vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgos1999, Doubt, zakyn8inos, manoslykos, lounik, Tazz, Jorge

Twitter

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 14:10 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΙΠΟΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ, ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ ΤΑ 30 ML ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΤΙΣ NOBACCO TO BLACK LINE

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 14:37 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΙΠΟΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ, ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ ΤΑ 30 ML ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΤΙΣ NOBACCO TO BLACK LINE

Και εγώ καταναλώνω περίπου 30ml το μήνα και ξέρω και άλλους που καταναλώνουν και 40...  :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 15:27 »
εννοείς τη βδομάδα Kostas!
sakis1709 καλως ήρθες
Γενικά το BL είναι φαγάνα
για το γέμισμα τα φίλτρα πολυεστέρα ενυδρείου είναι οτι πρέπει , εγώ βάζω "AQUALON" και με 1 πακέτο βγάζεις 2 χρόνια !
Για λιγότερη κατανάλωση υγρού οι ατμο 401 ( evo , esmoke κλπ ) ειναι πιό ολιγαρκείς
Απο την άλλη μεριά αφού είσαι πάνω στην 1η βδομάδα , καλύτερα συνέχισε όπως είσαι και κοίτα να ατμίζεις εναλλάξ χαμηλή με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνη έτσι ώστε να μειώσεις όχι τα ml , αλλά τη νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 15:40 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΦΙΛΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ MED ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΜΙΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΩ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΠΟ ΤΙΝ ΑΝΑΠΟΔΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΕ ΤΟ ΥΓΡΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΙΞΩ ΣΕ ΑΛΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΦΙΛΤΡΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΦΤΟ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 15:47 »
Με γέφυρα, απλά αφαιρείς τον πολυεστέρα απο το φίλτρο και στάζεις 2 σταγόνες στο κέντρο του ατμ BL
Γενικά ο BL  καθαρίζεται όταν τον "κάψεις" γυρισμένο ανάποδα ( στομιο ατμ προς τα κάτω) για 20 '' αφου προηγουμένως φυσίξεις δυνατά απο τη μεριά του ατμ  προς τη μεριά της μπαταρίας ( εννοείται ότι για το φύσημα θα τον έχεις αποσυνδέσει απο μπαταρία)
"κάψεις" εννοώ πατάς το κουμπάκι με συνδεδεμένο τον ατμ  χωρις το φίλτρο του
επανέλαβε τη διαδικασία 2-3 φορές χωρίς να φτάνεις σε πολύ καυτά όρια.
Μετά γέμισε ένα φίλτρο και στάξε και μια σταγόνα μέσα στον ατμ

Αποσυνδεδεμένος iliteo

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 15:50 »
sakis1709 διάβασε την παράγραφο 2 του --> http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5.0.html

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 16:01 »
Oπς ειχα διαβασει μονο για τα greekghlish sorry για τα κεφαλεα και για την ορθωγραφεια μου

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 16:06 »
Δεν ιπάρχι πρώβλημα χερώμασται τιν παρέα σου κε με ωρθωγραφηκα λάθει  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 16:17 »
 :)) :)) :)) :))
Καλως ήρθες !
Το black line είναι λίγο φαγανό ,αλλά σε αποζημιώνει και μπορείς εύκολα να παραμείνεις στο ηλεκτρονικό.
Αν το συνηθισεις ύστερα μπορείς να πειραματιστείς και με άλλα.
Α! και στην αρχή έτσι γίνεται καταναλώνουμε πιο πολύ υγρό για να ικανοποιηθούμε.
Μετά αυτό αλλάζει,όχι πολύ αλλά αλλάζει.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 22:12 »
Γενικά ο BL  καθαρίζεται όταν τον "κάψεις" γυρισμένο ανάποδα ( στομιο ατμ προς τα κάτω) για 20 '' αφου προηγουμένως φυσίξεις δυνατά απο τη μεριά του ατμ  προς τη μεριά της μπαταρίας ( εννοείται ότι για το φύσημα θα τον έχεις αποσυνδέσει απο μπαταρία)

20'' δεύτερα για το BL είναι κάπως πολλά Abet.
20'' δεύτερα προτείνει ο κ. Μωραίτης για το ΕVO και μόνο για Intellicig ατμ.
Στο BL η Nobacco συστήνει λιγότερο χρόνο ψησίματος, γύρω στο μισό.
Η μικρότερη αντίστασή του, δημιουργεί υψηλότερες θερμοκρασίες μάλλον...

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 22:50 »
εννοείς τη βδομάδα Kostas!

Ωχ, μου ξέφυγε...
Μα φυσικά την εβδομάδα...  :))

Καλώς ήρθες Σάκη και από μένα.
Καλή επιτυχία με το ηλεκτρονικό.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 04:14 »
Πάντως εγώ του αυτώνω την τέτοια του BL  με 20''  και δεν έχει πρόβλημα , ξεμπουκώνει με 2-3 φορές κάψιμο
Το πρόβλημα είναι οτι μετα απο 2-3 ατμίσματα ξαναμπουκώνει ευκολα οπότε λεω ΤΕΛΟΣ φερε το επόμενο.
Παρεπιπτόντως βρέθηκα συμμαθητής στο γυμνάσιο με τον πατέρα του κ Μαρκόπουλου ( nobacco) και μάλιστα απο τους πλεον αγαπητούς μου συμμαθητές που ευχαρίστως 8α τον είχα φίλο όλα αυτά τα χρόνια αλλα απλά δεν έτυχε  :hmmm:
Συζητήσαμε αρκετά, εκτός απο τα ιδιαίτερα μας, για το ΗΤ.
Πρόκειται για μια εταιρεία με σεβασμό στον πελάτη που αυτό που υπόσχεται είναι δέσμευση .
Δεν κάνω διαφήμιση , αλλα αυτό μου έδωσε να καταλάβω.
Συζητώντας για τις εγγυήσεις των προιόντων που εισάγουν μου είπε ότι κά8ε δυσαρεστημένος απο προβληματικό προϊόν πελάτης μπορεί άνετα να έρθει να το αλλάξει
Στην εύλογη αντίρρηση μου οτι δηλ ένας πελάτης διστάζει , ντρέπεται , κολλάει να αλλάξει 2  , 3 η και 4 φορές το προϊόν που αυτός 8εωρεί οτι είναι προβληματικό (διάβαζε ατμ)  η απάντηση ήταν οτι η εταιρεία αφου λέει οτι προσφέρει 1 χρόνο εγγύηση , αυτό σημαίνει οτι το εννοεί !
ελπίζω να βοήθησα κάποιους που διστάζουν.



Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 16:48 »
"Στην εύλογη αντίρρηση μου οτι δηλ ένας πελάτης διστάζει , ντρέπεται , κολλάει να αλλάξει 2  , 3 η και 4 φορές το προϊόν που αυτός 8εωρεί οτι είναι προβληματικό (διάβαζε ατμ)  η απάντηση ήταν οτι η εταιρεία αφου λέει οτι προσφέρει 1 χρόνο εγγύηση , αυτό σημαίνει οτι το εννοεί !ελπίζω να βοήθησα κάποιους που διστάζουν."

'Ημουν μία από αυτούς που διστάζουν και έγινε το απίστευτο, επικοινώνησε η nobacco μαζί μου (είχα γράψει σχετικά στο forum) βγάζοντας με από τη δύσκολη θέση και φυσικά εξυπηρετώντας με. Σαν καταναλωτής ποτέ δεν έχω αντιμετωπιστεί με τέτοιο άριστο τρόπο. Sorry αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά βρήκα την ευκαιρία από τον Αbet να αναφερθώ σ' αυτό.

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 17:36 »
Λοιπον παιδες μολις ανοιξα ενα μαμισιο μιδενικης νικοτινης φιλτρο γιατι ξεχασα το υγρο στην δουλεια και εχω κατι λιγα μλ για καβατζα σε ενα μπουκαλακι σιμπερασμα δεν χριαζομαι την νικοτινη απλος το ντουμανι που βγαζω με εικανοποιει ερωτηση πουλανε υγρα μιδενικης?

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΒΩΗΘΕΙΑ
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 17:55 »
Λοιπον παιδες μολις ανοιξα ενα μαμισιο μιδενικης νικοτινης φιλτρο γιατι ξεχασα το υγρο στην δουλεια και εχω κατι λιγα μλ για καβατζα σε ενα μπουκαλακι σιμπερασμα δεν χριαζομαι την νικοτινη απλος το ντουμανι που βγαζω με εικανοποιει ερωτηση πουλανε υγρα μιδενικης?

Φυσικά!  Συνήθως στο site διαλέγεις τη γεύση που θές στην οποία αναγράφονται και οι διαθέσιμες ποσότητες σε νικοτίνη και βάζεις σαν παρατήρηση στην παραγγελία σου ότι το θές σε NONE.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33858 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy