vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 5 χρήστες
kyrgiannis, dkostas, aalex, vasim, Lazy Dog

Twitter

Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 14:27 »
Όσο καιρό ατμίζω δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα, όμως ούτε κ όταν κάπνιζα. Κάθε οργανισμός αντιδρά όμως διαφορετικά κ πιστεύω ότι κ κάποια υγρά ίσως να προκαλούν φλέματα .  :)

Αποσυνδεδεμένος booker_iv

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 14:30 »
Εγώ παιδιά πάντως από τότε που ξεκίνησα ΗΤ φλέματα Μηδέν μόνο όταν κρύωσα τον Νοέμβρη τότε πείρα κάτι φακελάκια για τούς πνεύμονες να βοηθήσει να τα βγάζω και τέρμα μερικές φορές με πιάνει ο λεμός μου άλλα είναι από αλαγή  υγρών  :) :))
 

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 23:16 »
Τωρα παιδια τιποτα απολυτως ολα καλα και καθε μερα και καλυτερα 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 23:23 »
και εγώ φίλοι συνατμιστές όταν ξεκίνησα το άτμισμα είχα περίπου για μια εβδομάδα φλέματα τα οποία με το κ.τ. δεν είχα. Προφανώς ήταν αντίδραση από τον οργανισμό... μετά σταμάτησαν μαχαίρι και τώρα όλα οκ. Πάντως είναι φοβερό μετά από 3 μήνες άτμισμα η βελτίωση στην όσφρηση και ειδικά στην γεύση. Είμαι και καλοφαγάς και βλεπώ πολύ μεγάλη αλλαγή  :thumpup: :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Theofilos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Manaria Radio
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:57 »
Και εγώ για μία με μιάμηση εβδομάδα μετά την διακοπή του ΚΤ και ξεκίνημα του ΗΤ  έβγαζα τρελό φλέμα. Μάλλον καθάριζαν τα πνευμόνια από την σαπήλα του καπνίσματος. :D Ατμίζω εδώ 9-10 μήνες και δεν έχω ξανά τέτοιο πρόβλημα. Σπάνια να έχω φλέμα κυρίως όταν αρρωσταίνω. Με το ΗΤ έχει ανοίξει το αναπνευστικό μου. Παλιά κάθε πρωί δεν μπορούσα να αναπνεύσω, έφτυνα περισσότερο και από τον 80χρονο παππού μου  :tongue_smilie: Κάπνιζα όμως και 2-2,5 25άρια πακέτα τη μέρα οπότε του έδινα και καταλάβαινε. Μάλλιστα μία φορά είχα φτάσει να ξεράσω (νταξ γίνομαι αηδιαστικός αλλά αυτά ζούσα εκείνη την περίοδο) από το πολύ πρωινό μπούκωμα και προσπάθεια να αναπνεύσω. Με το ΗΤ σώθηκα.

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 11:12 »
εγω ειχα φλεματα καμια 20αρια μερες απο την μερα που το κοψα

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 11:40 »
Φτυνετε τις γοπες.

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Μiran

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:18 »
Καλησπέρα


Εγώ είμαι τώρα στην 19η μέρα ατμίζματος και η αλήθεια είναι οτι που και που πετάω κατι κόλλες και κάτι κάρβουνα αλλα πιστεύω πως είναι υπολλείματα του κ.τ , Πίσσα και αλλα κατάλλειπα του καπνού. 10 ολόκληρα χρόνια είναι αυτά.
Η καμινάδα του τζακιού είναι σιγουρα πιο καθαρή απο τους πνευμονές μου.

 Στους τελευταίους μήνες καπνισματος είχα έντονη δυσποια και σε βαθιες εισπνοες απο το στόμα ακουγες σφυριγμα στους βρογχους απο το μπουκωμα. Εγώ δεν κάπνιζα και πάρα πολύ ( 20 - 25 στριφτά) αλλά είμαι Μπαρμαν και παθητικά εισπνεω καθημερινά πολύ πραγμα στον χωρο εργασίας μου.

Οταν δεν βρισκομαι σε χώρο με καπνιστές νιώθω πολύ καλά παρόλο που εχω το η.τ πιπίλα ολη μέρα.

Χθές είχα και εγώ πριξιμο αμυγδαλών αλλα το αποδιδω 100% στον καιρό και στον καπνο 7 πούρων που ντουμανιαζανε ολο το μαγαζι χθες βράδυ και φυσικά οχι στο η.τ

Σε περιπτωσεις κρυολογήματος ''κουμπωνεις'' πάνω στον ατμοποιητη ενα υγρό Μέντα και ξεμπούκωσες.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:24 »
Καλησπέρα


Εγώ είμαι τώρα στην 19η μέρα ατμίζματος και η αλήθεια είναι οτι που και που πετάω κατι κόλλες και κάτι κάρβουνα αλλα πιστεύω πως είναι υπολλείματα του κ.τ , Πίσσα και αλλα κατάλλειπα του καπνού. 10 ολόκληρα χρόνια είναι αυτά.
Η καμινάδα του τζακιού είναι σιγουρα πιο καθαρή απο τους πνευμονές μου.

 Στους τελευταίους μήνες καπνισματος είχα έντονη δυσποια και σε βαθιες εισπνοες απο το στόμα ακουγες σφυριγμα στους βρογχους απο το μπουκωμα. Εγώ δεν κάπνιζα και πάρα πολύ ( 20 - 25 στριφτά) αλλά είμαι Μπαρμαν και παθητικά εισπνεω καθημερινά πολύ πραγμα στον χωρο εργασίας μου.

Οταν δεν βρισκομαι σε χώρο με καπνιστές νιώθω πολύ καλά παρόλο που εχω το η.τ πιπίλα ολη μέρα.

Χθές είχα και εγώ πριξιμο αμυγδαλών αλλα το αποδιδω 100% στον καιρό και στον καπνο 7 πούρων που ντουμανιαζανε ολο το μαγαζι χθες βράδυ και φυσικά οχι στο η.τ

Σε περιπτωσεις κρυολογήματος ''κουμπωνεις'' πάνω στον ατμοποιητη ενα υγρό Μέντα και ξεμπούκωσες.
τα ίδια κ εγώ της πρώτες 10 μέρες πολύ πράμα πισσα με τσιμεντο μαζι  :))

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 19:32 »
να το πουμε ξανα οχι δεν ειναι απο την διακοπη του κτ ειναι απο τα υγρα του ητ.

Ειναι ακινδυνα ο οργανισμος δημιουργει φλεματα (εχουνε χρωμα ασπρο-διαυγες) για να διωξει τα υπολειματα των υγρων στην αρχη που δεν τα εχει συνηθίσει και μετα εξασθενει το φαινομενο αυτο...

Εαν βγαζετε καφε πχ 5 μερες μετα την διακοπη του κτ τοτε μαλλον κανετε υγρο με pg και εχετε ψιλοαιμοραγιες σε τριχοειδη
το αιμα ξερενετε και περνει το καφε χρωμα. Ελλατωστε την PG και την νικοτινη και θα δειτε οτι θα φυγουνε

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 21:47 »

Προς όλα τα μέλη που συμμετέχουν στη συζήτηση:

Βρισκόμαστε στον πίνακα με ιατρικά θέματα.
Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να προσέχουμε δυο φορές τα γραφόμενά μας.

Όταν αναρτούμε μηνύματα σχετικά με παρενέργειες και συμπτώματα, καλό είναι να λαμβάνουμε υπ'όψην  ότι κάθε οργανισμός έχει διαφορετική αντίδραση.
Επίσης, γενικεύσεις και συμπεράσματα χωρίς ιατρικά στοιχεία θα πρέπει ν'αποφεύγονται.

Παρακαλώ να είστε διπλά προσεκτικοί και να μην "τσουβαλιάζονται" περιπτώσεις που αφορούν προσωπικές διαπιστώσεις σαν παρενέργειες που ισχύουν για όλους τους ατμιστές και που δεν μπορούν να στηριχθούν ιατρικά-επιστημονικά.

Συμβουλή του φόρουμ είναι να διαβάσετε τα σχετικά ιατρικά θέματα, να ενημερωθείτε όσο περισσότερο μπορείτε για τη σωστή χρήση των η.τ. και των e-liquids και στη συνέχεια αν κάτι απ'όλ'αυτά δε σας καλύπτει, το βάζετε "επί τάπητος" για συζήτηση.

Απ'τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος belze69

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 10:51 »
Καλησπερα,

Βρισκομαι στην 18η μερα ατμισματος, τις  πρωτες 2 εβδομαδες ειχα πολλα φλεματα (για την ακριβεια κανονικα χλεμπονια-μυξονια-συγνωμη αν σας αηδιασα  :-[ ) τωρα ομως εχουν μειωθει αρκετα. Να σημειωσουμε οτι εγω κατα καιρους υπεφερα απο ασθμα και επαιρνα οποτε με επιανε δυσπνοια, εισπνεομενα. Ειδικα κατι πρωινα που ειχα καπνσει αρκετα το προηγουμενο βραδυ ξυπνουσα και υπεφερα απο το ασθμα και αν δεν ειχα το εισπνεομενο μου δεν τη παλευα. Απο την μερα που ξεκινησα το η.τ. δεν εχω παθει ουτε μια φορα δυσπνοια και δεν εχω κανει ουτε μια φορα εισπνεομενο.

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 19:29 »
να το πουμε ξανα οχι δεν ειναι απο την διακοπη του κτ ειναι απο τα υγρα του ητ.

Ειναι ακινδυνα ο οργανισμος δημιουργει φλεματα (εχουνε χρωμα ασπρο-διαυγες) για να διωξει τα υπολειματα των υγρων στην αρχη που δεν τα εχει συνηθίσει και μετα εξασθενει το φαινομενο αυτο...

Εαν βγαζετε καφε πχ 5 μερες μετα την διακοπη του κτ τοτε μαλλον κανετε υγρο με pg και εχετε ψιλοαιμοραγιες σε τριχοειδη
το αιμα ξερενετε και περνει το καφε χρωμα. Ελλατωστε την PG και την νικοτινη και θα δειτε οτι θα φυγουνε

Σορυ καρντασι αλλα αυτο με ενδιαφερει ιδιαιτερα....μηπως μπορεις να μου παραθεσεις λινκ γιατι με την αναζητηση δεν μπορω να το βρω , μου βγαζει διαφορα...ειναι η πρωτη φορα που διαβαζω ακριβως το συμπτωμα που εχω κι εξαιτιας του εχω διακοψει 2 φορες το ητ.

Μολις ξεκινησω να ατμιζω μετα απο κανα 2 μερες εχω συνεχως ασπρα διαφανη φλεμματα και που και που κανενα καφε.....εχω κρατηθει μεχρι και 10 μερες και τα συμπτωματα δεν υποχωρουν. Μολις ξαναρχιζω το κτ μεσα σε μια μερα τα φλεμματα εξαφανιζονται. Ατμιζω το tobaco της nobaco (80% PG - 20% VG) στα 6 mg και το μπουκαλακι των 20 ml το αραιωνω με 4 ml ενεσιμο υγρο.

Γενικως θα με ενδιαφερε εαν καποιο αλλο μελος ειχε παρομοια εμπειρια και πως το ξεπερασε.

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 02:02 »
κανε το υγρο αναποδα δηλαδη PG 20 % και VG 65 % 15% water for injection και ξαναδοκιμασε...
Μπορεις να το κανεις και full VG αν θες χωρις PG για μικροτερο ερεθισμο του αναπνευστικου
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2012, 06:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φλέματα σε 10 μερες ατμισματος...?
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 02:47 »
Επίσης στο κανονικό τσιγάρο μπαίνουν και ένα σωρό πρόσθετα που σκοπό έχουν να το καπνίζεις εύκολα και να μη σε ενοχλεί.
Αυτά φυσικά δεν υπάρχουν στο ηλεκτρονικό.
Επίσης καλό είναι να δει κανείς ποια σύσταση υγρού του ταιριάζει καλύτερα (PG-V/PG –VG).
Σε κάθε περίπτωση οι όποιες μικρο-ενοχλήσεις μετά από 2-3 βδομάδες σταματούν ή περιορίζονται πάρα πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364