vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 16, 2012, 04:16 »
Η πρόσμιξη που πρέπει να κανεις για να εχεις 10 mg νικοτινη ειναι 50-50 από το καθε μπουκαλι βασης που εχεις.
Συμβουλή...
Άν δεν κανεις πάνω από 2 ml  την ημέρα φτιάχτα σε μικρα μπουκαλια των 10 ml
Aν πάλι κανεις 4-5 ml φτιαξε τα υγρά σου σε μπουκαλια των 20ml.Μην φτιαξεις το αρωμα που θες σε μεγαλες ποσοτητες γιατι δεν κραταει και πολύ καιρό....

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 16, 2012, 04:26 »
Θα παρακαλούσα να μένουμε εντός θέματος.
Το καλύτερο είναι να παραπέμπουμε τα μέλη στον σωστό πίνακα για να διαβάσουν ή να θέσουν την ερώτησή τους εκεί, από το να απαντάμε σε άσχετο θέμα και να το χαλάμε.
Έτσι οι απαντήσεις πιάνουν τόπο και δεν είναι διάσπαρτες σε διάφορα θέματα/
Από την συντονιστική ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 16, 2012, 05:06 »
εχεις απόλυτο δικιο....ξεχάστηκα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 16, 2012, 08:35 »
Συγνώμη κι από μένα. Το έγραψα και μου φάνηκαν πολύ λίγα τα έξοδα και δεν το πίστευα, γι'αυτό ρώτησα κατευθείαν.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 16, 2012, 15:44 »
οικονομικοί σε κατανάλωση είναι οι nr egoT 510T και όλοι οι 510d και 808d ανεξαρτήτως αντίστασης.
Από όσους έχω δοκιμάσει πάντα. Ενα επιπλέον καλό που έχουν (εκτός από τον egoT αν έχεις μαζί του θέμα διαρροών) είναι ότι δεν έχουν διαρροές ή γέμισμα δύσκολο που να απαιτεί απώλεια υγρού.

Κατά τα άλλα, η καλύτερη λύση είναι diy, αλλά αν κάποιος δε θέλει, μπορεί να επιλέγει οικονομικούς ατμοκάρτο

Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:14 »
Από αυτούς που έχω δοκιμάσει και ...δουλεύω είναι με διαφορά ο W ! κάποιος φίλος είπε πως οι ατμοποιητές με tank είναι πιο ...φαγανοί. Δεν αποκλείεται και λόγω διαρροών να συμβαίνει
Το θέμα είναι πόσο καίει ένας ατμοποιητής σε υγρό από οικονομικής πλευράς ή από πλευράς
κατανάλωσης υγρού ?
Και στα δυο παραπάνω η απάντηση είναι όσο τον ζορίζεις σε τζούρες τόσο πιο πολύ καταναλώνει
υγρό. Για να έχει κάποιος ασφαλή συμπεράσματα πρέπει με τον ίδιο ρυθμό άτμισης να αναγάγει
τις τζούρες με ίδιας αντίστασης ατμοποιητή σε ποσότητα, πράγμα αστείο βέβαια.
Αν κάποιος τώρα θεωρεί πως το Χ clearomizer καταναλώνει περισσότερο από άλλο θα πρέπει
να σκεφτεί ακόμα την συχνότητα και δύναμη άτμισης και συνεπώς και αυτό είναι αδύνατο.
Αλλά ποιόν σήμερα ενδιαφέρει κάτι τέτοιο ειδικά αυτούς που φτιάχνουν τα υγρά μόνοι τους
όταν το κόστος ας πούμε για 10 μπουκαλάκια των 10 ml και νικοτίνης 12 mg υγρών ανέρχεται
σε 20-25 € σύνολο το πολύ ?

έγινε συγχωνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2012, 01:00 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 18, 2012, 10:32 »
Τι ψάχνουμε τώρα ρε παιδιά, το αν η κατανάλωση με DIY μας στοιχίζει 20€/μήνα ή αν μάς στοιχίζει €18,67 με πιο οικονομικό ατμοποιητή?
Είναι αμελητέες οι διαφορές, εκτός και αν ο ενδιαφερόμενος κάνει πατέντα και συνδέσει το ητ με passthrough και μάσκα οξυγόνου και ατμίζει και στον ύπνο του!

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 18, 2012, 10:51 »
o ego-w για εμενα ειναι ο πιο οικονομικος!

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 18, 2012, 11:01 »
Για μένα ο πιο οικονομικός από τους εργοστασιακούς είναι ο EgoT τύπου Α, από επισκευάσιμους Α2Τ, Α2 απλός!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 18, 2012, 14:57 »
Και εγώ έχω χρησιμοποιήσει αρκετούς ατμοποιητές στην μέχρι τώρα πορεία μου ως ατμιστής.

Από αυτούς που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι σήμερα γνώμη μου είναι ,και θα συμφωνήσω με τον συνατμιστή Γιάννη και τον arnokouro ότι ο
πιό οικονομικός σε υγρό είναι ο ego-w.

Πιστεύω όμως ότι ένας καλός ατμιστής δεν πρέπει να σκέφτεται μόνο την οικονομία στο υγρό ,η οποία σε σχέση με το τσιγάρο υπάρχει ούτως ή άλλως, αλλά πρέπει να ψάχνεται και να πειραματίζεται και με άλλους ατμοποιητές.

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω πάνω στο τραπέζι και δίπλα στον Η/Υ 3 από τους οποίους ατμίζω ταυτόχρονα και εναλλάξ (ego-w , eco c και c4 plus) :laugh1:
με διαφορετική γεύση στον καθένα. (θέμα για ανέκδοτο θα γίνω στό φόρουμ) :eyesplash: :eyesplash:

Εντάξει δεν λέω να το κάνετε όπως εγώ  :eyesplash: αλλά πειραματιστείται ειδικά τον πρώτο καιρό που δεν πρέπει να σκέφτεσαι το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:18 »
Παράθεση
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω πάνω στο τραπέζι και δίπλα στον Η/Υ 3 από τους οποίους ατμίζω ταυτόχρονα και εναλλάξ (ego-w , eco c και c4 plus)
με διαφορετική γεύση στον καθένα. (θέμα για ανέκδοτο θα γίνω στό φόρουμ) 

Μονο ?
Εγω εχω καμμια 15 στανταρ με διαφορετικες γευσεις.
Ετσι εφτασα στο φλωρεξ.
Ο ποιο οικονομικος ατμοποιητης ειναι,
να κανεις τα υγρα μονος σου.

 :) :) :) :)

Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:34 »

Ο ποιο οικονομικος ατμοποιητης ειναι,
να κανεις τα υγρα μονος σου.

 :) :) :) :)

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fatsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:41 »
Oντως . Με DIY υγρα και 0 νικοτινη , το κοστος ανα μηνα κυμαινεται στα 10 ευρο με αγορα ενος καινουριου  αρωματος καθε μηνα !  :)  Και πολλα ειπα  :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:48 »
Σίγουρα για μας τους παλιότερους που τα φτιάχνουμε μόνο μας είναι το καλλίτερο και οικονομικότερο.

Βρε σύ Νίκο 15............ :)) :)) :)) :)) :)) :))

Νόμισα και γω με τρεις ότι έχω πολλούς... :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οικονομικός ατμοποιητής (σε σχέση με υγρό)
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 18, 2012, 16:04 »
Στην αλλη συγκεντρωση ρωτα τα παιδα που με ξερουν


 :yes: :yes: :yes: :yes: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180298 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12