vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

492 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, giorgos1999, Lazy Dog, CaptainMorgan, KORG N364, Giannis.B, Milarepa

Twitter

Βοήθεια για επιλογη MOD

Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 21, 2012, 14:34 »
να πάρεισ ένα κουτί από τον  seb θα σε καλύψει 100%
Εσύ του λες για box  :hmmm: ενώ ο φίλος μας ζητάει κάτι σε eGo μορφή
......α καλα καταλαβα θα προτιμουσα κατι σε μορφη εγκο-σε ξερω πολλα ζηταω αλλα..
...... αφού έχεισ βε  βε δεν σου  χρειάζεται ο ά 2..μόνο ταλαιπωρία θα είναι.προτείνω έναν ατμό τύπου dct ......
Εδώ πάλι του λες να μην πάρει επισκευάσιμο να πάρει ...tank ενώ θέλει επισκευάσιμο
........καποιο μοντ που να περνει επισκευασιμους ατμο υπαρχει κατι οικονομικο......
Όπως σου είπε και ο Steamboy Lavatube mini v1.5 set (μπαταρίες+φορτιστής) περίπου 35-45€ +
ατμοποιητής, τύπου Α2-Τ με 29 € και είσαι κομπλέ για  :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 21, 2012, 21:52 »
[quote author=G link=topic=7604.msg261780#msg2
Θα σου πρότεινα να πάρεις μόνο το σώμα (body, για αυτό είναι και η τιμή που σου έδωσα) και να πάρεις έστω επώνυμες μπαταρίες Ultrafire ή Trustfire και φορτιστή. Θα σου πουν ότι το καλύτερο είναι μπαταρίες AW αλλά όσο κάνει μία μπαταρία κάνουν 2-3 απλά επώνυμες και ....απλά δουλεύουν και αυτές.
[/quote]
Ολες οι επωνυμες ειναι καλες...δεν ειμαστε ανοητοι να δινουμε παραπανω χρηματα....την τεχνολογια υλικων πληρωνουμε...οι AW IMR 18650 πχ ειναι LI-MN και οχι απλες LI-ION ασφαλεστερα χημικα....δεν σκανε.
Αφου το θεμα ειναι το κοστος προτεινετε καλυτερα protected μπαταριες οχι τελειως απλες.

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 14, 2012, 00:03 »
για σας παιδιά θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας... και ρωτάω γιατί vv και γιατί μηχανικό? τα + και - 
ευχαριστω.. και καποιεσ πρότασης για να έχω μια ιδεα :respect: [size=78%]  [/size]



Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 14, 2012, 00:18 »
ego-c twist μπαταριά για να εξοικειωθείς σιγά σιγά με τα ρευματα που παμτου το διαβάζεις κ δν ξέρεις τι είναι.. 22-24ευρω
ατμοποιητη rcamizer επισκευάσιμος κ πολύ καλος κ από παλικάρι νέο κ πρόθυμο να σου πει τα πάντα. 30ε
50ευρα κ καθάρισες .
έτσι ξεκίνησα κ εγώ

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 14, 2012, 00:19 »
vv εάν έχεις επισκευάσιμο για να παίζεις με τα ohm τις αντιστάσεις και να μην έχεις πρόβλημα και να φτάνεις στα όρια μέχρι εκεί που θα βγάλει καμένο το οποίο ισχύει και για μη επισκευάσιμο
Και με μηχανικό μπορείς να παίξεις με επισκευάσιμο και μη άλλα σε χαμηλά ohm
  Πχ έκανα αλλαγή έναν ce4 την αντίσταση και τον δουλεύω στα 4,3 με vv στα ορια διότι μετά καμένο.Εάν είχα μηχανικό στα 3,7 δεν θα είχα καθόλου χτύπημα και θα έπρεπε να κάνω ποιο μικρή αντίσταση και άντε πάλι από την αρχή.Δεν έχω και πολύμετρο και δεν μπορώ να υπολογίσω και τα ohm!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2012, 00:26 από KOSTAS1979R »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 14, 2012, 00:46 »
για σας παιδιά θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας... και ρωτάω γιατί vv και γιατί μηχανικό? τα + και - 
ευχαριστω.. και καποιεσ πρότασης για να έχω μια ιδεα :respect: [size=78%]  [/size]
vv mod καλυτερη προσαρμογή τάσης αναλογα με τον ατμοποιητη που χρησιμοποιεις. αυτο ειναι και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα.
μηχανικό μοντ μεγαλύτερη αξιοπιστία λόγω μή χρησης ηλεκτρονικών μερών.
στο μηχανικο μοντ εχεις ομως σταθερά την ταση που σου δινει η μπαταρια χωρις να μπορεις να την αλλάξεις (όπως μια απλή ego δηλαδη) αλλά με μεγαλύτερη αναλογα και με το μοντ αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 14, 2012, 01:45 »
Πλήρες πακετο (μπαταριοθήκη VV, μπαταρίες, φορτιστής) Lava (π.χ: http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35439) ή eGo V6 VV Mod (π.χ: http://www.fabvape.gr/p.eGo-V6-VV-Mod-Full-pack.365678.html)

Ατμο Eπισκευάσιμος:

Rcamizer (http://www.atmistique.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=169&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=25)

Ατμο Hμιεπισκευάσιμοι:

ViVi Nova V2 ή V3
CE4+ V2 Crystal V2 ή V3
 T2
Aυτά για αρκετά οικονομική...προχωρημένη αρχή...Μετά βλέποντας και κάνοντας...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2012, 03:33 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 14, 2012, 12:20 »
η βοηθεια σας ήταν πολύτιμη  :thumpup: :thumpup: :thumpup: 

αλά από ότι έχω καταλάβει αν πάρω έναν vv 8α έχω πιο πολλά έξοδα γιατι θέλει και ποιο πολλά αναλώσιμα ?με τον μηχανικό θα έχω την στάνταρ απόδοση σε χτύπημα αλά εκεί θα παίζω με τούς ατμο μπορω και επισκευασιμο σε μηχανικό έτσι? και ο μηχανικός θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής?

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 14, 2012, 12:32 »
Ολα είναι σχετικα.
Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να τα δοκιμάσεις όλα και να καταλήξεις εκεί που σου αρέσει εσένα.
Οι συνδιασμοί είναι πολλοί και παίζει το τί σου αρέσει εσένα.
Παράδειγμα εμένα μου αρέσει 2.0Ω στα 4.2V, με 18mg νικοτίνη VG 70%, PG 20% και νερό 10%.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 14, 2012, 12:40 »
περνεις ενα vv για να εισαι καλυμενος απο ολες τις πλευρες και οτι ατμο σου κατσει θα μπορεις να τον ευχαριστηθεις. αυτο ειναι το συμαντικοτερο σε ενα vv  ειτε θα εχεις αντισταση 1.7 ειτε 2.8 θα μπορεις να τον δουλεψεις. οπως εκανα και εγω και πολλοι συνατμιστες

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 14, 2012, 14:13 »
φίλε μου capable το θέμα είναι ότι από vv υπάρχουν τόσα πολλά που τώρα πού τα έβλεπα χάθηκα  :dontknow:
δεν θέλω να πάρω κάτι ακριβό!!!!! αλά ούτε και φτηνό και να έχω προβλήματα αλά κάτι στην μέση και επειδή δεν το κατέχω και καλά να είναι και εύκολο στον χειρισμό γιατι έβλεπα κάτι πάτα 10 φορές πάτα 5 φορές και τέτοια ξέρεις πάντως ευχαριστω  :thumpup: :thumpup: :thumpup: [size=78%] [/size][size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 14, 2012, 14:21 »
φίλε μου capable το θέμα είναι ότι από vv υπάρχουν τόσα πολλά που τώρα πού τα έβλεπα χάθηκα  :dontknow:
δεν θέλω να πάρω κάτι ακριβό!!!!! αλά ούτε και φτηνό και να έχω προβλήματα αλά κάτι στην μέση και επειδή δεν το κατέχω και καλά να είναι και εύκολο στον χειρισμό γιατι έβλεπα κάτι πάτα 10 φορές πάτα 5 φορές και τέτοια ξέρεις πάντως ευχαριστω  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
επειδη μολις τωρα ειδα οτι ειμαστε απο το ιδιο χωριο και επειδη καταλαβαινω οτι δεν θελεις να δωσεις πολλα χρηματα σε συνιστω να παρεις ενα λαβα που ειναι οικονομικο και αξιοπρεπεστατο. αρε γιαννιτσιωτη...  :D :D

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 14, 2012, 14:25 »
παρε κουτακη (VV) να σωθεις
και after sales service και στην πορτα σου
και λιγα χρηματα :thumpup:

Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 14, 2012, 14:34 »
Εγω θα σου πρωτεινω αυτο στο οποιο εχω κατασταλλαξει εγω εδω και μερικους μηνες,

Μπαταριοθηκη
Οποιο VV σου αρεσει, σχεδιαστικα, τιμη κλπ κλπ

Ατμοποιητη
A2 TM ( SS ή aluminum για ποιο φτηνα)

Setup
Ξεκινα με το κλασσικο του Cetin και μετα διαβασε στο forum για να κανεις ποιο ψαγμενα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:17 »
Προτείνω ένα φτηνό VV όπως το lava v2 ή vMax και από ατμοποιητή "ΑIOLOS"!
Αυτά είναι οικονομικά, εύχρηστα και αξιόπιστα ειδικά για κάποιον αρχάριο!
Αλλιώς, αν αντέχει κάποιος οικονομικά, μονόδρομος το Provari!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364