vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 9 χρήστες
haris1mee, Tem, SEB, haris1me, camber, manoslykos, Jorge, taskol65, th3ofilos

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
εδω και 20 μερες εχω να βαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου με το Η.Τ την καταβρηκα.ελπιζω καποτε να το κοψω και το Η.Τ. ΕΛΠΙΖΩ
Καλως ηρθες zantos και καλη συνεχεια σε ολη την προσπαθεια σου. :thumpup:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
εδω και 20 μερες εχω να βαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου με το Η.Τ την καταβρηκα.ελπιζω καποτε να το κοψω και το Η.Τ. ΕΛΠΙΖΩ
ποιο ΗΤ χρησιμοποιείς ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από κάμποσο καιρό έβγαλα τα συμπράγκαλά μου για να πάρω καμιά τζούρα. Σε καινούργιο 401 intellicig έσταξα 3 σταγόνες american blend 15mg σφραγισμένο. Πολύ καλό χτύπημα, όμως η γεύση... καμία σχέση με αυτή που ήξερα και συμπαθούσα ιδιαίτερα. Ήταν ακριβώς η ίδια γεύση που είχα όταν πρωτοδοκίμασα πριν κανα χρόνο η.τ. με το gamucci και το δικό του προγεμισμένο φίλτρο! Πώς εξηγείται αυτό? Ετοιμάζω ένα marlboro της dekang για να σιγουρευτώ...

Υ.Γ. Μέσα σε ένα μήνα διακοπών και κραιπάλης, κάπνισα καμιά δεκαριά πουράκια (χωρίς να κατεβάζω τον καπνό) ::)

EDIT> Κι όμως, η ίδια ακριβώς γεύση και με το marlboro...

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Μέσα σε ένα μήνα διακοπών και κραιπάλης
Ένα μήνα διακοπών; :sad_eyes:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από κάμποσο καιρό έβγαλα τα συμπράγκαλά μου για να πάρω καμιά τζούρα. Σε καινούργιο 401 intellicig έσταξα 3 σταγόνες american blend 15mg σφραγισμένο. Πολύ καλό χτύπημα, όμως η γεύση... καμία σχέση με αυτή που ήξερα και συμπαθούσα ιδιαίτερα. Ήταν ακριβώς η ίδια γεύση που είχα όταν πρωτοδοκίμασα πριν κανα χρόνο η.τ. με το gamucci και το δικό του προγεμισμένο φίλτρο! Πώς εξηγείται αυτό? Ετοιμάζω ένα marlboro της dekang για να σιγουρευτώ...

Υ.Γ. Μέσα σε ένα μήνα διακοπών και κραιπάλης, κάπνισα καμιά δεκαριά πουράκια (χωρίς να κατεβάζω τον καπνό) ::)

EDIT> Κι όμως, η ίδια ακριβώς γεύση και με το marlboro...
μάλλον μετά την αποχή απο το ΗΤ έχει αλλάξει η γεύση σου. Μπορεί βέβαια να φταίει και ο 401  :dontknow:
Το σίγουρο είναι ότι τα πουράκια έχουν καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Ένα μήνα διακοπών; :sad_eyes:
Είμαι σε μόνιμες διακοπές zoobi τους τελευταίους 12 μήνες, το καλό ήταν η κραιπάλη! :laugh1: :laugh1:

Tem δεν νομίζω πως φταίει ο 401. Τα πουράκια, όντως πολύ καλά! :yes:
EDIT> Ε, όχι ακριβώς πουράκια, ξέρεις ...τα Backwoods!  8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου Βασίλη. Είναι νομίζω 1η φορά που χρήστης ΗΤ το έχει κόψει και έχει εμπειρία ξανα-ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
ποιο ΗΤ χρησιμοποιείς ?
to nobacco προτεινετε κατι καλυτερο;

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:24
Καλως ηρθες zantos και καλη συνεχεια σε ολη την προσπαθεια σου. :thumpup:
καλως σας βρηκα ολους ελπιζω να  καταφερουμε καποτε να γλυτωσουμε απο ολα αυτα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:24 από Vrs5 »

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
καλως σας βρηκα ολους ελπιζω να  καταφερουμε καποτε να γλυτωσουμε απο ολα αυτα
Δεν ξέρω για σένα η και για άλλους εδώ μέσα άλλα για μένα ξέρω σίγουρα ότι δεν θέλω και ούτε σκέφτομαι να απαλλαχτώ απο το ΗΤ.Κατάφερα να απαλλαχτώ  από τον χειροτερο μου εφιαλτη το ΚΤ χάρη στο ΗΤ και τώρα τουλάχιστον εδώ και 11 μήνες περίπου όχι μόνο το απολαμβάνω,πράγμα που με το ΚΤ δεν συνέβαινε τις περισσότερες φορές άλλα το θεωρώ ένα από τα λίγα πράγματα  που χάρη  σε αυτό ξεχνάω διάφορες καταστάσεις της καθημερινότητας.       

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
to nobacco προτεινετε κατι καλυτερο;
Αν εννοείς το Black line τίποτα καλύτερο, εκτός ίσως απο μια προσθήκη ego Μπαταρίας
Αν εννοείς το prestige δεν έχω άποψη

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
μου αρέσουν πολύ τα πουράκια τύπου montecristo, cohiba , romeo y julieta. Τα κάπνιζα για μεγάλα χρονικά διαστήματα σε περιόδους καλής οικονομικής κατάστασης. Εχω πειραματιστεί αρκετά με υγρά γεύσης κουβανέζικου πούρου αλλά κανένα δεν μου έχει δώσει έστω και στο ελάχιστο την κλασσική γευστική απόλαυση των αυθεντικών  :(

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Συμφωνώ απολύτως...
Το πιο κοντινό σε πούρο,  που έχω δοκιμάσει είναι της OKSmokey
Cuban Cigar 38mg
Το είχα αγοράσει στα 38mg και ήταν δυναμίτης... Μάλιστα το είχα δοκιμάσει στο ηλ. πούρο DSE-701 (R.I.P.) το οποίο τράβαγε λίγο δύσκολα αλλά λόγω της δύναμης του υγρού ήταν μια χαρά...
Τα άλλα που έχω δοκιμάσει (nobacco, smoky e-liquid, cuban supreme της flavorart  και 2 (μάλλον) κινέζικα από madvapes ήταν μεν απο αποδεκτά ως αρκετά καλά αλλά δεν μου θυμίζαν πούρο)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:00 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
μου αρέσουν πολύ τα πουράκια τύπου montecristo, cohiba , romeo y julieta. Τα κάπνιζα για μεγάλα χρονικά διαστήματα σε περιόδους καλής οικονομικής κατάστασης. Εχω πειραματιστεί αρκετά με υγρά γεύσης κουβανέζικου πούρου αλλά κανένα δεν μου έχει δώσει έστω και στο ελάχιστο την κλασσική γευστική απόλαυση των αυθεντικών  :(
Επίσης, και τα Partagas πολύ καλά! Σε υγρό, το πλησιέστερο σε γεύση, άντε να θυμίζει λίγο ...μαύρο ρούμι!
Αν ανακαλύψετε πάντως τίποτα που να αξίζει, σφυρίξτε το (όχι κλέφτικα).  Ας είναι και Νικαράγουας, δεν κολλάμε στα Κουβανέζικα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Αν εννοείς το Black line τίποτα καλύτερο, εκτός ίσως απο μια προσθήκη ego Μπαταρίας
Αν εννοείς το prestige δεν έχω άποψη
ναι το Black line εχω οσο για την μπαταρια θα το φροντισω αμεσως γιατι δεν κρατανε πολυ αυτες που ειχε.κατι περιεργο για μενα.ο ενας εξατμιστης τραβαει σαν τις καμινεδες της ΔΕΗ με 10 ρουφιξιες με αδειαζει το φιλτρο,ενω ο αλος θελει πολυ περισοτερες.εναι σιγουρα θεμα τυχης,μαλον η αντισταση αναβει καλυτερα λεω.ευχαριστω παντως για την απαντηση.φιλικα ΜΑΚΗΣ

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:24
Δεν ξέρω για σένα η και για άλλους εδώ μέσα άλλα για μένα ξέρω σίγουρα ότι δεν θέλω και ούτε σκέφτομαι να απαλλαχτώ απο το ΗΤ.Κατάφερα να απαλλαχτώ  από τον χειροτερο μου εφιαλτη το ΚΤ χάρη στο ΗΤ και τώρα τουλάχιστον εδώ και 11 μήνες περίπου όχι μόνο το απολαμβάνω,πράγμα που με το ΚΤ δεν συνέβαινε τις περισσότερες φορές άλλα το θεωρώ ένα από τα λίγα πράγματα  που χάρη  σε αυτό ξεχνάω διάφορες καταστάσεις της καθημερινότητας.     
ισως να εχεις δικιο σαν αρχη η προθεση μου ειναι καποτε να το κοψω,περνωντας ο καιρος ομως ισως αλαξω γνωμη δεν ξερω.εσυ το περασες αυτο το μονοπατι,κατιπαραπανω ξερεις σιγουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:24 από Vrs5 »

Συνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
ισως να εχεις δικιο σαν αρχη η προθεση μου ειναι καποτε να το κοψω,περνωντας ο καιρος ομως ισως αλαξω γνωμη δεν ξερω.εσυ το περασες αυτο το μονοπατι,κατιπαραπανω ξερεις σιγουρα.
Φίλε zantos τίποτα δεν ξέρω παραπάνω,το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτοί που αποφασίζουν για εμάς μας έχουν στερήσει πολλά,ε αυτό λοιπόν δεν πρόκειται να τους  αφήσω να μου το στερήσουν  :nope:     

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12