vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, bloodlessz, dimitrisd

Twitter

Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 09:59 »
μπραβο παππου μου μπραβο........και που εκοψες το ατμισμα αλλα και που εισαι ακομη εδω και μας το λες :respect: :respect: :respect:


μην ακους τον Κ.Νικο ζηλευει που δεν μπορει :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:16 »
μπορουμε εφακιους αλα δεν θελουμε.εχει δικιο ο νικος.ο παπους εχει πιεση και δεν ξερει τι λεει. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:21 »
για να σας δω....θα περιμενω  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:23 »
ο παππους φαινομενο για το φορουμ... την μιση του θητεια την περασε με εναν ατμοποιητη και τελικα ειμαι σιγουρος οτι δεν προλαβε να "χαλασει" η κεφαλη... σταματησε το ατμισμα ο παππους ;)

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:35 »
Η μόνη περίπτωση που θα με έκανε να σταματήσω ΚΑΙ το άτμισμα είναι ο "φόβος" πως λόγο συνήθειας (κυρίως της κίνησης του χεριού) κάποια στιγμή θα υποπέσω και πάλι στο κάπνισμα.

Δεν νομίζω βέβαια ότι κάτι τέτοιο θα γίνει μιας και αυτή τη στιγμή μου βρομάει το τσιγάρο όπως επίσης και δεν αισθάνομαι πλέον πως έχω μια "κακή συνήθεια" λόγο του ότι ατμίζω χωρίς νικοτίνη και φρουτάκια.

Το μόνο που με χαλάει (επίσης λόγος για να κόψω το άτμισμα) είναι το φλούφλικο του θέματος..

- Έχεις τις μαύρες σου, τα ντέρτια και τους καημούς σου.. κάθεσαι μόνος το βράδυ και βάζεις ένα chivas σκέτο με έναν πάγο (...αχχχ ρε Κούλαααα.. ) και πας να ατμίσεις ηλεκτρονικό???

- Πας στην τάδε πίστα και ακούς... ο αααεεττόοοοοοοοος.. πεθααααααααίνεεεεειιιιι..ιι..ιι στον αέεεεεεραααα..  και βγάζεις το ηλεκτρονικό να τραβήξεις τη βαριά τη τζούρα??

- Σου τυχαίνει μαλ@τσία χοντρή.. και εκεί που λες "γ@μ0 την, τον, τους $@#^&$* κλπ κλπ" τι κάνεις? γεμίζεις με το μπουκαλάκι τον ατμό, να τραβήξεις μια τζούρα να πάνε κάτω τα φαρμάκια??

Αυτοί κύριοι/ες αποτελούν σοβαροί λόγοι διακοπής του ατμίσματος!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:50 από jandrew »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:48 »
εγώ δεν έκοψα το άτμισμα αλλά έκοψα τη νικοτίνη..μετά από 18 μήνες 18αρα νικοτίνη, την κατέβασα πια στο 4.....3.....2....αναλόγως πόση βάση νικοτινούχα θα πέσει μέσα στο μπουκαλάκι μου... :yes: :yes: :yes:

μέχρι 6 αρα υποφέρω... ;D
μπράβο παππού,  :victory: :victory: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:  κι ας τα έχεις και χαμένα όπως λέει κι ο φίλος σου ο νίκος. ;D ;D ;D ;D ;D

εμείς θα σ αγαπάμε και μη τυχόν και φύγεις από εδώ. θα έρχομαι και θα βαράω τα κουδούνια σου...   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:51 »
μπορουμε εφακιους αλα δεν θελουμε.εχει δικιο ο νικος.ο παπους εχει πιεση και δεν ξερει τι λεει. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πιεση απ΄την γιαγια
:fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:


 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:53 »
Τα εχει ψιλοχαμενα εκοψε και το ατμισμα  :idiot1: :idiot1: :idiot1:
"Ου γαρ ερχεται μονον ...."

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τι χαμενα  ???  400 τα εχει  !! Αφου ειναι on topic μετα απο καιρο  :))

Μπραβο παππου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:55 »
Ξεχασε πως ειναι, :idiot1: :idiot1:
και το κοψε  ;D ;D ;D

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 14:17 »
Πως μπορώ να σας εγκαταλείψω μετά την τόση αγάπη που μου δείχνετε βρέ. :yes: :yes: :yes:

Αυτή η σουπιά ο Νίκος θάθελε να με εξαφανίσει τελείως από το φόρουμ για νάναι ο μοναδικός παππούς εδώ μέσα
 :yes: :yes: :yes: αλλά δεν θα του κάνω το χατήρι . :nope: :nope:

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.
Επίσης θέλω να σας πω ότι εδώ θα συνεχίσω να βρίσκομαι γιατί πλέον αυτό το φόρουμ το θεωρώ σαν το σπίτι μου.
Επίσης πιστεύω ότι τόχω ανάγκη να συνεχίσω αυτό που κατάφερα. :yes: :yes:
Και να ξέρετε ότι τα παραπάνω αληθινά σας :yes: :yes: :yes: σχόλια μου δίνουν πάρα πολύ δύναμη.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 15:21 »
Καταρχην Χρονια Πολλα σε ολους σας !

Με πολυ μεγαλη ικανοποιηση διαβαζω στο νημα οτι υπαρχουν συνατμιστες που εκοψαν ή προσπαθουν να κοψουν και το ατμισμα. Η δικη μου εμπειρια ειναι οτι παρολο που εχω μεινει στα 18mg νικοτινης αραιωνει το ατμισμα πλεον. Πρωτη φορα στη ζωη μου εδω και 25 χρονια πιανω τον εαυτο μου να καθομαι σε παρεα και να μην καπνιζω και εστω να ατμιζω λιγο. Φιλοι μου αλλα και δικοι μου ανθρωποι με βλεπουν και με ρωτανε στις παρεες : μα εσυ δεν καπνιζες? Η απαντηση ειναι : καπνιζα..... 
Νομιζω οτι ολοι μας με το περασμα στο ΗΤ καταφεραμε αυτο που ειπε καποιος πριν : δεν θελω να μυριζω σαν σταχτοδοχειο........ Απο κει και περα και με το αραιωμα του ατμισματος, πιστευω οτι ολοι μας εχουμε την δυνατοτητα να κοψουμε ή εστω να ατμιζουμε περιστασιακα εως καθολου. :yes: Αυτο ευχομαι προσωπικα σε ολους μας εδω, αλλα και σε ολους οσους καπνιζουν .......ακομα!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:19 »
Μπράβο, Παππού, που κατάφερες να κόψεις και το άτμισμα αλλά και μπράβο που σκέφτηκες να γράψεις γι' αυτό στο φόρουμ μας. Μακάρι κι άλλοι που διαβάζουν αυτή τη στιγμή το μήνυμά σου να θυμηθούν να κάνουν το ίδιο όταν θα έρθει η ώρα να κόψουν κι αυτοί και το άτμισμα. Τέτοια μηνύματα δίνουν ελπίδα και σε άλλους που έχουν τέτοιο στόχο ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρουν.
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος maxtor10

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:59 »
μπραβο που τα καταφερες και ελπιζουμε να τα καταφερουμε και εμεις να απαλλαγουμε απο την τρομακτικη αυτη συνηθεια.
αν και τωρα που βρηκα την γευση μου δυσκολο το βλεπω  :fight_hammered2:


Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 19:52 »
καλησπέρα και από μένα και Χρόνια Πολλά,
όπως έγραψα και σε άλλο νήμα μετά από 10 περίπου μήνες άτμισμα ξαφνικά την παραμονή των Χριστουγέννων το βράδυ μου την έδωσε και είπα το σταματάω και αυτό....

ακόμα και σήμερα...μετά από 13 ημέρες η επιθυμία για άτμισμα παραμένει έντονη....
Το πρόβλημα είναι ότι όλοι γύρο μου καπνίζουν σαν μανιακοί !!! και μου την έχει δώσει... :angry_orange: . Το παλεύω όμως...
ΑΤΙΜΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....(σαν πρεζάκιας νιώθω).
Ελπίζω κάποια στιγμή να το ξεπεράσω.....




Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 20:33 »
Συγχαρητήρια στον papoy που κατάφερε να κόψει και το άτμισμα .
Συγχαρητήρια και σε αυτούς που άρχισαν το άτμισμα σε υψηλά ποσοστά νικοτίνης και έχουν καταφέρει να την μηδενίσουν .
Μπράβο στην Λεμονιά μας  :bye: που σταδιακά χαμηλώνει την νικοτίνη .

Εμένα που μου αρέσει τί γίνεται και δέν μπορώ να πέσω κάτω από 12 ρα ?

Πάντως είναι πολλοί εδώ στα Χανιά που έχουν μειώσει αρκετά την νικοτίνη , μερικοί κάνουν σκέτη VG χωρίς η πολύ λίγο άρωμα και κάποιοι έκοψαν και το άτμισμα.

Για να δούμε αν κόψουν περισσότεροι το κάπνισμα με την βοήθεια του Η.Τ από οποιαδήποτε άλλη μέθοδο !!!    :hmmm: :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364