vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, dkostas, laniel, antiklitos140, ramon, maprix, Milarepa, Ribot

Twitter

Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 15, 2012, 21:33 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 16, 2012, 21:49 »

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:29 »
Προσφατα εβγαλα ενα δοντι και μιλησα με τον γιατρο για το η.τ γιατι μεχρι να το βγαλω ειχε αποστημα φουσκωμα και με ταλαιπωρουσε και επρεπε να ξεφουσκωσει για να βγει,μου ειπε λοιπον πως να σταματησω το η.τ μεχρι την εξαγωγη του για τον λογο της γλυκερινης και διαφορων αλλων ουσιων που εχει το η.τ και να το συνεχισω μετα την εξαγωγη...

Εγω παλι εκανα μερικες τζουρες αλλα οχι τρελα πραγματα οπου εβλεπα μερικα λεπτα μετα να με ποναει το δοντι λιγο...

Εχει συνβει σε κανεναν...?
Το σιγουρο πιστευω ειναι πως καλα εκανε και μου το ειπε ο γιατρος αυτο και ειχε δικιο να κανουμε και εμεις λιγο υπομωνη σε μερικα θεματα υγειας...

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 19, 2012, 19:32 »
Εγω ατμιζω εδω και ενα μηνα αλλα διαφορα στα δοντια δεν ειδα το μονο που παρατηρησα ειναι πριν 4 μερες ειχα βγαλει ενα αποστημα και τωρα εχει φυγει.Δεν μπορω ομως να πω οτι φταιει το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 19, 2012, 19:36 »
καμια φορα νιωθω εναν περιεργο πονο που μετα απο μια μερα φευγει.ατμιζω μονo vg

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 19, 2012, 19:55 »
εγω ατμιζω περιπου 4 μηνες και υπαρχει διαφορα και στο χρωμα αλλα και στην υφη περνωντας την γλωσσα απο πανω τους. ειναι ηδη πιο ασπρα με διαφορα ορατη απο τους κοντινους μου ανθρωπους...

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:04 »
τελια οπος παντα  ;D αλλα με τρομερή διαφορά ος προς την λευκοτιτα μετα απο 8 μηνες ατμισματος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:00 »
Καλημέρα. Ατμίζω περίπου 1,5 μήνα δίχως ούτε ένα κ.τ. Το πρόβλημα με τα δόντια μου είναι ότι από την πρώτη εβδομάδα άρχισαν να ματώνουν τα ούλα. Μέσα στις γιορτές του πάσχα μάλιστα, πρήστηκε ένα μέρος από τα ούλα και χρειάστηκε να πάρω αντιβίωση. Πήγα στον οδοντίατρο και του είπα ότι τα ούλα μου ματώνουν πολύ από όταν άρχισα το η.τ. Μου είπε ότι προφανώς είναι λόγω του ότι με το κ.τ υπήρχε περιορισμένη κυκλοφορία αίματος ενώ σιγά σιγά επανέρχεται.
Είδα ότι πολλοί αναφέρουν πως το μάτωμα είναι από το κόψιμο του κ.τ.
Εγώ όμως έχω κόψει στο παρελθόν 3 φορές το κάπνισμα για διάρκεια 3 μηνών και μια φορά για 8 μήνες και ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με μάτωμα των ούλων.
Έχω αρχίσει και ανησυχώ γιατί τις 3 τελευταίες ημέρες το μάτωμα είναι υπερβολικό και δεν βλέπω καθόλου να περιορίζεται.
Μπορεί να μου πει αν κάποιος είχε κάτι παρόμοιο και αν το ξεπέρασε στην πορεία?
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:06 »
ατμιζω 7μιση μηνες. ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με εσενα και ακριβως το ιδιο πραγμα μου ειπε και εμενα ο οδοντιατρος μου.
αυτο που βλεπω ειναι οτι τον τελευταιο μηνα το ματωμα εχει περιοριστει στο ελαχιστο και αυτο διοτι η επανηλθα σε σκληρη οδοντοβουρτσα ξανα.
αλλαξε την οδοντοβουρτσα σου και παρε μια μαλακη αρχικα.
θα δεις οτι θα ηρεμησεις και στην πορεια θα μειωθει το ματωμα.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:09 »
πολυ καλυτερα αποτι ηταν.τουλαχιστον δεν ειναι κιτρινα :laugh1: :laugh1:
το ματωμα των ουλων ειναι καθαρα απο την νικοτινη.θα περασει ομως.ατμισε χωρις νικοτινη και θα δεις

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:38 »
zanto, εννοείς να κόψω εντελώς την νικοτίνη ? Κάνω 2ml την ημέρα με 18mg νικοτίνη και άλλα 2 με μηδενική.

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:43 »
Εγω ατμιζω εδω και ενα μηνα αλλα διαφορα στα δοντια δεν ειδα το μονο που παρατηρησα ειναι πριν 4 μερες ειχα βγαλει ενα αποστημα και τωρα εχει φυγει.Δεν μπορω ομως να πω οτι φταιει το η.τ.

Κατά 99,999999% να μην φταίει, διότι κι εγώ είχα βγάλει ένα - που έφυγε. Αλλά προ πολλών μηνών που κάπνιζα κάργα κ.τ. (μη πω.. δεν είχα ούτε ακουστά τα η.τ.!)

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 05, 2012, 12:16 »
ατμιζω 7μιση μηνες. ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με εσενα και ακριβως το ιδιο πραγμα μου ειπε και εμενα ο οδοντιατρος μου.
αυτο που βλεπω ειναι οτι τον τελευταιο μηνα το ματωμα εχει περιοριστει στο ελαχιστο και αυτο διοτι η επανηλθα σε σκληρη οδοντοβουρτσα ξανα.
αλλαξε την οδοντοβουρτσα σου και παρε μια μαλακη αρχικα.
θα δεις οτι θα ηρεμησεις και στην πορεια θα μειωθει το ματωμα.

ok..thanks Θα δοκιμάσω να αλλάξω για αρχή την οδοντόβουρτσα...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 05, 2012, 12:29 »
Καλημέρα. Ατμίζω περίπου 1,5 μήνα δίχως ούτε ένα κ.τ. Το πρόβλημα με τα δόντια μου είναι ότι από την πρώτη εβδομάδα άρχισαν να ματώνουν τα ούλα. Μέσα στις γιορτές του πάσχα μάλιστα, πρήστηκε ένα μέρος από τα ούλα και χρειάστηκε να πάρω αντιβίωση. Πήγα στον οδοντίατρο και του είπα ότι τα ούλα μου ματώνουν πολύ από όταν άρχισα το η.τ. Μου είπε ότι προφανώς είναι λόγω του ότι με το κ.τ υπήρχε περιορισμένη κυκλοφορία αίματος ενώ σιγά σιγά επανέρχεται.
Είδα ότι πολλοί αναφέρουν πως το μάτωμα είναι από το κόψιμο του κ.τ.
Εγώ όμως έχω κόψει στο παρελθόν 3 φορές το κάπνισμα για διάρκεια 3 μηνών και μια φορά για 8 μήνες και ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με μάτωμα των ούλων.
Έχω αρχίσει και ανησυχώ γιατί τις 3 τελευταίες ημέρες το μάτωμα είναι υπερβολικό και δεν βλέπω καθόλου να περιορίζεται.
Μπορεί να μου πει αν κάποιος είχε κάτι παρόμοιο και αν το ξεπέρασε στην πορεία?
Ευχαριστώ.
Καλημερα...Σαν οδοντοτεχνιτης που ειμαι,σου προτεινω το εξης...Προς θεου,μακρια απο τις οδοντοβουρτσες με σκληρη η μετρια τριχα...Θα προτιμας οδοντοβουρτσα με μαλακη τριχα και οδοντοκρεμα την Sensodyne που ειναι για ευαισθητα ουλα...Επισης μπορεις να χρησιμοποιεις και το Gengigel που επιδιορθωνει και δυναμωνει τα ουλα...Τα δικα μου δοντια πριν 6 μηνες που εκανα Κ.Τ,ηταν μονιμως κιτρινα με εντονα καταλοιπα στ τελειωμα κοντα στα ουλα..Αποντην πρωτη κιολας εβδαδα ατμισματος,μετα απο καθε πλυση που τους κανω,φενεται η διαφορα..Καθαροτερα και λευκοτερα απο ποτε....

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 05, 2012, 12:45 »
Καλημερα και εγω εχω δει καλυτερευση κατα αρχας ειχα και ασπριλες στο στομα αποροια του κ.τ .Εδω και 4 μηνες που ατμιζω εχουν εξαφανισθει και εχω επανακτησει και την γευση μου και κατι λεκεδες που ειχα στα δοντια μου εχουν φυγει και αυτοι :yes: :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275246 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15183 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13914 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364