vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Blackwolf, camber, Jorge

Twitter

Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:14 »

Phoenix Flavor Shot By Myths & Legends

Πολλοί μου λένε "καλά ρε μάστορα! Όλα τα υγρά πιπίλα είναι για σένα;". Να πω λοιπόν πως για κάθε υγρό-πιπίλα έχουν περάσει απ' τα χέρια μου (απ' τον ουρανίσκο μου...) καμιά δεκαριά καλούτσικα, καμιά εικοσαριά μέτρια και καμιά τριανταριά ξίδια ή κάλτσες φαντάρου που λέει κι ο φίλος μου ο Τόλης! Απλώς δεν τα γράφω εδώ. Ποιο το νόημα άλλωστε; Εδώ γράφω μόνο για ότι αγαπάω!

Καταλάβατε προφανώς απ' την εισαγωγή πως το Phoenix έχει ήδη γίνει πιπίλα! Το άφησα να ωριμάσει 3-4 μέρες και από προχθές δεν το έχω βγάλει απ' το στόμα μου. Γενικά μου αρέσουν πολύ οι φράουλες στα ατμιστικά υγρά (και όχι μόνο...) και έχω διάφορα εναλλακτικά φραουλοϋγρά για ποικιλία. DIY, One Shots, Shake n' Vape, Shortfills, ακόμα και έτοιμα! Κανένα όμως από όλα αυτά τα υγρά δεν υπερισχύει αισθητά από το επόμενο και ο λόγος που άτμιζα κυρίως το DIY My Dude είναι οικονομικός. Ένα σκασμό λεφτά δίνω για υγρά, ας έχω και ένα υγρό φτηνούλι αφού είναι και ωραιότατο. Το Phoenix όμως μου πήρε τα μυαλά από την πρώτη κιόλας τζούρα! Είναι σαν να έχεις φτιάξει ένα γλυκό με κρέμες και σαντιγές και δεν ξέρω τι άλλο (δεν είμαι μάγειρας εγώ, καταβροχθέας είμαι...), να έχεις προσθέσει και λίγο χυμό γλυκού κίτρου στο μελέ και μετά φρέσκες γλυκές φράουλες (πολλές φράουλες!) και να το τρως όλο αμέσως πριν προλάβουν οι φράουλες να χάσουν την φρεσκάδα τους! Παιδιά δεν έχω ξανατμίσει τέτοια φράουλα! Και φυσικά προβλέπω να παθαίνω σύντομα χοντρό κορεσμό με τις ποσότητες που φουμάρω και μετά θα πρέπει να ατμίζω βάση και βάση και βάση με βάση! Φρίκη! Αλλά το Phoenix έγινε ήδη παπαγαλόζουμο! Παπαγαλόζουμο Νο. 4.238!  :delicious2:

Ουδέν κακόν αμιγές καλού αλλά δυστυχώς και το ανάποδο ισχύει εξ ίσου. Το Phoenix μου αρέσει περισσότερο από το MyDude και τώρα τα αρώματα που έχω θα πάνε για χάρισμα. Αν όμως πλακωθείτε όλοι και αγοράσετε το Phoenix θα ρεφάρω με τις παχυλές προμήθειες που θα τσεπώσω!  8)


ΥΓ. Θα δοκιμάσω και τα άλλα υγρά της σειράς (όχι τα καπνικά - αυτά να τα δοκιμάσουν οι ΝΕΤάδες. Θα τους αρέσουν...) παρόλο που τα προφίλ τους δεν είναι πολύ του γούστου μου. Το ένα έχει μαύρη σοκολάτα που δεν την τρώω ούτε την ατμίζω και το άλλο είναι νομίζω σκέτα φρούτα που γενικά τα βαριέμαι. Αλλά τελευταία έχουν συμβεί διάφορες ανατροπές οπότε έχω πάψει να είμαι τόσο απόλυτος...


Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:45 »
Η αλήθεια είναι πως και εμένα που τα δοκίμασα την Παρασκευή, μόνο η φράουλα μου είπε καλά λόγια.
Έχει μπει στο ράφι -προηγούνται άλλα-.

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:47 »
@cpbaroque τον ίδιο προβληματισμό είχα και εγώ για το Pandora (σοκολάτα ) αλλά μόλις το δοκίμασα εξεπλάγην ευχάριστα. Αφού στη παραλία με αυτό παω συνοδεία. Αλλά προσωπικά γούστα είναι αυτά γιατί η φράουλα δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Μόλις επιστρέψω θα δοκιμάσω και τα καπνικα για να μου φύγει η περιέργεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 00:06 »
Σι Πι πες στον φίλο σου ότι θα φάει πολύ ξύλο σε αυτή την σειρά...
Ποιο αναλυτικά σε λίγες μέρες γιατί στις 5 που είναι έτοιμα τώρα δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 12:08 »
ΥΓ. Θα δοκιμάσω και τα άλλα υγρά της σειράς (όχι τα καπνικά - αυτά να τα δοκιμάσουν οι ΝΕΤάδες. Θα τους αρέσουν...) παρόλο που τα προφίλ τους δεν είναι πολύ του γούστου μου. Το ένα έχει μαύρη σοκολάτα που δεν την τρώω ούτε την ατμίζω και το άλλο είναι νομίζω σκέτα φρούτα που γενικά τα βαριέμαι. Αλλά τελευταία έχουν συμβεί διάφορες ανατροπές οπότε έχω πάψει να είμαι τόσο απόλυτος...
Μπισμπικάκο μου, σ' αγαπώ, είσαι το ταίρι μου! :_love_heart:
Απομόνωσα μόνο το ΥΓ γιατί, εκτός του σεντονιού σου, συμπυκνώνει την ουσία για τα δυο μας, αλλά συμφωνώ και στα υπόλοιπα.
Κι εγώ τη φράουλα πήρα πρώτη για δοκιμή για να πάρω θάρρος να δοκιμάσω κι άλλα της σειράς. Όντως πολύ ευχάριστο υγρό, καλές οι φράουλες αλλά για μένα δε φτάνει εκείνο το εξαφανισμένο Milfs Milk που κάποτε μου είχε πάρει το μυαλό κι ας του έλειπε το διακριτικό αλλά κρίσιμο εδώ κίτρο. Παρ' όλα αυτά είναι όντως εξαιρετικό, οπότε συνέχισε να γράφεις εσύ και ν' αντιγράφω εγώ. ;D

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 12:19 »
Επιεικώς offtopic... [member=13664]Ribot[/member] αν και μάλλον θα τα έχεις ήδη δει (για ετοιμα δεν εχω πετυχει κατι)... 

https://www.egineatmos.gr/collections/ecovape/products/milfsmilk-v2-concentrate-30ml

μάλλον έχει και στο VapeStore στην Χαλκιδα (2221 600824)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 12:33 »
Όχι δεν το είχα δει, ευχαριστώ πολύ. :thumpup: Τότε κυκλοφορούσε σε έτοιμο υγρό, ευκαιρία να δούμε τι ψάρια πιάνει κι αυτό. :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 13:12 »
Tα υγρά θυμάμαι τα είχα πρωτοδοκιμάσει ατο μαγαζί από τον Αντρέα που τα πάλευε ακόμα.Μου άρεσαν όλα.Στην έκθεση τα δοκίμασα πάλι και ήταν ακόμη καλύτερα.Έχω το pegasus (ροδάκινο βασικά με κρέμα και άλλα εξωτικά φρούτα δεν ξέρω ακριβώς ποια,ίσως ανανάς? μάνγκο?.Το ατμίζω άνετα από την 3η μέρα και όλο καλύτερο γίνεται!Μου άρεσε πολύ και το Hydra το καπνικό με σταφύλι.Το φτιάξω τις επόμενες μέρες.

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα στο team για την σειρά των υγρών αλλά και για την τιμή τους.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 12:38 »
Σι Πι πες στον φίλο σου ότι θα φάει πολύ ξύλο σε αυτή την σειρά...
Ποιο αναλυτικά σε λίγες μέρες γιατί στις 5 που είναι έτοιμα τώρα δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα
(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μyths & Legends Pandora

Πολυαναμενόμενη σειρά,μας είχε ζαλίσει και ένας παπαγάλος όλο τον χειμώνα έρχονται,έρχονται και ποτέ δεν ερχόντουσαν,τελικά ήρθαν με αρκετή
καθυστέρηση και έφτασε η στιγμή να τα ατμίσουμε .
Το υγρό που μου έκανε εντύπωση το προφίλ και πέρασε πρώτο απο τους dripper μου ήταν το Pandora.
Η περιγραφή του κατασκευαστή...Το must have υγρό του χειμώνα… Σοκολάτα με φυστικοβούτυρο και κομματάκια πορτοκαλιού. Όλα σε απόλυτη ισορροπία, για να σας προσφέρουν τη μέγιστη ικανοποίηση σε κάθε τζούρα....
Xρόνος ωρίμανσης προτεινόμενος απο τον κατασκευαστή 3 μέρες.Εγώ θα έλεγα να το ξεχάσετε σε κανένα σκοτεινό ντουλάπι για κανένα 10ημερο τουλάχιστον.
Απο την μυρωδιά στο μπουκάλι μια μαύρη σοκολάτα και ένα αρκετά όξινο πορτοκάλι κάνουν μπάμ.
Σκούρο το υγρό(όχι όμως και μαύρο όπως τα περισσότερα σοκολατουγρά) αλλά με αρκετά κατάλοιπα στο πέρασμα του απο τα coil.
Το δοκίμασα και μέσα στο BB με vapeshell, alienακι 2,5 πυρήνα και στα 5 ml είχε γίνει μαύρο το βαμβάκι και το coil είχε αποκτήσει μπόλικη μάκα.(Δεν προτείνεται)
Ατμίζοντας το σου έρχεται αμέσως η μαύρη σοκολάτα και το πορτοκάλι που έχει την αίσθηση της μαρμελάδας.Ακριβώς σαν τα γνωστά μπισκότα Παπαδοπούλου
choco orange :Yummy: .Το φυστικοβούτυρο ίσα ίσα που έρχεται λιγάκι στην αρχή αλλά φαντάζομαι οτι επιχείρησε να δώσει κάποιο σώμα με αυτό ο κατασκευαστής.
Το υγρό σου δίνει αυτό που υπόσχεται αλλά...
Το αλλά αυτό το συνάντησα και στα 3 υγρά με την λευκή ετικέτα απλά στο συγκεκριμένο υγρό ήταν αρκετά πιο έντονο το φαινόμενο.
Η κανονική μου τζούρα σε dripper είναι κάτι παραπάνω από 4 δευτερόλεπτα οπότε και ο ατμός που βγαίνει στην εκπνοή κάτι παραπάνω απο 5-6 δευτερόλεπτα.
Έχω πολλά κενά στην γεύση με τα συγκεκριμένα υγρά και κυρίως με αυτό.Παίρνω το προφίλ του υγρού αμέσως αλλά την χάνω στην συνέχεια και τα κενά είναι τεράστια.Η επίγευση μεν ελάχιστη.
Στην αρχή νόμιζα οτι έπαθα κάποιου είδους κορεσμό αλλά το έδωσα και σε 5-6 άτομα και απο διαφορετικό μπουκάλι και με επιβεβαίωσαν.Σε dripper δεν παίζει καθόλου καλά η συγκεκριμένη σειρά.Τα κενά είναι εμφανή και εύκολα μπορούν να κάνουν τα υγρά κουραστικά και αδιάφορα.
Και εκεί που είμαι έτοιμος να ξεπουπουλιάσω έναν παπαγάλο τσουπ μπροστά μου ο eviva v2.Λέω ας τα δοκιμάσω και σε έναν τανκάτο με καλή τροφοδοσία...
Ε αυτό ήταν.Άλλο υγρό ...
Πολύ πιο γεμάτη τζούρα και τα κενά σχεδόν εξαφανίστηκαν.Το φυστικοβούτυρο φώναζε παρόν και η επίγευση αρκετά πιο έντονη.
Δυστυχώς τα κατάλοιπα είναι πολύ περισσότερα και δεν νομίζω να βγάζει πάνω απο 10-15 ml σε νορμάλ χρήση.
Σαν υγρό γευστικά μου άρεσε άσχετα αν δεν ταιριάζει στο ατμιστικό μου προφίλ θα πρότεινα σε όποιον το πάρει να το βάλει σε τανκάτο και να μην
το drippάρει  γιατί χάνει πολύ στα πολλά watt και τους αέρηδες.
Και περιμένω και τα δικά σας σχόλια πάνω στο θέμα με τα κενά :yes:

Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 14:31 »
Πολύ ωραία παρουσίαση και συμφωνώ, όποιος μπορεί να δίνει στοιχεία, για το που γίνεται η δοκιμή καθώς εύκολα μπορεί να πάει κάποιο υγρό για σκουπίδια χωρίς λόγο. Το λέω γιατι το ίδιο έπαθα εχθές με υγρό το οποίο σε dripper έπαιζε σούπερ ενω σε σφιχτό κλάφτα χαράλαμπε.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 14:35 »
Γνωρίζει κανείς αν το συμπυκνωμένο άρωμα 15ml που περιέχεται στο μπουκαλάκι ειναι 100% PG ή μήπως κάνα 50/50?

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 14:36 »
Σκέτη PG είναι... :yes:

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 14:51 »
Μιας και είμαι από tapatalk και δε μπορώ να πατήσω "κουμπάκι", σε ευχαριστώ πολύ!

Αρχίζω το μαγείρεμα!

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 14:58 »
Μyths & Legends Pandora




Και εκεί που είμαι έτοιμος να ξεπουπουλιάσω έναν παπαγάλο τσουπ μπροστά μου ο eviva v2.Λέω ας τα δοκιμάσω και σε έναν τανκάτο με καλή τροφοδοσία...
Ε αυτό ήταν.Άλλο υγρό ...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.Δεν είναι ακριβώς άλλο το υγρό, αλλά είναι πιο γεμάτη η γεύση και με μεγαλύτερη διάρκεια.Εγώ ατμίζω τον Πήγασο( σε Hastur με f.c.mtl Ni80 28*2/36 0.44Ω) και (Rabbit με alien 26*3/38 στα 0,19Ω,Bonza RDA 0.21Ω) και είναι εμφανής η διαφορά από τανκάτο σε dripper.Πάντα σαν κανόνα τα υγρά έτσι τα δοκιμάζω.Είναι όντως καλό να υπάρχει η σύγκριση, γιατί δεν παίζουν όλα τα υγρά παντού το ίδιο.
Εγώ τα άλλα φρούτα στον Πήγασο δεν πιάνω.Είναι ανανάς? μάνγκο? κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2018, 15:25 »
Ανανάς και μάνγκο
[member=21669]ZiovanioS[/member] στο pandora είναι αρκετά μεγαλύτερη η διαφορά απο τα άλλα 2 :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238715 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz