ότι ακουμπάω κάτι που ίσως ενοχλεί, όπως με την υγρή νικοτίνη.
Σας παρακαλώ να μην κλειδώσετε το θέμα, για να μπορέσουν κ' οι υπόλοιποι συνατμιστές να γράψουν τις απόψεις τους.
Ευχαριστώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 00:06 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 26, 2012, 14:45 »
φιλε μπηκα εδω και λιγες μερες και εγραψα σε ενα παρομιο θεμα εγω ειχα γραψει για βοτανα

και καθομουνα την αλλη μερα και ελεγα τι μ@##κία εκανα γιατι αν το παιδι σου ηταν 16 χρονων και διαβαζε

βοτανα και επερνε και εβαζε ευκαλιπτο θα ειχε παρενεργιες εγω προσοπικα θα σε κυνιγουσα μεχρι να πατηση
κοκινο χιονι οποτε να λεμε κι ενα ευχαριστω στους admin συγνωμη αν σε στεναχωρισα :bye:

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 26, 2012, 14:51 »
φιλε μπηκα εδω και λιγες μερες και εγραψα σε ενα παρομιο θεμα εγω ειχα γραψει για βοτανα

και καθομουνα την αλλη μερα και ελεγα τι μ@.....κία εκανα γιατι αν το παιδι σου ηταν 16 χρονων και διαβαζε

βοτανα και επερνε και εβαζε ευκαλιπτο θα ειχε παρενεργιες εγω προσοπικα θα σε κυνιγουσα μεχρι να πατηση
κοκινο χιονι οποτε να λεμε κι ενα ευχαριστω στους admin συγνωμη αν σε στεναχωρισα :bye:
   :hmmm: :hmmm:  εδω ειναι η απαντηση σου  ;)


Νομίζω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά κ' έχουμε τις ευθήνες των πράξεών μας.

Το ξέρω ότι ακουμπάω κάτι που ίσως ενοχλεί, όπως με την υγρή νικοτίνη.



Σας παρακαλώ να μην κλειδώσετε το θέμα, για να μπορέσουν κ' οι υπόλοιποι συνατμιστές να γράψουν τις απόψεις τους.
Ευχαριστώ...

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 26, 2012, 14:59 »
ρε παιδια μη τρελαθουμε... εδω υπαρχουν τροποι πως να αυτοκτονησεις στο ιντερνετ... πως να φτιαχνεις ναρκωτικα πως να τα πουλας , πως να γινεις νταβας.... βιντεο με κτηνοβασιες , πως να σκοτωνεις, να παιρνεις οπλα, κτλ κτλ κτλ αυτο ειναι το ιντερνετ. το τι διαβαζει ο καθενας και το τι κανει μετα ειναι θεμα λογικης. καλο θα ηταν καποια θεματα να μην υπαρχουν η να μη μπορουν να εχουν προσβαση κατω των 18 ετων παιδια. εξ αλλου το λεει ξεκαθα πανω ο  admin. δεν απευθυνεται σε ατομα κατω των 18.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:06 »
φιλε μπηκα εδω και λιγες μερες και εγραψα σε ενα παρομιο θεμα εγω ειχα γραψει για βοτανα

και καθομουνα την αλλη μερα και ελεγα τι μ@.....κία εκανα γιατι αν το παιδι σου ηταν 16 χρονων και διαβαζε

βοτανα και επερνε και εβαζε ευκαλιπτο θα ειχε παρενεργιες εγω προσοπικα θα σε κυνιγουσα μεχρι να πατηση
κοκινο χιονι οποτε να λεμε κι ενα ευχαριστω στους admin συγνωμη αν σε στεναχωρισα :bye:

Μήμπως να βάλεις ένα πρόγραμα που ελένχει που μπαίνει το παιδί σου? :hmmm:

Το παρών foroum είναι για άτομα που ξέρουν τι θέλουν  :yes: να κόψουν το κ.τ.  :thumpup:
Άρα τι δουλεια έχει ο γιός σου εδώ μέσα, ο οποίος είναι 16 ετών??? :hmmm:
Σε αυτό θα έπρεπε να προβληματιστείς. :yes:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:10 »
Big διαφωνώ κάθετα με αυτό το σκεπτικό.
Κ τα ναρκωτικά απαγορεύονται. Μήπως να τα νομιμοποιήσουμε σε αυτό το forum;
Όχι τίποτα αλλο δηλαδή, αλλά αν είναι να ανοίξω ένα πίνακα με Κρητική Αρίγανη! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:13 »
Η δική μου ανφιβολία για την παρασκευή υγρών απο ιδιώτη με εμβαπτίσεις καπνου κτλ είναι ότι
ο ιδιώτης σε αντίθεση με οργανωμένους επαγγελματίες δεν μπορεί να αφαιρέσει τις νιτροσαμίνες απο τον καπνό
οι οποίες πιθανόν να βρεθούν αυτούσιες στο υγρό και απο εκεί στα πνευμόνια μας.
Ισως και όχι, αλλά δεν μπορώ να βασιστώ σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:17 »
 :thumpup: αλλα κ παλι....  ιδεες λεει ο ανθρωπος... αν καποιος πειραματιζεται με mods μπαταριες σε σειρα ,καθετα, αναποδα κτλ κτλ και δεν ειναι ειδικος, ηλεκτρολογος η whatever δε πρεπει να αποσυροντε κ αυτα? δεν ειναι επικινδυνα?

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:21 »
Big διαφωνώ κάθετα με αυτό το σκεπτικό.
Κ τα ναρκωτικά απαγορεύονται. Μήπως να τα νομιμοποιήσουμε σε αυτό το forum;
Όχι τίποτα αλλο δηλαδή, αλλά αν είναι να ανοίξω ένα πίνακα με Κρητική Αρίγανη! :laugh1:
ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ λοιπον  :dontknow:

μην το παμε αλου παιδια και χασουμε παλι την ουσια του θεματος  :)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:27 »
Ναι ρε παιδιά αλλά άλλο τα μοντάκια που στην τελική υπάρχει και γνώση από πολλούς και γίνεται αμέσως αντιληπτό και άλλο τα υγρά που δεν ξέρουμε που παν τα 4!

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:35 »
Φίλε BigRed μήπως είσαι ο δίδυμος αδελφός μου?
Ακριβώς ένα παρόμοιο ΠΜ έστειλα στον atmos για να ξεκλειδώσει εκείνο το θέμα με το ίδιο σκεπτικό. Δεν εισακούστηκα όμως και αναρωτιέμαι....  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:40 »
Αν πρόκειται για κατάστημα και υπάρξει κάποιο πρόβλημα μπορούν να απαιτηθούν αποζημιώσεις. Το αν δοθούν ή όχι και αν μπορεί να αποδειχτεί ή όχι ότι έφταιγε κάτι, είναι θέμα των δικηγόρων βέβαια.
Ένα μέλος που γράφει ό,τι θέλει ανεξέλεγκτα, μπορεί κάλλιστα να πει ότι δεν έχει καμία ευθύνη γι' αυτό.
Εμείς δεν είμαστε ειδικοί για να μπορούμε να αξιολογήσουμε τα πιστοποιητικά και τις αναλύσεις των εμπόρων και των κατασκευαστών. Γι' αυτό το θέμα υπάρχουν τα αρμόδια όργανα που τους έχουν χορηγήσει την άδεια να πουλάνε τα υγρά τους.

Για τις ιδιοκατασκευές και τις μόντες υπάρχει επίσης προειδοποίηση ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,611.0.html ) κι όταν κάποιος δουλεύει με ρεύμα κτλ. ξέρει ότι υπάρχουν κάποιοι κίνδυνοι, στα υγρά όμως οι επιπτώσεις μπορεί να είναι πιο ύπουλες, μπορεί να περάσει καιρός για να φανούν και ο κίνδυνος δεν είναι εμφανής για τους μη γνώστες.

Αν πιάσουμε τα άκρα (όπως κάποια μηνύματα που αναφέρθηκαν παραπάνω) τότε με αυτό το σκεπτικό σε ένα φόρουμ ενηλίκων θα μπορούσαν να γραφτούν τα πάντα. Δεν είναι όμως έτσι ακριβώς.

Προσπαθούμε όσο είναι δυνατόν να κρατήσουμε τις ισορροπίες μεταξύ ασφάλειας και ενημέρωσης. Σαφείς διαχωριστικές γραμμές δεν είναι δυνατόν να υπάρξουν και καθένας μπορεί να τις μεταθέσει προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Και η πλήρης ελευθερία θα βρει επικριτές καθώς και ο πλήρης αποκλεισμός τέτοιων θεμάτων. Εφόσον όμως στο φόρουμ υπάρχει κάποια διαχείριση και δίνονται κάποιες κατευθυντήριες γραμμές, το σωστό είναι να τηρούνται από τα μέλη.

Τα ίδια περίπου έγραψα και στον Camper

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 26, 2012, 16:40 »
   :hmmm: :hmmm:  εδω ειναι η απαντηση σου  ;)
 :thumpup:
σε ευχαριστω ελλαδα γιατι την εξελιξη δεν την ειχα δει ειχα παει για υπνο γιατι ηταν αργα και με πειρε τηλεφωνο ενας φιλος και :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: κι ego :lipssealed: :lipssealed: :lipssealed:
ειχαι απολυτο δικιο οποτε για να μην σου πω οτι ειθελα και καμια :fight_box_anface: :whip: :fight_knuppel: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 26, 2012, 16:46 »
ρε παιδια μη τρελαθουμε... εδω υπαρχουν τροποι πως να αυτοκτονησεις στο ιντερνετ... πως να φτιαχνεις ναρκωτικα πως να τα πουλας , πως να γινεις νταβας.... βιντεο με κτηνοβασιες , πως να σκοτωνεις, να παιρνεις οπλα, κτλ κτλ κτλ αυτο ειναι το ιντερνετ. το τι διαβαζει ο καθενας και το τι κανει μετα ειναι θεμα λογικης. καλο θα ηταν καποια θεματα να μην υπαρχουν η να μη μπορουν να εχουν προσβαση κατω των 18 ετων παιδια. εξ αλλου το λεει ξεκαθα πανω ο  admin. δεν απευθυνεται σε ατομα κατω των 18.

αγαπητη μου κυρια εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες αυτο ομως δες παει να πει οτι και το φορμ το δικο μας να το κανουμε αυτου του
ειδους δεν ξερω αμα συνφωνεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρός τους admin σχετικά με κατασκευή αρωμάτων.
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 26, 2012, 16:59 »
Μήμπως να βάλεις ένα πρόγραμα που ελένχει που μπαίνει το παιδί σου? :hmmm:

Το παρών foroum είναι για άτομα που ξέρουν τι θέλουν  :yes: να κόψουν το κ.τ.  :thumpup:
Άρα τι δουλεια έχει ο γιός σου εδώ μέσα, ο οποίος είναι 16 ετών??? :hmmm:
Σε αυτό θα έπρεπε να προβληματιστείς. :yes:
αγαπητε μου οταν λεμε ολοι εδω μεσα οτι προσπαθουμε να προσφερουμε στο φορμ οτι καλυτερο μπορουμε γιατι να μην κανουμε
μια προσπαθεια για το καλυτερο και εσυ ο ιδιος νομιζω θα συνφωνης και σε αυτα που λες εχεις δικιο δεν θα ειθελες ομως και εσυ
να ειναι ενα φορμ που θα εμπενε το παιδι σου χωρις φοβο :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180499 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12