vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

624 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Milarepa, manoslykos, tibolaso, Jorge, Parolos

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #360 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 22:22 »
Σαν έμπειρος βρυκόλακας, η αϋπνία με τίποτα δεν έχει σχέση με το ητ.Όταν είχα πρωτοκόψει το κτ (τότε δεν άτμιζα) λόγω του ότι έπαιρνα περισσότερο οξυγόνο (ιατρική εξήγηση, μην περιμένετε περαιτέρω διευκρινίσεις) νύσταζα συνέχεια και κοιμόμουν πολύ περισσότερες ώρες. Η αϋπνία μπορεί μόνο να οφείλεται σε νεύρα λόγω έλλειψης νικοτίνης (αν κάνει κάποιος μηδενικό υγρό). Άρα αλλού πρέεπι να ψάξει κάποιος την αϋπνία, που είναι ένα πάαααρα πολύ σύνθετο πρόβλημα με πιθανότερη αιτία το άγχος, τον μεταβολισμό, κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #361 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:07 »
spkok σα να έχεις δίκιο. Βασικά λάθος χρησιμοποίησα την λέξη αϋπνία. Δεν είναι ότι νυστάζω και δε μπορώ να κοιμηθώ. Κοιμάμαι κανονικότατα αλλά ξεκουράζομαι με λιγότερες ώρες ύπνου. Ίσως φταίνε και εκείνα τα κιλά που ανέφερα ότι έχασα, ενεργοποίησα περισσότερο τον μεταβολισμό μου. Γενικά δε αποδίδω προς το παρόν κάτι στο ΗΤ, αλλά ίσως στο θετικό αποτέλεσμα που είχε στον οργανισμό μου.


Rizzla ναι, συν σπιρομέτρηση.

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #362 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 03:26 »
αυτο με το ροχαλιτο το προσεξα κι εγω.......


δεν ροχαλιζω πλεων και ας κοιμαμαι της μισες ωρες απο οτι παλια


και δεν ειπα οτι νυσταζω αλλα δεν μπωρο να κοιμηθω!!!!
απλα δεν νυσταζω για να παω να κοιμηθω
ειναι 3:20 και ακομα βλεπω τηλεωραση  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #363 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 04:19 »
 Δυο Μηνες χωρις κ.τ με ego-t  2μπαταριες 650ρες  μεχρι που χαλασανε κι ειπα να παρω  μπαταριοθηκη -mod.

Τοπικο μαγαζακι  μου πουλησε μεταχειρισμενο vamo. Η κεφαλη του επαιζε γιατι ηταν κλωτσιμενα τα σπειρωματα κι οταν τον πιγα πισω προσπαθησε να να τον φτιαξει προσαρμοζοντας αλλη κεφαλη που περισευε κι το κενο καλυφτηκε με σελοτειπ!!! ελεοςςςςςςςςςς. Φιλος του μου εδωσε το http://www.fasttech.com/products/1411/10004594/1376500-innokin-itaste-svd-telescoping-variable-voltage σε καλη κατασταση σκετο σωμα χωρις τιποτα αλλο για 40 euro [κι αλλα 40 τα αλλα, μπαταριες φορτηστης της πλακας, atm] , τοσα δεν χαλαγα ουτε για κ.τ .

Συμπερεσμα η ειμαι πολυ χαζος τελικα η κατι συμβαινει εδω. φυσικα θα του τον γυρισω πισω κι ευτυχως δεν του δωσα κι λεφτα για το svd, κι ναι παιδια ξαναγυριζω στο κανονικο , μονο κι μονο γιατι ειναι πιο οικονομικο, αφου δεν μπορω να το κοψω τελειως



Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #364 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 06:17 »
φιλε κατι δεν κολλάει ,
δεν τα λες καλα . . .
στο νημα που βαζεις εχει το SVD  στα 37.21 $ δηλαδη στα 27.5 ευρω

http://www.fasttech.com/products/1411/10004594/1370201

και λες οτι   ΄΄φιλος ΄΄  σου το πουλησε , μεταχειρισμένο 40 ; ; ;
και το πηρες ; ; ;  :idiot1: :idiot1:

για τον απαραδεκτο στο μαγαζί δεν θα σχολιασω . . . :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

εδωσες 80 ευρω σε δυο μηνες για το Η.Τ
και λες οτι ειναι ακριβο ; ; ; :bye:
και δεν εχει αλλα , μονο τα υγρα . . .
ποσα τσιγαρα κανεις τον μηνα ; ; ;  8)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #365 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 09:25 »
Δεν ξερω, αλλα το ότι μερικοι εκμεταλλευονται νεους στο ατμισμα ειλικρινα με βγαζει απο τα ρουχα μου, ειμαστε ολοι σε μια προσπαθεια να σωθουμε απο το τσιγαρο δεν πρεπει να γινεται αυτο, πραγματικα λυπαμαι για παρτι τους!! Εγω αν μπορεσω να σωσω εστω και εναν φιλο/γνωστο μου απο το κ.τ. θα με κανει νιωσω οτι καταφερα κατι πολυ ωραιο, το να τον εκμεταλλευτω για να ξελασπασω μερικες αμαρτιες που εκανα στην πορεια μου στο ατμισμα ειναι ειλικρινα λυπηρο :angry_orange:


Δεν φταιει ο φιλος, δεν γνωριζει ουτε απο sites, ουτε απο μαγαζια, ουτε το τι αγοραζει, ειναι στα πρωτα του βηματα, ελπιζω αυτο το ατυχες γεγονος να μην τον οδηγησει πισω στο κ.τ., ας το παλεψει λιγο ακομα και ας διαβασει μερικα νηματα σε αυτο το φορουμ, θα τον βοηθησουν αρκετα να βρει τον δρομο του μακρια απο τον καρκινο του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #366 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 10:58 »
Δυο Μηνες χωρις κ.τ με ego-t  2μπαταριες 650ρες  μεχρι που χαλασανε κι ειπα να παρω  μπαταριοθηκη -mod.

Τοπικο μαγαζακι  μου πουλησε μεταχειρισμενο vamo. Η κεφαλη του επαιζε γιατι ηταν κλωτσιμενα τα σπειρωματα κι οταν τον πιγα πισω προσπαθησε να να τον φτιαξει προσαρμοζοντας αλλη κεφαλη που περισευε κι το κενο καλυφτηκε με σελοτειπ!!! ελεοςςςςςςςςςς. Φιλος του μου εδωσε το http://www.fasttech.com/products/1411/10004594/1376500-innokin-itaste-svd-telescoping-variable-voltage σε καλη κατασταση σκετο σωμα χωρις τιποτα αλλο για 40 euro [κι αλλα 40 τα αλλα, μπαταριες φορτηστης της πλακας, atm] , τοσα δεν χαλαγα ουτε για κ.τ .

Συμπερεσμα η ειμαι πολυ χαζος τελικα η κατι συμβαινει εδω. φυσικα θα του τον γυρισω πισω κι ευτυχως δεν του δωσα κι λεφτα για το svd, κι ναι παιδια ξαναγυριζω στο κανονικο , μονο κι μονο γιατι ειναι πιο οικονομικο, αφου δεν μπορω να το κοψω τελειως


2 μπαταρίες ego off μέσα σε 2 μήνες;
Κι από κει στα μεγαλύτερα σε μέγεθος μοντ της αγοράς;
Οι μπαταρίες του vamo και ο φορτιστής του δεν έπαιζαν στο svd?
Εντύπωση μου κάνουν όλα αυτά.
Νομίζω οτι αν πήγαινες σε κάποια από τα καταστήματα που έχουν ενεργούς πίνακες εδώ στο φόρουμ και καλά σχόλια από τους πελάτες τους, θα έβρισκες κάτι που να σου ταιριάζει, να ειναι λιγότερο μπελαλίδικο και να έχει καλύτερη εγγύηση. Για κάποιες πολυβολτικές μπαταρίες υπάρχουν τουλάχιστον τρίμηνες εγγυήσεις.
Οσο για αυτό που λες περι μη οικονομικού, αρχή είναι ακόμη και ξοδεύεις. Κάνε σωστές αγορές, κατέληξε κάπου και θα δεις πόσο οικονομικο ειναι.


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #367 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 11:13 »
Κι εγώ τον πρώτο μήνα ξόδεψα αρκετά χρήματα. Ήθελα να έχω διάφορα υγρά με γεύσεις, να δοκιμάσω διάφορους ατμοποιητές για να δω ποιος με βολεύει καλύτερα κλπ. Λογικό το βρίσκω.  Τώρα περιμένω να παραλάβω το mod και να πάρω κι έναν-δύο επισκευάσιμους ατμοποιητές.
Συνεπώς θα μου μείνουν οι υπόλοιποι ατμοποιητές. Ουσιαστικά όμως χαμένοι δεν πάνε. Όταν βγαίνω έξω και θέλω κάτι διακριτικό θα τους χρησιμοποιώ. Κάποιους άλλους θα τους δώσω σε φίλους που θέλουν κι αυτοί να κάνουν μια αρχή/διοκιμή του η.τ.
Συμπερασματικά... ναι, θα μπορούσα να είχα γλιτώσει κάποια λεφτά από αυτά που έδωσα. Αλλά λίγο ο ενθουσιαμός, λίγο το ότι το είδα και σαν νέο "χόμπυ" με έκαναν να ξοδέψω κάτι παραπάνω. Δεν το μετανιώνω. Είναι μέχρι να καταλήξει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #368 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 11:20 »
Εκείνο που ξέρω εγώ είναι ότι το μυαλό του καθενός μπορεί να βρει άπειρες δικαιολογίες για να επιστρέψει στο Κ.Τ.
Δεν υπάρχει θέμα κόστους σε κάτι που αφορά την υγεία μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #369 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 11:42 »
Κάποιες δεν είναι δικαιολογίες και κάποιες είναι.
Αν είσαι αλλεργικός σε κάποιες ουσίες π.χ. και δεν μπορείς να χαλάσεις πολλά χρήματα για να κάνεις δοκιμές και κόψεις εντελώς το τσιγάρο είναι αυτό δικαιολογία;
Μια άσχημη εμπειρία επίσης με έναν έμπορο που εκμεταλευεται καταστάσεις όταν είσαι στην αρχή αρχή μπορεί να σε διώξει μακριά.
Αυτό είναι το καλό του φόρουμ ότι σε προστατεύει, μετά λες και τα προβλήματα σου τα οποία συνήθως λύνονται ή προσφέρονται εναλλακτικές και δεν απογοητεύεσαι.
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι τους πρώτους μήνες θα χαλάσεις χρήματα για να βρεις το υγρό που σε ενδιαφέρει και σου κάνει. Όσο και να δοκιμάσεις στα μαγαζιά δεν μπορείς τελικά να καταλάβεις ακριβώς  τι σου ταιριάζει.
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο τόπικ αλλά ήθελα να το ρωτήσω.
Αν δεν υπάρχει ήδη μπορούμε να δημιουργήσουμε τόπικ όπου να προσφέρουμε (δωρεάν εννοείται) μπουκαλάκια που δεν μας άρεσαν σε άλλους που τα έχουν δοκιμάσει και τους αρέσουν. Γιατί να πηγαίνουν χαμένα;

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #370 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 11:59 »
Αγαπητή Rizzla σίγουρα παρερμήνευσες αυτό που είπα. Αμφιβάλεις ότι το μυαλό μπορεί να φτιάξει δικαιολογίες για να συνεχίσει το κάπνισμα; Διότι εγώ αυτό είπα. Σίγουρα υπάρχουν και αλεργίες ή κάποια άλλα θέματα που δικαιολογούν το να μην επιλέξεις το άτμισμα. Άλλωστε κανείς δεν είπε ότι το Η.Τ. είναι πανάκεια. Η αντίρησή μου έγκειται σε όλες τις δικαιολογίες που έχουν να κάνουν με το κόστος, ιδίως για εκείνους που καπνίζουν από ένα πακέτο και πάνω.
Πολύ καλή η ιδέα σου με τις δωρεές.  Βασικά έχω καμιά δεκαριά έτοιμα υγρά που είναι ανοιγμένα ίσα για να τα δοκιμάσω και να πω ότι δε μου κάνουν. Είμαι σίγουρος ότι μπορώ να διαθέσω και 1-2 ατμοποιητές που δεν χρησιμοποιώ. Θα χαρώ πολύ να βοηθήσω νέους και άνεργους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #371 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 12:07 »
Εγώ νομίζω ότι κάποιοι επειδή δεν θέλουν να κόψουν τους δεσμούς με το κ.τ. τα ρίχνουν πότε εδώ πότε εκεί.

Έτσι ήμουν και γω στη  αρχή.Δεν μου άρεσαν οι Έλληνες έμποροι,δεν μου άρεσαν τα παρελκόμενα,νόμιζα ότι
με κορόιδεψαν στο πρώτο κιτ που ακριβοπλήρωσα,τα υγρά δεν είχαν καλή γεύση και άλλα τέτοια.
Να μην πω την παροιμία που μούλεγε ο παππούς μου "της στραβής.............. κ.λ.π"

Μόλις απομακρύνθηκα οριστικά από το κ.τ. κατάλαβα ότι όλα τα παραπάνω ήταν απλά δικαιολογίες γιατί μου
έλειπε το ρημάδι.
Γιαυτό παιδιά υπομονή και μεις οι παλιότεροι και απαλαγμένοι από το κ.τ. να καταλαβαίνουμε και να συγχωρούμε
κάποιες υπερβολές από νέους ατμιστές σκεπτόμενοι ότι και μεις ήμασταν κάποτε στη θέση τους.

Και να προσπαθούμε με τα λόγια μας να τους κρατήσουμε στο άτμισμα και να μην τους στείλουμε πίσω στο
καταραμένο. 

Τώρα είμαι ον τόπιτς οφ τόπιτς  :dontknow: :dontknow:
Πάντως το διάβασα  μου άρεσε οπότε το δημοσιεύω. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #372 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 12:15 »
Όχι δεν το αμφισβητώ καθόλου gpanos γιατί είναι εντελώς ανθρώπινο.
Απλώς επειδή δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα μπορεί και να μην είναι δικαιολογίες, κάποιοι στο ξεκίνημα τους μπορεί να απογοητεύτηκαν με κάτι τόσο πολύ που να διαδίδουν από δω κι από κει ότι το η.τ. είναι μπούρδα και δεν κάνει τίποτα, απλά και μόνο επειδή είχαν μια άσχημη εμπειρία. Συμβαίνουν κι αυτά.

Εγώ προσωπικά έχω στεναχωρηθεί γιατί η δύσπνοια συνεχίζεται και με την vg, και θα αναγκαστώ στο τέλος να σταματήσω το η.τ. ενώ μου άρεσε πολύ σαν ιδέα.
Δεν θα γυρίσω στο κ.τ. θα το κόψω εντελώς. Το κόβω πολύ εύκολα (δεν ξέρω γιατί) αλλά παίρνω κιλά και για αυτό τον λόγο είχα βρει το η.τ. πολυ καλή εναλλακτική γιατί σου δίνει νικοτίνη όπως επίσης και την κίνηση του τσιγάρου με την οποία είμαι πάρα πολύ εθισμένη για κάποιο λόγο!

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #373 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 12:23 »
Μα γιατί χαλιέσαι αφού δεν σου κάθεται καλά η pg? Κάνε μόνο vg για αρχή, ρίξε την νικοτίνη αν δεν γίνει δουλειά.. Δοκίμασε και έναν νεο ατμοποιητη.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #374 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 12:35 »
Rizzla, αν νομίζεις πως έκοψες οριστικά το τσιγάρο επειδή πέρασε από το τελευταίο ένας μήνας, χρόνος ή δεκαετία, ενημερώνω πως έχουν περάσει κι από τα τρία στάδια φίλοι μου και τώρα καπνίζουν κανονικά... Το η.τ. σε κρατάει μακριά τουλάχιστον.

Για τα υγρά που είπες πιο πίσω, έχεις απόλυτο δίκιο. Ατμίζω captain jack δοκιμή και λέω το θέλω, το πάω σπίτι και περνάνε 6 μήνες σταγόνα σταγόνα σε μίξεις, μέχρι να τελειώσει. Παίρνεις (/φτιάχνεις) ένα, σου μένει, φτιάχνεις άλλο, ά κοίτα να δεις τελικά δε μου κάνουν τα καπνικά, τελικά μου αρέσουν τα φορύτα ή οι καραμέλες κτλ.. Και μετά από κάποιον καιρό αλλάζει αυτό κι όλας.

Τομέας που χαρίζονται υγρά υπάρχει (αλλά ναι, θέλεις και για αυτόν κάποια μηνύματα) και πολλά ακόμα, μέχρι και για εναλλαγή hardware είχε ειπωθεί, αυτά όμως πιστεύω δουλεύουν καλύτερα με φίλους. "Πήρα σοκολάτα και θα την πετάξω την θες;"  Οπότε άρχισε να κάνεις τους φίλους σου ατμιστές!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem