vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, stamatisgr, giorgoscr, th3ofilos, Mimhsdr, nightdream

Twitter

Skyline R by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 30, 2021, 22:14 »
Η ερμηνεία της τροφοδοσίας δε με πείθει Σταύρο γιατί και ο προηγούμενος skyline δεν είχε πρόβλημα σε αυτό, κάθε άλλο. Κι άλλοι ατμοποιητές έχουν σούπερ τροφοδοσία αλλά από γεύση μέτρια πράγματα. Αν τον προηγούμενο τον στέγνωνες με 2-3 τζούρες, το φαινόμενο το στεγνώνεις με μισή, αλλά ελάχιστοι θα βρεθούν να αμφισβητήσουν τη γεύση του. Και μη μου πει κανείς ότι το οποιοδήποτε φαινόμενο είναι υπόδειγμα τροφοδοσίας ή η πρώτη Εβίβα.
Ας μείνουμε λέω εγώ στην ροή-δύναμη-ταχύτητα του αέρα, που μάλλον εκεί κρύβεται το μυστικό, ΑΝ ισχύει η τόσο ορατή διαφορά από τον παλιό, γιατί αφού δεν τον έχω δοκιμάσει, δεν έχω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 30, 2021, 22:32 »
Ναι ρε συ... Δεν είχε πρόβλημα τροφοδοσίας ο προηγούμενος γι αυτό γέμιζε σιρόπια καραμέλας στην μέση του πρώτου τανκ...
Η επιστροφή των υγρών δεν είναι πρόβλημα τροφοδοσίας δηλαδή;;;
Σίγουρα η ροή του αέρα κτλ κτλ επιρρεαζουν κατά πολύ το τελικό αποτέλεσμα όπως και οι τριβες του αέρα σε κάθε επιφάνεια... Είπαμε παίζουν όλα ρόλο αλλά στον συγκεκριμένο ατμο είναι εμφανέστατη η διαφορά...

Και στην τελική ρε ψυχουλάρπαγα πέρνα να στον δώσω με όλα τα airdisk που έχω προίκα να βγάλεις και εσύ τα συμπεράσματα σου... Ωχουυ

ΥΓ. Ανταλλαγή με Horus δεν κάνω

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 30, 2021, 23:13 »
Πού να περάσω? Δεν πας καλά μου φαίνεται, έχω ατομική ευθύνη κύριος, ακολουθώ πιστά τις εντολές του Μωυσή μας για την προστασία μας, αμ πώς!

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 31, 2021, 00:25 »
Ωραία πράγματα....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 31, 2021, 14:21 »
Eξαιρετικό το drip tip του Ζουμά...και εγώ αυτό περιμένω αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο το πακέτο μου είναι κολλημένο 5 μέρες στην Γερμανία :angry_orange:

Πού να περάσω? Δεν πας καλά μου φαίνεται, έχω ατομική ευθύνη κύριος, ακολουθώ πιστά τις εντολές του Μωυσή μας για την προστασία μας, αμ πώς!
απο την γνωστή στρούγκα στον αι Μήτσο...χθες εκεί ήμουν φορτωμένος σαν αστακός κλασσικά...έλα για φέρμα  :))
Αριστερός με ατομική ευθύνη...μάλιστα το άκουσα και αυτό το 2021  :wall: :))

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 01, 2021, 21:22 »
Κάτοχος του R εδώ και λίγες ώρες. Σίγουρα πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα, αλλά κάποια πράγματα φαίνονται γρήγορα. Το γεγονός για παράδειγμα της πολύ καλής τροφοδοσίας και το ότι δεν γυρίζει βρώμικα υγρά στο τανκ είναι γεγονός. Τον έχω εδώ και ενάμιση τανκ με ΝΕΤ και δεν έχει κάνει κιχ το χρωμα.

Επίσης σίγουρα η τζούρα του είναι πολύ καλύτερη για ΜTL από τον προκάτοχό του. Με 1.2 air disk, παίρνω μια πολύ smooth τζούρα, ωραία ποσότητα και θερμοκρασία ατμού και πολύ καλή γεύση. Τονίζει το γλυκό μέρος των υγρών σίγουρα (αναμενόμενο λόγω σχήματος καμπάνας) αλλά η γεύση που παίρνω είναι πεντακάθαρη, απλά συγκριτικά με τον FEV πχ, στο συγκεκριμένο υγρό που είναι English mixture με mango, μου βγάζει πιο έντονο το φρούτο.

Νομίζω τα βρήκαμε ήδη με τον R. Περισσότερα εν καιρώ

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 25, 2021, 10:06 »
....το πανω τμήμα όντως είναι σχεδόν ίδιο με το χαμηλό αλλα με λιγότερο μεταλλο που μπορεί να παιζει το ρολο του και αυτό. ....
Κύριοι είστε όλοι αδιάβαστοι, ευτυχώς που δεν έχει προαγωγικές φέτος γιατί θα σας άφηνα στην ίδια τάξη! :laugh1:
Καμιά σχέση δεν έχει η μία καμπάνα με την άλλη, στον R είναι σαφώς μεγαλύτερη, τόσο που η μικρή χωράει μέσα στην άλλη και το μέταλλο είναι περισσότερο. Η εσωτερική διατομή της καμινάδας μου φαίνεται μικρότερη στον R αλλά με το μάτι, δεν έκατσα να μετρήσω.
Μιλώντας αποκλειστικά για την απόδοση της γεύσης, αυτή και μόνο η σύγκριση είναι αρκετή για να πούμε ότι διαφοροποιείται πλήρως. Αν τώρα προσθέσουμε και τις άλλες μικροδιαφορές, τότε ναι, μιλάμε για εντελώς διαφορετικό ατμοποιητή.



Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 25, 2021, 17:26 »
τον πηρες γιωργο?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 25, 2021, 19:06 »
Όχι Βαγγέλη, δεν μπορώ να διαθέσω τόσα λεφτά αυτή την περίοδο. Τον κλώνο της coppervape πήρα ο οποίος έχει καλύτερη γεύση από τον πρώτο skyline σε οποιαδήποτε εκδοχή του. Δε θα μιλήσω για τον κλώνο στο νήμα του γνήσιου αλλά θα πω μόνο ένα πράγμα, αυτόν της coppervape ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, είναι σκουπίδι με σοβαρά και άλυτα προβλήματα. Όποιος θέλει λεπτομέρειες ας ρωτήσει στο νήμα των κλώνων να του γράψω εκεί, όχι εδώ.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 25, 2021, 19:12 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Τον έχει για λίγο ακόμα σε προσφορά τον ULTON η 2F εαν σε ενδιαφέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2021, 09:18 από Buliwyf »

Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 25, 2021, 23:38 »
Μετά από τρεις μήνες συμβίωσης,είναι πλέον ο σχεδόν αποκλειστικός μου ατμοποιητης.Και είχε να αντιμετωπίσει θηρία όπως 415,millennium,fev,Μενέλαο.Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος είναι όμως αυτός που μου ταίριαξε περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον στον συνδιασμο τζούρας,γεύσης,χτυπήματος.Εκεί που τα θέλω όλα.Και σίγουρα είναι ο πιο εύκολος στη συμβίωση.Ευκολία στο στησιμο,στην πρόσβαση στο ντεκ,στο γέμισμα,στο πλύσιμο.Παντρεύτηκε με το Dani mini και ησύχασε το κεφάλι μου.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 26, 2021, 21:30 »
Κύριοι είστε όλοι αδιάβαστοι, ευτυχώς που δεν έχει προαγωγικές φέτος γιατί θα σας άφηνα στην ίδια τάξη! :laugh1:
Καμιά σχέση δεν έχει η μία καμπάνα με την άλλη, στον R είναι σαφώς μεγαλύτερη, τόσο που η μικρή χωράει μέσα στην άλλη και το μέταλλο είναι περισσότερο. Η εσωτερική διατομή της καμινάδας μου φαίνεται μικρότερη στον R αλλά με το μάτι, δεν έκατσα να μετρήσω.
Μιλώντας αποκλειστικά για την απόδοση της γεύσης, αυτή και μόνο η σύγκριση είναι αρκετή για να πούμε ότι διαφοροποιείται πλήρως. Αν τώρα προσθέσουμε και τις άλλες μικροδιαφορές, τότε ναι, μιλάμε για εντελώς διαφορετικό ατμοποιητή.

(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
Βρε στο συνολικό ογκο μεταλλου αναφερθηκα....κατευθείαν στο τακο μας έβαλες....😂😂

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 26, 2021, 22:16 »
μπαμπη απο οτι ειδα ετοιμαζει και κουστουμακι ο βασιλης,που αλλαζει εντελως την μορφη του ατμο.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 26, 2021, 22:36 »
Ναι θα είναι σαν αυτο της φωτο ....δεν ξέρω το ποτε αλλα θα μάθουμε σύντομα.....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline R by e-smokeguru
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 26, 2021, 22:58 »
Βρε στο συνολικό ογκο μεταλλου αναφερθηκα....κατευθείαν στο τακο μας έβαλες....😂😂
Ποια μέταλλα ρε Μπάμπη, δεν είδες ότι η μια καμπάνα είναι ξωκλήσι βραχονησίδας κι η άλλη είναι από τη Μητρόπολη Αθηνών και ψάχνουμε τη διαφορά στη γεύση στην τροφοδοσία και στα post? Και συνολικά πάντως το μέταλλο, μάλλον είναι περισσότερο στον καινούργιο, στο τανκ και το καπάκι σίγουρα, σε σύγκριση με skydrop.
Ρε μέχρι να πάρω τον γνήσιο όχι μόνο στον τάκο, ανελέητο bullying θα σας κάνω, για να μάθετε. :deviltroll: 
Ειδικά στον Σταύρακα όχι μόνο θα του τον πάρω για δοκιμή, μου το υποσχέθηκε και είστε μάρτυρες, αλλά θα τον κρατήσω μέχρι να πάρω δικό μου για να μάθει ν' αντιμιλάει. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12