vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

580 επισκέπτες, 3 χρήστες
bakoulini, lemon78, john67

Twitter

Εθισμός.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 08:30 »
δεν έχει σχέση αυτό που θα πω με αυτά που γράφετε αλλά έχει σχέση με το ΕΘΙΣΜΟΣ που είναι ο τίτλος του thread.
αρρώστησα για 3 μέρες περίπου και το 18άρι που άτμιζα με σκότωνε στο λαιμό! έφτιαξα πιο ελαφρύ υγρό αλλά και πάλι δε την πάλευα..
οπότε έφτιαξα με 0 νικοτίνη! με μεγάλη μου χαρά είδα πως 3 μέρες έκανα πάρα πολύ άνετα μηδενική! δεν ένιωσα καμία στέρηση και δε ζορίστηκα καθόλου. χθες επειδή ήθελα και λίγο χτύπημα έφτιαξα ένα 4αράκι και ήμουν απολύτως κομπλέ..

προσωπική μου άποψη είναι πως δεν υπάρχει εθισμός.. ή τουλάχιστον τόσο έντονος όσο με τα κτ. 2ον αν κάποιος ανεβάζει τη νικοτίνη και το χει πιπίλα συνηθίζει αυτή τη ποσότητα και για να έχει χτύπημα θέλει όλο και περισσότερη! αν δε το χετε συνέχεια στο στόμα θα δείτε πως κάθε τζούρα θα σας δίνει hit και θα την ευχαριστιέστε! δεν είναι τυχαίο πως άμα δώσετε σε κάποιον που καπνίζει και δεν ατμίζει να κάνει τζούρα από σας ακόμα και με 9άρι θα βήξει.. μη βάζετε τον οργανισμό σας σε διαδικασία να συνηθίζει περισσότερη και περισσότερη νικοτίνη!

αφήνετε το και λίγο από το χέρι και θα το ευχαριστιέστε και περισσότερο..

όλα αυτά τα λέω για να τα ακούσω κι εγω..  ::)  8)  :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 08:35 »
Μα μίλησα για εθισμό ναι? Εθισμός δεν είναι όταν το ητ το έχει κάποιος συνέχεια πιπίλα ?

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 08:45 »
καλή μου, ξεκίνησα να ποστάρω το μήνυμα πριν ποστάρεις το δικό σου και δε το είδα.. αναφέρομαι σε εθισμό και πλήρη διακοπή όμως έτσι κι αλλιώς.. στέρηση κτλ.. όσο κάπνιζα δε θα μπορούσα για κανένα λόγο να μη καπνίσω για 3 μέρες.. με το ητ (ήμουν άρρωστος βέβαια αλλά το κανα πολύ εύκολα)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 09:37 »
Αχ συγγνώμη  :-[ :-[ :-[ καταλαβαίνω τώρα τι εννοείς κ θα συμπληρώσω ότι συγκρίνοντας το ητ με το κτ είναι η νΥχτα κ η μΕρα!!!
Δλδ δίχως ητ έχω μείνει κ 6 ώρες δίχως απολύτος κανένα πρόβλημα!!!!! Ποτέ όσο κάπνιζα δεν άντεχα πάνω από μια ώρα δίχως!!!!!

Το λέω ειλικρινά ότι δίχως ητ μπορώ να μείνω !!! Άσχετα αν τώρα το έχω πιπίλα ναι? Σε νοσοκομείο πρόσφατα ....έκατσα 6 ώρες δίχως να ατμίσω κ δεν είχα κανένα πρόβλημα!!! Αν κάπνιζα? θα είχα σοβαρό πρόβλημα!!! Το ξέρω σίγουρα!!!!!  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 12:12 »
ολα ειναι παιχνιδια του μυαλου..
η αυθυποβολή είναι σπουδαία δύναμη, είτε προς τη σωστή είτε προς τη λάθος κατευθυνση.
Επίσης ειναι και ο σωματικός εθισμός
Αν αυξησεις τη νικοτινη θα μειωσεις το πιπιλισμα, αν μειωσεις τη νικοτίνη θα αυξησεις το πιπιλισμα, και αν μηδενίσεις τη νικοτίνη αστα να πάνε - θα πιπιλίζεις και στον ύπνο σου  :))
Παίζει ρόλο και η αλλαγη στη τζουρα (μακρόσυρτη αντί κοντής) με το ητ πιστευω, καθως και ενα σωρό άλλοι παραγοντες που δε γνωριζουμε

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 12:18 »
αν μειωσεις τη νικοτίνη θα αυξησεις το πιπιλισμα
και ακόμα χειρότερα -όπως ανακάλυψα- θα σου ανοίξει η όρεξη! Δεν ειχα συνηδειτοποιήσει οτι η Νικοτίνη συγκεκριμένα εχει σχέση με την όρεξη! Αλλα η προσπαθεια μου σε φλορέξ στέφθηκε απο αποτυχία (120 κιλα γαρ). Επιστρεφω στο 5-6mg μεχρι να μπορεσω να το προσπαθησω εκ νεου, και ειναι κρίμα γιατι δεν ηταν καν προσπάθεια, σαν να μην θελω πια νικοτίνη. Δεν με νοιάζει να το εχω πιπιλα ολη μερα. Το χτύπημα πλεον δεν το θελω καθολου!

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 12:22 »
Η κίνηση, η συνήθεια, η χρήση κ.λ.π είναι σίγουρα εθισμός.
Αυτό που διαπιστώνω όμως πρωταρχικά απο μένα και απο πολλούς εδώ μέσα ότι η μείωση της νικοτίνης είναι σχεδόν αναπόφευκτη. Μετά απο 2,5 σχεδόν χρόνια έχω πέσει στα 1-2mg και δε με πειράζει καθόλου. Αντίθετα έρχεται ως φυσική εξέλιξη, μαλακά, σχεδόν επιβεβλημένα θα έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:07 »
Αρχισα με 12mg σε λιγο ατμιζα 12 και 6 σε διαφορετικα καρντο,
επεσα μονιμα στο 6.
Θα δοκιμασω 6 και 3 με σκοπο να πεσω στο 3 μονιμα
και μετα 3 και 0 (φλωρεξ) με στοχο το φλωρεξ.
Ελπιζω να τα καταφερω αλλα ο εθισμος υπαρχει,
πιπιλα ολη μερα.
Μερικες φορες ξεχνιεμαι και μπορει να μην ατμισω
καμμια ωρα, αλλα οταν ξεχνιεμαι μονο.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:16 »
Καλημερα σε ολους..Νεος ατμιστης και αρχισα με 11-12Mg νικοτινης..Μου φανηκε ο ατμος...Αερας..Γιαυτο και ειμαι τωρα σε 18-16 Mg..Με εχουν καλυψει απολυτα και καμια αισθηση-αναγκη φια αναμα Κ.Τ...Εχω να πω με απολυτη σιγουρια,οτι ειθιστικα στον ΑΤΜΟ και δεν το περιμενα με τιποτα κατι τετοιο...1-2 γεμισματα του ατμοποιητη την ημερα κανω...Ατμιζω με Want

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:24 »
off topic 
Τί είναι το "φλωρεξ"??? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:25 »
Ατμιζμα με υγρα μηδενικης νικοτινης.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:30 »
  :respect: :respect: :respect:
noobas είμαι, ακόμα μαθαίνω... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:36 »
εγω ξεκινησα με 24 αλλα ηταν πολυ βαρη και επεσα στα 18 σε ενα μηνα στα 11 τωρα κανω 6 και ειμαι ικανοποιημενος αρκετα δοκιμασα και το μηδεν αλλα δεν ακομα δεν μπωρω καποια στιγμη πιστευω να τα καταφερω

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:40 »
off topic 
Τί είναι το "φλωρεξ" ??? :hmmm:
..............υπαρχει θεμα ενεργο εδω   ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 21:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Εθισμός.
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:32 »
ατμισω παντα υγρα απο 18 εως 24mg/ml .
τις στιγμες που ειμαι στον υπολογιστη το η.τ ειναι στο χερι μου συνεχεια , το ιδιο και στον καφε εξω .
εχω πιασει πολλες φορες ομως τον εαυτο μου να μην θελει πλεον η.τ .
το τελευταιο ηταν προχτες το σαββατο οπου απο τις 7¨30 εως τις 11 το βραδυ ουτε καν το αγγιξα , και αυτο οχι εσκεμμενα .
δεν θυμαμαι ποτε τον εαυτο μου τοσες ωρες με το κ.τ να μην ειχα καπνισει .
το γραφω αυτο διοτι θεωρω οτι τελικα η νικοτινη ισως να μην ειναι τοσο εθιστικη οσο νομιζαμε αλλα να ειναι εθιστικο στο κ.τ το συνολο ολων των αλλων ουσιων μαζι .
δεν εχω σκοπο να μειωσω το επιπεδο νικοτινης ωστε να πεσω στο μηδεν και να ατμιζω απλη βαση....διοτι τοτε θα θελω μοντ μασκα να ατμιζω συνεχως .
θελω απλα να το διωξω απο τα χερια μου ωστε οταν το πιανω και τραβαω 4,5,6 τζουρες να ευχαριστιεμε απλα αυτο που κανω εκεινη την στιγμη. :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix