vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 5 χρήστες
SEB, Ηρακλης, pngtszs1976, Jorge, manoslykos

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:49 »
το υγρο που χεις εχει μονο vg η και pg?συνηθως στη πιτζι οφειλονται αυτα....
(vg=φυτικη γλυκερινη,pg=προπυλενογλυκολη)

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:52 »

το υγρο που χεις εχει μονο vg η και pg?συνηθως στη πιτζι οφειλονται αυτα....
(vg=φυτικη γλυκερινη,pg=προπυλενογλυκολη)

Μόνο pg, μπορώ να βρω μόνο με vg?

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:03 »
Συγκεκριμένα γράφει τα εξής συστατικά: προπυλενογλυκόλη, γλυκερίνη, νερό, νικοτίνη, αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:03 »
αρα δεν ειχε γλυκερινη το υγρο σου φιλε μου
προπυλενογλυκολη ειχε
συνηθως πολλοι απο μας(βαζω και τον εαυτο μου μεσα)εχουμε τετοια συμπτωματα με την πιτζι
ψαξε βρες υγρα που να χουν πιο πολυ βιτζι μεσα η μονο βιτζι


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:11 »
Εχει και γλυκερινη το υγρο της φιλης.
Δοκιμασε (οπως σου ειχαμε πει και σε καποιο αλλο νημα τις προαλλες αν θυμαμαι καλα) υγρα με μεγαλυτερη
περικτικοτητα σε VG (γλυκερινη) μηπως κι εχεις καποιου ειδους αλλεργια στην PG (προπυλενογλυκερολη).

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:34 »
Εγω παλι θα σου προτεινα να πας σε ενα καταστημα που να εχει HALO υγρα, υπαρχουν αρκετα τετοια, και ξεκινα να δοκιμαζεις γευσεις, εγω προσωπικα κολλησα στο ηλεκτρονικο οταν δοκιμασα την συγκεκριμενη εταιρια επειδη οι αλλες μου μυριζαν, με ενοχλουσαν κτλ (δεν θελω να τις μειωσω απλα δεν μου καθοντουσαν, ακομα και αν μου αρεσε ενα υγρο την επομενη με ενοχλουσε, με αηδιαζε κτλ).


Τοτε ηθελα κατι αρκετα καπνικο αλλα οχι προς πουρο, οποτε μου ειχε αρεσει πολυ το TORQUE56, το PRIME και το ΗΧ3, τωρα για τα λοιπα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!


(Ναι, γιατι τωρα που "παλιωσα" δεν τις χρειαζομαι αλλο τις καπνικες και μπορω και απολαμβανω γευσεις... εχω αλλαξει τα φωτα στο MOCHA και στο SAMROCK :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:38 »
Τα Halo φιλε μου μπορει να ειναι κορυφη σαν υγρα, αλλα ειναι PG based.
Εδω προσπαθουμε να καταλαβουμε αν η φιλη εχει καποιο θεμα με την PG
κι εκει οφειλεται η ενοχληση στο λαιμο της.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 19:49 »
Τα διαβασα τα παραπανω, απλα επειδη ειμαι φρεσκος στο ατμισμα (τεσσαρων μηνων) εχω ακομα νοπες τις μνημες τι τραβηξα για να συνηθισω το ηλεκτρονικο, ειχα λοιπον πανω κατω τα ιδια συμπτωματα, οποτε για μενα απλα δεν τις καθονται οι γευσεις που δοκιμαζει πρεπει να βγει στην γυρα για αλλες "βασεις" απο αλλες εταιριες και ισως η HALO να ειναι η πιο καταλληλη, thats all, συγνωμη μα εγω νομιζω οτι εκει παιζει το ολο story, οταν δεν σου καθεται κατι τοτε ολα σε ενοχλουν, ολα τα στραβα τα αποδιδεις σε αυτο, ακομα και το κρυωμα που πιθανον να επαθες :yes:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:56 »
Όταν είχα πρωτοαρχισει το ατμισμα ειχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα.  Γνώμη μου είναι οτι πρόκειται για μια φυσιολογική αντίδραση του οργανισμού.  Θυμάμαι οτι το είχα αντιμετωπισει με παστιλιες για τον λαιμο. Στην εβδομάδα έπαψε να υπάρχει οποιαδήποτε ενοχληση. Δωσε λιγο χρονο στον εαυτό σου και θα συνηθίσει.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:59 »
Ευχαριστώ παιδιά, καμία μάρκα που να είναι vg based και να έχετε βρει αρώματα που να σας αρέσουν μπορείτε να μου προτείνετε;
Και κάτι άλλο, εκτός από βήχα  είχε κανείς σας δυσκολία στην αναπνοή στο ξεκίνημα του;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2013, 21:08 από Rizzla »

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 21:40 »
Προσωπικά καμία ενόχληση από το ΗΤ, ίσως λίγη αϋπνία, κοιμάμαι λιγότερες ώρες και νοιώθω πιο ξεκούραστος, αλλά αυτό μάλλον οφείλεται στο ότι κάνω πολύ πιο ποιοτικό ύπνο, αλλά μπορεί να πέσω στις 3 το βράδυ και να ξυπνήσω 6:30 και να κάθομαι σαν την κουκουβάγια μετά. Γενικά έχουν βελτιωθεί τα πάντα στον οργανισμό μου. Δε λέω ότι με γιάτρεψε ξαφνικά το ΗΤ, απλά ότι το τσιγάρο μου έκανε πολύ περισσότερο κακό απ' ότι πίστευα. Επίσης εκείνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι μπορώ να κάνω ώρες χωρίς ΗΤ χωρίς να μου λείψει, πράγμα που σημαίνει ότι η αφομοίωση της νικοτίνης δείχνει να είναι λιγότερη (Κάνω 9-12mg).

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 22:09 »
Και κάτι άλλο, εκτός από βήχα  είχε κανείς σας δυσκολία στην αναπνοή στο ξεκίνημα του;

Νέος ατμιστής κι εγώ(ένα μήνα και κάτι μέρες).Μετά το πρώτο 10ημερο και για καμμιά εβδομάδα,είχα κι εγώ μια σχετική δυσκολία στην αναπνοή.Δεν ξέρω αν είχε να κάνει με το η.τ. και την αλλαγή που επέφερε στον οργανισμό μου η αποκλειστική του χρήση,πάντως σιγά-σιγά η κατάσταση βελτιώθηκε και τώρα αναπνέω μια χαρά.
Θα σου συνιστούσα πάντως να προσπαθείς να μην το έχεις πιπίλα.'Οσες μέρες κράτησε σε μένα η δύσπνοια,προσπαθούσα να παίρνω μόνο τις απολύτως αναγκαίες τζούρες.
Μην το παρατήσεις μόνο...

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 22:13 »
Ευχαριστώ παιδιά, καμία μάρκα που να είναι vg based και να έχετε βρει αρώματα που να σας αρέσουν μπορείτε να μου προτείνετε;
Και κάτι άλλο, εκτός από βήχα  είχε κανείς σας δυσκολία στην αναπνοή στο ξεκίνημα του;

VG based είναι τα υγρά της flavour art. Έχει και μεγάλη ποικιλία γεύσεων και θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο κατάστημα να δοκιμάσεις για να δεις αν σου αρέσει κάποιο.
Επειδή κι εγώ είμαι νέος ατμιστής, τις πρώτες μέρες είχα κι εγώ βήχα. Είναι λογικό αυτό από όσα γνωρίζω. Ο βήχας δεν προκαλέιται από την χρήση του η.τ. αλλά από την διακοπή του κανονικού καπνίσματος. Αντιδρά ο οργανισμός και αποβάλλει τα άσχημα του κανονικού τσιγάρου.
Όσον αφορά στην αναπνοή, δεν είχα παρατηρήσει κάτι το αρνητικό. Αντιθέτως πήγα για μπάλα μετά από 15 μέρες χρήσης η.τ. χωρίς να έχω ξανακαπνίσει κανονικό τσιγάρο και είδα αισθητή βελτίωση και στις αναπνοές και στις αντοχές μου. Δεν με γιάτρεψε βέβαια το η.τ. Απλά με βοήθησε η απαλλαγή από το κανονικό τσιγάρο.
Πήγαινε μια βόλτα μέχρι κανέναν γιατρό για την δύσπνοια που αισθάνεσαι. Μπορεί να είναι κάτι που το νιώθεις έτσι επειδή αρχίζει ο οργανισμός σου να προσαρμόζεται σε νέα δεδομένα, μπορεί να έχεις αρπάξει κανένα ελαφρύ κρύωμα και να μην το έχεις καταλάβει, μπορεί χίλια δυο ακόμα. Βέβαια αυτό είναι δικές μου υποθέσεις. Μία απλή εξέταση σε έναν γιατρό είναι το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 23:48 »
Ευχαριστώ παιδιά, καμία μάρκα που να είναι vg based και να έχετε βρει αρώματα που να σας αρέσουν μπορείτε να μου προτείνετε;
Και κάτι άλλο, εκτός από βήχα  είχε κανείς σας δυσκολία στην αναπνοή στο ξεκίνημα του;

Και κάποιες άλλες προτάσεις για υγρά VG:

http://www.nobacco.gr/el/productsgr/υγρα-αναπληρωσησ/nobacco-exclusive

κι έτοιμες σκέτες βάσεις VG που μπορείς ν' ατμίσεις όπως είναι επιλέγοντας μόνο τη νικοτίνη:

http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-eliquid/ecocig-base-vg-605-detail.html

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=87_114&product_id=283

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 03:32 »
Αν και αρκετές φορές μου την έσπασε το η.τ. με ζουμιά, καμμένα, μπουρμπουληθρες και χαλασμενες μπαταρίες, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν σκέφτηκα να ξανά γυρίσω στο κ.τ. ακόμα και μπαφιασμενος.

Δεν είναι μόνο η υγεία, η οικονομία, η καθαριότητα και η χρήση του παντού.. Είναι και ΠΟΛΥ καλύτερο από το κ.τ. το ρημάδι το η.τ.!!!
Δεν υπάρχει γυρισμός για μένα :D

Επίσης πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως αντέχουν στο να γυρνάνε στο κ.τ. άτομα που ατμιζουν καιρό.. Πως αντέχουν;;
Μπήκα σε ενα μαγαζί πριν μερικές μέρες που κάπνιζαν αρκετοί και κόντεψα να πάθω κρίση άσθματος (δεν έχω αναπνευστικό πρόβλημα)!! Και οι μη καπνιστές/ατμιστες δίπλα μου ΤΙΠΟΤΑ!! "Μπαρουφα" σου λενε μετά το παθητικό κάπνισμα..
Ούτε 3 μήνες δεν ατμιζω και κάπνιζα σχεδόν 8 χρόνια 40-50 τσιγάρα τη μέρα! Εγώ τα είδα όλα και αυτοί τίποτα απολύτως!

Υπομονή με το η.τ. παιδιά. Όσο υπάρχει το φόρουμ μη φοβάστε τίποτα! :)

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias