vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #300 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:53 »
Κακά τα ψέμματα, το Η.Τ. δεν είναι σαν το Κ.Τ. :-\
Ήμουν καπνιστής αρκετά χρόνια και είμαι ατμιστής κάτι παραπάνω από 1,5 χρόνο.

Σίγουρα απολαμβάνω περισσότερο το Η.Τ. και δεν θέλω να καπνίσω καθόλου. :yes:

Υπάρχουν, βέβαια,  στιγμές (πολύ λίγες, αλλά υπάρχουν) που το Η.Τ. δεν με καλύπτει... κάποια βράδυα... μετά από κατανάλωση αλκοόλ... όπως υπήρχαν κι αντίστοιχες στιγμές που αυτό συνέβαινε και με το κ.τ. (ανούσια τσιγάτα, χωρίς κανέναν νόημα). >:(

Το Η.Τ. το θεωρώ ως ένα πρώτης τάξεως υποκατάστατο του κ.τ., αρκεί -και το θεωρώ αυτό βασικό παράγοντα- να θέλει κάποιος πραγματικά να απαλλαγεί και να κόψει το κ.τ. :hmmm:

Αν συμβαίνει αυτό, με λίγη προσπάθεια, επιλογή του ιδανικού (για τον καθένα) Η.Τ. και ελάχιστους συμβιβασμούς... θα το πετύχει! :yes:


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #301 στις: Ιουλίου 05, 2013, 19:20 »
Θάθελα να προσθέσω και κάτι άλλο.

Κατασταλάξτε κάπου π.χ. επισκευάσιμο ή εργοστασιακό ,μόντ ή εργοστασιακή μπαταρία (όπου σας βολεύει τέλος
πάντων) ατμίζοντας συνέχεια με τη συγκεκριμένη συσκευή και μην αλλάζετε συσκευές σαν τα πουκάμισα.

Σκεφτείτε όταν καπνίζαμε.Άντε να κάναμε σκέτα ή βαριά στριφτά και ξαφνικά να πηγαίναμε σε σλίμ.
Θα μας κάλυπταν τα σλίμ.Φυσικά όχι αφού θάχαμε μπουχτίσει καπνό από τα σκέτα ή τα βαριά.

Κατά τη γνώμη μου το ίδιο γίνεται και με τα η.τ. .Δεν μπορείς να ατμίζης τη μία με επισκευάσιμο και
provari στα 1,5 ωμ και την άλλη με ego και αντίσταση 2,4.
Δεν έχουν τις ίδιες επιδόσεις.

Γιαυτό κατασταλάξτε κάπου και μην αλλάζετε. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #302 στις: Ιουλίου 05, 2013, 19:58 »
Υπάρχει και η αντίθετη άποψη βέβαια που λέει ότι όσο πιο πολύ αλλάζεις - δοκιμάζεις - εμβαθύνεις και γενικά το βλέπεις και σαν χόμπι τόσο περισσότερο σε ενδιαφέρει και τόσο περισσότερο σε κρατάει στο ητ (και μακρυά από το κτ).
Αν έμενα μόνο με ego + clearo και δεν περνούσα σε μοντ και επισκευάσιμους μπορεί να ξανακυλούσα στο τσιγάρο έτσι για αλλαγή...
Είναι καθαρά θέμα του πως λειτουργεί ο καθένας νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #303 στις: Ιουλίου 07, 2013, 03:46 »
Κι έρχομαι να παντρέψω αυτά τα δυό τελευταία, λέγοντας,
"Το ίδιο λέτε για μένα" !!!
Δοκιμάζεις - αλλάζεις - πειραματίζεσαι....
ως ένα σημείο, όπου,
αράζεις, κατασταλάζεις κι απολαμβάνεις, όπως εσύ (και μόνο εσύ) θέλεις!!!!


Κόντεψα να ξανα..... μπιιιιπ!!!!!
Και δοκίμασα, ξόδεψα (δυστυχώς), πειραματίστηκα, παιδεύτηκα, έψαξα...., .....
Και μπορώ να πω, ένα χρόνο μετά... (δε σχολιάζω αν είναι νωρίς ή αργά),
Ναι, ξέρω τι μου αρέσει, ικανοποιούμαι, καλύπτομαι, με γεμίζει .... δε θέλω να ψαχτώ άλλο, και αράζω εδώ....
Μπορεί να υπάρχει και κάτι τελειότερο για μένα, αλλά αφού καλύπτομαι 100%, δε πειράζει, κι ας μη το ξέρω.....
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:  μήπως είμαι εντελώς off ;;;;;;;
Ζήτω το off topic!!!  :angel:   :D

Αποσυνδεδεμένος pardalis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #304 στις: Ιουλίου 29, 2013, 23:48 »
Εγώ μετά από 11 μήνες ατμίσματος έχω απαλλαγεί από το βραχνά του τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #305 στις: Ιουλίου 30, 2013, 07:59 »
Και αυτό τώρα θεωρείται απογοήτευση?

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #306 στις: Ιουλίου 30, 2013, 08:33 »
Μεχρι ποσα ml τη μερα επιτρεπεται να ατμισεις?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #307 στις: Ιουλίου 30, 2013, 10:15 »
δεν νομιζω να μπορει καποιος να πει με σιγουρια...παιζει ρολο και η νικοτινη που κανεις,απλα καλο ειναι οπως σε ολα τα πραγματα να μην κανουμε υπερβολες,συνηθως ο μεσος ορος  εδω μεσα οπως εχω καταλαβει ειναι 4-5ml

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #308 στις: Ιουλίου 30, 2013, 14:04 »
Μεχρι ποσα ml τη μερα επιτρεπεται να ατμισεις?

Ούτε αυτό νομίζω είναι απογοήτευση. :dontknow:

Ή μου φαίνεται ότι κάποιοι πάνε να μου φάνε τον τίτλο. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #309 στις: Αυγούστου 02, 2013, 01:10 »

Την πρωτη απογοητευση την ειχα παρει οταν αγορασα το 1ο ΗΤ τσιγαρο το 2007( αν θυμαμαι καλα)  απο ενα περιπτερο και μαλιστα ειχε 70 ευρω
.......... το χρησιμοποιησα για 1 ημερα .Τωρα πλεον  με το ΗΤ παιρνω πολυ μεγαλυτερη απολαυση απο οτι με το κανονικο . Την απογοητευση δε νομιζω να την δω διοτι δε προκειτε να κανω  πισογυρισμα .


Δε θα πω οτι σιχαινομαι πλεον τον καπνο , απλα δε με ενδιαφερει.




Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #310 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:07 »
την πρωτη φορα που σεταρα μεσατο..φουλ απογοητευση :eyesplash: :laugh1:
οταν εμαθα φουλ απολαυση :respect:
αλλα ακομα και εξπερ να εισαι καμμια φορα σεν σου καθεται με τπτ,αναγκαστικα πρεπει να εχεις 2-3 να εισαι καλλυμενος

Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #311 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 00:48 »
Πανω κατω 6 μηνες με την μπαταια στο χερι κ κ τ μεχρι στιγμης δε εχω επιθυμησει.ΜΟυ μυριζει μου βρωμαει κ με πιανει απεχθεια .... μυριζω την ανασα των αλλων κ μου ερχεται αναγουλα ( μεγαλο προβλημα αυτο) ειναι κ ο δευτερος λογος που γυριζει κ η γυναικα μου σε ητ ο πρωτος ειναι η υγεια κ ο τριτος οικονομικος.
εχω φτασει σε σημειο ποια να μιλαμε για βαψιμο το σπιτι απο ακρη σε ακρη για να μην μυριζει αλλο , κ ειναι κ σχετικα καινουργιο απουσιαζουμε κ πολλες ωρες ....φανταστειτε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #312 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 06:42 »
Και αυτό τώρα θεωρείται απογοήτευση?

Διαβάστε και λίγο.
2-3 μηνύματα παραπάνω είναι. ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #313 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 10:47 »
Στους 5 μήνες που ατμίζω έχω πειραματιστεί πολύ και έχω καταλήξει σε μπαταριοθήκες ατμοποιητές και χειροποίητα υγρά που με καλύπτουν απόλυτα. Μέσα σε αυτούς τους 5 μήνες έχω σκεφτεί πολύ το τι κακό μου έκανε το ΚΤ κάτι που δεν έκανα όταν κάπνιζα μάλλον λόγω φόβου. Τώρα που τα βλέπω πιο καθαρά, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο ΚΤ. Ναι μπορεί κάποιες τζούρες να τις απολάμβανα καλύτερα με το ΚΤ αλλά είχα πολλά πράγματα τα οποία δεν απολάμβανα, όπως ο βήχας ο κλεισμένος λαιμός, το λαχάνιασμα, η γεύση, η μυρωδιά, το ροχαλητό και πάει λέγοντας. Όταν υπάρχουν πάρα πολλές γεύσεις στο ΗΤ ο ατμιστής μπορεί να μπερδευτεί. Θέλει επιμονή και ψάξιμο.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος manos000

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • vaper
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 23:33 »
και εγω την πρωτη και μεγαλη απογοητυση την ειχα φαει πριν αρκετα χρονια που ειχα κανει την πρωτη μου αποπειρα να κοψω το καρκινοτσιγαρο.ειχα παρει ενα η/τ που δεν θυμαμε και καθε φορα που ατμιζα επινα και καμποσο υγρο.φρικη. :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias