vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 6 χρήστες
panoskatz, dkostas, manoslykos, ipomonias, djfloor, JohnDag

Twitter

Σύγκριση υπολειμάτων από συμβατικό και ηλεκτρονικό τσιγάρο σε χαρτί κουζίνας

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Στην πρώτη φωτογραφία φαίνονται τα υπολείματα από την εκπνοή καπνού από κανονικό τσιγάρο πάνω σε χαρτί κουζίνας.

Στην δεύτερη φωτογραφία φαίνονται τα υπολείματα από την εκπνοή ατμού από ηλεκτρονικό τσιγάρο επίσης σε χαρτί κουζίνας.

Σημειώστε ότι δεν έγινε εισπνοή του καπνού και του ατμού στον πνεύμονα.

Νομίζω ότι τα περισσότερα λόγια περισσεύουν.
Δείτε μόνοι σας.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει και σε βίντεο


Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Πόση τέτοια μαυρίλα θα έχει κατακαθίσει στα πνευμόνια μας….
Θα έχει στερεοποιηθεί σαν στόκος…
Άραγε ξέρουμε σε πόσο καιρό επανέρχονται οι πνεύμονες (αν επανέρχονται) μετά τη διακοπή του καπνίσματος;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
• 10 χρόνια μετά τη διακοπή του καπνίσματος, ο κίνδυνος εμφάνισης καρκίνου του πνεύμονα μειώνεται κατά 50% σε σχέση με τον κίνδυνο που αντιμετωπίζει ένας καπνιστής.

http://www.neahygeia.gr/foreas.php?ParentID=177&lang=gr&CategoryID=9&IssueID=4

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Είναι σοκαριστικό.
Σκέφτομαι τόοοσα χρόνια τη έχουμε βάλει μέσα μας και με πιάνει σύγκρυο. 'Οχι πως δεν το ξέραμε αλλά τώρα με την εναλλακτική του ΗΤ μπορώ να το βλέπω αφ' υψηλού.
Κώστα θυσιάστηκες κι εσύ στο βωμό της επιστήμης και άναψες ΚΤ? (εκτός κι αν δεν το έχεις κόψει τελείως)  :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
επίσης, τις τελευταίες μέρες με ένα ψιλοκρύωμα πού παρουσιάστηκε, το φλέμα μου βγαίνει κάτασπρο.
δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράμα!

να ανησυχήσω γιατρέ?
 :D

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Κώστα θυσιάστηκες κι εσύ στο βωμό της επιστήμης και άναψες ΚΤ? (εκτός κι αν δεν το έχεις κόψει τελείως)  :)

Ούτε το ένα ούτε το άλλο.   ;)
Το πείραμα έγινε από φίλο του γερμανικού φόρουμ, τον οποίο και παρακάλεσα να ποστάρω τις φωτογραφίες και εδώ γιατί τις βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
επίσης, τις τελευταίες μέρες με ένα ψιλοκρύωμα πού παρουσιάστηκε, το φλέμα μου βγαίνει κάτασπρο.
δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράμα!

να ανησυχήσω γιατρέ?
 :D

Αυτό το είδα και σε θέμα στο forum της T.W. και αναρωτιόμουν. Είχε κανείς αύτα τα φλέματα που υποτίθεται ότι έχεις όταν κόβεις το τσιγάρο και αρχίζουν να καθαρίζουν οι πνεύμονες;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
εγώωωωω   :) :)
προς το παρόν είναι το μόνο πού είδα (το "πρόβλημα" με το τσιγάρο στην περίπτωσή μου ήταν ότι δεν είχα πρόβλημα !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ούτε λαχάνιασμα ούτε τίποτα. ή έχω τεράστια πνευμόνια, ή φταίει το ποδήλατο. αλλά πλέον το φλέμα βγαίνει κάτασπρο :) :) :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Ποτέ δεν είχα φλέματα,ούτε όταν κάπνιζα ούτε τώρα.
Είναι άραγε κακό αυτό?

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
εγώωωωω   :) :)
προς το παρόν είναι το μόνο πού είδα (το "πρόβλημα" με το τσιγάρο στην περίπτωσή μου ήταν ότι δεν είχα πρόβλημα !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ούτε λαχάνιασμα ούτε τίποτα. ή έχω τεράστια πνευμόνια, ή φταίει το ποδήλατο. αλλά πλέον το φλέμα βγαίνει κάτασπρο :) :) :))

Εγώ ακριβώς το αντίθετο. Είχα βουλώσει τελείως. :heat: Τώρα η αναπνοή μου είναι πολύ πιο ελεύθερη, αλλά από φλέμα τίποτα. Και το θέλω ρε γ.....! Θέλω να δώ αυτή τη μαυρίλα να βγαίνει από μέσα μου. Να μου πεις 25 χρόνια είναι αυτά. Την Αττική Οδό έχω βάλει στα πνευμόνια μου. Έτσι εύκολα βγαίνει;

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Εγώ είχα ενα συνεχές...ολοήμερο βηχαλακι. Εξαφανίστηκε!! :D

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Το εχω δοκιμασει κι εγω με την χαρτοπετσετα κι ετσι ακριβως ειναι! Οταν εκανα κ.τ. οταν ξυπνουσα με πιανε ενας ξεροβηχας που εκανα ποση ωρα για να συνελθω. Απο την ημερα που το εκοψα, εξαφανιστηκε κι ο βηχας :)

Ο πρωινός βήχας είναι από τα πιο συνηθισμένα στους καπνιστές. Δε νομίζω οτι υπάρχει άνθρωπος που δε τον είχε όσο κάπνιζε.
Όπως επίσης είναι το πρώτο "κακό σύμπτωμα" που φεύγει 1-2 μήνες μετά το κόψιμο του τσιγάρου. Μαζί μ αυτό νομίζω οτι πάνε κ τα φλεματάκια.

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
το πρώτο που έφυγε σε εμένα είναι το "βάρος" στα πνευμόνια. πλέον δε νιώθω μόνιμα μπουκωμένος. πρωινό βήχα δεν είχα αλλα ξυπνούσα πάντα λαχανιασμένος.
το ξέχασα!!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 30 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro