vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 28, 2009, 19:17 »
Απαντησα ήδη παραπάνω σε αυτο.Εκτος αν ετυχε να πληρωσω μονο εγω!!!  >:(
Αντρεα μου διεφυγε :(
Δεν πιστευω να ειναι για εσενα μονο, ειναι η πολιτικη τους φαινεται
Εχεις δικιο... οποτε... :thumpdown:

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 29, 2009, 00:14 »
Καλησπέρα σας,
Η πολιτική τις εταιρίας μας είναι να μην περιμένουμε την παραλαβή του προβληματικού εξαρτήματος και αυτό μπορεί να βεβαιωθεί
από πολλά μέλη του φόρουμ.
Σε όλα τα προϊόντα που αποστέλλουμε, δίνουμε 15 μέρες για αποφυγή D.O.A κομματιών.
Σε αυτήν τήν περίπτωση ο πελάτης δεν χρεώνεται.
Είναι αδύνατον να ελέγξουμε ένα ένα τα τσιγάρα διότι είναι κλειστά στην συσκευασία τους. Φανταστείτε ότι τα πιο πολλά κομμάτια που γυρίζουν πίσω δεν έχουν απολύτως τίποτα, αφόρτιστες μπαταρίες , στεγνοί ατμοποιητες κλπ.
Μετά όμως από μερικούς μήνες χρήσης, απαίτηση μας είναι να επιστραφεί το ανταλλακτικό για να αλλαχτεί. Αυτό έγινε μετά από κάποιες έρευνες στους ατμοποιητες και μπαταρίες οι οποίες περιείχαν μέχρι αντισκουριακό αυτοκινήτων.

Με εκτίμηση
Π.Μωραιτης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2009, 01:21 από intellicig.gr »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 11, 2009, 13:23 »
διαβαζω συνεχως στο συγκεκριμενο φορουμ διαφορα μελη να λενε πως χαλανε πολλα λεφτα με το η.τ.   
ξεπαραδιαστικα,
παιρνω 5-5 τα ατομαιζερ,
ξετιναξα την καρτα μου κτλ...

ειλικρινα αναρωτιεμαι εγω αριανος ειμαι?

(διευκρινιζω οτι η αρχικη μου αγορα ηταν ενα Ενο ολοκληρωμενο πακετο και απο μπερδεμα μου εστειλαν αλλο ενα το οποιο ομως το κρατησα-και δεν μετανιωσα αυτη την κινηση μιας και απο εκει γλιτωσα χρηματα απο την αγορα που θα ειχα δωσει για δευτερο ατμ,φορτιστη κτλ)

γιατι στις εκατο μερες που ατμιζω δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ατομαιζερ ουτε μια καμενη μπαταρια?(εκτος απο μια εξτρα μικρη που αγορασα)

και γιατι δεν δινω πανω απο 60-70 ευρω τον μηνα για υγρα-φιλτρα?


(και για να το πω ωμα και συγνωμη για την εκφραση),αφου αυτο που εχω δουλευει μια χαρα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να τρεχω να αγορασω οτι νεα μ@##κία τσιγαρο βγει?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 11, 2009, 14:36 »
(και για να το πω ωμα και συγνωμη για την εκφραση),αφου αυτο που εχω δουλευει μια χαρα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να τρεχω να αγορασω οτι νεα μ@##κία τσιγαρο βγει?


Γιατι μπορεί να μην είναι όλοι τόσο "τυχεροί" και να βρουν με τη μία το e-cig που τους ταιριάζει. Θα πρέπει λοιπόν να ψάξουν, να δοκιμάσουν, να εχουν ιδία άποψη γιατί, κακά τα ψέμματα, το υπερτσιγάρο του ενός μπορεί να είναι η υπερμούφα του άλλου. Δεν εχουν όλοι τις ίδιες συνήθειες, δεν εχουν όλοι το ίδιο γούστο, δεν ατμίζουν όλοι στις ίδιες συνθήκες.

Γιατί κάποιοι δεν καλύπτονται απλά από το "ατμίζει; Αν ναι, καλά είμαστε!", και θελουν και να "πειραματιστούν" και λίγο, με τις γευσεις, τα ατομάιζερ, τις μπαταρίες, τα αξεσουάρ....
Και στην τελική, ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο!! Και μπορεί εγω πχ να λέω "ααααα... το Black Line είναι το καλύτερο τσιγάρο ever!!", αλλά απο μέσα θα μου θα πω κι'ολας "ναι, αλλά μήπως το ατομάιζερ της Janty, ή η μπαταρία της TW θα το έκαναν ακόμα πιο καλό;" και δοκιμάζω... Ε, οι δοκιμές πληρώνονται!!  :laugh1: :laugh1:

Τέλος γιατί το ΗΤ, παράλληλα με υποκατάστατο του καπνίσματο είναι και gadget. και πολύς κόσμος έχει "ψώνιο" με τα gadget!
Κι'εγω μπορεί να εχω βρει το "βασικό" μου τσιγάρο, αλλά αμα δω και κάτι πιο "πρωτοποριακό"... με τρώει να δοκιμάσω!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 11, 2009, 16:21 »
Ακριβως αυτα που ειπε ο under :respect:
Κατάλαβες, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, εσυ εισαι τυχερός, ολιγαρκής ισως, δεν νιώθεις την αναγκη να το ψαξεις αλλο. Σεβαστό :)
Να δέχεσαι ομως και την "τρελα" του άλλου. Απο αυτην την "τρελα" την επομενη φορα που ισως χρειαστεί να αλλάξεις η.τ., εσύ πρωτος θα γλυτώσεις χρήματα (και πάλι) ;)


Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 11, 2009, 16:38 »
...ενταξει ειχα την τυχη να δοκιμασω καποια  τσιγαρα φιλου και να καταλαβω οτι δεν αξιζουν κατι ιδιαιτερο χωρις να τα πληρωσω....

και οχι οτι και εγω δεν εχω την επιθυμια για κατι νεο αλλα να ειναι κατι πραγματικα νεο ρε παιδι μου....
οχι μια παραλαγη γνωστων μοντελων ή το ιδιο μοντελο με αλλο ονομα.

οταν με το καλο ερθει η πραγματικα νεα γενια τσιγαρων σαφως και θα επενδυσω τα λεφτα που μου περισευουν τωρα απο την χρηση η.τ.

αλλα να ειναι κατι πραγματικα νεο πχ:να εχει ακομα καλυτερη μπαταρια,ακομα καλυτερο διακοπτη,καλυτερο ατμο κτλ.

.....και προσωπικα δεν εχω καμια αμφιβολια πως συντομα θα ερθουν νεα καλυτερα μοντελα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 11, 2009, 16:43 »
Μακαρι Γιωργο, αν και φοβαμαι οτι αν απαγορευτει στο Αμερικα, θα σταματησει η ερευνα και αναπτυξη των η.τ. παντου :(
Ας ελπισουμε να μην συμβει
Παντως κανει ωραια ντουμανια το 901, μου εχει χαλασει λιγο τις γευσεις των υγρων σε σχεση με το εβο, αλλα δεν βαριεσαι... εχει τη φαση του ασε που το κανω κεφι περισσοτερο εμφανισιακα :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 11, 2009, 20:36 »
Πραγματικά μακάρι όλοι να ήταν τόσο τυχεροί όσο κι εσύ Γιώργο,σίγουρα όλοι θα γλύτωναν πολλά λεφτά και πολύ κόπο και έτσι δεν θα υπήρχε και το foroum,έτσι δεν είναι? αφού όλοι θα είχαμε βρει αυτό το ένα και μοναδικό δεν θα υπήρχε λόγος να το συζητάμε!!!!!
Ομως παρόλο που έψαξα στο foroum και το διάβασα προσεκτικα και ύστερα αγόρασα ηλ.τσ. η πρώτη μου αγορά δεν μου "έκατσε" καλά και έτσι αναγκάστηκα να πάρω κάτι άλλο που κι αυτό ήταν δοκιμασμένο προιόν  και το οποίο ευτυχώς για μένα είναι το ιδανικό.
Θέλω να πω ότι αυτό που κάνει για κάποιον δεν κάνει για κάποιον άλλο που όμως αν δεν το αγοράσει δεν μπορεί να το ξέρει.Και έτσι νομίζω ότι ένα πρώτο κεφάλαιο χρειάζεται και θυσιάζεται χάριν της δοκιμής και μόνο.
Απο κει και πέρα είμαστε όλοι λίγο πολύ γκατζετάκηδες αλλιώς δεν θα μασταν  εδώ και έτσι συχνά πυκνά ξοδεύουμε το κατιτίς μας, :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 11, 2009, 20:56 »
Μέχρι που κατέληξα στις δικιές μου κατασκευές με την μεγάλη μπαταρία και τον διακόπτη, χάλασα αρκετά χρήματα μέχρι να βρω κάτι που μου ταιριάζει.

Εδώ και κάποιους μήνες ξοδεύω πια μόνο για υγρά και ατμοποιητές. Περίπου 40 με 50 Ευρώ το μήνα. Δηλαδή περίπου 4 με 5 φορές λιγότερα απ' ότι ξόδευα για τσιγάρα.  :)

Το ηλεκτρονικό κάπνισμα ιδιαίατερα στην αρχή είναι ένα ακριτά ακριβό χόμπυ  :D

Κώστας


Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 13, 2009, 09:18 »
διαβαζω συνεχως στο συγκεκριμενο φορουμ διαφορα μελη να λενε πως χαλανε πολλα λεφτα με το η.τ.   
ξεπαραδιαστικα,
παιρνω 5-5 τα ατομαιζερ,
ξετιναξα την καρτα μου κτλ...

ειλικρινα αναρωτιεμαι εγω αριανος ειμαι?

(διευκρινιζω οτι η αρχικη μου αγορα ηταν ενα Ενο ολοκληρωμενο πακετο και απο μπερδεμα μου εστειλαν αλλο ενα το οποιο ομως το κρατησα-και δεν μετανιωσα αυτη την κινηση μιας και απο εκει γλιτωσα χρηματα απο την αγορα που θα ειχα δωσει για δευτερο ατμ,φορτιστη κτλ)

γιατι στις εκατο μερες που ατμιζω δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ατομαιζερ ουτε μια καμενη μπαταρια?(εκτος απο μια εξτρα μικρη που αγορασα)

και γιατι δεν δινω πανω απο 60-70 ευρω τον μηνα για υγρα-φιλτρα?


(και για να το πω ωμα και συγνωμη για την εκφραση),αφου αυτο που εχω δουλευει μια χαρα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να τρεχω να αγορασω οτι νεα μ@##κία τσιγαρο βγει?

Απαράδεκτο ποστ που μειώνει αυτούς που για τους δικούς τους λόγους που δεν μπορεί να καταλάβει ο Γιώργος, αγοράζουν και 2ο ή και 3ο ηλεκτρονικό τσιγάρο από το πρώτο που έχουν (όπως εγώ) ή παρόλο που έχουν απόθεμα υγρού συνεχίζουν να παραγγέλνουν, ψάχνοντας μια ακόμα καλύτερη γεύση από αυτή που έχουν (όπως εγώ πάλι)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 13, 2009, 10:18 »
φιλε μου εσυ που φυσας τον παρα αγορασε 300 τσιγαρα μεχρι να βρεις ενα της προκοπης.
τωρα το απαραδεκτο ποστ που το ειδες?εβρισα κανεναν?αποψη μου ειναι.
δεν σου ζητησε κανεις να γραψεις αν δεν συμφωνεις.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 13, 2009, 11:38 »
Δίνεις την εντύπωση πως εσύ είσαι ο έξυπνος και την βγάζεις οικονομικά ενώ εμείς χαλάμε λεφτά σε μ@#&κίες.

Από εκεί και πέρα γράφω ότι θέλω, το φόρουμ είναι ελεύθερο, δεν χρειάζεται να συμφωνώ με την άποψη κάποιου για να σχολιάσω.

Φιλικά  :)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 13, 2009, 15:15 »
δυστυχως νεαρε μου δεν ειμαι οσο εξυπνος θα ηθελα(αν και αυτο ειναι προβλημα μου και δεν σε αφορα).

διαβαζοντας το παλιο φορουμ οπου ειχε 20 τοσες σελιδες για το intellicig Evo ηταν παιχνιδακι να καταλαβω ποιο ειναι το καλυτερο τσιγαρο της αγορας.το αγορασα και δεν το μετανιωσα.δεν ηταν εξυπναδα,απλα λιγο διαβασμα.

φυσικα και μπορεις να γραφεις οτι θελεις αρκει να εισαι ευγενικος και να μην προσβαλεις τους αλλους χωρις λογο.κατι που ειδικα εσυ το κανεις συχνα ακομα και σε ανθρωπους που μπαινουν να ρωτησουν κατι.(βεβαια δεν ειμαι ο αρμοδιος να σου μαθω τροπους,αυτο θα πρεπει να το κανουν οι γονεις σου.στα παιδια μου που με αφορα προσπαθω να τα μαθω να ειναι ευγενικα ιδιως σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν)

απο εκει και περα σε παρακαλω να μην  συνεχισεις αυτη την συζητηση δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο.

οσον αφορα το φιλικα που γραφεις δεν καταλαβαινω πως το εννοεις.
απλα βρεθηκαμε σε ενα φορουμ δεν εχουμε την ιδια ηλικια ουτε τα ιδια βιωματα ,δεν ειμαστε φιλοι.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 13, 2009, 16:22 »
Δεν ειμαστε φιλοι, αλλα ειμαστε μια μεγαλη ιντερνετικη ατμιστικη παρεα :)
Γι αυτο μην τρωγεστε.
Φιλικα
 :angry_red_tooths: :angry_tickedoff: :fight_box_anface: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun: :whip: :fight_fryingpan: :angry_red:

 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 13, 2009, 22:45 »
και γιατι δεν δινω πανω απο 60-70 ευρω τον μηνα για υγρα-φιλτρα?

Ενώ είσαι ελαφρός ατμιστής γιατί τόσα πολλά??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias