vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Απογοήτευση

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:13 »
Fox θα σε συμβούλευα μιας και είσαι καινούργια ατμίστρια να βρεις ένα ατμοποιητή χωρίς διαρροές στο στόμα και με πολύ αεράτη τζούρα, δηλαδή να μην χρειάζεται να κάνεις μακρόσυρτες αγχωτικές τζούρες. Θα σε κουράσει και θα σου σπάσει τα νεύρα. Ειδικά αν είσαι σε δραστηριότητα, δουλεύεις, οδηγείς γενικά είσαι στην "τσίτα", θες κάτι γρήγορο και άμεσο... ;)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:17 »
Fox, αφου το εκοψα εγω, δενυπαρχει ανθρωπος που να μην μπορει να το κοψει και το η.τ. ειναι τεραστια βοήθεια...
Η καπνιστικη μου κατασταση ηταν τραγικη και η ψυχωλογικη μου εξαρτιση απο το τσιγαρο ηταν ανευ προηγουμενου...
και ομως, απο την τρίτη ημερα ατμισματος δεν ξανακαπνισα...τωρα με ενοχλει η μυρωδια και εχω προσπαθησει σκοπιμα να καπνισω αλλα με την πρωτη τζουρα το πεταξα... :yes:
Το ιδιο θα κανεις και εσυ και οποιος αλλος εχει αποφασισει οτι πρεπει να σταματησει το καπνισμα για οποιονδηποτε λογο.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:21 »
Στις 4 μέρες που το χρησιμοποιώ μια φορά είχα λίγο υγρό στο στόμα και μάλιστα πρέπει να ήταν λάθος μου γιατί έγινε μετά που γέμισα το tank μου και μάλλον μου έτρεξε απέξω. Την τζούρα του Nobacco Want που αγόρασα βέβαια αεράτη δε τη λες  :)) αλλά τεσπα δε με χαλάει. Λίγο βαρετό μου φαίνεται το μίγμα μου, RY2 και βανίλλια έχει αρχίσει να με ενοχλεί λίγο όλη αυτή η γλύκα αλλά λόγω συνθηκών δεν έχω σκοπό να πειραματίζομαι και να τα σκάω σε υγρά, θα χρησιμοποιήσω αυτά που έχω και όταν τελειώσουν θα δοκιμάσω και κάτι άλλο.

Pastafarai αυτό που προσπαθώ να έχω στο μυαλό μου είναι το παιδί μου, εντάξει δεν κάπνιζα μέσα στο σπίτι αλλά τι εικόνα της έδινα? Επαιρνε χαρτάκια κι έκανε κι εκείνη ότι καπνίζει  :-\ Δε θέλω η κόρη μου να καπνίσει και θέλω όσο μπορώ να προφυλάξω κι εγώ την υγεία μου για να μπορέσω να τη μεγαλώσω και να είμαι δίπλα της, αυτά θέλω να μου γίνουν βίωμα και να μη μείνουν μεγάλες κουβέντες...........

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:37 »
και πολυ καλα κανεις! :thumpup:
με τα υγρα μην μασσας! Αργα η γρηγορα θα ανακαλυψεις αυτο που θα σε ικανοποιει απόλυτα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 03:03 »
Στις 4 μέρες που το χρησιμοποιώ μια φορά είχα λίγο υγρό στο στόμα και μάλιστα πρέπει να ήταν λάθος μου γιατί έγινε μετά που γέμισα το tank μου και μάλλον μου έτρεξε απέξω. Την τζούρα του Nobacco Want που αγόρασα βέβαια αεράτη δε τη λες  :)) αλλά τεσπα δε με χαλάει. Λίγο βαρετό μου φαίνεται το μίγμα μου, RY2 και βανίλλια έχει αρχίσει να με ενοχλεί λίγο όλη αυτή η γλύκα αλλά λόγω συνθηκών δεν έχω σκοπό να πειραματίζομαι και να τα σκάω σε υγρά, θα χρησιμοποιήσω αυτά που έχω και όταν τελειώσουν θα δοκιμάσω και κάτι άλλο.

Pastafarai αυτό που προσπαθώ να έχω στο μυαλό μου είναι το παιδί μου, εντάξει δεν κάπνιζα μέσα στο σπίτι αλλά τι εικόνα της έδινα? Επαιρνε χαρτάκια κι έκανε κι εκείνη ότι καπνίζει  :-\ Δε θέλω η κόρη μου να καπνίσει και θέλω όσο μπορώ να προφυλάξω κι εγώ την υγεία μου για να μπορέσω να τη μεγαλώσω και να είμαι δίπλα της, αυτά θέλω να μου γίνουν βίωμα και να μη μείνουν μεγάλες κουβέντες...........
και εγώ το ίδιο φοβαμαι για τα δικά μου παιδιά...ο μεγάλος μου ειχε αρχισει να πέρνει το στυλό και να κάνει οτι καπνίζει ...και ειναι μόλις 4άρων...

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 04:25 »
Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός !
Νομίζω πως το Α και το Ω είναι να ... πέσεις σε σωστή συσκευή (δηλαδή εύχρηστη-απροβλημάτιστη-μικρή στο μέγεθος κατά το κ.τ. ) κατά τη γνώμη μου E go-T, επίσης σε καλή πρώτη γεύση ατμού κοντά στο τσιγάρο που κάπνιζες και μάλιστα να μην γλυκίζει 12 mg νικοτίνη τουλάχιστον.
Αυτό συνέβει και σε μένα τυχαία και από τότε είμαι καθαρός από κ.τ. 6 μήνες τώρα και δεν πρόκειται να το ξαναβάλω ποτέ στο στόμα μου!
Οι ηλικιωμένοι άνω των 60 παρατηρώ πως δεν τα καταφέρνουν ούτε στη φόρτιση ούτε στη συμπλήρωση υγρού ούτε στη καθαριότητα και συντήρηση του η.τ.
Υπάρχει ακόμα δρόμος για το η.τ. στο μέλλον θεωρώ πως δεν θα υπάρχουν κ.τ.
Το η.τ. είναι ο μαγικός κόσμος της ατμιστικής γαστρονομίας και χαίρομαι πολύ γι αυτό αφού ανυπομονώ να δοκιμάσω αρκετές γεύσης υγρών αναπλήρωσης. Η χημεία είναι το ....κόλπο !!

Αποσυνδεδεμένος psixiatros_27

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #111 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 02:16 »
συνατμιστες στριες..εγω δε ξερω εχω κολλησει πολυ φανατικα με το η.τ.!!!γουστα εινααι αυτα!!!παντως ηδη νιωθω το στομαχι μου να λειτουργει ρολοι

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #112 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 07:05 »
...>αν δεν ειχα δυκτιωθει εδω θα χα ξανακυλισει στο κ.τ.   στανταρ!

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #113 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 09:35 »
Το συγκεκριμενο φορουμ είναι το 90 της 100 της προσπαθειας  σίγουρα παίδες! Φανταστείτε να μην βλέπαμε όλη αύτη την έρευνα αγοράς και εμπειρίες άλλων ατμιστων στις πρώτες 2,3 δυσκολίες θα λεγαμε ε παράτα το το ριμαδι.

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stef@nos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Chuck Norris ξέρει που πάει ο Καραμήτρος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #114 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 17:01 »
Εγω παιδια πηρα για πρωτη φορα η/τ πριν 1 χρονο ενα τις nobacco το giant εχωντας σχεδον δοκιμασει τους περισοτερους Ατμοποιητες της αγορας (Cartomizers Clearomizers Atomizers κλπ) πολυ γρηγορα περασα στα mods και στους Repairable Atomizers.
Πριν απο κανα 2μηνο και χωρις να το σκεφτω εντελως αψυχολογητα και χωρις κανεναν ενδιασμο
γιατι μου ειχε τελιωσει η μπαταρια μου πηγα και πηρα πακετο...
Καπνισα ξανα για περιπου 1 μηνα...
Ετσι χωρις λογο  :) :)
Εχει κανα μηνα σχεδον οταν ενα βραδυ μου τελιωσαν τα τσιγαρα,ψαχνω λοιπον ξεθαβω μια moda απο το συρταρι μου καθαριζω τον Α2 μου
και να μαι και παλι στην παρεα χωρις να εχω κανει τσιγαρο απο τοτε.
Δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο,αλλα το εκανα



Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #115 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 17:06 »
τι σε εκανε να αρχισεις παλι τον ατμο; δηλ. τι σε ενοχλησε πιο πολυ στο τσιγαρο;

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #116 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 17:09 »
στεφανε μια παρομοια ιστορια ειχα
ξεκινησα πριν 3 χρονια το ατμισμα και στο 7μηνο περιπου το εκοψα .. και για 18 μηνες καπνισμα !
και εγω απο τελειωμενη μπαταρια σε διακοπες!

και πλεον τους 9 τελευταιους μηνες περασα ολα τα τεστ..  :thumpup:

θεληση και μονο θεληση!

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #117 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 17:29 »
για μένα η απογοητευση ερθε πριν ενα μηνα περιπου..δεν μπορουσα να κανω κανενα υγρο,με κανεναν ατμοποιητη..ουτε ml δεν μπορουσα να κανω..ακομη και το αγαπημενο μου με το ζορι..αλλα εκεί..αντισταθηκα..δεν το εβαλα στο στομα μου..
δοκιμασα να κανω σκετη βαση και ετσι εμεινα εκει..
το κερασακι στην τουρτα για μενα ηταν που μπηκα στον μαγικο κοσμο των GG..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 02:09 από Nikosgor »

Αποσυνδεδεμένος terrys46

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 14:52 »
Απογοητευση μονο απο το κ.τ απο το η.τ μονο ευχαριστηση   :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #119 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 19:27 »
συμφωνω με την γνωμη του απο πανω......!!!!
εδω και 13 μηνες οχι μονο δεν εχω καπνισει ουτε ενα τσιγαρο....αλλα ουτε το εχω πιασει στα χερια εστω σβηστο.
καποιοι δεν μπορουν να καταλαβουν οτι μιλαμε για υποκαταστατο και οχι για ακριβως το ιδιο.
το εκοψα μαχαιρι την ημερα που πηρα το πρωτο σετ στα χερια μου.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias