vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 7 χρήστες
John K, ipomonias, marauder800, tibolaso, Jorge, manoslykos, Milarepa

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #165 στις: Μαρτίου 26, 2013, 19:29 »
''Δεν  προσπαθούν καν να δουν πέρα από την φυλακή τους......''
[/size]Οι περισσότεροι καπνιστές έτσι είναι...
[/size]Ας τους αφήσουμε να ζούνε, μέσα σε αυτήν τη φυλακή,εάν αυτό προτιμάνε...
[/size]Όσους καπνιστές ρωτάω, παραδέχονται ότι το Η.Τ είναι ποιο ΥΓΙΕΙΝΌ, αλλά συνεχίζουν να καπνίζουν...
[/size]ΚΡΊΜΑ...












Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #166 στις: Μαρτίου 26, 2013, 19:54 »
Φυσικα και παραδεχονται οτι ειναι πιο υγειινο το ΗΤ απο το ΚΤ αλλα συνεχιζουν το ΚΤ......Δεν θελουν να σου πουν τιποτε κακο για το ΗΤ για να μην παραδεχτουν την ηττα τους απο τον Παπαστρατο...........

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #167 στις: Μαρτίου 26, 2013, 22:38 »
Παιδιά εγώ έχω μόλις λίγες μέρες που ξεκίνησα το η.τ. αλλά το έχω δει πολύ ζεστά το θέμα..
Η αλήθεια είναι ότι ο πειρασμός να κάνω κ.τ. είναι τεράστιος.. αν και λαμβάνω νικοτίνη με το η.τ. νιώθω σύνδρομο στέρησης!! Δεν ξέρω αν είναι από ουσίες που μου λείπουν ή απλά είναι ψυχολογικό.. Αλλά σας μιλάω πραγματικά πως κάθε φορά αυτές τις μέρες που νιώθω την τεράστια ανάγκη να πάω να πάρω τσιγάρα, μπαίνω μέσα στο φόρουμ, κοιτάζω τις αναρτήσεις των μελών για το πόσο καλύτερη έχει γίνει η ζωή τους και κρατιέμαι..

Μπορεί να φαίνεται υπερβολικό αυτό που σας λέω αλλά πιστέψτε με. Ειδικά τις τελευταίες 2 μέρες η αναρτήσεις μου δώσανε τεράστια ψυχολογική δύναμη για να μην καπνίσω και να συνεχίζω να ατμίζω!

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #168 στις: Μαρτίου 26, 2013, 22:48 »
Το πιο πιθανό είναι να είναι ψυχολογικό κανε μια δοκιμή ανέβασε 1/3-1,5/3 την νικοτίνη σου πχ κανεισ 12 τώρα βαλε 16-18 ο οργανισμός σου θα πάρει όσο ζητά και μετά δεν θα έχει όρεξη για τσιγάρο επειδή θα νιώθεις γεμάτος και μετά ξεκίνα να την ρίχνεις .

Στάλθηκε από το GT-S6102 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #169 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:04 »
Παιδιά εγώ έχω μόλις λίγες μέρες που ξεκίνησα το η.τ. αλλά το έχω δει πολύ ζεστά το θέμα..
Η αλήθεια είναι ότι ο πειρασμός να κάνω κ.τ. είναι τεράστιος.. αν και λαμβάνω νικοτίνη με το η.τ. νιώθω σύνδρομο στέρησης!! Δεν ξέρω αν είναι από ουσίες που μου λείπουν ή απλά είναι ψυχολογικό.. Αλλά σας μιλάω πραγματικά πως κάθε φορά αυτές τις μέρες που νιώθω την τεράστια ανάγκη να πάω να πάρω τσιγάρα, μπαίνω μέσα στο φόρουμ, κοιτάζω τις αναρτήσεις των μελών για το πόσο καλύτερη έχει γίνει η ζωή τους και κρατιέμαι..

Μπορεί να φαίνεται υπερβολικό αυτό που σας λέω αλλά πιστέψτε με. Ειδικά τις τελευταίες 2 μέρες η αναρτήσεις μου δώσανε τεράστια ψυχολογική δύναμη για να μην καπνίσω και να συνεχίζω να ατμίζω!

Μα αυτές οι μέρες είναι και οι πιο δύσκολες φίλε μου και μπράβο σου που έχεις την ψυχραιμία να το κουβεντιάζεις και δεν το φούντωσες ακόμα.
Θα σε αποζημιώσει ο χρόνος που θα απέχεις από το κ.τ, αυτό μπορούμε να στο υποσχεθούμε όλοι εδώ μέσα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #170 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:09 »
Η νικοτινη δεν ειναι η μονη εθιστικη ουσια του τσιγαρου.Αλλα και αλλες ουσιες που περιεχουν αλκαλοιδη (αλκαλοιδη ειναι και η νικοτινη βεβαια).
Για την δουλεια αυτη υπαρχουν τα wta (whol tobacco alkaloids) υγρα απο aroma ejuice τα οποια συστηνονται μονο σε οσους νιωθουν στερηση απο το κτ.Αλλα δεν χρειαζεται να αγορασει καποιος αυτα.Υπαρχουν και ελληνικα υγρα που κανουν την ιδια δουλεια.Εl toro.... :thumpup:


Μορφεα μια στο τοσο με πιανει και μενα μια "στερηση" οπου εκει ατμιζω λιγο el toro και μου φευγει η επιθυμια για κτ.Επισης ειναι τελεια υγρα για νεους ατμιστες.Εχε υποψιν ομως οτι εχουν δυνατοτερο χτυπημα.Ενα 18ρι εχει χτυπημα παρομοιο με 24ρι πχ.Μπορεις να αγορασεις καποιο των 10μλ για αρχη και αν σου κανει πας σε 20ρι.



Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #171 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:22 »

Cruiser 79,Ανανέωσε τη καβάτζα σου άμεσα!!!
Είσαι και μακρυά να σου δώσω τπτ.
Ώρες - ώρες, νομίζω πως έχω ατμ για 1 χρόνο... Το άκρο αντίθετο....


Και την απογοήτευση εγώ τη βλέπω κάθε μέρα ... στα μάτια του περιπτερά της γειτονιάς, που τον καλημερίζω απλά και προσπερνώ, κρατώντας το ητ στο χέρι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #172 στις: Μαρτίου 27, 2013, 00:47 »
για αυτο και εγω εχω κανει μερικες προμηθειες  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #173 στις: Μαρτίου 27, 2013, 01:44 »
1) Παιδιά εγώ έχω μόλις λίγες μέρες που ξεκίνησα το η.τ. αλλά το έχω δει πολύ ζεστά το θέμα..
2) Η αλήθεια είναι ότι ο πειρασμός να κάνω κ.τ. είναι τεράστιος.. αν και λαμβάνω νικοτίνη με το η.τ. νιώθω σύνδρομο στέρησης!!
3)Μπορεί να φαίνεται υπερβολικό αυτό που σας λέω αλλά πιστέψτε με. Ειδικά τις τελευταίες 2 μέρες η αναρτήσεις μου δώσανε τεράστια ψυχολογική δύναμη για να μην καπνίσω και να συνεχίζω να ατμίζω!

1) Όλοι έτσι το βλέπουν στην αρχή... αλλά...

2) Τι να υποθέσει κανείς;
α) υπάρχουν κι άλλες εξαρτησιογόνες ουσίες στο ΚΤ (δεν θα μάθουμε ποτέ)
β) οι κινήσεις του καπνιστή... εδώ έχουμε άλλες, πιο... επιστημονικές.

3) Και όχι μόνο αυτές. Κλείσε τα μάτια και φαντάσου σοκολάτες, φρούτα, ποτά, καπνικά...
όχι μόνο στο στομάχι, αλλά και στη στοματική κοιλότητα ολόκληρη. Για Φαντάσου...

Ενώ οι καπνέμποροι...
α) πουράκια με σοκολάτα
β) τσιγάρα με αλλαγή γεύσης προς μέντα
Μέχρι εκεί μπόρεσαν να φτάσουν τη φαντασία τους και το "με βάση το κόστος, αυτό επιτρέπεται στην παραγωγή" όνειρό τους.

Ναι, όλα του κεφαλιού είναι. Αλλά, ας του δώσουμε το δικαίωμα να δοκιμάσει και να κρίνει  ;)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #174 στις: Μαρτίου 27, 2013, 04:39 »
Παιδιά εγώ έχω μόλις λίγες μέρες που ξεκίνησα το η.τ..ο πειρασμός να κάνω κ.τ. είναι τεράστιος.. αν και λαμβάνω νικοτίνη με το η.τ. νιώθω σύνδρομο στέρησης!!..
Αλλά σας μιλάω πραγματικά πως κάθε φορά αυτές τις μέρες που νιώθω την τεράστια ανάγκη να πάω να πάρω τσιγάρα, μπαίνω μέσα στο φόρουμ, κοιτάζω τις αναρτήσεις των μελών για το πόσο καλύτερη έχει γίνει η ζωή τους και κρατιέμαι..

Xρησιμοποίησε στην αρχή Ατμιστικά Υγρά κατά προτίμηση έτοιμα & σε όσο πιό δυνατόν Καπνικές Γεύσεις με 18 ή 24 ή -στην μεγάλη ανάγκη- με περισσότερα  mg νικοτίνη σε συνδυασμό με ένα καλό clearomiser ατμοποιητή (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12045.0.html) & ένα ζευγάρι καλές μπαταρίες ή καλύτερα μια καλή οικονομική μπαταριοθήκη (mod) (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14143.0.html) κατά προτίμηση σε πλήρες πακέτο, συνέχισε να συμβουλεύεσαι το forum κάνοντας ερωτήσεις σε τυχόν απορίες σου και θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 05:36 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #175 στις: Μαρτίου 27, 2013, 07:03 »
morpheas3kala ψάξε το με την γεύση. Οχι απλά να ατμίζεις, αλλά να τραβάς τζούρα και να λες "γουστάρω, αυτή είναι γεύση". Σίγουρα υπάρχει μια τέτοια γεύση και για σένα. Ψάξε να την βρεις και μετά δεν θα σε νοιάζει για το καρκινοτσίγαρο.

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #176 στις: Μαρτίου 27, 2013, 07:38 »
μέσα σε όλα αυτά ξεχάσατε να αναφέρεται και τα μαγαζιά που δυστυχώς για να οικονομήσου σου πουλάνε ότι νάνε, και μερικούς κατασκευαστές που επίσης πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες , ένας που ξεκινα το ατμισμα και συναντά ένα από τους παραπάνω σταδιακά γυρνα στο τσιγάρο που για αυτόν είναι εύκολο άνοιξε το πακέτο, άναψε τον αναπτήρα, έτοιμος....
όχι σκούπισε τα "τρεγμενα" υγρά ρύθμισε το στραβό mod στρίψε την σωστή αντίσταση πάρε το σωστό υγρό ......
ας λέμε και καμια αλήθεια όχι μονο μετάνοιες....

ΥΓ. εγώ δυο φορες το έχω κόψη και τις δυο γιατί κουράστηκα να κάνω όλα τα παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #177 στις: Μαρτίου 27, 2013, 08:07 »
@unclesarda, μέσα στο forum μπορεί κανείς να "ανακαλύψει" πολύ εύκολα τι και από που πρέπει να αγοράσει αρχίζοντας την "εξερεύνηση" από την Περιοχή νέων μελών (http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html) και κάνοντας ερωτήσεις σε τυχόν απορίες του...

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #178 στις: Μαρτίου 27, 2013, 09:33 »
από αυτό το forum βρήκα τα μαγαζιά και τους κατασκευαστές που αναφέρω , βρήκα και λύσεις βρήκα και απάντησεις .... αλλα αστο καλύτερα .....

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #179 στις: Μαρτίου 27, 2013, 09:38 »
μέσα σε όλα αυτά ξεχάσατε να αναφέρεται και τα μαγαζιά που δυστυχώς για να οικονομήσου σου πουλάνε ότι νάνε, και μερικούς κατασκευαστές που επίσης πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες .....
Ανάλογα πόσο το θέλεις. Εγώ (πριν κάπου 8 μήνες) έχοντας διάφορες υπόνοιες για το τι μου δίνουν και διάφορα ερωτηματικά στο κεφάλι μου (μετά από συγκεκριμένες ενδείξεις !),  :confused1:  , άρχισα να ψάχνω μόνη μου.
Έτσι βρήκα το forum. Μεγαλύτερο καλό, δε μπορούσαν να μου κάνουν....! Πλέον, ότι αγοράζω, αν μη τι άλλο, τουλάχιστον ξέρω τί είναι. Κι αν πάει κάποιος να με γελάσει απλά δε ξαναγοράζω από κει.
Και ναι, αν παίρνω κουράγιο κι εγώ απ' το forum! Όπως πιστεύω και πολλοί άλλοι......!!!!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias