vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 20:37 »
Φίλε Κώστα μπράβο και γραπτώς. :thumpup: :thumpup:

Εύχομαι να αντέξης και να μην ξαναγυρίσης πίσω.
Εγώ πάντως μετά από 40 μέρες αρχίζω πλέον και νοιώθω ελεύθερος.
Δεν μου λείπει η νικοτίνη.Πιστεύω ότι δεν θα ξαναγυρίσω πίσω. :nope:

Όπως κατάλαβα εσύ το έκανες απότομα και τραβάς ζόρια.

Εγώ πρώτα μηδένισα τη νικοτίνη, έκοψα παντελώς τα αρώματα κα άτμιζα σκέτη βάση για τρεις μήνες περίπου,
ελάτωσα σιγά σιγά το άτμισμα κάνοντας 10-20 τζούρες ημερησίως και από αυτές τις περισσότερες ζούφιες
(δεν κατάπινα ατμό).
Έτσι μέχρι και σήμερα δεν έχω ζοριστεί καθολου.

Πάντως εύχομαικαι πάλι να αντέξεις.Όλα μια ιδέα είναι.Με θέληση όλα γίνονται.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 20:49 »
Για αρχη ΜΠΡΑΒΟ σε οσους εκοψαν η κατεβασαν την νικοτινη και στο η.τ
Αποψη μου ομως ειναι οτι αν δεν σταματησουν να βγαινουν καινουρια "καλουδια" για το η.τ ειναι δυσκολοτερο να κοπει και αυτο.Πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε υπερκαταναλοτικα ατομα και αυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα για την διακοπη και του η.τ.Εχουμε ενα lava και θελουμε και ενα provari(εγω για πχ). εχουμε ενα λευκο provari αλλα θελουμε ολη την σειρα χρωματων. Εχουμε εναν ατμοποιητη(α) αλλα θελουμε και εναν (β).Θα μου πειτε τωρα  οτι ψαχνουμε το καλυτερο σε γευση,χτυπημα,ντουμανι.Και ρωταω τωρα εγω,για ποιο λογο ψαχνουμε το καλυτερο;Μηπως γιατι δεν θελουμε να το κοψουμε; ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ!
Οποιος ομως καταφερει να το κοψει ειναι αξιος Συνχαρητηριων. Μπραβο λοιπον σε οσους το εκοψαν και μακαρι να ειχα και γω την θεληση να το κανω.....αλλα δεν την εχω και ελπιζω να μην την αποκτησω με εντολη γιατρου.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 20:58 »
ζηλευω  ;D καποια στιγμη θα το ηθελα να σταματησω και το ατμισμα να ξεμπερδευω απο ολα , αυτη την στιγμη μου φαινεται ακατορθωτο... διαβαζοντας ομως αυτο το νημα το κινητρο γινεται μεγαλυτερο  :)

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 21:28 »
Οχι papoy δεν κατέβασα την νικοτίνη πολύ .
ξεκίνησα με 18mgr έφτασα στα 12 αλλά πού και πού εχω ένα 24 ρι για της ζοχάδες μου .
Έχω προσπαθήσει στα 9 mgr αλλά δεν !!!
Μου αρέσουν τα καπνικά και γενικά απολαμβάνω τό άτμισμα , δέν σκέφτομαι να το κόψω και αυτό ..
Πώς να το κόψω που δοκίμασα σήμερα το RY69 ?
Τόσο καιρό δεν το είχα δοκιμάσει μα τώρα που ξέρω μου αρέσει πάρα πολύ το 69 !!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Που θα πάει όμως , αν καταφέρω να πέσω στα 9 και αργότερα στα 5-6 θα μείνω εκεί για να δοκιμάζω νέα αρώματα και νέους ατμοποιητές .
Και πού είστε ίσως πολύ σύντομα να αλλάξουμε τα παγκόσμια δεδομένα στο άτμισμα ( Έλληνες πάλι   :yes: :yes: )

   

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 21:33 »
Αστο, βρε Κρητικέ, αφού σε χαλάει, τι το προσπαθείς;;;
Πόσες απολαύσεις μας έμειναν στη ζωή μας για να ζοριζόμαστε να σταματήσουμε και το άτμισμα;;;
Απόλαυσέ το!!!
Εχεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό από όσο ξέρω, απολαυσέ το σου λέω!

Ακου τον οργανισμό σου, όταν έρθει η ώρα του θα στο πει από μονος του.
Θα το νιώσεις όταν χρειαστείς λιγότερη νικοτίνη.


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 21:50 »
Χα χα χα, τι θυμήθηκα που πάει γάντι: αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις, απόλαυσέ το, χαχαχαχαχα

Εγώ πάντως το απολαμβάνω, έστω και με 4mg νικοτίνη, έχω κόψει και τα γλυκά, μήπως να προτείνουμε το άτμισμα και για δίαιτα ?????

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 21:51 »
καλησπερα και Χρονια πολλα.
εχει αναφερθει πολλακις στο νημα ,το ατμισμα πλεον για τους περισσοτερους ειναι hoby και μαλιστα ακριβο,συλεγοντας καθε λογις ατμοποιητες,μπαταριοθηκες και οτι μπορουμε να φανταστουμε.δεν πιστευω οτι μετα απο ενα χρονο αποχης απο το τσιγαρο καποιος επιστρεφει σ'αυτο ευκολα.λοιπον καιρος για απεξαρτηση και απο το ΗΤ,δεν νομιζετε ?

και παλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.

Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:29 »
Σαν ιδέα φαντάζει εύκολο, έλα που ορισμένοι έχουν αγαπήσει το άτμισμα  :yes:
στο τέλος θα φαίνεται πανεύκολο σε κάποιον καπνιστή να κόψει το τσιγάρο
και δύσκολο το η.τ.  :)) :)) το κάπνισμα το είχα ανάγκη, το άτμισμα το λατρεύω :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:39 »
Φίλε Γιάννη θα συμφωνήσω μαζί σου ! Έχω την εντύπωση πως το ατμισμα ενώ στην αρχή το βλέπουμε σαν κάτι υποχρεωτικό ώστε να απαλλαγούμε από το κ.τ. στη συνέχεια περνάμε σε άλλη φάση ! Σε αυτή τη φάση είμαι τωρα και ούτε που το σκέφτομαι να μην ατμιζω ! Ασε που έχει γίνει και χόμπι ! Το λάτρευω και εγω , αν θα το σταματήσω μένει μόνο ο χρόνος να το δείξει!!!! Keep vaping!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 14:26 »
Νομίζω θα ήταν χρήσιμο αν μπορούσαμε να δημοσιεύσουμε ένα case series (δηλαδή μια σειρά 3-4 περιστατικών) όπου καπνιστές διέκοψαν πλήρως όχι μόνο το κάπνισμα αλλά και το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Όποιος θέλει εθελοντικά α μοιραστεί την εμπειρία του και να δημοσιεύσουμε την περίπτωσή του (ανώνυμα φυσικά, χωρίς τα στοιχεία ταυτότητας ή διευθύνσεις ή φωτογραφίες).


Θα χρειαστεί να απαντήσουν σε κάποια ερωτηματολόγια (για να δούμε εθισμό σε κάπνισμα όταν ήταν καπνιστές κλπ). Επίσης, καλό είναι (για να έχει ενδιαφέρον το κείμενο) να πρόκειται για καπνιστές πολλών ετών, κι ακόμη καλύτερα αν είχαν προηγουμένως δοκιμάσει κάποια άλλη μέθοδο διακοπής του καπνίσματος (είτε χάπια-Champix/Zyban είτε υποκατάστατα νικοτίνης).


Όσοι ενδιαφέρονται ας μου στείλουν ένα pm, να έχουν υπόψιν τους όμως πως από αύριο το πρωί θα βρίσκομαι στην Ιταλία για την μελέτη τοξικότητας στα κύτταρα μυοκαρδίου οπότε πιθανότερο να μπορέσω να απαντήσω την ερχόμενη εβδομάδα.




Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 15:02 »
καπνιστρια για 10 χρονια,μετρια θα ελεγα δλδ 1 καπνο στην μια εβδομαδα και μπορει να κρατουσε και παραπανω καμια φορα,πολλες φορες ξεραινοταν κιολας και τον πεταγα! καπνιζα απο αναγκη για να καλυψω τον εθισμο της νικοτινης αλλα πολλες φορες με χαλουσε ολη αυτη η βρωμια >:(

τωρα με το η.κ,ναι μεν ατμιζω περισσοτερο και απολαμβανω την νικοτινη,χωρις να χαλιεμαι και το ευχαριστιεμαι.για να το κοψω και αυτο ειναι πολυ νωρις και βασικα δεν το εχω σκεφτει καν μεχρι τωρα! θα δειξει η πορεια.....συμφωνω με τους παραπανω,γιατι το εχω και εγω σαν χομπυ και μετα η ευχαριστηση που μου δινει! ισως αυτο που θελω ειναι να μην το παρακανω,γιατι κανω και 16αρα νικοτινη :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 15:46 »
Δηλώνω επισήμως ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ απο το άτμισμα.
Δεν κάνω πλάκα. 10ml τη μέρα αλλά στα 1.5-2mg/ml.
Το ΚΤ το έκοψα χωρίς καμία προσπάθεια και ούτε φυσικά να το δω δε θέλω.
Το άτμισμα όμως δεν το βλέπω. Μου έχει γίνει μανία και το απολαμβάνω. Υπάρχουν όμως στιγμές που ατμίζω απο συνήθεια.
Αυτό για μένα αποδεικνύει οτι η εξάρτηση δεν έχει σχέση με τη νικοτίνη.
Πιστεύω δε ότι στον καπνό και στο τσιγάρο (πέρα απο τη συνήθεια/διαδικασία) υπάρχουν ΑΛΛΕΣ εξαρτησιογόνες ουσίες ,πιθανά γνωστές, κρυφές και επίτηδες, πιθανά άγνωστες ή μη μελετημένες.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 16:32 »
δεν ειναι θεμα ουσιων το οτι δεν μπορεις να κοψεις το ατμισμα.....
σου λειπει η κινηση και το οπτικο μερος του ατμου.........
εχει τυχει να κατσω λογο οτι ασχολουμαι με την μπουμπου μου και 3-4 ωρες χωρις ατμισμα......και να μην νιωθω καμια ελλειψη.......
 

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 16:38 »
Επιβεβαιωνω κι εγω τα λεγομενα γιατι παρολο που εδω και αρκετους μηνες ειμαι στο 0 νικοτινη και μπορει να περασει και μερα που κανω μονο δεκα τζουρες ολη μερα αμα δεν το παρω μαζι φευγοντας απο το σπιτι τρελαινομαι. Δεν την παλευω καθολου ουτε για μια ωρα. Ειναι καθαρα θεμα μυαλου αυτο...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 16:42 »
Πιστεύω ότι το άτομο που αποσκοπεί το πέρασμα του από το η.τ να είναι ένα στάδιο για αφήσει τελείως το θέμα καπνισμα ατμισμα δεν πρέπει να ασχοληθεί με mod γιατί μετά γίνεται hobby και σε κάποιους μανία γνώμη μου βέβαια :))

Στάλθηκε από το ST17i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364