vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

591 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, Jorge, GnF

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #75 στις: Ιουνίου 24, 2009, 18:57 »
Το ιδιο γινεται και με τα περισοτερα σαϊτ εξω. Μπορει να περιμενεις 2-3 μερες παραπανω αλλα αμα εχεις παρει αναταλακτικα οπως λες δε χαθηκε ο κοσμος. Για να παρεις ομως και το αρχικο πακετο και τα ανταλακτικα απο εδω σου βγαινει ο κουκος αϊδονι.
Γνωμη μου ετσι;;  ;)
Δεν διαφωνω μαζι σου, αλλα λαβε υποψιν οτι απο εξωτερικο το γρηγοροτερο (απο Αγγλια π.χ.) ειναι συνηθως 5 ημερες χωρις Σ.Κ. στην καλυτερη περιπτωση. Ασε που θα τσινισουν πιο ευκολα αν ζητας επιστροφη λογω εγγυησης (το πιθανοτερο ειναι να σε γραψουν κανονικα ή να σου πουν δικαιολογιες του αερα με τη συνιθεστερη οτι δεν εχουν στοκ - την εχω ακουσει απειρες φορες, ακομα και για το e-health cigarette μου ειπαν δεν εχουν φιλτρακια ενω μου εστειλαν αλλα που δν ταιριάζουν- ή τέλος οτι το χαλασες εσυ). Γι αυτο το λογο από Ελλάδα, ακριβοπληρωμενο μεν, αμεση (σχεδον) εξυπηρετηση (2 με 3 ημερες για επαρχια το πολυ πιστευω) κι αν τυχον δν σε εξυπηρετησουν... εεε εχουμε και ενα φορουμ που να παρει :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2009, 19:35 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 24, 2009, 19:14 »
Το θέμα είναι θα το κάνεις; Θα τα στείλεις πίσω;  :-\
Το γιατί έχω εξηγήσει και σε άλλο θέμα: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=200.0
Εκεί αναφέρω ότι μερικά sites του εξωτερικού πουλάνε χωρίς εγγύηση η μόνο με εγγύηση DAO (Defect On Arrival = Ελαττωματικό Κατά Την Παραλαβή) όπου σε μια τέτοια περίπτωση το στέλνεις πίσω σχεδόν αμεταχείριστο, πράγμα που φαίνεται εύκολα, ιδίως σε ατομάιζερ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 24, 2009, 19:37 »
Το θέμα είναι θα το κάνεις; Θα τα στείλεις πίσω;  :-\
Το γιατί έχω εξηγήσει και σε άλλο θέμα: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=200.0
Εκεί αναφέρω ότι μερικά sites του εξωτερικού πουλάνε χωρίς εγγύηση η μόνο με εγγύηση DAO (Defect On Arrival = Ελαττωματικό Κατά Την Παραλαβή) όπου σε μια τέτοια περίπτωση το στέλνεις πίσω σχεδόν αμεταχείριστο, πράγμα που φαίνεται εύκολα, ιδίως σε ατομάιζερ.
και να συμπληρωσω, εξοδα αποστολης και ισως και επαναποστολης ισως τα χρεωθεις εσυ και αν ολα πανε καλα βαλε και καμια 15αρια 20 ημερες για να κανεις δουλεια, στην καλυτερη περιπτωση :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #78 στις: Ιουνίου 24, 2009, 19:38 »
Στις ελληνικές εταιρίες δεν τα χρεώνεσαι;
Δεν έχω ρωτήσει ως τώρα.

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #79 στις: Ιουνίου 24, 2009, 19:54 »
δεν χερω πως δουλευει η υπολογιστικη μηχανη που εχω στο προφιλ μου αλλα ξερω οτι εγω ηθελα πανω απο 2,5πακετα την ημερα!!
δλδ με φτωχα μαθηματικα 8 ευρω την μερα το μινιμουμ χωρις τρακα!!8*7=56 ευρω δλδ 2 κουτες τσιγαρα στανταρ γιατι ολο και καμια τρακα η εξοδο θα ειχα!!!!
το εβο μου στοιχισε 60 ευρω με 25 φιλτρακια που μου τελειωσαν σημερα μαλλον και απο υπερκαταναλωση και λαθος χειρισμο!!!
εν ολιγης εχω κανει αποσβεση ιδη το τσιγαρο και λεω να φτιαχω και κουμπαρα τωρα γιατι αποκλειεται να καπνισω φιλτρακια αξιας 8 ευρω την μερα αν παρω και υγρο.......το χειμωνα θα παρω τη γυναικα να παμε στις μπαχαμες λογω ατμισματος :laugh1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 24, 2009, 20:13 »
Στις ελληνικές εταιρίες δεν τα χρεώνεσαι;
Δεν έχω ρωτήσει ως τώρα.
Εχω την εντυπωση οτι σε καποιους εχει τυχει να μην πληρωσουν εξοδα ουτε σε νομπακο ουτε σε εβο, αν ηταν ελλατωμτικο απο την αρχη. Δν θυμαμαι που το διαβασα. Οι αντιπροσωποι αν εχουν την καλοσυνη να μας διαφωτισουν παρακαλώ :)

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #81 στις: Ιουνίου 25, 2009, 11:04 »
και να συμπληρωσω, εξοδα αποστολης και ισως και επαναποστολης ισως τα χρεωθεις εσυ και αν ολα πανε καλα βαλε και καμια 15αρια 20 ημερες για να κανεις δουλεια, στην καλυτερη περιπτωση :wall:

atmistis καμία σχέση, μα καμία. Εγώ από Totally Wicked παρέλαβα ένα ατομάιζερ που δεν δούλευε από την αρχή. Τους το έστειλα την Τρίτη με express και την άλλη Δευτέρα είχα παραλάβει την αντικατάσταση, σε 6 μέρες ακριβώς. Το μόνο που πλέρωσα ήταν τα έξοδα του express, 3 euro αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #82 στις: Ιουνίου 25, 2009, 11:09 »
Στις ελληνικές εταιρίες δεν τα χρεώνεσαι;
Δεν έχω ρωτήσει ως τώρα.
Μολις χθες πληρωσα 5Ε για τα εξοδα αποστολης στην intellicig.Για nobacco δεν ξερω

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #83 στις: Ιουνίου 25, 2009, 11:19 »
Εχω την εντυπωση οτι σε καποιους εχει τυχει να μην πληρωσουν εξοδα ουτε σε νομπακο ουτε σε εβο, αν ηταν ελλατωμτικο απο την αρχη. Δν θυμαμαι που το διαβασα. Οι αντιπροσωποι αν εχουν την καλοσυνη να μας διαφωτισουν παρακαλώ :)
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η εταιρία μας δεν χρεώνει έξοδα αποστολής για τα προϊόντα αντικατάστασης και η επιστροφή των ελλατωματικών προϊόντων από τον πελάτη (όταν χρειαστεί), γίνεται με Courier, με χρέωση του δικού μας λογαριασμού.
Τα προϊόντα αντικατάστασης παραδίδονται σε όλη την Ελλάδα σε 24-48 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #84 στις: Ιουνίου 25, 2009, 13:18 »
atmistis καμία σχέση, μα καμία. Εγώ από Totally Wicked παρέλαβα ένα ατομάιζερ που δεν δούλευε από την αρχή. Τους το έστειλα την Τρίτη με express και την άλλη Δευτέρα είχα παραλάβει την αντικατάσταση, σε 6 μέρες ακριβώς. Το μόνο που πλέρωσα ήταν τα έξοδα του express, 3 euro αν θυμάμαι καλά.
Ο nobacco ήδη απάντησε και δν χρεωνει τπτ για αντικατασταση. Αυτό κατα τη γνωμη μου ειναι δικαιο και μια καλη αρχη :thumpup:
Όσο γι αυτο που αναφερεις ειναι η εξαιρεση στον κανονα, πιστεψε με εχω τραβηξει τα πανδεινα απο το εξωτερικο. μακαρι να ειναι και αλλες εταιρειες ετσι απο εξωτερικο και να τις γνωρισουμε και εμεις απο αναφορες αλλων συνφορουμιτων :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #85 στις: Ιουνίου 25, 2009, 14:55 »
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η εταιρία μας δεν χρεώνει έξοδα αποστολής για τα προϊόντα αντικατάστασης και η επιστροφή των ελλατωματικών προϊόντων από τον πελάτη (όταν χρειαστεί), γίνεται με Courier, με χρέωση του δικού μας λογαριασμού.
Τα προϊόντα αντικατάστασης παραδίδονται σε όλη την Ελλάδα σε 24-48 ώρες.

 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #86 στις: Ιουνίου 28, 2009, 17:45 »
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η εταιρία μας δεν χρεώνει έξοδα αποστολής για τα προϊόντα αντικατάστασης και η επιστροφή των ελλατωματικών προϊόντων από τον πελάτη (όταν χρειαστεί), γίνεται με Courier, με χρέωση του δικού μας λογαριασμού.
Τα προϊόντα αντικατάστασης παραδίδονται σε όλη την Ελλάδα σε 24-48 ώρες.
Να υποθεσουμε αφου δεν εχουμε απαντηση οτι η εταιρεια INTELLICIG (του κ. Μωραϊτη) ΧΡΕΩΝΕΙ τα αντιστοιχα έξοδα? Χμμμμ ::)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 28, 2009, 17:57 »
Μπορεί να του διέφυγε το μήνυμα του ανθρώπου.
Ρώτα καλύτερα στην κατηγορία των αντιπροσώπων, στο δικό του πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #88 στις: Ιουνίου 28, 2009, 19:09 »
Μπορεί να του διέφυγε το μήνυμα του ανθρώπου.
Ρώτα καλύτερα στην κατηγορία των αντιπροσώπων, στο δικό του πίνακα.
ΟΚ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #89 στις: Ιουνίου 28, 2009, 19:15 »
Απαντησα ήδη παραπάνω σε αυτο.Εκτος αν ετυχε να πληρωσω μονο εγω!!!  >:(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem