vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Ποντικός, giorgos1999, Sergios, lounik, Jorge

Twitter

ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:28 »
20ρα ατμιζω τωρα.. αλλά παλι εχω ταση για κανονικο ρε γμτ.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:13 »
Στο παρελθόν είχα προσπαθήσει μερικές φορές να κόψω το τσιγάρο .
Δεν τα κατάφερνα πιστεύω γιατί προσπαθούσα να καταπνίξω  την επιθυμία και γιατί αναγκαζόμουν να αλλάξω πολλά πράγματα που με συνέδεαν με αυτή τη συνήθεια .
Πρώτη φορά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω , λόγο του ότι από την πρώτη μέρα μέχρι και τώρα, δεν προσπαθώ να καταπνίξω τίποτα γιατί απλά δεν αισθάνομαι να στερούμαι τίποτα.
21 μέρες άκαπνος αλλά πολύ φοβάμαι για πάντα εξαρτημένος.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:19 »
20ρα ατμιζω τωρα.. αλλά παλι εχω ταση για κανονικο ρε γμτ.
εγω παιφτω μεχρι 6 αλλα μαζι μου εχω και24 οταν πυνω καφε του δινω και καταλαβενει :bye:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 05, 2012, 23:53 »
19η ημέρα ατμίσματος ... Πριν από μια εβδομάδα,κι ενώ μέχρι τότε εδν είχα κάνει ούτε ένα κτ, βρήκα ένα πακέτο τσιγάρα στην τρύπια τσέπη από την καπαρντινα μου ^^  Τι μ' έπιασαν οι προκοπές και πήγα να τη ράψω? Έπαθα αμόκ, σα λιμασμένη, το κάπνισα όλο, το ένα πίσω απ τ' άλλο, αρρώστησα, μπάφιασα. Συνέχισα κανονικά μόνο άτμισμα, από 6 κατέβηκα στο 0 νικοτίνη πριν δύο μέρες, αλλά... κακώς.. νιώθω έντονη και επικίνδυνη στέρηση.
Θα την ανεβάσω πάλι, δεν το επιτρέπω στον εαυτό μου να πάει χαμένη όλη αυτή η προσπάθεια.
Σας έχει ανοίξει η όρεξη? Εγώ πεινάω συνέχεια...
Κουράγιο, μια ιδέα είναι, πού θα πάει, θα το ξεσυνηθίσουμε το άτιμο το κτ.
παίρνω πολύ κουράγιο από αυτά που διαβάζω εδώ, τόσα άτομα το καταφέρανε :)

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:00 »
Προς νεους ατμιστες και μη!
Κουραγιο αδερφια , οι μαχες ειναι δυσκολες!
Στο 2:56-3:00 ειναι ολα τα λεφτα.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qty_6BJ8H5I[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:07 »
Ελενα, πισωγυρίσματα είναι εύκολο να συμβούν.
Αν θέλεις να βοηθήσεις ώστε να γίνονται όλο και αραιότερα, υπάρχουν αρκετά κολπάκια. Οσα περισσότερα μπορείς, κάνε!
Μη βιάζεσαι να μειώσεις τη νικοτίνη. Με μηδενική είναι λογικό να λαχταράς το κ.τ. Πόσο μάλλον που ακόμη ο οργανισμός σου ευχαριστιεται τη βρώμα του. Μόνο όταν περάσεις στο στάδιο να σε ενοχλεί το κ.τ. των άλλων, θα πάψει να σε ελκύει. Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Και 6 και 9 και 12 και 18 mg θα κάνεις, για να το απολαμβάνεις και να μη σκέφτεσαι το κ.τ.
Κάνε μια μικρή συλλογή από υγρά. Η αλλαγή γεύσεων βοηθάει να έχει περισσότερο ενδιαφέρον το άτμισμα για σένα και να μη σκέφτεσαι το κ.τ.
Πάρε 3-4 διαφορετικούς άτμο και κάρτο. Η εναλλαγή των άτμο αλλάζει το άτμισμα και αποκτάει περισσότερο ενδιαφέρον, όπως και η εναλλαγή υγρών.
Οσο είναι δυνατόν, προσπάθησε να γνωρίζεις ατμιστές, να έχεις μια συναναστροφή μαζί τους, ώστε να αισθανθείς το άτμισμα ως κομμάτι φυσιολογικό της καθημερινότητας, όπως ήταν για σένα και είναι ακόμη για πολλούς το κάπνισμα.
Αν μπορέσεις να μυήσεις κάποιο κοντινό σου άτομο στο άτμισμα, θα είναι μεγάλη ψυχολογική υποστήριξη.
Απέφυγε όσο μπορείς χώρους με καπνιστές, γιατί η θέα τους σε κάνει ακόμη να λαχταράς το κ.τ.
Αυτά τα λίγα από μένα, εμπειρικά, προσωπικά και όχι επαγγελματικά.
Καλή συνέχεια. Να σε δούμε στην επόμενη συνάντησή μας. Πίστεψέ με, θα σε βοηθήσει!

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:31 »
Ναι ναι, σ ευχαριστώ petra. Αύριο κιόλας θα κάνω μια ανακαίνιση στην ... γκαρνταρόμπα μου , το χω ανάγκη. Μακάρι να γίνει συνάντηση. Πρώτη πρώτη θα τρέξω^^


Προς νεους ατμιστες και μη!
Κουραγιο αδερφια , οι μαχες ειναι δυσκολες!
Στο 2:56-3:00 ειναι ολα τα λεφτα.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qty_6BJ8H5I[/youtube]

Nordic, δυσκολεύτηκα πάρα μα πάρα πολύ να παρακολουθήσω αυτά που έλεγε ο γιατρός. Δεν μπορούσα . Την προσοχή μου τραβούσε το ντεκόρ. Τι διακόσμηση!! Το διαμέρισμα του ντόκτορ? Όλα τα διακοσμητικά που είχε, κεριά, βάζα, λουλούδια, πετσετάκια, τα έβαλε να τον περιτριγυρίζουν για να φαίνονται στο βίντεο? χαχχαχχα σορρυ, πλάκα κάνω, αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο ^^^
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2012, 02:36 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος KATERINA T

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 06, 2012, 00:36 »
Ίσως να μην σε καλύπτει η συσκευή ή το υγρό σου.Μην πιέζεις τον εαυτό σου  με 0 νικοτίνη ,έτσι θα αισθάνεσαι μεγαλύτερη την ανάγκη για κ.τ.
Σκέψου το κ.τ. σαν τον μεγαλύτερο εχθρό σου.
Έχω αρχίσει το άτμισμα 4 μήνες ,έχω τα κ.τ. στο κομοδίνο αλλά δέν εχω καπνίσει ούτε ένα.Ειμαι περίφανη για αυτό.
  Και εσύ είμαι σίγουρη οτι μπορείς .Νομίζω οτι το μυστικό είναι το ποσοστό νικοτίνης που ατμίζεις.
Καλή επιτυχία ! :)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:22 »
Ελενα θα σφυριξουμε στο αυτακι του γερο Στεφανου (Kir Fanis) να οργανωσει συντομα μια ατμοσυναντηση για να ερθεις να σε γνωρισουμε.
σημερα ειχα επετειο.. 6 μηνες ατμιστρια και καμαρωνω. Πηρα μεγαλη βοηθεια και απο το φορουμ και κυριως απο φιλους που εκανα εδω μεσα. Τους ευχαριστω καθε στιγμη που με στηριζουν.
δεν ειναι ευκολο..αυτη ειναι η αληθεια..θελει δυναμη και προσπαθεια. Αλλα σιγουρα ειναι πολυ πιο ευκολο απο οποιαδηποτε αλλη μεθοδο.
δεν ξερω αν πιανει σε ολους αλλα 2 φορες που αναψα τσιγαρο και αυτο ανευ λογου και οχι γιατι το ζητουσε ο οργανισμος μου, αηδιασα τα μάλα! πιστευω οτι αυτο ισως οφειλεται και λιγο στις φρουτενιες γευσεις που ατμιζω..γιατι εκει που ατμιζεις φραουλιτσα και γλυκαινεται ο ουρανισκος σου, αντε να βαλεις μετα το τασακι στο στομα σου..! γινεται? ε δεν γινεται με τιποτα!

ολα ειναι στο μυαλο αγαπητη μου. πεισε τον εαυτο σου οτι εισαι ενταξει ετσι και θα ηρεμισεις.
φροντιζε να ατμιζεις χωρις προβληματα, δηλαδη η συσκευη που χρησιμοποιεις να λειτουργει σωστα και ολα θα στρωσουν.
δυναμη!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:29 »
thx!!! :)
Είμουν στο τσαφ να κατέβω να πάρω πακέτο, είχα και δύσκολη ημέρα σήμερα, αλλά ευτυχώς που μπήκα στο φόρουμ, πήρα τα πάνω μου, έβαλα και λίγο παραπάνω νικοτίνη και είμαι  :thumpup:
Πάω για ύπνο χαλαρή και πολύ πολύ χαρούμενη. Αύριο θα αγοράσω και υγρό με κανένα φρουτάκι ή βανίλια για αλλαγή. Να είστε καλά παιδιά  :bye:

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:31 »
Εδω θελω να πω οτι νωμιζα οτι θα καπνιζω και μες το φερετρο χαρι στο η τ γλητοσα μετα απο 20 χρονια καπνισματος των 3 πακετων την ημερα οποτε αφου τα καταφερα εγω εδω και 7 μινες ουτε ενα. μποριτε ολοι!!!!!!"οπουδιποτε μπορω να βοιθησω στιλτε πμ οταν βριτε τα ζορια και θα μιραστω ευχαριστος τις εμπιριες μου εστω και ενας να ξεφιγει απο το καπνισμα και να εχω βοιθησει για αυτο θα μου δωσει μεγαλη χαρα
Μιχαλη ...Σε ευχαριστω ρε φιλε!!!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:40 »
thx!!! :)
Είμουν στο τσαφ να κατέβω να πάρω πακέτο, είχα και δύσκολη ημέρα σήμερα, αλλά ευτυχώς που μπήκα στο φόρουμ, πήρα τα πάνω μου, έβαλα και λίγο παραπάνω νικοτίνη και είμαι  :thumpup:
Πάω για ύπνο χαλαρή και πολύ πολύ χαρούμενη. Αύριο θα αγοράσω και υγρό με κανένα φρουτάκι ή βανίλια για αλλαγή. Να είστε καλά παιδιά  :bye:

η βανιλια ειναι must νομιζω! η αγαπημενη μου. αυτη και η φραουλα..τωρα ατμιζω μια μιξη των δυο και ειναι κορυφαιος συνδιασμος για οσους αγαπουν τετοιες γευσεις. στο συνιστω ανεπιφυλακτα!
ολα θα πανε καλα Λενιω αρκει να το θελεις μεσα σου εσυ..

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:48 »
η βανιλια ειναι must νομιζω! η αγαπημενη μου. αυτη και η φραουλα..τωρα ατμιζω μια μιξη των δυο και ειναι κορυφαιος συνδιασμος για οσους αγαπουν τετοιες γευσεις. στο συνιστω ανεπιφυλακτα!
ολα θα πανε καλα Λενιω αρκει να το θελεις μεσα σου εσυ..
Εχω ενα μπουκαλακι βανιλια κι ενα φραουλα, και τα 2 της flavourart με 9mg νικοτινη. Ειναι ασφαλες να τα μπασταρδεψω, π.χ. να βαλω μισες σταγονες στο τανκ απ'το ενα και μισες απ'το αλλο ?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:53 »
ναι γιατι οχι, δοκιμασε το. εγω το κανω με αρωματα. εχω δηλαδη την βαση και προσθετω οσο αρωμα θελω. δηλαδη ποσο δυνατο θελω να το κανω.
αυτο που εχω τωρα ειναι: στα 10ml βαση εχω βαλει γυρω στις 15 σταγονες βανιλια και 5 σταγονες φραουλιτσα (μου τελειωνε  :( ) αυριο μεθαυριο θα εχω παλι και θα προσθεσω λιγες σταγονες φραουλιτσας ακομα γιατι ο συνδιασμος τα σπαει!

Αποσυνδεδεμένος Dolmas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 09, 2012, 02:00 »
Που και που σκεφτομαι το εξης...
Νεος ειμαι (28 χρονων λεμε τωρα)...
προβληματα υγιειας δεν εχω...
γυμναζομαι κι εχω καλο σωμα...
Πολλα τσιγαρα δεν εκανα οποτε δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα...
Γιατι το εκοψα το στριφτο μου? Γιατι θεε μου...
Ειδικα τωρα που ανοιγει ο καιρος...παραλια φραπεδακι τσιγαρακι...μου λειπουν...
αλλα συνεχιζω με το Giant για 4ο μηνα...δεν ξερω γιατι :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8198 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy