vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, noe, george kotsopoulos, dkostas, camber, Sergios

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Netrinoman

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέος χρήστης και θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το θέμα του ατμίσματος,

ΑΠΟΡΙΑ 1η : λοιπόν κάπνιζα καπνό χρώματος κίτρινο, τον κράταγα γύρω στις 3 μέρες τώρα πήρα υγρό με νικοτίνη 9mg, καλή επιλογή ή λίγο?

ΑΠΟΡΙΑ 2η : Ατμίζω μια εβδομάδα με το EGO-T και έχω ένα θέμα γέυσης, δλδ μου έρχεται στο στόμα γέυση καμένου πλαστικού με αποτέλεσμα να μην απολαμβάνω αυτό που κάνω, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό, έχω αλλάξει και ατμοποιητή δεν φταίει το υλικό, εγω νομίζω κάνω κάτι λάθος, αν και έχω μια υποψία οτι πρέπει να είναι απο τα καπάκια σιλικόνης, αλλα δεν είμαι και σίγουρος, παρακαλώ βοηθήστε...


Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
1)Αυτο μονο εσυ μπορεις να το κρινεις.Αν σε καλυπτει μεινε εκει,αν οχι ανεβα σε νικοτινη.Αν παλι σου φαινεται πολυ κατεβα.Μονο εσυ μπορεις ομως να καταληξεις.

2)Μαλλον τα καπακια φταινε.Δοκιμασε καποιον αλλο τυπου ατμοποιητη αν δεν μπορεις με αυτους.Θα σου προτεινα καρτο.Ζητα τον Giant.Φτηνος ειναι 5-6 ευρω εχει.Γενικοτερα ψαξου μεχρι να καταληξεις καπου.
Ολοι το καναμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 21:29 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Παταω και σε δυο δευτερα τραβαω τζουρα....αφηνω το κουμπι και για δυο ακομα δευτερα συνεχιζω την τζουρα γιατι μενει ατμος μεσα στον ατμοποιητη.
Τι να παει χαμενος? :yes:

Αποσυνδεδεμένος Netrinoman

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
1)Αυτο μονο εσυ μπορεις να το κρινεις.Αν σε καλυπτει μεινε εκει,αν οχι ανεβα σε νικοτινη.Αν παλι σου φαινεται πολυ κατεβα.Μονο εσυ μπορεις ομως να καταληξεις.

2)Μαλλον τα καπακια φταινε.Δοκιμασε καποιον αλλο τυπου ατμοποιητη αν δεν μπορεις με αυτους.Θα σου προτεινα καρτο.Ζητα τον Giant.Φτηνος ειναι 5-6 ευρω εχει.Γενικοτερα ψαξου μεχρι να καταληξεις καπου.
Ολοι το καναμε!


Μπορείς να μου δώσεις μερικές λεπτομέρειες παραπάνω φίλε μου..... ψαχνω ψαχνω

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!

Μπορείς να μου δώσεις μερικές λεπτομέρειες παραπάνω φίλε μου..... ψαχνω ψαχνω

Ο καθενας μας εχει τη δικη του τζουρα,το δικο του γουστο και τα δικα του θελω  στο ατμισμα.Τι εννοω;
Ειναι ατμοποιητες που καπου χανουν και καπου κερδιζουν,κι εκει που χανουν αυτοι καποιοι αλλοι κερδιζουν.Γι'αυτο σου λεω το ατμισμα ειναι προσωπικο γουστο του καθενος.
Π.χ. ο Giant που ειναι καρτομαιζερ(εχει υαλοβαμβακα) εχει καλο χτυπημα και ντουμανια αλλα δεν δινει την γευση που εχει ενας ατομαιζερ(αμπουλα) π.χ. 510,Ego-t.Εσυ διαλεγεις τι σου κανει.
εγω προτινω σε καποιον που ξεκιναει τωρα το ατμισμα Giant γιατι προερχομενος απο το τσιγαρο καποιος ζηταει χτυπημα και καπνο(αργοτερα θα τον ενδιαφερει τοσο η γευση) που ο συγκεκριμενος τα δινει.

Αποσυνδεδεμένος Netrinoman

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε το throat hit με την αίσθηση καμένου που δίνει ο ατμοποιητής λόγω κακής τροφοδοσίας του με υγρό. Σε αυτήν την περίπτωση έχουμε καύση των καταλοίπων της αντίστασης ή των ινών του φιτιλιού και παράγεται ατμός ερεθιστικός και ενοχλητικός για το λαιμό μας με απαίσια "γεύση" καμένου.

το παραπάνω το διάβασα στο Θέμα: Throat hit, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι να κάνω έτσι ώστε να μην έχω αυτη την γευση του καμένου?

Αποσυνδεδεμένος geozort

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα παιδιά,
είμαι καινούργια στο άτμισμα. Πήρα πριν 3 εβδομάδες το giant και για υγρό το turkish blend 6mg της ίδιας εταιρίας.
Δυστυχώς δεν με ικανοποιεί καθόλου η γεύση, είναι πολύ αρωματικό. Καπνίζω ακόμα κ.τ., απλά τα έχω μειώσει λίγο.
Κάνω ελληνικό στριφτό, παλιότερα έκανα ελληνικά τσιγάρα με φίλτρο άνθρακα (0,1/1), πολύ ελαφριά, γι' αυτό πήρα και 6mg.
Θέλω πολύ να παρατήσω το κ.τ. και να μείνω μόνο στο η.τ.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο υγρό που να θυμίζει τις γεύσεις που έχω συνηθίσει. Δηλαδή τσιγαρίσια  :)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
.....αν θελεις μια γνωμη για τσιγαρισια αισθηση και οχο αρωμα,
δοκιμασε non flavored μονο με νικοτινη της αρεσκειας σου......δες εδω ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 22:40 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Eπανηλθα δριμυτερη...

Λοιπον...τελικα το μαγαζι του Μιχαλη δεν το βρηκα...οποτε πηρα αποφαση και παρηγγειλα μεσω ιντερνετ πριν μου φυγει η αποφαση...
Πηρα alter ego-t και υγρα tribeca και torque 18...
Απο δοκιμες που ειχα κανει σε υγρα που χρησιμοποιουσε φιλη μου ειναι πολυ ανωτερα δεν το συζητω...και μαλλον εχω προτιμηση στο tribeca...αν κι επειδη διαβασα οτι αλλαζουν ωριμαζοντας περιμενω να δω πως θα εξελιχθουν...

εχω και αποριες φυσικα....καποια στιγμη ειχα διαροη υγρου και στα δυο η.τ που χρησιμοποιουσα εναλλαξ...τα ανοιξα φυσηξα τον ατμο κλπ οπως ειχα διαβασει και τωρα ειναι οκ...εχει να κανει με το πως κραταω τη συσκευη η με το τι τζουρα παιρνω???η ειναι μεσα στο προγραμμα και ανα καποιες ωρες ετσι κι αλλιως πρεπει να φυσαω να καθαριζει??

Τα καλα της υποθεσης...απο δυομιση πακετα...σημερα ενα τσιγαρο αναψα κι αυτο στη μεση το εσβησα....αν και αυτο που λετε χτυπημα θα το προτιμουσα πιο εντονο... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
....αν και αυτο που λετε χτυπημα θα το προτιμουσα πιο εντονο... :tongue_smilie:
Παρε υγρα με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα νικοτινης ::)

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Παρε υγρα με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα νικοτινης ::)

18 αρια πηρα γμτ που θεωρητικα ειναι στο επιπεδο που ηταν το τσιγαρο μου.... :hmmm:

Βλεπω στο τελος να παιρνω περισσοτερη νικοτινη αποτι πριν.. :-\

Θα βαλω ομως στην επομενη παραγγελια κι ενα 24αρι να δω διαφορα..

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
....καλα το ειπες - θεωρητικα !
Ασε κατα μερος την επιφυλαξη μιας και πηρες την πιο δυσκολη αποφαση
και θελεις να διακοψεις το καπνισμα :thumpup:
.....βοηθα με οποιον τροπο γινεται τον εαυτο σου να εμεινεις στην αποφαση αυτη
και να εχεις εγνοια για την υγεια σου,
μονο για τα χρονια που καπνιζες.
Δεν ειναι αθωο το ατμισμα - αλλα ειναι κατα 4000 ουσιες πιο καθαρη συνηθεια ::)

Αποσυνδεδεμένος geozort

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
.....αν θελεις μια γνωμη για τσιγαρισια αισθηση και οχο αρωμα,
δοκιμασε non flavored μονο με νικοτινη της αρεσκειας σου......δες εδω ::)


Σ' ευχαριστώ Γιάννη!
Θα διαβάσω το θέμα που έστειλες για να ενημερωθώ....

Εγω παταω το κουμπακι για 1-2 δευτερα και τραβαω τη τζουρα μου.Οταν σταματησω το ρουφηγμα αφηνω και το κουμπακι.
Ευχριστω πολυ για τις πληροφοριες. Τελικα μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι ετσι βγαινει ο καλυτερος ατμος...! :)

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω ένα Ovale ego-T.

Έχωντας καταστρέψει ένα ατμο ήδη προσπαθόντας να τον καθαρίσω ρωτάω γιατί είναι απαραίτητο να καθαριστεί με απιονισμένα νερά, οινοπνεύματα, dry burn κ.α., αφού το πιθανότερο είναι να μιώσουν την ζωή του.

Έχω 2 φίλους στην δουλειά και έχουν τον ίδιο άτμο για ενάμιση μήνα ο καθένας χωρίς να τον καθαρίσουν με αυτές τις μεθόδους και μου λένε ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Απλά τον φυσάνε το βράδυ για να φύγουν τα υγρά.

Τελικά τι παραπάνω σου δίνει να καθαρίζεις τον άτμο για παράδειγμα κάθε βδομάδα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171746 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364