vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, io

Twitter

Καλύτερα καπνικά της FlavourArt

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #270 στις: Αυγούστου 31, 2015, 17:07 »
Αν βαλεις πιραζιν στο maxx και μονο 2 σταγονες το πολυ.. εχεις εξαρετικα αποτελεσματα... .. αν σταξεις και 3 σταγονες καραμελα.. τα αποτελέσματα θα σε δικαιώσουν. ..

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 22:42 »
Πήρα πριν 1 μήνα περίπου το oryental 4 σε άρωμα. Το είχα δοκιμάσει ως έτοιμο υγρό κάποια στιγμή και μου άφησε αναμεικτες εντυπώσεις. 45 ml βάση pink mule green, 5 ml άρωμα και 12 σταγόνες πυραζινη, 3 εβδομάδες ωρίμανση. Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό. Η πιστότητα με το έτοιμο αγγίζει σχεδόν στο 100%. Το φαινόμενο απέδωσε όλες τις νότες του υγρού που για μένα είναι κάπως αδικημένο αφού επισκιαζεται από τη δημοφιλία του Soho. Μια εναλλακτική πρόταση για τους λάτρεις του RY4, ενα υπέροχο άρωμα με μοναδικό χαρακτήρα που ξεχωρίζει απο τα υπόλοιπα του είδους.

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #272 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 03:43 »
οντως το oryental 4 ειναι τελιο. καλυτερο απο RY4 και virginia, αλλα αφηνει πολλα καταλοιπα στην αντισταση για αυτο το λογο σταματησα να το χρησιμοποιω... τωρα εχω παθει την πλακα μου με  το joy και το storm και ουτε ιχνος απο καταλοιπα.
να κανω μια ερωτηση οταν ατμιζετε το Soho, οι γυρο σας σας λενε οτι το υγρο βρωμαει πολυ ? εμενα μου αρεσει το αρωμα και η γευση

Αποσυνδεδεμένος skelos

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #273 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 07:36 »
εμενα κοντεψε να με διωξει η γυναικα μου απο το σπιτι μολις εκανα shoho....   :dontknow:

Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #274 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 10:09 »
Το Soho έχει γλυκοκαπνική γεύση τύπου RY4,Tribeca, Smoke (after8) etc. Δεν νομίζω ότι αφήνει άσχημη βαριά  μυρωδιά. Προχθές ήμουν σε ένα ραντεβού με τη διαιτολόγο μου όπου  άτμιζα Soho και μου έλεγε ότι της άνοιξε η όρεξη να φάει γλυκό με τη μυρωδιά που άφηνα στο χώρο.
Sergor μάλλον είσαι ο πρώτος που δοκίμασε τα καινούργια αρώματα της FA? Τι περίπου σου θυμίζουν σαν γεύση?

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #275 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 10:17 »
Το soho μου αρεσε αρκετα καθως και το Desert Ship.Με το Virginia δεν τρελαθηκα....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #276 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 11:10 »
Εμένα το Soho σκέτο δεν με ξετρέλανε αλλά με 2 σταγόνες πυραζίνη ανά 10ml έγινε φανταστικό για τα γούστα μου και αποφάσισα ότι μόνο έτσι θα το φτιάχνω :yes:
Το oryental πάλι ενώ το πρώτο 30μελο που έφτιαξα μου φάνηκε ωραίο, στην πορεία με κούρασε και δεν το ξαναπήρα, για τον επιπλέον λόγο που είπε κι ο sergor ότι αφήνει πολλά κατάλοιπα και θέλει νέο βαμβάκι με κάθε γέμισμα σχεδόν.
 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #277 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 13:43 »
Το glory μου θυμιζει μερεντα -φουντουκι, σοκολατα, δε μου ερεσε πολυ.
στο storm μου ερχεται κατι σε ποτο με λιγο φρουτο και καποιο αρωματικο απο λουλουδι ,μπορει να ειναι καποιο ποτο η κοκτειλ απλως εγω δε το ξερω , πολυ καλο .
το joy μου θυμιζει φρεσκοψιμενο μπισκοτο η κατι σαν κεικ με λιγο βανιλια ,πολυ καλο και αυτο.


Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #278 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 14:02 »
Ήδη τα παράγγειλα και τα 3. Από ότι κατάλαβα δηλαδή δεν είναι καπνικά όπως περιγράφονται από διάφορα e-shop.
Σύμφωνα με την δική σου περιγραφή πάντως πιστεύω θα μου αρέσουν, με μόνη εξαίρεση το storm γιατί δεν είναι του γούστου μου οι λουλουδάτες γεύσεις...

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #279 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 14:34 »
Που βρισκετε την πυραζινη;

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #280 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 14:58 »
Ήδη τα παράγγειλα και τα 3. Από ότι κατάλαβα δηλαδή δεν είναι καπνικά όπως περιγράφονται από διάφορα e-shop.
Σύμφωνα με την δική σου περιγραφή πάντως πιστεύω θα μου αρέσουν, με μόνη εξαίρεση το storm γιατί δεν είναι του γούστου μου οι λουλουδάτες γεύσεις...
εμενα μου θυμισε λουλουδι σε αλλον μπορει να θυμιζει κατι αλλο αλλα στο συνολο ειναι οτι πιο ωραιο εχω δοκιμασει απο FA μαζι με το shade, cigar passion, joy. Το desert ship τι περιπου ειναι?

Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #281 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 15:42 »
Δεν θυμάμαι αν το είχα δοκιμάσει το συγκεκριμένο πριν χρόνια όταν ξεκινούσα το ΗΤ. Τα Desert ship των περισσότερων εταιρειών είναι συνήθως καπνικά ξηρά με λίγη γλυκάδα πιο αρωματικά από τα τσιγαρίσια τύπου Virginia  αλλά λιγότερο γλυκά.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #282 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 15:43 »
Εμένα το Soho σκέτο δεν με ξετρέλανε αλλά με 2 σταγόνες πυραζίνη ανά 10ml έγινε φανταστικό για τα γούστα μου και αποφάσισα ότι μόνο έτσι θα το φτιάχνω :yes:
Το oryental πάλι ενώ το πρώτο 30μελο που έφτιαξα μου φάνηκε ωραίο, στην πορεία με κούρασε και δεν το ξαναπήρα, για τον επιπλέον λόγο που είπε κι ο sergor ότι αφήνει πολλά κατάλοιπα και θέλει νέο βαμβάκι με κάθε γέμισμα σχεδόν.


απο  περιεργεια  τι  σου  εδωσε  η  πυραζινη στο  soho  ;;     

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #283 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 15:55 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #284 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 16:27 »

απο  περιεργεια  τι  σου  εδωσε  η  πυραζινη στο  soho  ;;

Δεν είμαι απ' αυτούς που μπορούν να αναλύσουν εύκολα τις γεύσεις και να τις περιγράψουν, οπότε αυτό που μπορώ να σου πω, είναι ότι μου έδωσε αυτές τις χαρακτηριστικές νότες που είχα πρωτογνωρίσει σε κλώνο castle long, αυτό το κάτι που του έλειπε για μένα για να πω ότι αυτό το υγρό το γουστάρω να το κάνω.
Και να σου πω την αλήθεια, το δοκίμασα όχι επειδή κάποιος μου το πρότεινε αλλά επειδή λέγεται ότι η πυραζίνη ταιριάζει στα καπνικά. Έτσι το δοκίμασα και μου άρεσε πολύ, ενώ για το maxx blend ας πούμε που επίσης το δοκίμασα, δεν μου είπε τίποτα και το προτιμώ χωρίς πυραζίνη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364