vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, camber, komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.δεν θα γινουμε ρομποτακια γιατι το θελουν καποιοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:01 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Επίσης, και τα Partagas πολύ καλά! Σε υγρό, το πλησιέστερο σε γεύση, άντε να θυμίζει λίγο ...μαύρο ρούμι!
Αν ανακαλύψετε πάντως τίποτα που να αξίζει, σφυρίξτε το (όχι κλέφτικα).  Ας είναι και Νικαράγουας, δεν κολλάμε στα Κουβανέζικα. :laugh1:
συμφωνώ απόλυτα και για τα Partagas  :thumpup:
Εδώ και αρκετές μέρες πειραματίζομαι με το cuba supreme της flavourart αλλά όσες σταγόνες και να βάλω δεν μου δίνει την γνωστή απίθανη γεύση του πούρου.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Επανέρχομαι στο θέμα μιας και ξαναδοκίμασα να ατμίσω. Με καινούργιο 901 και το αγαπημένο μου golden virginia.
Τελικά (τουλάχιστον σε μένα) μετά από 5μηνη αποχή από το η.τ. όλα τα υγρά έχουν την ίδια (πλαστική) γεύση. Δεν καταλαβαίνω καμία απολύτως διαφορά. Έτσι ακριβώς όπως ήταν στο ξεκίνημά μου. Με τον καιρό και με συνεχή άτμισμα κατέληξα να ξεχωρίζω την γεύση του κάθε υγρού. Έχει κανένας άλλος παρόμοια εμπειρία? Αν όχι, θα ήθελα να μάθω αν από το δικό σας ξεκίνημα, ξεχωρίζατε τις γεύσεις των διαφόρων υγρών που ατμίζατε. Δεν μπορώ να το εξηγήσω... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Fambio HEMK

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
    • https://www.facebook.com/fambiohemk/
kalispera se oloys kai se oles. tha eithela na kano tin eksi erotisi..pio tsigaro tha moy protinate? eteria kai poy tha to vro! kapnizo kapno old holbord kitrino edo kai 9 xronia poy eimai kapnistis kai teleytea moy paroysiastike ena provlima igias apo to anxos kai ta neyra.kai taytoxrona prepei na kopso to kapnisma. kano giro sta 15 me 20 tsigara tin imera..

ego (είτε μοντέλο Τ είτε απλό) είναι το ιδανικό για ξεκίνημα σύμφωνα με τους περισσοτερους.

και είναι απλό, και είναι καλό από αποψη απόδοσης και αυτονομίας (ενταση και διάρκεια μπαταρίας) και γενικά καλή εισαγωγή στο ΗΤ

τώρα για το από πού να το πάρεις θα έλεγα να κοιτάξεις τα καταστήματα που διαφημίζονται εδώ στο φόρουμ για να βρεις πιο έχει αυτόν τον καιρό τις καλύτερες τιμές

γενικά υπολόγιζε 40-70 για απλό ego (με φιλτρακια) και 70-90 για ego-T (με αμπούλες)

επίσης μην ξεχνας ότι το μοντέλο του ΗΤ ειναι το 50% της όλης δουλειάς... το άλλο μισό είναι το υγρό τόσο σε γεύση-άρωμα όσο και σε ένταση-περιεκτικότητα νικοτίνης (για old holborn ειδικά θα πρότεινα το halo freedom 12άρι ή 18άρι)

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Εγw πηρα to NJOY NPRO 2in1... Polu grhgora teleiwnei...
mporoume na baloume mpataria apo allo montelo stous fortistes me megaliterh xwritikothta sta usb tou?... kai filtrakia pou na ksanagemizoume?...
Apo ton k.Petropoulo ta phra...
Meta exei ta montela Mirage Cigarettes... To Zeus einai to pio megalo & elaga na to parw kapoia stigmh gia na me krataei kai na gemizw ugra... Pia alla montela einai idia?...
Auto http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=370
me auto http://www.ivape.eu/mirage-electronic-cigarette/hlektroniko-tsigaro-zeus/zeus.html einai idia?... 8a tairiazei to FOG sto mellon h oxi?...
Kai apo pou einai pio fthna na Pswnizw?... funstores H ivape?...
To funstores exei eksoda apostolhs panw apo 50 euro?...


Exw grapsei kai edw Gia apories mou... http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,639.msg50230.html#msg50230
Parakalw ti prwteinetai?...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Αγαπητέ φίλε chrsk, καταρχήν θα πρότεινα να μας βοηθάς να μην  βγάζουμε τα μάτια μας, με τα greeklish.

Πάρε ένα πακέτο e-go, να τελειώνεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
ποιο μοντελο...?...
Και απο που?... τον ατμοποιητη κα8ε ποσες μερες θελει αλλαγη και μπαταρια ποσο κραταει την ημερα (και ποσο πριν χρειαστει πεταμα?...)
αυτα εχοθν και τους δικους τους φωρτιστες?... το extremeEGO δεν ειναι ιδιο με το mirage???

Μπορείς από nobacco.gr, funstore.gr, hlektronikotsigaro.gr, ivape.eu (mirage ΗΤ) και βέβαια αν θες κατευθείαν από Κίνα. Αυτά όλα έχουν δικούς τους φορτιστές, που αν δε κάνω λάθος είναι ίδιοι μεταξύ τους. Οι 1100mah μπαταρίες μου κρατάνε περίπου 1,5-2 ημέρες, ενώ οι 650mah κρατούν λιγότερο από 1 μέρα. Οι ατμοποιητές κρατούν από 1 ώρα μέχρι 2+ μήνες, μέχρι άγνωστο.

γεια σας παιδιαααααα...μετα απο πολυ διαβασμα στο φορουμ παραγγειλα σημερα το ovale ego-t..θελω ομως απο τους εμπειρους ατμιστες να μου δωσουν τα φωτα τους οσον αφορα τι αλλο θα χρειαστω.ειμαι καπνιστρια για καμια 15αρια χρονια κ περιμενω πως κ πως το καινουριο μου τσιγαρακι!!!!
τι αλλο ομως θα χρειαστω?δηλ εξτρα μπαταριες,ατμοποιητη?

σας παρακαλω βοηθηστε... :)

Το πακέτο που αγόρασες λογικά έχει 2 μπαταρίες και 2 ατμοποιητές. Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα σε βγάλουν αρκετό καιρό. Εγώ προτείνω να μη ξοδέψεις χρήματα ακόμα παραπάνω για να δείς αν σε βολέψει αυτο το ΗΤ. Όταν χαλάσει μια μπαταρία μπορείς να την αντικαταστήσεις με μια καινούρια τότε, το ίδιο ισχύει και με τον ατμοποιητή egoT.
Ωστόσο μπορεί να θελήσεις να κάνεις διάφορες δοκιμές, όπως να αγοράσεις ατμοποιητή LR510 και να κάνεις dripping (στάξιμο υγρού απευθείας μέσα στον ατμοποιητή). Από σένα εξαρτάται. Πάντως επιμένω μη ξοδέψεις σε πρώτο χρόνο πολλά χρήματα, δεδομένου ότι θα χαλάσεις αρκετά σε δοκιμές υγρών.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
γεια σας παιδιαααααα...μετα απο πολυ διαβασμα στο φορουμ παραγγειλα σημερα το ovale ego-t..θελω ομως απο τους εμπειρους ατμιστες να μου δωσουν τα φωτα τους οσον αφορα τι αλλο θα χρειαστω.ειμαι καπνιστρια για καμια 15αρια χρονια κ περιμενω πως κ πως το καινουριο μου τσιγαρακι!!!!
τι αλλο ομως θα χρειαστω?δηλ εξτρα μπαταριες,ατμοποιητη?

σας παρακαλω βοηθηστε... :)
Extra ατμοποιητές θα χρειαστείς σε κάθε περίπτωση. Καλή αρχή  :thumpup:

καταρχην σ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση κ δευτερον αν θελεις δεν μου κανεις ποστ τι αλλο θα χρειαστει για να  εχω το νου μου αργοτερα να τα παρω?
τον ατμοποιητη που λες κ το dripping tool θα τα βρω στο funstore ετσι?
κ παλι ευχαριστω :)

Ίσως να μη χρειαστεί και ποτέ να κάνεις dripping, αλλά αν θελήσεις ναι και από το funstore. Εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις 1,2 ατμοποιητές egoT από ivape.eu αφού η τιμή τους είναι πολύ δελεαστική. Απλά πρέπει να ξεκινήσεις με το άτμισμα και θα βρεις τις ανάγκες σου σιγά σιγά.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Άμεσα χρειάζεσαι μόνο υγρά.
Πάρε μερικά για να δοκιμάσεις γεύσεις και περιεκτικότητες ώστε να καταλήξεις σε κάποια που σου αρέσουν.

Έχε στο νου σου ότι :
Κάθε ατμοποιητής λειτουργεί καλά περίπου 2-3 βδομάδες και στη συνέχεια ή τον πετάς και παίρνεις καινούργιο ή επεμβαίνεις αλλάζοντας φυτίλι παρατείνοντας τη ζωή του.

Κάθε μπαταρία διαρκεί από μερικές ώρες ως και ολόκληρη μέρα μέχρι να ξαναχρειαστεί φόρτιση και θα λειτουργεί απροβλημάτιστα για μερικούς μήνες.

Ένας 2ος φορτιστής είναι καλό να υπάρχει παρόλο που ο δικός μου ένα χρόνο τώρα δουλεύει μια χαρά.


Αυτά που αγόρασες λοιπόν θα σε βγάλουν για πάνω από μήνα. Οπότε μην βιαστείς να ξοδέψεις και άλλα χρήματα αμέσως, έχεις χρόνο να δεις τι σου αρέσει και τι όχι  μέχρι την επόμενη αγορά που θα κάνεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12