vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

479 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, ThioVag, noe, dkostas, camber

Twitter

Επιλογη εργοστασιακου

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 27, 2021, 10:52 »
αν εισαι ευχαριστημενος απο το zlide γιατι να παρεις τον zenith pro? εχει πιο αερατη τζουρα... δεν θα το προτεινα αν εισαι του mtl..

μια καλη επιλογη ειναι nautilus 3 απλα να το παρεις σε ασημι χρωμα γιατι εγω που πηρα εναν σε μαυρο χρωμα αρχισε να ξεβάφει απο την ιδια ημερα...! ισως να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα οπως ειπα και πιο πανω... τωρα πηρα τον silver και με την 0.7 mesh και με την ρυθμιση του airflow μπορει να δωσει την πιο σφιχτη mtl... καλυτερη απο αυτη του zlide... γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο τον nautilus 3 για mtl που το πηρα για καπνικα αλλα και ημικαπνικα υγρα που ατμιζω...!

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 27, 2021, 11:19 »
χαιρετε ....θελω την γνωμη σας,εχω τον zlide  της innokin και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απλα λεω να κανω κανω μια αναβαθμιση να το πω,αλλαγη να το πω και σκεφτομαι t τον zenith pro.Αξιζει η αλλαγη αυτη ή εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο?να προσθεσω οτι ειμαι του mtl ατμισματος,οσο πιο τσιγαρισια η τζουρα τοσο το καλυτερο μου
O PRO δεν κάνει με τίποτα γι αυτό που θέλεις.
Εναλλακτικά Nautilus GT, ή ZENITH (τον κανονικό) με τον πρώτο να κερδίζει στα σημεία.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 27, 2021, 18:48 »
Μια χαρα ειναι ο ζενιθ προ,προφανως και κανει για mtl απλα μου αρεσει πιο πολυ ο ζλαιντ.Διαρροες ποτε και με τους δυο.Ο ναυτιλος 3 ειναι μισος αντιγραφη ζλαιντ κ μισος ζενιθ προ.Για να δουμε αν αντιγραψαν κ την στεγανοτητα επιτελους..

Αποσυνδεδεμένος tapantari

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 27, 2021, 19:37 »
Έχω και χρησιμοποιώ zlide, Zenith (2) και Zenith Pro, προτιμώ την σφικτή τζούρα και μπορώ να πω ότι προτιμώ τον pro. Λατρεύω ότι γίνεται πανεύκολα φύλλο και φτερό και αν θέλεις κλείνεις εντελώς τον αέρα και γίνεται ποιό σφικτός από κανονικό τσιγάρο.
Όλοι φορούν αντίσταση 1,6 και χρησιμοποιούνται καθημερινά οι 3 από τους 4 και με διαφορετικό καπνικό άρωμα ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 224
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 27, 2021, 22:54 »
Μια χαρα ειναι ο ζενιθ προ,προφανως και κανει για mtl απλα μου αρεσει πιο πολυ ο ζλαιντ.Διαρροες ποτε και με τους δυο.Ο ναυτιλος 3 ειναι μισος αντιγραφη ζλαιντ κ μισος ζενιθ προ.Για να δουμε αν αντιγραψαν κ την στεγανοτητα επιτελους..
Έχουν αναφερθεί διαρροές -για την ακρίβεια άδειασμα- για τον PRO, από εμένα και τουλάχιστον άλλον έναν, εδώ στο φόρουμ. Σε ένα βράδυ άδειασε ολόκληρος και μάλιστα όχι μόνο μία φορά.

Έχω και χρησιμοποιώ zlide, Zenith (2) και Zenith Pro, προτιμώ την σφικτή τζούρα και μπορώ να πω ότι προτιμώ τον pro. Λατρεύω ότι γίνεται πανεύκολα φύλλο και φτερό και αν θέλεις κλείνεις εντελώς τον αέρα και γίνεται ποιό σφικτός από κανονικό τσιγάρο.
Όλοι φορούν αντίσταση 1,6 και χρησιμοποιούνται καθημερινά οι 3 από τους 4 και με διαφορετικό καπνικό άρωμα ο καθένας.

Ο PRO είναι πιο αεράτος απ' το Zenith (2ml-3ml-4ml, έτυχε να τους έχω όλους), από τον Zlide δεν ξέρω, δεν είχα ποτέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2021, 23:05 από Olga68 »

Αποσυνδεδεμένος tapantari

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 28, 2021, 09:39 »
....
Ο PRO είναι πιο αεράτος απ' το Zenith  ....
Για βοήθεια στην επιλογή του συνατμιστή electrodias79, επιβεβαιώνω.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 224
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 28, 2021, 11:56 »
αν εισαι ευχαριστημενος απο το zlide γιατι να παρεις τον zenith pro? εχει πιο αερατη τζουρα... δεν θα το προτεινα αν εισαι του mtl..

μια καλη επιλογη ειναι nautilus 3 απλα να το παρεις σε ασημι χρωμα γιατι εγω που πηρα εναν σε μαυρο χρωμα αρχισε να ξεβάφει απο την ιδια ημερα...! ισως να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα οπως ειπα και πιο πανω... τωρα πηρα τον silver και με την 0.7 mesh και με την ρυθμιση του airflow μπορει να δωσει την πιο σφιχτη mtl... καλυτερη απο αυτη του zlide... γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο τον nautilus 3 για mtl που το πηρα για καπνικα αλλα και ημικαπνικα υγρα που ατμιζω...!
Κάνε αν μπορείς μία παρουσίαση του Nautilus 3, αν μπορείς. 2-3 πραγματάκια (στεγανότητα, αλλαγή αντίστασης κλπ) και 1-2 φωτογραφίες.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 28, 2021, 12:22 »
τα σπαει ο nautilus 3....!!! με το 2ml tpd ειναι λογικο να φενεται οτι εχει μεγαλη καταλωση ειναι πολυ περιεργο αυτο το πλαστικο-τζαμακι που εχει βαλει η aspire... αλλα εμενα δεν με ενοχλει...  επιδει εχει ευκολο γεμισμα..  

απο αρνητικα που βρηκα 1)ειναι οτι στην συσκευασια δεν εχει extra orings και εμενα απο την αρχη που το αγορασα το λαστιχακι που ειχε στην βαση του κοπηκε.. ευτηχως ομως βρηκα αλλο απο της αντιστασεις του aspire tigon και ηταν οτι πιο κοντα με αυτο που ειχε.
2ο αρνητικο η λαστιχιλα που βγαζει στην αρχη... δεν ξερω αν ηταν στην δικια μου παρτιδα αλλα ηταν οτι χειροτερο...  3.επισης οταν ξεβίδωνα στην βαση η αντισταση δεν μενει στο κατω μερος αλλα πρεπει να την αφαιρεσω εγω ο ιδιος απο το tank μικρο το προβλημα αλλα κανονικα θα επρεπε να μενει στην βαση οπως ειδα και σε διαφορα video..

4.επισης το μαυρο χρωμα ξεβαφει απο την ιδια κιολας μερα......  

το μονο θετικο ειναι οτι δεν εχει καθολου  διαρροές....... οπως με τον GT

θα παρω αλλο σε silver.....  γιατι μου αρεσε παρα πολυ σαν ατμοποιητης... αλλα μαλλον η παρτίδα που πηρα δεν ηταν και πολυ καλη...
 
Πρώτη μίνι παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 28, 2021, 12:35 »
Δεν καταλαβαίνω. Ξεκινάει λέγοντας ότι τα σπάει ο ναυτίλος και μετά γράφει όλο μειονεκτήματα. Και καταλήγει λέγοντας πως το μόνο θετικό είναι πως δεν έχει διαρροές...

Τελικά τα σπάει ή δεν τα σπάει;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 224
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 28, 2021, 12:50 »
Γι' αυτό και ζήτησα παρουσίαση, έστω και βασική. Επίσης, λέει ότι στην συσκευασία δεν έχει επιπλέον orings αλλά στις παρουσιάσεις βλέπω ότι έχει. Οπότε σε μία, απλή έστω, παρουσίαση θα είχαμε όλες τις πληροφορίες συγκεντρωμένες.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 28, 2021, 14:59 »
Έχουν αναφερθεί διαρροές -για την ακρίβεια άδειασμα- για τον PRO, από εμένα και τουλάχιστον άλλον έναν, εδώ στο φόρουμ. Σε ένα βράδυ άδειασε ολόκληρος και μάλιστα όχι μόνο μία φορά.
Ο PRO είναι πιο αεράτος απ' το Zenith (2ml-3ml-4ml, έτυχε να τους έχω όλους), από τον Zlide δεν ξέρω, δεν είχα ποτέ.
Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα,παραθεσα απλα την δικη μου εμπειρια κ γνωμη.Δεν ειχα προσωπικα ποτε διαρροες με ζενιθ,ζλαιντ και εχω 4,ενω ειχα παντα προβληματα με ολους τους ναυτιλους πλην του οριτζιναλ.
Οσο για την τζουρα,σαφως ειναι πιο αερατη του προ αλλα αυτο δεν τον κανει ακαταλληλο για mtl οπως εγραψε καποιος παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 28, 2021, 15:18 »
Τελικά τα σπάει ή δεν τα σπάει;  :confused1:
Ανάλογα!!! Σε άλλους, μπορεί να "τα σπάει" και σε άλλους να "σπάει"......
τα νεύρα........

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 28, 2021, 20:41 »
Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα,παραθεσα απλα την δικη μου εμπειρια κ γνωμη.Δεν ειχα προσωπικα ποτε διαρροες με ζενιθ,ζλαιντ και εχω 4,ενω ειχα παντα προβληματα με ολους τους ναυτιλους πλην του οριτζιναλ.
Οσο για την τζουρα,σαφως ειναι πιο αερατη του προ αλλα αυτο δεν τον κανει ακαταλληλο για mtl οπως εγραψε καποιος παραπανω.
Με Zenith ούτε εγώ ποτΕ είχα θέμα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 29, 2021, 01:17 »
σε καμία περίπτωση δεν εκανα παρουσίαση. απλα ειπα την άποψη μου για τον nautilus 3 και απλά έτυχε να πεσω σε ελαττωματική παρτίδα το κατάστημα όπου και αγόρασα τον ατμοποιητη μου έκανε αντικατάσταση άμεσα... και έτσι διάλεξα τον silver

* επίσης στην συσκευασία δεν περιλαμβάνει orings περα απο 2  μικρά τα οποία ειναι για το driptip.  

πάντως σε σύγκριση με τον GT είναι πολύ καλύτερος και εχει ακομα πιο σφιχτη MTL με 7 διαφορετικές επιλογές στο airflow γενικά ειναι ενας εξαιρετικός ατμοποιητης αλλα θα ήθελα οπως ειπα να έχει orings σε περίπτωση που χαλάσουν...  


Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογη εργοστασιακου
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 31, 2021, 14:37 »
Συμφωνώ και εγώ για τον nautilus 3, ωραία γεύση, πολλές ρυθμίσεις, καμία διαροή , εύκολο γέμισμα και αλλαγή αντίστασης χωρίς να ειναι άδειο το tank , ΑΛΛΑ .....κατανάλωση στο full !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172019 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364