vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, TasMan, billythekid, kurtz, panoskapa, dkostas, Jorge

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:36 »
Νομιζω εννοεις τη συσκευη i-Mist. Μιντ ειναι ατμιστικη βαση απο το ιδιο καταστημα...καλυτερα διορθωσε το τιτλο για αποφυγη λαθος απαντησεων! ;)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:39 »
Έλα ναι σωστός , κεκτημένη ταχύτητα.
Το διόρθωσα.

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:43 »
Νομίζω πως υπάρχει θέμα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4448.0.html
Συνεχίζω πάντως να τον δοκιμάζω μετά το want και dct. Αντέχει ακόμη και αποδίδει καλά μετά έξι ημέρες χαλαρής χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:46 »
Εγω εχω ενα! Δεν εχει καμμια σχεση με νορμαλ ατμο eGo, βγαζει ντουμανι περοσσοτερο απο LR, και φαινεται ευκολο στην συντηρηση. Το φυτιλι το βλεπω πολυ ευκολα προσβασιμο (αξαλλου αλλαζα φυτιλια και στους κανονικους, εδω θα κολωσω?) και στο αλλο κομματι ερχεσαι φορα φατσα με την αντισταση για το καθαρισμα. Τον εχω λιγο καιρο, απο το σαββατο, οποτε για τη διαρκειά του δεν εχω ιδεα.
Το μονο του "μειονεκτημα" για τα δικα μου γουστα ειναι η πολυ αεράτη τζουρα. Προσωπικα την προτιμω πιο σφιχτη, αλλα αυτη αν και αεράτη που συνηθως σου δινει την αντυπωση μηδενικου ατμου βγαζει πολυ ντουμανι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:55 »
Το θέμα "Zerobacco I-MIST" συγχωνεύτηκε με το παρόν, μιας και αναφερόταν στο ίδιο αντικείμενο.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:01 »
Μπορείς να έχεις λίγο πιο σφιχτή τζούρα αν βάλεις άλλα τανκ εκτός το δικό του. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με διαρροές αν χρησιμοποιήσεις άλλο τανκ, σε διαβεβαιώνω, έχω βάλει πάνω του ότι κυκλοφορεί. Δεν θυμάμαι όμως ποιό δίνει σφιχτότερη.
 Φίλε panaisr δες εδώ τη γνώμη μου¨
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3066.msg177406.html#msg177406

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:09 »
Σε ευχαριστώ djfloor

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:31 »
 :thumpup:
Αν χρησιμοποιείς eGo-T atomizer νομίζω ότι είναι ο καλύτερος αντικαταστάτης. Θα τον καθαρίζεις κάθε 4-5 μέρες λίγο σχολαστικά και είσαι έτοιμος.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:52 »
Χρησιμοποιώ το ego-t και το giant (cartomizer) το κάθε ένα έχει τα καλά του και τα στραβά του , του Giant τα καλά είναι περισσότερα από τα στραβά  , οπότε έχω συμβιβαστή.
Αλλά με το ego-t δεν ισχύει το ίδιο , εάν το i-mist μου μειώσει αισθητά διαρροές και καμένο , τότε είμαι super.
Βέβαια υπάρχει και η επιλογή το ego-c αλλά κάτι δεν μου κάθετε καλά με αυτό.

Αποσυνδεδεμένος starbak

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • atmo-μηχανόβιος
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:54 »
προσωπικη γνωμη...
πριν 2 ωρες το πηρα απο Zerobacco και το δοκιμαζω ....

με λιγα λογια για οσους γνωριζουν.....
σαν αισθηση/γευση/χτυπημα κτλ κτλ ειναι καπου αναμεσα σε κλασσικο EGO-T atmo και Giant 1.6 ...

αλλα περι ορεξεως ....


Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:55 »
Λατρεύω τον imist και τη γεύση που μου δίνει (συνδυάζει χτύπημα και γεύση) αλλά δεν έχω βρει τρόπο να τον επισκευάσω. Και έτσι έχω αγοράσει και πετάξει ήδη τέσσερις...
Αυτό που λένε οι οδηγίες, δηλαδή να καθαρίσεις την αντίσταση με οινόπνευμα, δε βλέπω να αποδίδει. Επίσης, η γεύση καμμένου οφείλεται στην αντίσταση ή στο φυτίλι που έχει μαυρίσει;

Υπάρχει κανένας έμπειρος να μας διαφωτίσει πώς να καθαρίζουμε τον imist?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 16:00 »
Λατρεύω τον imist και τη γεύση που μου δίνει (συνδυάζει χτύπημα και γεύση) αλλά δεν έχω βρει τρόπο να τον επισκευάσω. Και έτσι έχω αγοράσει και πετάξει ήδη τέσσερις...

Τεσσερις, σε πόσες ημέρες? και πόσα ml περίπου κατανάλωσες?
Για να εχουμε μια εικόνα διάρκειας του εργαλείου......

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 16:07 »
Ο 1ος μου κράτησε καμμιά 10αριά μέρες, ο 2ος σχεδόν 20 μέρες (!) και οι επόμενοι μόνο μερικές μέρες ο καθένας.. Κουλό, ε;
Νομίζω ότι κανονικά με σωστό καθαρισμό μπορούν να διαρκέσουν άνετα 20-30 μέρες, το θέμα είναι ποιός είναι ο σωστός καθαρισμός;

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 16:36 »
Λατρεύω τον imist και τη γεύση που μου δίνει (συνδυάζει χτύπημα και γεύση) αλλά δεν έχω βρει τρόπο να τον επισκευάσω. Και έτσι έχω αγοράσει και πετάξει ήδη τέσσερις...
Αυτό που λένε οι οδηγίες, δηλαδή να καθαρίσεις την αντίσταση με οινόπνευμα, δε βλέπω να αποδίδει. Επίσης, η γεύση καμμένου οφείλεται στην αντίσταση ή στο φυτίλι που έχει μαυρίσει;

Υπάρχει κανένας έμπειρος να μας διαφωτίσει πώς να καθαρίζουμε τον imist?
γιατι τους πετας  :confused1: :confused1: :confused1: στο φιτιλι οφιλετε το οπιο αλαζει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:39 »
Πες μου καλέ μου σε παρακαλώ, πού βρίσκω φυτίλι;

Εν τω μεταξύ ο 4ος που δεν τον είχα ακριβώς πετάξει απλά δεν τον χρησιμοποιούσα γιατί μετά τον καθαρισμό μου έφερε στην τζούρα καμμένο, τράβηξα τώρα μερικές απανωτές τζούρες (χωρίς να τις εισπνεύσω) και έφυγε η βρώμα του καμμένου. Άρα, μάλλον το πρόβλημα ήταν ότι ήταν στεγνός  :wall:
Σας ομιλώ λοιπών ατμίζοντας με imist  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63171 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3728 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem