vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ulton VWM Innova RTA
« στις: Ιουλίου 25, 2023, 19:58 »
Οπως ξέρετε, έναν έρωτα με τους rta της vwm (σαν κλώνους δυστυχώς) τον έχω. Integra (κουκλάκι ζωγραφιστό) & Imperia (καλύτερος λειτουργικά) παραμένουν από τους βασικούς & παραπολυαγαπημένους. Νομίζω πως ο Κώστας με το πάντρεμα λειτουργικών στοιχείων & των δύο τους, τον Inova δηλαδή, έκανε ό,τι το καλύτερο.
Τα καλά συνεχίζονται & στην αντιγραφή του. Ulton αντί για SXK, οπότε ψήθηκα για προπαραγγελία χωρίς τα σπαστικά (θέλω να ελπίζω) θεματάκια λειτουργικότητας που παρουσίαζε η 2η. Μπήκε η παραγγελία, λοιπόν & περιμένω. Για 7 Αυγούστου λένε οι κινέζοι. Ιδωμεν, με γραπτές εντυπώσεις εδώ, φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 07, 2023, 18:41 »
Και ναι, ο Inova άρχισε να αποστέλλεται ΑΚΡΙΒΩΣ την ημερομηνία που είπαν. Το μανάρι μου ξεκίνησε ήδη το ταξίδι του.   :love_hearts: :_love_heart: Stay tuned για περισσότερα σε καμιά 20ριά μέρες.  :)


Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 08, 2023, 15:49 »
Με το καλό Γιώργο να σου ρθει, δεν ξερω τι δουλειά έχουν κάνει οι Κινέζοι αλλά από τον γνήσιο που έχω μιλάμε για εναν απίθανο rta

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 08, 2023, 17:02 »
Ντάνκε μποκού!!! Το tracking τον δείχνει να οδεύει προς αεροδρόμιο.
Αφού δεν έχει βάλει το χεράκι της η SXK, όπως στους Integra & Imperia, ευελπιστώ ότι δεν θα χρειαστεί να κάνω τις δικές μου μικροεπεμβάσεις. Παραπολυαγαπημένος no.1 ο Integra, no.2 μου ο Imperia. Με τον Inova σαν συνδυασμός λειτουργιών & των δύο, φαντάζομαι πως πάω για νέο παιχνίδι στον θρόνο μου.
Αν βγει & απροβλημάτιστος κατασκευαστικά, θα μου πάρω ακόμα 2-3 να μου βρίσκονται.  ::)

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 08, 2023, 17:49 »
Με το καλό Γιώργο να σου ρθει, δεν ξερω τι δουλειά έχουν κάνει οι Κινέζοι αλλά από τον γνήσιο που έχω μιλάμε για εναν απίθανο rta

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Τυχερέ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2023, 14:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 18, 2023, 22:55 »
Παραλήφθηκε σήμερα μεσημεραπόγευμα ο κλωνοInnova της Ulton. Μπανάκι, στήσιμο, πιπίλα. Τα πρώτα σύντομα συμπεράσματα:

1) Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής & λειτουργικότητας

2) Σαν σύνολο, η εμφάνισή του είναι Integra. Αν τον εξετάσει κανείς λεπτομερέστερα όμως, τότε:

3) Το κάτω μέρος του tank είναι δάνειο του Integra ΑΛΛΑ διαιρούμενο

4) Το πάνω μέρος του tank είναι δάνειο του Imperia, με τον οποίο μοιράζονται & όλα τα ανταλλακτικά/αξεσουάρ. Πχ. η καμινάδα των 5ml με το tank των 3 ml του Imperia, μπαίνει ως στάνταρ τανκ των 5,2 ml στον Innova, , ενώ με την 7ml καμινάδα / 5ml τανκ του Imperia, φτάνει τα χορταστικότατα 7,2 ml στον Innova.

5) Μέγεθος μικρό, μόλις 35mm

6) Βυθισμένο deck (εδώ δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα του Integra να βάλεις τις βίδες ανάλογα με το πώς είναι στριμμένη η αντίσταση).

7) 5,2 ml χωρητικότητα

 8)   Ελεγχος υγρών

9) Γεμίζει πανεύκολα & από πάνω & από κάτω (ίσως από κάτω φουλάρει ακόμα πιό εύκολα)

10) Εντεκα (11) συνδυασμοί αέρα ΧΩΡΙΣ να έχεις να κάνεις με airpins, απλά με το δαχτυλίδι

11) 0λες οι τρύπες αέρα έχουν κλίση προς το κέντρο της αντίστασης, οπότε όποια/ες χρησιμοποιείς αυτές χτυπάνε κέντρο

12) Οπως & στον Imperia, η βάση του μπορεί να ρυθμιστεί ώστε να κεντραριστεί όπως θέλουμε το mod. Είτε για καθαρά διακοσμητικούς OCD λόγους είτε για πρακτικούς σε sbs mods.


ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Χάλια είναι, μην τον πάρετε :laugh1: Και πήγε & γενικό σύνολο ως την πόρτα μου 40 ολόκληρα ευρά (μαζί με τα 2 έξτρα airflow rings).




EDIT: Έγινε διόρθωση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2023, 09:11 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 19, 2023, 02:22 »
εφτασε και μενα, αριστες οι πρωτες εντυπωσεις, ευτυχως που ανελαβε η ULTON

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 19, 2023, 09:25 »
@ treloneritis. Σ'ευχαριστουμε για την παρουσιαση Γιωργο. Καλοατμιστος  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 26, 2023, 14:14 »
Οπως γράφω, είναι το ίδιο καλός & απροβλημάτιστος με τον Kuma. Για τα δικά μου ατμιστικά γούστα προτιμώ τον Kuma, μόνο & μόνο επειδή μου "κάθεται" πιό γλυκά στο μάτι.
 ΟΜΩΣ...
Πλέον δεν έχω μάτια, στόμα & πνευμόνια παρά μόνο για τον Innova. Τέτοια καψούρα, τέτοιο κόλλημα με άλλον ατμοποιητή δεν έχω ξαναμαναματαφάει, Ε-Ρ-Ω-Τ-Α-Σ.  :love_hearts: :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2023, 16:48 »
Ατμιστικη εμπειρια με Innova, πες μας λιγα λογια αν μπορεις απο γευση, αναλυση, χτυπημα κτλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2023, 14:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2023, 17:08 »
Τα γράφει λίγο πιο πανω :)

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2023, 17:47 »
Καλησπερα σε ολους..Εγω θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του Innova,εαν ολοι οι συνδυασμοι αερα του ατμο, ανταποκρινονται σωστα κ καλα..Επισης,κατα την γνωμη σας,σε ποιον απο αυτους παιζει καλυτερα κ τι γευσεις πιστευετε οτι του ταιριαζουν??

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2023, 20:23 »
Σωστά. Τα γράφω παραπάνω, αλλά στα υποκειμενικά για τα οποία ρωτάει ο φίλος ΔΕΝ αναφέρομαι ποτέ.
Για να μην χανόμαστε στην μετάφραση, επαναλαμβάνω πως στην ουσία δεν μιλάμε για μία εντελώς καινούρια & άγνωστη κατασκευή που χρειάζεται δική της ανάλυση όσον αφορά την απόδοση. Μιλάμε στην κυριολεξία, για το tank του Imperia φορεμένο στην (βελτιωμένη λειτουργικά μόνο) βάση του Integra. Και voila ο Innova.


Οπότε οποιεσδήποτε πληροφορίες για την απόδοσή του βρίσκονται ήδη στα αντίστοιχα νήματα εδώ στο forum των Integra/Imperia, που είναι οι ίδιες & στους δύο.
Ουσιαστική διαφορά τους είναι η εισαγωγή του αέρα. Στους Integra/Innova η τζούρα μου φαίνεται πιό σμουδάτη & αθόρυβη (στον Innova μου φαίνεται ακόμη καλύτερη) & είναι από το πλάϊ, με το δαχτυλίδι. Στον Imperia η εισαγωγή του αέρα είναι κάτω από την αντίσταση, συνολικά έχει περισσότερες επιλογές (& στο κλειστό & στο αεράτο) με την αγορά όλων των airdisks, αλλά υπολείπεται (ανεπαίσθητα ελαφρά) σε τζούρα & θόρυβο των άλλων δύο..

Αποσυνδεδεμένος Nikolaos109

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2023, 00:19 »
Παρακαλώ,ξέρει κάποιος συνατμιστής,πως μπορω να ψωνίσω απο 2Fdeal,Χωρίς να εχω πρόβλημα να μου κρατήσουν τον ατμοποιητη στο τελωνείο?Ευχαριστώ!

Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2023, 01:11 »
Οι φόροι είναι ήδη προπληρωμένοι πλέον και επομένως δεν υπάρχει καμία τελωνειακή υποχρέωση.
 έγραφε ο billythekid τον Ιούνιο φέτος σε μία συζήτηση εδώ στο φόρουμ, στο δασμοί και τελωνεία νομίζω. Και εγώ νομίζω πως είχα διαβάσει κάπου, ότι είναι έτσι, πλέον.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12